Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, SeaLion είπε

Σπάνια τραβάω βίντεο άνθρωπέ μου... βρε με το ζόρι;;

Όχι απλά οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και τις πληρώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, haHa είπε

Οι φημες λενε για ολα τα iPhone 12 models , οχι οτι εχει σημασια, κουβεντα να γινεται.
Οπως και να εχει, γιατι θα βγεις να κραξεις αν αφαιρεθουν και κρατησει την ιδια τιμη; Θα σταματησουν να ισχυουν ολα αυτα που εγραφες:
 

Σε παρακαλώ ξανά διάβασε αυτό που πόσταρες... αυτά που έγραψα... και μετά έλα να μου την πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Μάλλον δεν έχει κατανοήσει. Τι πρακτική διαφορά κάνει το αν ο φορτιστής είναι ΜΕΣΑ στο κουτί ή τον αγοράζεις χώρια εκτός κουτιού? Θες να μου εξηγήσεις σε θερμοπαρακαλώ? 

Αν η απάντηση σου είναι "μα θα είναι 3€ ακριβότερος αν τον αγοράσω χώρια" τότε το πρόβλημα σου δεν είναι το οτι ο φορτιστής δεν έρχεται μαζί με το κινητό αλλά το ότι τον πουλάει ακριβά η Apple. Ξεχώρισε τα 2 στο μυάλο σου και μετα θα καταλάβεις γιατι θλίβομαι με τα posts σου. 

Έλα πάμε πάλι σα μικρά παιδάκια. Το κινητό για να λειτουργήσει θέλει μπαταρία,  η μπαταρία όμως για να δώσει ζωη στο κινητό θέλει εκείνο το κουτάκι που μπαινει στις 2 εκεινες τριπούλες που δίνουν ρέυμα, να φορτίσει η μπαταριούλα να δουλευει το κινητάκι.

Ασε τώρα τι κατανοώ και τι οχι, μη προσπαθείς να με πείσεις οτι το να μην υπάρχει το βασικό για τη λειτουργία της συσκεύης ειναι φυσιολογικό. όπως είπα και σε προηγούμενο post πάρε αυτοκίνητο χωρίς ρόδες φέρτο με γερανό και πάρτες τις ρόδες μετά...   ολοι ξαφνικά γίναμε οικολογοι με πλαστικο και 500 καλώδια. Το εξτρα χαρτι πλαστικό που θα έχει ο φορτιστής όταν το αγοράσεις δε το σκέφτεσαι?

η απάντηση μου λοιπον ειναι, θέλω να πάρω ένα κινητό πλήρως λειτουργικό,,εφόσον αγοράζω κάτι το οποιο μέσα στο κουτί δεν υπάρχει ένα απο τα βασικά για να λειτουργήσει, δεν ειναι πλήρης. 

H apple θα πουλήσει το φορτιστή όσο θέλει προβλημα δικό της, οχι δικό μου,  εφόσον όμως δεν θα έχεις γνώση και ακριβές κοστολόγιο, πόσο της στοίχισε το κινητό, πόσο σου κόβει απο την απουσια του φοριστη , ποσο στοιχισε ο φορτιστής και πόσο τον πουλάει , δεν εισαι και σίγουρος οτι σου κάνει μειώσει τις τιμής της συσκευής απο την απουσία του φορτιστή. 

λυπάμαι αν σε θλιβουν τα post μου, δεν έχω συνηθίσει να μου πιάνουν τον ποπό οι εταιρίες.

 

5 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Σπάνια τραβάω βίντεο άνθρωπέ μου... βρε με το ζόρι;;

χαχαχαχαχ τα σπας!  😆

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Όχι απλά οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και τις πληρώνουμε.

Οκ, σύμφωνοι. Και ναι, όταν τραβήξω βίντεο 4Κ θα είναι, γιατί είναι κάτι που σου μένει. Και δεν θα αγόραζα non-4K capable smartphone. Από την άλλη, δε θα καιγόμουν για 8Κ, θα μου ήταν αδιάφορο (σήμερα)

Στα της φόρτισης, ίσως έχει να κάνει με το lifestyle μου ή το γεγονός πως το iPhone μου έχει μικρή μπαταρία, αλλά δεν έχω νιώσει να με περιορίζει ο χρόνος φόρτισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Έλα πάμε πάλι σα μικρά παιδάκια. Το κινητό για να λειτουργήσει θέλει μπαταρία,  η μπαταρία όμως για να δώσει ζωη στο κινητό θέλει εκείνο το κουτάκι που μπαινει στις 2 εκεινες τριπούλες που δίνουν ρέυμα, να φορτίσει η μπαταριούλα να δουλευει το κινητάκι.

