Προς το περιεχόμενο

Nokia 9 PureView TA-1082 6GB/128GB 230€ @eglobalcentral


Blackyy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, morfeas-dsl- είπε

Δεν ερχονται ολα τα κινητα σφραγισμενα, δες πχ με τα τελευταια lumia . Τελος πολλες συσκευες για να περαστει το ιμει τους στο συστημα θελουν ενεργοποιηση με καρτα δικτυου ταδε χωρας και οταν εισαι στη χωρα αυτη. Αυτο συνεβαινε πχ πολυ συχνα στην O2 . Απο εκει και περα οτι νομιζει ο καθενας.

Και η Nokia δεν θα το γνώριζε αν οι συσκευές της απαιτούν τέτοια διαδικασία;

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Και η Nokia δεν θα το γνώριζε αν οι συσκευές της απαιτούν τέτοια διαδικασία;

Αν το help desk είναι σε καμία Ινδία άντε βγάλε άκρη τι ξέρουν και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μείνετε στο θέμα παρακαλώ. Αν έχετε να συμπληρώσετε ή να προσθέσετε κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω θα ήθελα να μου το πείτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο sim tray, δεν φαίνεται γραμμένο το IMEI; 

Τσεκαρες την υποδοχή;

Στο pc στο αναγνωρίζει με usb; Ακόμα και αν loopαρει;

Αν ναι, με λίγη εξοικείωση στο Nokia Software Tools, θα σου βγάλει το πραγματικό IMEI.

 

Αν θες στειλε μου σε π.μ. το ΙΜΕΙ που δεν εμφανίζει τπτ, να κοιτάξω για BAD ή Blacklisted.

Επεξ/σία από sexotik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sexotik είπε

Στο sim tray, δεν φαίνεται γραμμένο το IMEI; 

Τσεκαρες την υποδοχή;

Στο pc στο αναγνωρίζει με usb; Ακόμα και αν loopαρει;

Αν ναι, με λίγη εξοικείωση στο Nokia Software Tools, θα σου βγάλει το πραγματικό IMEI.

Αν θες στειλε μου σε π.μ. το ΙΜΕΙ που δεν εμφανίζει τπτ, να κοιτάξω για BAD ή Blacklisted.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα δοκιμάσω αυτά που αναφέρεις όταν επιστρέψω σπίτι και θα επανέλθω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, sexotik είπε

Στο sim tray, δεν φαίνεται γραμμένο το IMEI; 

Τσεκαρες την υποδοχή;

Στο pc στο αναγνωρίζει με usb; Ακόμα και αν loopαρει;

Αν ναι, με λίγη εξοικείωση στο Nokia Software Tools, θα σου βγάλει το πραγματικό IMEI.

Αν θες στειλε μου σε π.μ. το ΙΜΕΙ που δεν εμφανίζει τπτ, να κοιτάξω για BAD ή Blacklisted.

Πώς το βλέπεις αυτό, να τσεκάρω το δικό μου? (Εννοώ για blacklisted)

Επεξ/σία από gorilas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nέα Απάντηση από Nokia: 

Hi ..........................

Welcome back to Nokia Mobile Care,
 
Following up on your request regarding your Nokia 9 device and the physical situation it has, we totally see the importance of having the phone in the best conditions for it, please allow us to continue assisting you.
 
Regarding your request, please keep in mind that since the IMEI that you kindly taken from the original box and shared to us does not appear on our system, other option will be to look it up on the sim tray, it is a 15 digit code that starts with 35.
 
On the other hand, is of very high importance to know your sellers opinion or why aren't they assisting you since it was purchased only on July 17th, if you could get an update from their side it will be great.
 
Last but not least, we can share the care locator link where you can check for the closest center in your region for the repair however, we do not promise they are going to fix it since the IMEI is not accurate altough you can call and give it a try:
 
 
We are positive this information suits you well, please do not hesitate to let us know if you have an additional inquiry, we would be more than glad to help.
Best regards,
Nokia Mobile Care
 
Μέσω του link είδα ότι έχει service στην TS Solution SA 38-38A Kifissou Avenue Athens
Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών και δεν έχω μαζί μου το κινητό να τσεκάρω, θα το δω αύριο που θα επιστρέψω Αθήνα. 
Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gorilas13 είπε

Πώς το βλέπεις αυτό, να τσεκάρω το δικό μου? (Εννοώ για blacklisted)

Με μία απλή αναζήτηση σε Google έχει πολλά site, απλά κάπου είχα κ ένα προγραμματακι από τον καιρό που "εκπαιδευομουν" σε nokia care.

3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Nέα Απάντηση από Nokia: 

Hi ..........................

Welcome back to Nokia Mobile Care,
 
Following up on your request regarding your Nokia 9 device and the physical situation it has, we totally see the importance of having the phone in the best conditions for it, please allow us to continue assisting you.
 
Regarding your request, please keep in mind that since the IMEI that you kindly taken from the original box and shared to us does not appear on our system, other option will be to look it up on the sim tray, it is a 15 digit code that starts with 35.
 
On the other hand, is of very high importance to know your sellers opinion or why aren't they assisting you since it was purchased only on July 17th, if you could get an update from their side it will be great.
 
