Προς το περιεχόμενο

Πώληση αυτοκινήτου Peugeot 208


Aganaktismeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

εγω να δεις...

για να τα λεω ολα εχω δει και 8,2 οταν εκανα για ενα 2μηνο μονο μικρες αποστασεις (πηγαινε ελα παιδια σχολειο)

και 9 οταν ειχα ολο τον μηνα με μποτιλιαρισμα (φαση 13 χλμ αποσταση σε 1 ωρα) (περυσι τον νοεμβρη δεκεμβρη) 

συν τα παιδια...

Μεικτή ποσο έχεις ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Μεικτή ποσο έχεις ;;; 

καθε γεμισμα μηδενιζω

το κινητο που το μετραω με εφαρμογη λεει 6,67 μετα απο 15500 χλμ

και 1 αλλαγη λαδιων (την πρωτη) στις 10000

και τα παιδια εχω να τα παω σχολειο απο τελη μαρτη

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

καθε γεμισμα μηδενιζω

το κινητο που το μετραω με εφαρμογη λεει 6,67 μετα απο 15500 χλμ

Η Kia  που έχει τον ίδιο κινητήρα με το Hundai  ακούω πολύ μεγαλύτερες καταναλώσεις και να φανταστείς για το χιλιάρι!!! Εύχομαι να έχω και εγώ τς καταναλώσεις τς δικές σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Aganaktismeni είπε

Η Kia  που έχει τον ίδιο κινητήρα με το Hundai  ακούω πολύ μεγαλύτερες καταναλώσεις και να φανταστείς για το χιλιάρι!!! Εύχομαι να έχω και εγώ τς καταναλώσεις τς δικές σου!!!

εννοειτε το 1000ρι θα εχει μεγαλυτερη καταναλωση για να παραγει το ιδιο εργο

κερδιζει λιγο σε καταναλωση  στην πολη (σε νορμαλ συνθηκες)

χανει πολυ στην εθνικη 

Και αν θυμάμαι καλά αποτυπώνεται και στις επίσημες μετρήσεις του κατασκευαστή

ειπαμε το φθηνο δεν ειναι παντα φθηνοτερο

στο μποτιλιαρισμα εχω απορια και εγω

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tsofras είπε

Ηλιοροφουμπα λέμε , αλλο πράγμα , γεμίζει φως η καμπίνα και σου φτιάχνει η ψυχολογία 

Μωρε ξέρεις εσυ είσαι ψαγμένος !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά η διαφορά μεταξύ των κινητήρων είναι εμφανής απλά δεν ξέρω αν ο άνθρωπος χρειάζεται τα 1400 κυβικά όταν η διαφορά στη τιμή είναι τόσο μεγάλη. Πιστεύω ότι με τον 1000αρη κινείται παραπάνω από αξιοπρεπώς μια οικογένεια με τις αποσκευές της τόσο σε εθνική όσο και σε επαρχιακούς δρόμους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geomos είπε

Βρε παιδιά η διαφορά μεταξύ των κινητήρων είναι εμφανής απλά δεν ξέρω αν ο άνθρωπος χρειάζεται τα 1400 κυβικά όταν η διαφορά στη τιμή είναι τόσο μεγάλη. Πιστεύω ότι με τον 1000αρη κινείται παραπάνω από αξιοπρεπώς μια οικογένεια με τις αποσκευές της τόσο σε εθνική όσο και σε επαρχιακούς δρόμους. 

Να σας ρωτήσω έχει από εσάς κάποιος χιλιάρι κινητήρα ;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος  Hyundai kona 1.0. Το αυτοκίνητο μια χαρά τραβάει από τις 1500 στροφές και στα ταξίδια  και στην πόλη είναι αρκετά ασφαλές,  . Το μονό μείον  ή λίγο αυξημένη κατανάλωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το έχεις σίγουρα απαντήσει, αλλά κάπου το έχασα, ποιος ο λόγος που το πουλάς?

Επίσης, αν σε πειράζει η πτώση της αξίας του peugeot σε αυτό το διάστημα, ποιος ο λόγος που πας σε Hyunday που θα έχει επίσης τεράστια μείωση της αξίας του, (αν όχι και μεγαλύτερη) από τη στιγμή που του έκανες το 1ο χιλιόμετρο? Στην Ελλάδα μόνο τα ιαπωνέζικα πουλιούνται ακριβά και τα premium audi, bmw, mercedes. 

Επίσης αυτή την εποχή εγώ βενζίνα δεν θα αγόραζα με τόσα λεφτά (>22000€) . Θα έπαιρνα ξεκάθαρα ηλεκτρικό. Αλλιώς σε 5 χρόνια δεν το πουλάς ούτε 5000ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι ναι...

το εχει πουλησει εδω και 10 σελιδες

και δεν ψαχνει αμαξι για να το πουλησει

να τον βολευει θελει επειδη ειναι περιεργος

 

14 λεπτά πριν, n4sleep είπε

Αν και το έχεις σίγουρα απαντήσει, αλλά κάπου το έχασα, ποιος ο λόγος που το πουλάς?