Ασε τώρα τι κατανοώ και τι οχι, μη προσπαθείς να με πείσεις οτι το να μην υπάρχει το βασικό για τη λειτουργία της συσκεύης ειναι φυσιολογικό. όπως είπα και σε προηγούμενο post πάρε αυτοκίνητο χωρίς ρόδες φέρτο με γερανό και πάρτες τις ρόδες μετά...   ολοι ξαφνικά γίναμε οικολογοι με πλαστικο και 500 καλώδια. Το εξτρα χαρτι πλαστικό που θα έχει ο φορτιστής όταν το αγοράσεις δε το σκέφτεσαι?

η απάντηση μου λοιπον ειναι, θέλω να πάρω ένα κινητό πλήρως λειτουργικό,,εφόσον αγοράζω κάτι το οποιο μέσα στο κουτί δεν υπάρχει ένα απο τα βασικά για να λειτουργήσει, δεν ειναι πλήρης. 

H apple θα πουλήσει το φορτιστή όσο θέλει προβλημα δικό της, οχι δικό μου,  εφόσον όμως δεν θα έχεις γνώση και ακριβές κοστολόγιο, πόσο της στοίχισε το κινητό, πόσο σου κόβει απο την απουσια του φοριστη , ποσο στοιχισε ο φορτιστής και πόσο τον πουλάει , δεν εισαι και σίγουρος οτι σου κάνει μειώσει τις τιμής της συσκευής απο την απουσία του φορτιστή. 

λυπάμαι αν σε θλιβουν τα post μου, δεν έχω συνηθίσει να μου πιάνουν τον ποπό οι εταιρίες.

χαχαχαχαχ τα σπας!  😆

Χαρά στο κουράγιο σου που εξηγείς τα αυτονόητα αλλά τζάμπα κουράζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, nosstrom είπε

όπως είπα και σε προηγούμενο post πάρε αυτοκίνητο χωρίς ρόδες φέρτο με γερανό και πάρτες τις ρόδες μετά... 

Όχι ρε φίλε. Αυτό δεν είναι iPhone χωρίς φορτιστή, είναι iPhone χωρίς κεραίες!

5 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Το εξτρα χαρτι πλαστικό που θα έχει ο φορτιστής όταν το αγοράσεις δε το σκέφτεσαι?

Αν είναι ανακυκλώσιμο και οι φορτιστές που θα πουληθούν είναι το 1/3 από το πλήθος των iPhones.... όχι!

Επεξ/σία από SeaLion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Οκ, σύμφωνοι. Και ναι, όταν τραβήξω βίντεο 4Κ θα είναι, γιατί είναι κάτι που σου μένει. Και δεν θα αγόραζα non-4K capable smartphone. Από την άλλη, δε θα καιγόμουν για 8Κ, θα μου ήταν αδιάφορο (σήμερα)

Στα της φόρτισης, ίσως έχει να κάνει με το lifestyle μου ή το γεγονός πως το iPhone μου έχει μικρή μπαταρία, αλλά δεν έχω νιώσει να με περιορίζει ο χρόνος φόρτισης.

Εγώ πάλι δεν μπορώ χωρίς ταχυφόρτιση, από το 20% που ξεκινά μέχρι το 90% που το βγάζω, 35 λεπτά δρόμος..εμένα μου έλυσε τα χέρια πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Σε παρακαλώ ξανά διάβασε αυτό που πόσταρες... αυτά που έγραψα... και μετά έλα να μου την πεις...

Δεν σου την λεω, ερωτηση κανω.

24 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα δεν υπάρχει ένδειξη αν θα αφαιρεθούν τα παρελκόμενα ή τα pro παραμείνουν στην ίδια τιμή... αν αφαιρεθούν και μείνει η τιμή ίδια τότε πρώτος θα βγω να την κράξω...

 

Αν αφαιρεθουν και μεινει ιδια η τιμη, γιατι θα κραξεις απο την στιγμη που "αν θέλεις φορτιστή θα τον αγοράσεις... μην σου τον χρεώνει με το έτσι θέλω, ούτε θέλεις να έχω 6 φορτιστές στο σπίτι" ;

58 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα εσύ δεν ακούς την αντίθετη άποψη... αν θέλω φορτιστή θα τον αγοράσω... μην μου τον χρεώνεις με το έτσι θέλω, ούτε θέλω να έχω 6 φορτιστές στο σπίτι... υπάρχει πρόβλημα ή κάτι μη λογικό σε αυτό που γράφω???

 

Τι αλλαξε και ξαφνικα δεν θα σε νοιαζει που θα στον χρεωνει με το ετσι θελω;

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Εγώ πάλι δεν μπορώ χωρίς ταχυφόρτιση, από το 20% που ξεκινά μέχρι το 90% που το βγάζω, 35 λεπτά δρόμος..εμένα μου έλυσε τα χέρια πάντως.

