Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Στις 29/6/2020 στις 5:35 ΜΜ, vamvakoolas είπε

χαλαρωσε γιατι η απελπισια οδηγει σε λαθη

Μπορεις να πας με το ιχ σε οποιαδηποτε μαντρα ή αντιπροσωπεια (φιατ/μερσεντες κτλ) και αν ενδιαφερεσαι για καποιο μοντελο, οταν ειναι η ωρα για τη τιμη να τους πεις για το δικο σου πεζω

Η αγγελια ιχ δεν ειναι απλη υποθεση. Πριν το βγαλεις φωτο θα πρεπει να το εχεις πλυνει, να βγαλεις πολλες φωτο (εσωτερικο και εξωτερικο, χαρτουρα) ωστε με βαση αυτες να αποφυγεις ερωτησεις (τυπου αν εχει προβλημα το εσωτερικο αν εχουν σκιστει τα καθισματα κτλ), να γραψεις δυο πραγματα για το ιχ

δε πουλας κινητο ή ρολοι, θα πρεπει να δουλεψεις λιγο στην αγγελια. Αυτη ειναι γενικη συμβουλη. Εσυ ακομα περισσοτερο μιας και εισαι επαρχια και το αγοραστικο κοινο ειναι πολυ περιορισμενο

Σίγουρα και έχει περιορισμένο κοινό η επαρχία αλλά και Αθήνα να βάλω στην νέα αγγελία δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι γτ υπάρχει παντού! Στην γειτονιά μου μόνο έχει 3 μαζί με το δικό μου!! Όλα αυτά που μου λέτε θα τα κάνω τς επόμενες μέρες γτ δεν έχω προλάβει να βγάλω σωστές και νέες φωτο οποτε μέσα στις επόμενες μέρες θα έχουν ανεβει όλα σωστά!!! 
 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν πολλά και κυρίως από εταιρίες. Μια χαρά θα πουληθεί αλλά πιθανόν να αργήσει. Πολύς κόσμος φοβάται τα μικρά άσπρα γιατί το μυαλό αμέσως πηγαίνει σε πωλητές και εταιρικά. Νομίζω πως στο τέλος η από εδώ θα το πουλήσεις η σε κάποιον γνωστό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Burgos είπε

Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν πολλά και κυρίως από εταιρίες. Μια χαρά θα πουληθεί αλλά πιθανόν να αργήσει. Πολύς κόσμος φοβάται τα μικρά άσπρα γιατί το μυαλό αμέσως πηγαίνει σε πωλητές και εταιρικά. Νομίζω πως στο τέλος η από εδώ θα το πουλήσεις η σε κάποιον γνωστό. 

Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα άκρη γιατί όλο αυτό σε τρώει και δεν μπορείς να ηρεμήσεις!!!!!! 
Ηθικό δίδαγμα δεν ξανά παίρνουμε λευκό αμάξι για πολλούς λόγους και όχι μόνο αυτό ήθελα στο xceed να το πάρω και σε λευκό τρομάρα μου 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα άκρη γιατί όλο αυτό σε τρώει και δεν μπορείς να ηρεμήσεις!!!!!! 
Ηθικό δίδαγμα δεν ξανά παίρνουμε λευκό αμάξι για πολλούς λόγους και όχι μόνο αυτό ήθελα στο xceed να το πάρω και σε λευκό τρομάρα μου 😂😂😂😂

To xceed τουλάχιστον δεν θυμίζει εταιρικό! Όχι πως θα είναι εύκολη πώληση αλλά για άλλους λόγους. Έχεις ακόμα δρόμο βέβαια μέχρι να ασχοληθείς με την πώληση του xceed 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Burgos είπε

To xceed τουλάχιστον δεν θυμίζει εταιρικό! Όχι πως θα είναι εύκολη πώληση αλλά για άλλους λόγους. Έχεις ακόμα δρόμο βέβαια μέχρι να ασχοληθείς με την πώληση του xceed 🙂

Λοιπόν παιδιά έχω μια συζήτηση μαζί με τον άντρα και επειδή θα πάμε στην αντιπροσωπεία σκεφτόμαστε να μη πουμε ότι μας ενδιαφέρει το xceed αλλά ceed να το παίξουμε φουλ χαλασμένοι που δεν έχει διαθέσιμο και να πουμε του τύπου δώσε μας μια τιμή γι αυτό όχι ότι μας ενδιαφέρει και τόσο μπας και πετύχουμε κάτι καλύτερο στα χρήματα!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Burgos είπε

Κι αν είναι διαθέσιμο το ceed;;

Έχω κάνει τηλέφωνα σε Kia και μου χουν πει όλοι ότι το ceed επειδή δεν τραβάει στην Ελλάδα οποιος θέλει το συγκεκριμένο μοντέλο κάνει παραγγελία και έρχεται σε 6 μήνες !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Έχω κάνει τηλέφωνα σε Kia και μου χουν πει όλοι ότι το ceed επειδή δεν τραβάει στην Ελλάδα οποιος θέλει το συγκεκριμένο μοντέλο κάνει παραγγελία και έρχεται σε 6 μήνες !! 

