Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όποιον μπορεί να βοηθήσει..Ψάχνω κάποιο παιχνίδι σε στύλ GUN GIRL το οποίο ανακάλυψα τυχαία εδώ http://www.paulinthenet.de/?page_id=5και το λάτρεψα..αν υπάρχει κάτι παρόμοιο όποιος ξέρει αν θέλει να κάνει ένα κόπο να ενημερώσει..Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε GhostRiderLSOV Respect..Metal Gear...τί θύμισες..μόνο και μόνο που με πήγες 15 χρόνια πίσω θα το κατεβάσω έτσι για να το θυμηθώ για λίγο..αλλα το Broforce όπως δείχνει μόλις το έβαλα έχει ένα ενδιαφέρον και το ίδιο στύλ..Το The Expendabros όπως είδα στο free όντως είνα πολύ καλό και αξίζει και σε γραφικά επίσης..Σ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  1. Duke Nukem
  2. Bulletstorm
  3. Painkiller

 

 

Επίσης το remake του Shadow Warrior και το Wolfenstein: The New Order. Αλλά από τα παραπάνω κι εγώ το Painkiller θα διάλεγα με δεύτερο το Shadow Warrior.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multiplayer game

 

Καλησπερα παιδες! Εχει κανεις υποψιν του κανενα multiplayer παιχνιδι για 3-4 παιχτες σε στυλ street fighter ξερω εγω. Γενικα ενα παιχνιδακι που θα ανταγωνιζεται ο ενας το αλλον και θα βγαλουμε τα εσωψυχα μας εκει! Αλλα να ειναι και φτηνο... Αρκετα φτηνο... Και τσαμπα δεν με χαλαγε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multiplayer game

 

Καλησπερα παιδες! Εχει κανεις υποψιν του κανενα multiplayer παιχνιδι για 3-4 παιχτες σε στυλ street fighter ξερω εγω. Γενικα ενα παιχνιδακι που θα ανταγωνιζεται ο ενας το αλλον και θα βγαλουμε τα εσωψυχα μας εκει! Αλλα να ειναι και φτηνο... Αρκετα φτηνο... Και τσαμπα δεν με χαλαγε! :P

Δηλαδή ψάχνεις για 2D Fighting ή απλά Local Multiplayer σε οποιοδήποτε είδος?

 

EDIT: Αν κατάλαβα καλά θέλεις Local Versus? Κοίταξε τα Duck Game, Towerfall Ascension, Hidden in Plain Sight, Screencheat, Speedrunners, Rocket League Skull Girls. F2P: Brawlhalla

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις τέλειωσα το Valiant Hearts (εντυπωσιάστηκα από την ποιότητα της δουλειας που έχει κάνει η Ubi Montpellier) και έψαχνα κάτι παρόμοιο για τις casual ώρες μου. Έχω στο library To the Moon & Brothers: A tale of two Sons. Ξέρουμε τι δίαρκεια έχουν; Υπάρχει κάποια άλλη αξιόλογη εναλλακτική για όταν ξεμείνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τέλειωσα το Valiant Hearts (εντυπωσιάστηκα από την ποιότητα της δουλειας που έχει κάνει η Ubi Montpellier) και έψαχνα κάτι παρόμοιο για τις casual ώρες μου. Έχω στο library To the Moon & Brothers: A tale of two Sons. Ξέρουμε τι δίαρκεια έχουν; Υπάρχει κάποια άλλη αξιόλογη εναλλακτική για όταν ξεμείνω;

 

To the moon, σχετικά μικρό αλλά πολυ συγκινητικό. Emotional rollercoaster η φάση. Θα δακρύσεις ίσως και να κλάψεις, στο εγγυώμαι.

 

Brothers: A tale of two Sons αρκετά καλή προσπάθεια, χρειάζεσαι χειριστήριο όμως αναγκαστικά για να ελέγξεις τα δύο αδέρφια.

 

Επίσης θα πρότεινα:

 

  • Child of Light
  • This War of Mine
  • Never Alone
  • Life is Strange
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To the moon, σχετικά μικρό αλλά πολυ συγκινητικό. Emotional rollercoaster η φάση. Θα δακρύσεις ίσως και να κλάψεις, στο εγγυώμαι.

 

Brothers: A tale of two Sons αρκετά καλή προσπάθεια, χρειάζεσαι χειριστήριο όμως αναγκαστικά για να ελέγξεις τα δύο αδέρφια.

 

Επίσης θα πρότεινα:

 

  • Child of Light
  • This War of Mine
  • Never Alone
  • Life is Strange

 

 

Ωραία, θα ξεκινήσω από το To the Moon αλλά είμαι γαϊδούρι δε συγκινούμαι εύκολα :P

Χειριστήριο έκατσε ταμάμ μιας και πριν κανα 2βδόμαδο πήρα το ΧΒΟΝΕ και το λίωνω με το Rayman Legend :D

Το Life is Stange υπάρχει στη βιβλιοθήκη κι έχει πάρει χαρτάκι αναμονής!

 

Σε ευχαριστώ για τις προτάσεις μπήκανε στη wishlist για να χω το νου μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!μπορειτε να μου προτεινετε καποιο game που να παιζεται με χειριστηριο(360 κατα προτιμηση!) και να ειναι κοντα στις 8-10 ωρες πανω κατω? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία, θα ξεκινήσω από το To the Moon αλλά είμαι γαϊδούρι δε συγκινούμαι εύκολα :P

Χειριστήριο έκατσε ταμάμ μιας και πριν κανα 2βδόμαδο πήρα το ΧΒΟΝΕ και το λίωνω με το Rayman Legend :D

Το Life is Stange υπάρχει στη βιβλιοθήκη κι έχει πάρει χαρτάκι αναμονής!

 

Σε ευχαριστώ για τις προτάσεις μπήκανε στη wishlist για να χω το νου μου

Δες και τα mark of the ninja και the swapper. Δεν είναι τόσο ανθρώπινα και συναισθηματικά όπως το valiant hearts, όμως είναι καλά platformers.

Παίδες προτείνετε κάποιο παιχνίδι τύπου xcom enemy unknown, δηλαδή tactical tbs με στοιχεία rpg. Υπάρχει το xcom 2 όμως δεν δίνω 40 ευρώ, θα περιμένω για κάποια προσφορά. Μου γυάλισε το wasteland 2 από διάφορα βίντεο που είδα, όμως διάβασα αρνητικά σχόλια για bugs και unbalanced gameplay. Επίσης είδα και το shadowrun dragonfall το οποίο είναι σε προσφορά, όμως με χάλασε λίγο το παραμυθένιο του story. Θα ήθελα κάτι πιο ρεαλιστικό! 

Παιδια καλησπερα!μπορειτε να μου προτεινετε καποιο game που να παιζεται με χειριστηριο(360 κατα προτιμηση!) και να ειναι κοντα στις 8-10 ωρες πανω κατω? :)

Γίνε πιο συγκεκριμένος. Platformer, action, puzzle;

Επεξ/σία από antbyron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...