Προς το περιεχόμενο

Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα περιλαμβάνουν στη συσκευασία Earpods αλλά και φορτιστή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ντεν έχω μηλο αλλά με baseus και 4smarts όποια κοπελιά θέλει έρχεται και της το φορτίζω quick :P Έχω και βύσμα και wireless να υπάρχει 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Προφανώς δεν χρειάζεται να πάρεις κινητό της Apple. Είπε κανείς το αντίθετο?
 

Πάμε άλλη μία, αργά αργά, μπας και καταλαβείς που κάνετε λάθος και εσύ και ο φίλος που έχασε το common sense του. Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι οτι δεν θα υπάρχει φορτιστής στη συσκευή αλλά οτι θα σου πουλάει τον φορτιστή ακριβά. Σωστά? Αν ας πούμε υπήρχε φορτιστής με τιμή 0.10€ , επίσημος της Apple, θα είχες πρόβλημα που δεν στον βάζει στο κουτί? 

Όχι, αλλά δεν πρόκειται ποτέ να γίνει, που θες να καταλήξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, CometRyzen said:

Πάμε άλλη μία, αργά αργά, μπας και καταλαβείς που κάνετε λάθος και εσύ και ο φίλος που έχασε το common sense του. Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι οτι δεν θα υπάρχει φορτιστής στη συσκευή αλλά οτι θα σου πουλάει τον φορτιστή ακριβά. Σωστά? Αν ας πούμε υπήρχε φορτιστής με τιμή 0.10€ , επίσημος της Apple, θα είχες πρόβλημα που δεν στον βάζει στο κουτί? 

Έχω προσπαθήσει πολλάκις να το εξηγήσω, ιδιαιτέρως στο θέμα της βάσης. Έπαιρνα απαντήσεις του τύπου: «Καλύτερα να την είχαν πακέτο με την οθόνη στα 6 χιλιάρικα, αρκεί να μην ήξερα ότι χρεώνει τη βάση 999»  Δεν θα βγάλεις άκρη. Νομίζουν ότι τα iPhone και γενικά τα προϊόντα τεχνολογίας έχουν βγει στη διατίμηση. Και μάλιστα ξέρουν και την τιμή που πρέπει να έχουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Έχω προσπαθήσει πολλάκις να το εξηγήσω, ιδιαιτέρως στο θέμα της βάσης. Έπαιρνα απαντήσεις του τύπου: «Καλύτερα να την είχαν πακέτο με την οθόνη στα 6 χιλιάρικα, αρκεί να μην ήξερα ότι χρεώνει τη βάση 999»  Δεν θα βγάλεις άκρη. Νομίζουν ότι τα iPhone και γενικά τα προϊόντα τεχνολογίας έχουν βγει στη διατίμηση. Και μάλιστα ξέρουν και την τιμή που πρέπει να έχουν. 

Διατίμηση..έτσι την λένε τώρα την καταναλωτική συνείδηση? Μάλιστα.

Μαςσυγχωρείτε που θέλουμε φθηνότερα προϊόντα τεχνολογίας, δεν θα το ξανακάνουμε, θα πληρώνουμε όσα μας ζητάνε χωρίς πολλά μα μου σου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όχι, αλλά δεν πρόκειται ποτέ να γίνει, που θες να καταλήξεις?

Θέλω να καταλήξω στο προφανές, το οποίο τελικά δεν είναι προφανές καταπώς φαίνεται. Οτι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι η μη ύπαρξη φοριστή στο κουτί αλλά η τιμή του φορτιστή. Οπότε τόσες σελίδες κράξιμο για το τίποτα. Κυριολεκτικά για το τίποτα.

Ο nosstrom λοιπόν οταν λέει "ως εδώ και μη παρέκει" και δεν αγοράζει κινητό χωρίς φορτιστή (!!!!) είναι εντελωπαντελώς εκτός τόπου και χρόνου, μιας και ξαναλέω, το πρόβλημα σας από αυτά που γράφεται τόσες σελίδες δεν είναι ο φορτιστής που δνε θα υπάρχει στο κουτί αλλα το οτι φαντάζεστε οτι θα σας πουλάει τον φορτιστή πανάκριβα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billdanos είπε

Θεωρητικά μέχρι να χρειαστεί να αντικαταστήσεις το XS, θα έχουν σταματήσει όλοι να βάζουν φορτιστές μέσα στις συσκευασίες! 😛 

Άλλοι βάζουν ακόμα και θήκες μέσα γκουχ γκουχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Θέλω να καταλήξω στο προφανές, το οποίο τελικά δεν είναι προφανές καταπώς φαίνεται. Οτι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι η μη ύπαρξη φοριστή στο κουτί αλλά η τιμή του φορτιστή. Οπότε τόσες σελίδες κράξιμο για το τίποτα. Κυριολεκτικά για το τίποτα.

Ο nosstrom λοιπόν οταν λέει "ως εδώ και μη παρέκει" και δεν αγοράζει κινητό χωρίς φορτιστή (!!!!) είναι εντελωπαντελώς εκτός τόπου και χρόνου, μιας και ξαναλέω, το πρόβλημα σας από αυτά που γράφεται τόσες σελίδες δεν είναι ο φορτιστής που δνε θα υπάρχει στο κουτί αλλα το οτι φαντάζεστε οτι θα σας πουλάει τον φορτιστή πανάκριβα. 