Last but not least, we can share the care locator link where you can check for the closest center in your region for the repair however, we do not promise they are going to fix it since the IMEI is not accurate altough you can call and give it a try:
 
 
We are positive this information suits you well, please do not hesitate to let us know if you have an additional inquiry, we would be more than glad to help.
Best regards,
Nokia Mobile Care
 
Μέσω του link είδα ότι έχει service στην TS Solution SA 38-38A Kifissou Avenue Athens
Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών και δεν έχω μαζί μου το κινητό να τσεκάρω, θα το δω αύριο που θα επιστρέψω Αθήνα. 

Όπως προείπα το ΙΜΕΙ από το Lumia 800 και το Ν9 και έπειτα, για λόγους"ασφαλείας" υπάρχει στο sim tray, αν δεν ειναι ευανάγνωστο, ψάξε το στο πάνω εσωτερικό τοίχωμα της υποδοχής.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Υπαρχει μια μηδαμινή περίπτωση, ο αεριτζης πωλητής να έχει αλλάξει ολόκληρο το frame του κινητού (το γύρω γύρω με εντυπωμενο το "χαλασμένο" ΙΜΕΙ στο sim tray) και να έχει χρησιμοποιήσει πλακέτα με άλλο ΙΜΕΙ. Τραβηγμένο, αλλα στα refurbished, παίρνουν την πλακέτα απο χτυπημένο τηλέφωνο, τσιμπάνε κ ενα full κινεζοhousing από ebay μεταχειρισμένο ή καινούριο και στο παρουσιάζουν κούτα! 😒

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν βαριεται ας δει το βιντεακι.

Πας Κινα και φτιαχνεις «original” τηλεφωνο στους δρομους οπως περπατας εαν θελεις.

Ο τυπος το εφτιαξε και λιγο μονος του απλα επειδη ηθελε να παιδευτει.

Βαζεις και δυο αυτοκολλητα και το στελνεις για μαμα.

https://youtu.be/leFuF-zoVzA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/7/2020 στις 4:49 ΠΜ, sexotik είπε

Στο sim tray, δεν φαίνεται γραμμένο το IMEI; 

Τσεκαρες την υποδοχή;

Στο pc στο αναγνωρίζει με usb; Ακόμα και αν loopαρει;

Αν ναι, με λίγη εξοικείωση στο Nokia Software Tools, θα σου βγάλει το πραγματικό IMEI.

Αν θες στειλε μου σε π.μ. το ΙΜΕΙ που δεν εμφανίζει τπτ, να κοιτάξω για BAD ή Blacklisted.

Λοιπόν επέστρεψα σπίτι και τσέκαρα το sim tray.

Το Imei που αναγράφεται εκεί είναι το ίδιο με αυτό που αναγράφεται στο κουτί εξωτερικά και δεν βρίσκουν στην Nokia.

Θα σου στείλω μέσω pm το imei για να τσεκάρεις αν μπορείς. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. :) 

Θα στείλω και φώτο του sim tray με το αναγραφόμενο imei  στην Nokia και βλέπουμε. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχεις βγάλει άκρη, εγώ πάντως που τους είχα στείλει μνμ και ρωτούσα τι γίνεται με την εγγύηση μου απάντησαν μετά από μια εβδομάδα και μου ανέφεραν ότι ισχύει μόνο η δική τους εγγύηση και ότι πρέπει να τα στείλεις στην Αγγλία αν πάθει κάτι. 
Τώρα γιατί εσένα σου λένε για Κίνα, περίεργο μου φαίνεται.

 all our products are imported goods and will not come with manufacturer's warranty, but instead we will cover the warranty through our own company. ... .... The goods need to be sent to UK center \under our warranty service.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον τσατιστηκαν  εξαιτιας του μπλοκ που εκανε στο paypal και θελουν να τον τυραννησουν ειτε απλα τα γραφουν μεχρι να παρουσιαστει προβλημα. Ειτε ετσι, ειτε αλλιως η σταση τους ειναι τελειως αντιεπαγγελματικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Εμένα δεν απάντησαν καν όταν άνοιξα case στο Paypal και έγραψα για το IMEI κτλ. Όταν έκανα claim για fake-replica κινητό που το IMEI δεν υπάρχει καν στο database της ΝΟΚΙΑ, απάντησαν αμέσως στο Paypal.

 Τώρα αναμένω το Paypal να βγάλει απόφαση αλλά κρατάω μικρό καλάθι. Ας είναι παραεισαγωγή, ας μην έχει εγγύηση κατασκευαστή κτλ. Το να μην έχει αναγνωρισμένο IMEI είναι απαράδεκτο και η συσκευή μπορεί να είναι οτιδήποτε.

Επεξ/σία από gorilas13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

 Όταν έκανα claim για fake-replica κινητό που το IMEI δεν υπάρχει καν στο database της ΝΟΚΙΑ, απάντησαν αμέσως στο Paypal.

Τι απάντηση έδωσαν γι αυτό?

Στη σελίδα πάντως αναφέρουν:

100% BRAND NEW
All products are genuine and safely packed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k_dinos είπε

Τι απάντηση έδωσαν γι αυτό?

Στη σελίδα πάντως αναφέρουν:

100% BRAND NEW
All products are genuine and safely packed

Δε μπορώ να δω την απάντηση, την έστειλαν στο Paypal και αναμένω την απόφαση, σε εμένα ήταν μούγκα. Και η συσκευασία ανοιχτή και φαίνεται από το unboxing video μου.

Από τη στιγμή που το έχουν ανοίξει και αλλάξει IMEI και η ΝΟΚΙΑ δεν το βρίσκει σε κανένα region, δεν ειναι genuine η συσκευή, ούτε καινούργια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...