Προς το περιεχόμενο

Nokia 9 PureView TA-1082 6GB/128GB 230€ @eglobalcentral


Blackyy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Άσκησα το νόμιμο δικαίωμά μου. Το γεγονός ότι αντιμετωπίζουν έτσι τον πελάτη μόνο αξιόπιστους δεν τους κάνει.

Αυτό μας έλειπε να τα φορτώνουμε στον πελάτη. Με συγχωρείς αλλά αυτό το επιχείρημά σου που επαναλαμβάνεις είναι λάθος και πρέπει να το καταλάβεις.

Δεν είναι αξιόπιστο κατάστημα, μπορεί εσύ σε όλες σου τις αγορές να μην είχες θέμα και εύχομαι να μην έχεις ποτέ ειλικρινά, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι

είναι αξιόπιστοι από τον τρόπο που φέρθηκαν σε εμένα και σε τόσους άλλους που τους κράζουν, γεγονός που έπρεπε να το πάρω σοβαρά και ΔΕΝ το έκανα δυστυχώς. Φταίω αλλά μαθαίνω από τα λάθη και εμπλουτίζω την γνώση μου. 

Τους έστειλα 3 email ζητώντας τους να μου στείλουν διεύθυνση Αγγλία από όπου μου ήρθε πληρώνοντας εγώ τα έξοδα αρχικά αλλά κάνουν την πάπια, σιγή ασυρμάτου.... 

Και λέμε τώρα ότι βιάστηκα να ανοίξω claim.... claim έκανα όχι escalate, αυτό έγινε μετά όταν αποδείχθηκαν ανύπαρκτοι και θα αναλωνόμουν σε email άσκοπα (δεν απάντησαν υπόψη ποτέ στο claim που άνοιξα) ! 

Την πάτησα από τις απειροελάχιστες φορές που ψώνισα διαδικτυακά τα τελευταία χρόνια και είναι τολμώ να πω δεκάδες ίσως και παραπάνω (για να μην φανώ υπερβολικός). 

Από μένα ούτε ευρώ ξανά αλλά το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι να το αντιληφθούν όσο περισσότεροι γίνεται για το καλό τους. 

Και πολύ καλά έκανες φίλε μου,όπως το λες , άνοιξες case στην ουσία για να τους "πείσεις" να μιλήσουν!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πονεμένη ιστορία αυτό το νήμα. Προσοχή με τις κινεζοπροσφορές γενικά. Νομίζω είχα αγοράσει από το μαγαζί θήκη για ssd είχε έρθει κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

11 ώρες πριν, Looter είπε

Ψαχνοντας λίγο στο internet βρήκα τις ακόλουθες πληροφορίες «As per the FCC documents of the Nokia 9 PureView, there are three model numbers - TA-1094, TA-1087 and TA-1082. While the TA-1094 model is for the China region, the TA-1087 is the single-SIM global edition and the TA-1082 is the dual-SIM global variant.»

 

 

10 ώρες πριν, Looter είπε

Η έκδοση ΤΑ-1082 εμφανίζεται ως SINGLE SIM GLOBAL.

 

 

Πασπαρτου ειναι το ΤΑ-1082?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Giama είπε

Μεχρι σημερα ηταν να απαντησει το Paypal; Τι εγινε τελικα;

Καλημέρα, τίποτα ακόμα. Μου αναφέρει πλέον ημερομηνία επίλυσης μέχρι τις 10/08. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Καλημέρα, τίποτα ακόμα. Μου αναφέρει πλέον ημερομηνία επίλυσης μέχρι τις 10/08. 

Ψευτιές.

Ξέρω τι κάνεις.

Μας έχεις πορώσει όλους χτίζοντάς το, με mail, απαντήσεις, κόντρα απαντήσεις, αναμονές και στο τέλος...

«Παιδιά, έχω φοβερά νέα. Λύθηκαν όλα. Μη ρωτάτε πως. Θα σας πω σε pm στον καθένα αρκεί να κάνετε πρώτα μια κατάθεση στο Paypal μου»

🤣🤣

Spoiler

Πέρα απ΄την πλάκα για επεξεργάσου το λίγο σαν ιδέα, μπας και βγει κανένα σπασμένο από τη συγκεκριμένη αγορά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Καλημέρα, τίποτα ακόμα. Μου αναφέρει πλέον ημερομηνία επίλυσης μέχρι τις 10/08. 

"Λαμψη" εχει γινει...