ρε ROBO επιλογή μου ειναι πως να το κάνουμε δλδ δε παω με το κύμα, αν εσυ το θεωρείς φυσιολογικό να παραλάβεις κινητό χωρίς φορτιστή οκ αντε δώσε άλλα 100€ και πάρε. Εγώ λυπάμαι δε θα πάρω θα προτιμήσω άλλη εταιρία και αν ειμαι εκτός τόπου και χρόνου και πάλι δικαιωμά μου,με γουστάρω να μαι αλλού, κριτικάρεις την επιλογή κάποιου να μην προτιμήσει κατι επειδη δεν το θεωρει ολοκληρωμένο, αφου στο εξηγησα χωρις φορτιστή δεν ειναι πλήρως λειτουργικό και αυτο πιστεύω. 

Αν πας και μου συγκρίνεις φορτιστη με βενζινάδικο τι να πω...  το αυτοκίνητο χωρις βενζίνη παει σπρωχνοντας,   χωρίς ρόδες πουθενά. 

Καλές αγορές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Θέλω να καταλήξω στο προφανές, το οποίο τελικά δεν είναι προφανές καταπώς φαίνεται. Οτι το πρόβλημα ΔΕΝ είναι η μη ύπαρξη φοριστή στο κουτί αλλά η τιμή του φορτιστή. Οπότε τόσες σελίδες κράξιμο για το τίποτα. Κυριολεκτικά για το τίποτα.

Ο nosstrom λοιπόν οταν λέει "ως εδώ και μη παρέκει" και δεν αγοράζει κινητό χωρίς φορτιστή (!!!!) είναι εντελωπαντελώς εκτός τόπου και χρόνου, μιας και ξαναλέω, το πρόβλημα σας από αυτά που γράφεται τόσες σελίδες δεν είναι ο φορτιστής που δνε θα υπάρχει στο κουτί αλλα το οτι φαντάζεστε οτι θα σας πουλάει τον φορτιστή πανάκριβα. 

Το προφανές είναι ότι η Apple βρήκε νέο τρόπο για να βγάλει λεφτά. Όλα τα άλλα είναι για να περνάει η ώρα. Ναι είναι εταιρία με σκοπό το κέρδος και μπλα μπλα αλλά αυτή το έχει πάει σε άλλο level.

Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα σε χρεώνει όταν χτυπάς στον browser σου apple.com και θα την δικαιολογείται του στυλ ναι ρε φίλε, έχει λειτουργικά έξοδα το site.. 🤑

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Ρε συ κοροιδευόμαστε τώρα? Πόσο έχει ενας ταχυφορτιστής επώνυμος συμβάτος με iPhone? 10€? 15€? Τον αγοράζεις μια φορά και καθάρισες. Πόσα κινητά πωλούνται κάθε χρόνο? 1.5 bill? ? Καταλαβαίνεις οτι πωλούνται 1.5 ΔΙΣ κινητά το χρόνο. 1.5 δις!!! Αυτό μας κάνει 1.5 δις φορτιστές το χρόνο που κανείς δεν χρειάζεται. Δεν ξέρω γιατί καν το συζητάμε tbf...

Tώρα okay, όποιος έχει 999€ να πάρει το κινητό και του λείπουν για το φορτιστή θα του τα βάλω εγώ. Στείλτε μυο pm όταν αγοράσετε και θα σας στείλω τον φορτιστή. 

Η απλ ειναι η μονη εταιρια που δε συμφωνησε να βαζει ιδιο βυσμα με τις αλλες εταιριες εδω και πολλα χρονια που εγινε αυτο και βγαινεις να πεις οτι σκεφτηκε το περιβαλλον ? τωρα ? μετα απο τοσα χρονια? χανετε τα λογικα σας μερικες φορες..αν σκεφτοταν πρασινα οπως νομιζεις και οπως θελει να σε πεισει θα το ειχε κανει τοτε.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το κάνει για το κόστος. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν θα οφελήσει το περιβάλλον και τους πελάτες (αν η έκπτωση είναι κοντά στην λιανική του προϊόντος), ούτε ότι είναι κάτι εξωπραγματικό. Αν ψάξω στο σπίτι θα βρω καμία δεκαριά φορτιστές με USB-A συμβατούς στην ουσία με όλα τα κινητά της αγοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που καταλαβα απο τα σχολια, ειναι οτι ο φορτιστης, το καλωδιο και ακουστικα που δινει η apple ειναι για πεταμα και δεν τα χρησιμοποιει κανενας, αλλα το υπολοιπο ειναι premium

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimkord είπε

Εγω αυτο που καταλαβα απο τα σχολια, ειναι οτι ο φορτιστης, το καλωδιο και ακουστικα που δινει η apple ειναι για πεταμα και δεν τα χρησιμοποιει κανενας, αλλα το υπολοιπο ειναι premium

Premium από τα Lidl..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Προφανώς δεν χρειάζεται να πάρεις κινητό της Apple. Είπε κανείς το αντίθετο?
 

Πάμε άλλη μία, αργά αργά, μπας και καταλαβείς που κάνετε λάθος και εσύ και ο φίλος που έχασε το common sense του. Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι οτι δεν θα υπάρχει φορτιστής στη συσκευή αλλά οτι θα σου πουλάει τον φορτιστή ακριβά. Σωστά? Αν ας πούμε υπήρχε φορτιστής με τιμή 0.10€ , επίσημος της Apple, θα είχες πρόβλημα που δεν στον βάζει στο κουτί? 

Δεν είναι θέμα κόστους είναι θέμα μάρκετινγκ περισσότερο. Όταν αγοράζεις το καλύτερο κινητό της αγοράς και αναγκάζεσαι να αγοράσεις αφτερμαρκετ προϊόντα κατευθείαν κάτι σε χαλάει. Προφανώς δεν τρέχει κάτι και πρακτικά το πρόβλημα λύνεται πολύ εύκολα αλλά το πρόβλημα δεν είναι τόσο πρακτικό αλλά ψυχολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...