Cool, δεν αντιλέγω πως μπορεί να είναι χρήσιμο, εννοείται. Δεν θεωρώ όμως πως είναι κάτι χωρίς το οποίο δεν ζει κάποιος!

...

iPhone δεν βλέπω στην υπογραφή σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Έλα πάμε πάλι σα μικρά παιδάκια. Το κινητό για να λειτουργήσει θέλει μπαταρία,  η μπαταρία όμως για να δώσει ζωη στο κινητό θέλει εκείνο το κουτάκι που μπαινει στις 2 εκεινες τριπούλες που δίνουν ρέυμα, να φορτίσει η μπαταριούλα να δουλευει το κινητάκι.

Ασε τώρα τι κατανοώ και τι οχι, μη προσπαθείς να με πείσεις οτι το να μην υπάρχει το βασικό για τη λειτουργία της συσκεύης ειναι φυσιολογικό. όπως είπα και σε προηγούμενο post πάρε αυτοκίνητο χωρίς ρόδες φέρτο με γερανό και πάρτες τις ρόδες μετά...   ολοι ξαφνικά γίναμε οικολογοι με πλαστικο και 500 καλώδια. Το εξτρα χαρτι πλαστικό που θα έχει ο φορτιστής όταν το αγοράσεις δε το σκέφτεσαι?

 

Άκυρο το παράδειγμα σου με τις ρόδες. Ο φορτιστής είναι το αντίστοιχο του βενζινάδικου ;) Και προφανώς οταν αγοράζεις αυτοκίνητο δεν σου δίνουν και βενζινάδικο μαζί.


Όπως και να έχει, η διαφορά είναι οτι ο περισσότερος κόσμος έχει ήδη φορτιστές. Να επαναλάβω τα νούμερα? 1.5 δις συσκευές πωλούνται το χρόνο, εδώ και 5-10 χρόνια, όλα με φορτιστές. Ποιό το νόημα δεν καταλαβαίνω. Αγοράζεις έναν μόνος σου και τον κρατάς 5 χρόνια. 

 

Btw, ξέρεις πόσα πράματα έρχονται χωρίς τα βασικά γαι να λειτουργήσουν και είμαι σίγουρος πως δεν παραπονιέσαι? Να, τις προάλλες αγόρασα 550€ επεξεργαστή, τον 10900k. Ε σε πληροφορώ δεν είχε μητρική, κουτί, τροφοδοτικό, ram. Τίποτα, έπρεπε να τα πάρω όλα χώρια 😮 

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Χαρά στο κουράγιο σου που εξηγείς τα αυτονόητα αλλά τζάμπα κουράζεσαι.

Tα αυτονόητα ε? Η σύγκριση με ρόδες αυτοκινήτου είναι τα αυτονόητα? Κοιτάω και την υπογραφή σου. Η 2080 ήρθε με cpu mobo + ram bundled ή τα αγόρασες χώρια? Αυτονόητα είπαμε.

Ειλικρίνα, γιαυτό πάμε κατα διαόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Cool, δεν αντιλέγω πως μπορεί να είναι χρήσιμο, εννοείται. Δεν θεωρώ όμως πως είναι κάτι χωρίς το οποίο δεν ζει κάποιος!

...

iPhone δεν βλέπω στην υπογραφή σου!!!!

Είχα, δεν έχω, το ανέφερα, πλέον OnePlus.

9 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Άκυρο το παράδειγμα σου με τις ρόδες. Ο φορτιστής είναι το αντίστοιχο του βενζινάδικου ;) Και προφανώς οταν αγοράζεις αυτοκίνητο δεν σου δίνουν και βενζινάδικο μαζί.


Όπως και να έχει, η διαφορά είναι οτι ο περισσότερος κόσμος έχει ήδη φορτιστές. Να επαναλάβω τα νούμερα? 1.5 δις συσκευές πωλούνται το χρόνο, εδώ και 5-10 χρόνια, όλα με φορτιστές. Ποιό το νόημα δεν καταλαβαίνω. Αγοράζεις έναν μόνος σου και τον κρατάς 5 χρόνια. 

Btw, ξέρεις πόσα πράματα έρχονται χωρίς τα βασικά γαι να λειτουργήσουν και είμαι σίγουρος πως δεν παραπονιέσαι? Να, τις προάλλες αγόρασα 550€ επεξεργαστή, τον 10900k. Ε σε πληροφορώ δεν είχε μητρική, κουτί, τροφοδοτικό, ram. Τίποτα, έπρεπε να τα πάρω όλα χώρια 😮 

Tα αυτονόητα ε? Η σύγκριση με ρόδες αυτοκινήτου είναι τα αυτονόητα? Κοιτάω και την υπογραφή σου. Η 2080 ήρθε με cpu mobo + ram bundled ή τα αγόρασες χώρια? Αυτονόητα είπαμε.