περιμενω καθε μερα το καινουριο επεισοδιο 😂😂😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοιχήματα πρέπει να βάλουμε:

Θα βρεθεί λύση μέσω PayPal: 1,40

Θα στείλει νέο κινητό το eglobal: 8,50

Θα γίνει αμφισβήτηση συναλλαγής μέσω τράπεζας: 3,50

Θα μείνει ως έχει η κατάσσταση με το χαλασμένο κινητό: 5,10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και τον δικό μου αγώνα το κουπόνι ε, εγώ παίζω εκτός έδρας ότι το κινητό δεν είναι genuine. Απόδοση 7,10 ότι θα κερδίσω,  1,20 οτι θα με γειώσουν.

Screenshot_2020-08-05-12-49-30-947_com.android.browser.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

Έχει και τον δικό μου αγώνα το κουπόνι ε, εγώ παίζω εκτός έδρας ότι το κινητό δεν είναι genuine. Απόδοση 7,10 ότι θα κερδίσω,  1,20 οτι θα με γειώσουν.

Screenshot_2020-08-05-12-49-30-947_com.android.browser.png

50 ευρώ στον άσσο!!!😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακάρι παιδιά να πάνε όλα κατ ευχήν με την περίπτωσή μου αλλά έχω άγχος.

Πράγματι έχει καταντήσει serial και ευχαριστώ για την συμμετοχή και την συμπαράσταση! :) 

Για του λόγου το αληθές. (Άιντε να δούμε μακάρι να μην πάει στην παράταση! :D 

 

paypal.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Εγώ παρέλαβα την συσκευή πριν λίγες μέρες, σε άριστη κατάσταση και προς το παρόν όλα φαίνονται οκ.

Η συσκευασία δεν ήταν σφραγισμένη αλλά όλα φαίνονται καινούρια χωρίς οποιοδήποτε σημάδι χρήσης.

Τα IMEI στην συσκευασία, SIM tray και συσκευή είναι ίδια και η συσκευή συμπεριφέρεται πολύ καλά προς το παρόν.

Για την παραλαβή πέρασε ένας ολόκληρος μήνας αναμονής  και σε ένα μήνυμα που είχα στείλει στο κατάστημα, μου είχαν απαντήσει εντός λίγων ωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Copag είπε

Καλησπέρα.

Εγώ παρέλαβα την συσκευή πριν λίγες μέρες, σε άριστη κατάσταση και προς το παρόν όλα φαίνονται οκ.

Η συσκευασία δεν ήταν σφραγισμένη αλλά όλα φαίνονται καινούρια χωρίς οποιοδήποτε σημάδι χρήσης.

Τα IMEI στην συσκευασία, SIM tray και συσκευή είναι ίδια και η συσκευή συμπεριφέρεται πολύ καλά προς το παρόν.

Για την παραλαβή πέρασε ένας ολόκληρος μήνας αναμονής  και σε ένα μήνυμα που είχα στείλει στο κατάστημα, μου είχαν απαντήσει εντός λίγων ωρών.

Φίλε δες και εσύ αν έχεις το θέμα με το IMEI που δεν αναγνωρίζεται από τη ΝΟΚΙΑ.

Αν ούτε το δικό σου αναγνωρίζεται , προφανώς μιλάμε για μπάχαλο της ΚινεζοΝΟΚΙΑ..

Δεν γίνεται το μαγαζί να παραποίησε κουτιά , software , SIMtray για 230 ευρώ συσκευή...

Οπότε θα έστελνα ένα ομαδικό mail με φωτογραφίες για να μην μπορούν και να το αμφισβητήσουν. ΑΠΙΘΑΝΟ καφενείο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Copag είπε

Καλησπέρα.

Εγώ παρέλαβα την συσκευή πριν λίγες μέρες, σε άριστη κατάσταση και προς το παρόν όλα φαίνονται οκ.

Η συσκευασία δεν ήταν σφραγισμένη αλλά όλα φαίνονται καινούρια χωρίς οποιοδήποτε σημάδι χρήσης.

Τα IMEI στην συσκευασία, SIM tray και συσκευή είναι ίδια και η συσκευή συμπεριφέρεται πολύ καλά προς το παρόν.

Για την παραλαβή πέρασε ένας ολόκληρος μήνας αναμονής  και σε ένα μήνυμα που είχα στείλει στο κατάστημα, μου είχαν απαντήσει εντός λίγων ωρών.

Όποτε έχεις χρόνο, τσέκαρε το ΙΜΕΙ στο site της ΝΟΚΙΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Η απάντηση που πήρα από την Nokia:

Welcome and thank you for contacting Nokia Mobile Care
We understand the importance of getting the most out of your Nokia phone, let us help.
 
After checking in our system we do not see any issue with your Nokia IMEI number. 
 
Hope this information will help you and I do satisfy you with my answer
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...