Α μια χαρά τότε! Παίξτε μπάλα έτσι και σπρώξε και το πεζό εκεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Λοιπόν παιδιά έχω μια συζήτηση μαζί με τον άντρα και επειδή θα πάμε στην αντιπροσωπεία σκεφτόμαστε να μη πουμε ότι μας ενδιαφέρει το xceed αλλά ceed να το παίξουμε φουλ χαλασμένοι που δεν έχει διαθέσιμο και να πουμε του τύπου δώσε μας μια τιμή γι αυτό όχι ότι μας ενδιαφέρει και τόσο μπας και πετύχουμε κάτι καλύτερο στα χρήματα!!!! 

Οι αντιπροσωπείες κατά κανόνα παίρνουν ανταλλαγές μεταχειρισμένα με μοναδικό σκοπό να πουλήσουν καινούργια, να αγοράσουν απλώς μεταχειρισμένο είναι απίθανο, αλλά και να αγοράσουν η τιμή που θα δώσουν θα είναι ακόμα πιο χαμηλή από αυτή που θα έδιναν στην περίπτωση ανταλλαγής.

Πάντως κατά τη γνώμη μου στην περίπτωση ανταλλαγής (δλδ να το πάρουν ως προκαταβολή για το καινούργιο) δεν πρόκειται να το κοστολογήσουν πάνω από 8.000€. Στους ίδιους ιδιώτες που απευθύνεσαι εσύ τώρα θα απευθυνθούν και αυτοί για να το πουλήσουν, δεν βλέπω το πως θα έχουν καλύτερη τύχη αν ζητήσουν τα ίδια χρήματα με σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Ποτε ήταν η τελευταία φορά που πηγές αντιπροσωπεία burgos; που νομίζεις οτι θα πάρει 9500 απο τα λιοντάρια 

Δεν είπα ότι θα πάρει 9500. Αλλά δεν χάνει τίποτα να το ρίξει σαν πρόταση για ανταλλαγή για να γίνει νταλαβέρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Οι αντιπροσωπείες κατά κανόνα παίρνουν ανταλλαγές μεταχειρισμένα με μοναδικό σκοπό να πουλήσουν καινούργια, να αγοράσουν απλώς μεταχειρισμένο είναι απίθανο, αλλά και να αγοράσουν η τιμή που θα δώσουν θα είναι ακόμα πιο χαμηλή από αυτή που θα έδιναν στην περίπτωση ανταλλαγής.

Πάντως κατά τη γνώμη μου στην περίπτωση ανταλλαγής (δλδ να το πάρουν ως προκαταβολή για το καινούργιο) δεν πρόκειται να το κοστολογήσουν πάνω από 8.000€. Στους ίδιους ιδιώτες που απευθύνεσαι εσύ τώρα θα απευθυνθούν και αυτοί για να το πουλήσουν, δεν βλέπω το πως θα έχουν καλύτερη τύχη αν ζητήσουν τα ίδια χρήματα με σένα.

Απλά η αντιπροσωπεία μπορεί να τους το δώσει με δόσεις που εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό και να τους κάνουν μια επέκταση εγγύησης!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, karaflos33 είπε

Και αν ακουσει 7000 η aganaktismeni που εκει το κοβω στη καλύτερη να παει για βουτιά θερμαικο μαζί με peugeot; 

Ποσο με έχεις καταλάβει εσυ !!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aganaktismeni είπε

Απλά η αντιπροσωπεία μπορεί να τους το δώσει με δόσεις που εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό και να τους κάνουν μια επέκταση εγγύησης!!!! 

Αυτό είναι το πρόβλημα δλδ και δεν το έχεις πουλήσει τόσο καιρό? Αν δλδ υπήρχε δυνατότητα για δόσεις και επέκταση εγγύησης (με το αζημίωτο φυσικά) θα το είχες πουλήσει 100 φορές?

Που και έτσι να ήταν, δεν βλέπω το λόγο να μην καρπωθεί τα οφέλη η αντιπροσωπεία.

2 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Και αν ακουσει 7000 η aganaktismeni που εκει το κοβω στη καλύτερη να παει για βουτιά θερμαικο μαζί με peugeot; 

Ρε συ οι πωλητές δεν είναι τπτ άσχετοι, θα την κόψουν πρώτα, και μόλις την καταλάβουν δεν θα της πουν τίποτα, θα της αρνηθούν ευγενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αυτό είναι το πρόβλημα δλδ και δεν το έχεις πουλήσει τόσο καιρό? Αν δλδ υπήρχε δυνατότητα για δόσεις και επέκταση εγγύησης (με το αζημίωτο φυσικά) θα το είχες πουλήσει 100 φορές?

Που και έτσι να ήταν, δεν βλέπω το λόγο να μην καρπωθεί τα οφέλη η αντιπροσωπεία.

Λίγη παρηγοριά προσπαθώ να μου δώσω ...... 

2 λεπτά πριν, karaflos33 είπε

Σε κολλητό μου η hyundai έπαιρνε το clio του 19 28.000 χλμ 6000 στην Αθήνα. Είναι αρπακτικά αυτοί 

Όντως ;;;; 🔫🔫🧨🧨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aganaktismeni είπε

Λίγη παρηγοριά προσπαθώ να μου δώσω ...... 

Παρηγοριά είναι το να πιστέψεις ότι θα πιάσεις κότσους τους πωλητές στην αντιπροσωπεία;

100 η αλεπού, 101 το αλεπουδακι, γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...