Ειλικρίνα, γιαυτό πάμε κατα διαόλου. 

Ε ναι ρε συ Comet, εδώ θέλετε να μας πείσετε ότι εταιρία που κοστολογεί 1500 ευρώ μια βάση οθόνης και 600 ευρώ τα 4 ροδάκια πύργου, θα μας πουλήσει φθηνό ταχυφορτιστή!!! Σε ποιο παράλληλο σύμπαν? Ίσως του Dark στο Netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Είχα, δεν έχω, το ανέφερα, πλέον OnePlus.

Ε ναι ρε συ Comet, εδώ θέλετε να μας πείσετε ότι εταιρία που κοστολογεί 1500 ευρώ μια βάση οθόνης και 600 ευρώ τα 4 ροδάκια πύργου, θα μας πουλήσει φθηνό ταχυφορτιστή!!! Σε ποιο παράλληλο σύμπαν? Ίσως του Dark στο Netflix.

Mα δεν χρειάζεται να αγοράσεις ταχυφορτιστή της apple man....

Και σου ξαναλέω. Μπερδεύεσαι.Το πρόβλημα λοιπο΄ν δεν είναι οτι δεν θα σου δίνει φορτιστή μαζί με το κινητό, αλλά το οτι θα πουλάει ακριβά τους φορτιστές. Καταλαβαίνεται τη διαφορά η θα συνεχίζεται να γράφεται ...εξυπνάδες?

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, haHa είπε

Δεν σου την λεω, ερωτηση κανω.

Αν αφαιρεθουν και μεινει ιδια η τιμη, γιατι θα κραξεις απο την στιγμη που "αν θέλεις φορτιστή θα τον αγοράσεις... μην σου τον χρεώνει με το έτσι θέλω, ούτε θέλεις να έχω 6 φορτιστές στο σπίτι" ;

Τι αλλαξε και ξαφνικα δεν θα σε νοιαζει που θα στον χρεωνει με το ετσι θελω;

Καταλαβαίνεις ότι σε μια σειρά ποστ μου που αναφέρω την μείωση τιμής, το να γράψω μετά... αν θέλω φορτιστή θα τον αγοράσω... μην μου τον χρεώνεις με το έτσι θέλω... είναι η απάντηση σε ότι φαντάστηκες...

ΥΓ: έχεις ένα περίεργο τροπο να ρωτάς πάντως, σχεδόν παρεξηγήσημο... 😄

 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Mα δεν χρειάζεται να αγοράσεις ταχυφορτιστή της apple man....

Και σου ξαναλέω. Μπερδεύεσαι.Το πρόβλημα λοιπο΄ν δεν είναι οτι δεν θα σου δίνει φορτιστή μαζί με το κινητό, αλλά το οτι θα πουλάει ακριβά τους φορτιστές. Καταλαβαίνεται τη διαφορά η θα συνεχίζεται να γράφεται ...εξυπνάδες?

Ε με την λογική σου ούτε κινητό της Apple χρειάζεται να πάρεις τότε.

Άντε πάλι, ναι θα χρειαστεί να τον αγοράσεις γιατί δεν θα έχεις ταχυφορτιστή κατάλληλο.

Εσύ έχεις, εγώ όταν πουλήσω το 1+ δεν θα έχω, θα χρειαστεί να τον αγοράσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ε με την λογική σου ούτε κινητό της Apple χρειάζεται να πάρεις τότε.

Άντε πάλι, ναι θα χρειαστεί να τον αγοράσεις γιατί δεν θα έχεις ταχυφορτιστή κατάλληλο.

Εσύ έχεις, εγώ όταν πουλήσω το 1+ δεν θα έχω, θα χρειαστεί να τον αγοράσω?

Προφανώς δεν χρειάζεται να πάρεις κινητό της Apple. Είπε κανείς το αντίθετο?
 

Πάμε άλλη μία, αργά αργά, μπας και καταλαβείς που κάνετε λάθος και εσύ και ο φίλος που έχασε το common sense του. Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι οτι δεν θα υπάρχει φορτιστής στη συσκευή αλλά οτι θα σου πουλάει τον φορτιστή ακριβά. Σωστά? Αν ας πούμε υπήρχε φορτιστής με τιμή 0.10€ , επίσημος της Apple, θα είχες πρόβλημα που δεν στον βάζει στο κουτί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...