Επίσης, αν σε πειράζει η πτώση της αξίας του peugeot σε αυτό το διάστημα, ποιος ο λόγος που πας σε Hyunday που θα έχει επίσης τεράστια μείωση της αξίας του, (αν όχι και μεγαλύτερη) από τη στιγμή που του έκανες το 1ο χιλιόμετρο? Στην Ελλάδα μόνο τα ιαπωνέζικα πουλιούνται ακριβά και τα premium audi, bmw, mercedes. 

Επίσης αυτή την εποχή εγώ βενζίνα δεν θα αγόραζα με τόσα λεφτά (>22000€) . Θα έπαιρνα ξεκάθαρα ηλεκτρικό. Αλλιώς σε 5 χρόνια δεν το πουλάς ούτε 5000ευρώ.

 

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, n4sleep είπε

Αν και το έχεις σίγουρα απαντήσει, αλλά κάπου το έχασα, ποιος ο λόγος που το πουλάς?

Επίσης, αν σε πειράζει η πτώση της αξίας του peugeot σε αυτό το διάστημα, ποιος ο λόγος που πας σε Hyunday που θα έχει επίσης τεράστια μείωση της αξίας του, (αν όχι και μεγαλύτερη) από τη στιγμή που του έκανες το 1ο χιλιόμετρο? Στην Ελλάδα μόνο τα ιαπωνέζικα πουλιούνται ακριβά και τα premium audi, bmw, mercedes. 

Επίσης αυτή την εποχή εγώ βενζίνα δεν θα αγόραζα με τόσα λεφτά (>22000€) . Θα έπαιρνα ξεκάθαρα ηλεκτρικό. Αλλιώς σε 5 χρόνια δεν το πουλάς ούτε 5000ευρώ.

Να τα γράψουμε λίγο τα πράγματα από την αρχή ! 
1ον το πουλάω για τον λόγο ότι έχω οικογένεια και δεν καλύπτουν οι χώροι και οι επιδόσεις του όταν πήρα το πεζό ήμουν εγώ και ο άντρας μου και δεν μας πολύ ένοιαζε 

2ον θέλω να πάω σε Kia για τον λόγο ότι μόνο αυτό μας άρεσε (κατά κύριο λόγο εμένα μιας και χατήρια δεν χαλάμε )
3ον αυτή την στιγμή στην Ελλάδα δεν υπάρχουν προδιαγραφές για ηλεκτρικό, καλα να είμαστε σε 10-15 χρόνια να το σκεφτούμε προς το παρόν δεν υπάρχει καν στο μυαλό μου!! 

7 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

Οτι ναι...

το εχει πουλησει εδω και 10 σελιδες

και δεν ψαχνει αμαξι για να το πουλησει

να τον βολευει θελει επειδη ειναι περιεργος

Εεεεεε μην με ειρωνεύεσαι και συ δεν το έχω πουλήσει αλλά μιας που βρέθηκα εδώ γτ να μην μιλησω και για το επόμενο ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Aganaktismeni είπε

Να σας ρωτήσω έχει από εσάς κάποιος χιλιάρι κινητήρα ;;;;; 

Εδώ και 6 χρόνια. Κανένα απολύτως πρόβλημα, φυσικά με την συντήρηση που προβλέπεται

Ταξίδια πολλά,το Αθήνα-Θεσσαλονίκη και Αθήνα - Γιάννενα τουλάχιστον 5-6 φορές τον χρόνο. Φορτωμένος με καροτσια και βαλίτσες. Ταξίδι στην εθνική αλλά και στροφιλικια πχ Δομοκού

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

Εδώ και 6 χρόνια. Κανένα απολύτως πρόβλημα, φυσικά με την συντήρηση που προβλέπεται

Ταξίδια πολλά,το Αθήνα-Θεσσαλονίκη και Αθήνα - Γιάννενα τουλάχιστον 5-6 φορές τον χρόνο. Φορτωμένος με καροτσια και βαλίτσες. Ταξίδι στην εθνική αλλά και στροφιλικια πχ Δομοκού

Ωωωω!!!! Απλά θέλω να ενημερωθώ από κατόχους γτ αν μου πει η αντιπροσωπεία ότι μου το παίρνει 7χλδ να το σκεφτώ για χιλιαρακι έτσι ώστε να συμφέρει στην τσέπη μου !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πότε 1000αρια 3-κύλινδρα με τουρμπίνα σε μια χώρα αφιλόξενη τελείως λόγω θερμοκρασιών και κυκλοφοριακών συνθηκών, προκρίνονται όσα άλογα και να βγάζουν, ως οικογενειακά με ξεπερνάει.

Η συνέχεια στο service ή στην χωματερή.

Edit: Ξέχασα το ρεκτιφιέ-"τουρμπινά".

Επεξ/σία από Venerable
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...