Προς το περιεχόμενο

Έχει πάει κανένας σε κέντρο αδυνατίσματος;


ThisFish

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, eri77 είπε

??? μα σε κανεναν που θελει να αδυνατιζει..αν βαλεις αλατι στην διατροφή σου μπορει να χασεις βαρος αλλα το αλάτι ειναι η πρωτη αιτια κατακράτηση υγρών,με αποτέλεσμα να εχει μεινει το φουσκωμα..αν και στις γυναικες δεν ειναι τοσο εντονο το προβλημα

πινεις λιγο νερο παραπανω και φευγει το νερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 λεπτά πριν, evabb είπε

πινεις λιγο νερο παραπανω και φευγει το νερο.

Είναι και αυτή μία λύση. Πολύ νερό και τρέξιμο η περπάτημα να φύγει με την ιδρώτα.. Αν μπορείς να το αποφύγεις εκ αρχής είναι καλύτερα ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω για αδυνάτισμα εγώ λόγο φαρμάκου έπρεπε να είμαι 13 κιλά ποιο κάτω απλά πήρα και έκοψα το φαΐ 70% και εκανα και γυμναστική και ουαλα απο 98 πήγα 82 μέσα σε 2 μήνες (το ιδανικό για μένα ειναι 84 κιλα (ύψος 1,91)

αμα δεν κόψεις φαΐ και δεν κάνεις γυμναστική οτι και να κάνεις σε ένα μηνα τα ξανα βαζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

το ιδανικο βαρος στον αντρα  ειναι το υψος σε εκατοστα μειον 100. δλδ υψος 1,82 θα πρεπει να ειναι  182-100 = 82 κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gustom2008 είπε

το ιδανικο βαρος στον αντρα  ειναι το υψος σε εκατοστα μειον 100. δλδ υψος 1,82 θα πρεπει να ειναι  182-100 = 82 κιλα.

92 κιλά είμαι ένα τετράγωνο ορθογώνιο με κοιλιά να κρέμεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panagiotis1988 είπε

82 ή 92 είσαι; 

ήμουν 98 κατέβηκα 82
εχω ύψος 1,91
αν  βάλουμε την φόρμουλα του χρηστή goustom σε χρήση έπρεπε λέει να είμαι 91 με 92 κιλα

εγώ λέω με τόσα κιλά όταν είχα ήμουν σαν σακί με πατάτες , μπορεί σε καραγυμνασμενα άτομα να ειναι άψογη αυτή η φόρμουλα σε απλό κόσμο απλα δεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gustom2008 είπε

το ιδανικο βαρος στον αντρα  ειναι το υψος σε εκατοστα μειον 100. δλδ υψος 1,82 θα πρεπει να ειναι  182-100 = 82 κιλα.

λολ οχι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gustom2008 είπε

το ιδανικο βαρος στον αντρα  ειναι το υψος σε εκατοστα μειον 100. δλδ υψος 1,82 θα πρεπει να ειναι  182-100 = 82 κιλα.

Το έγραψα και πριν, αυτή είναι μια πρόχειρη μεθολογια που την εφαρμοζαν παλιά στον στρατό για την κρίση της σωματικής ικανότητας, προφανώς και αυτοί που την εφαρμοσαν από κάπου την είδαν σε κάποιες μελέτες πρότυπα η βάσει στατιστικών μοντέλων, πλέον ο συγκεκριμένος τρόπος θεωρείται παρωχημένος, έχει πολλά σφάλματα και προβληματα, πάρε την πιο απλή περίπτωση να έχεις ίδιο βάρος και ύψος με κάποιον άλλον, όμως να έχετε τρελή διαφορά στην αναλογία λίπους μυικου ιστου λόγω κακής διατροφής και μη εκγύμνασης. Αυτός με το χειρότερο ποσοστό στο λίπος θα είναι σε χειρότερη θέση και η υγεία του χωρίς να γίνει αντιληπτό. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Το έγραψα και πριν, αυτή είναι μια πρόχειρη μεθολογια που την εφαρμοζαν παλιά στον στρατό για την κρίση της σωματικής ικανότητας, προφανώς και αυτοί που την εφαρμοσαν από κάπου την είδαν σε κάποιες μελέτες πρότυπα η βάσει στατιστικών μοντέλων, πλέον ο συγκεκριμένος τρόπος θεωρείται παρωχημένος, έχει πολλά σφάλματα και προβληματα, πάρε την πιο απλή περίπτωση να έχεις ίδιο βάρος και ύψος με κάποιον άλλον, όμως να έχετε τρελή διαφορά στην αναλογία λίπους μυικου ιστου λόγω κακής διατροφής και μη εκγύμνασης. Αυτός με το χειρότερο ποσοστό στο λίπος θα είναι σε χειρότερη θέση και η υγεία του χωρίς να γίνει αντιληπτό. 

Για αυτό και ανέφερα ποιο πριν έχω ύψος 1.91 οριακά οκ είμαι με 84 κιλά και η καλή κατάσταση θεωρείτε 81 82 (οποιαδήποτε διαφορετική αναλογία απαιτεί γυμναστήριο κλπ κάτι το οποίο αδύνατο να το κάνω λόγο ότι βαράω 12 ωρα 6 ημέρα στην δουλειά καμία φορά και 7 ημέρα) έτσι μικρές μερίδες και Σάτο 4.000 βήματα την ημέρα να μην δαπισουμε τελείως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Fubar.gr είπε

Τι άποψη έχετε για τα νιτρικά για pre-work out

Δεν έχει κάποια σχέση με το τόπικ, παρ'όλα αυτά έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει, κάνοντας και ριψοκίνδυνες δικές μου προσμίξεις στα νιάτα μου. 

Καλό για να σε τσιτώσει αν είσαι πεσμένος ενεργειακά ή ψυχολογικά (αυτό το μεταίχμιο που λες να πάω ή να μην πάω?), αλλά συνήθως το crash μετά είναι αρκετά άβολο και δύσκολα κοιμάσαι.. εκτός αν είσαι από αυτούς που ότι και να συμβαίνει γύρω τους κοιμούνται σαν τα μουλάρια. Εγώ δυστυχώς και coca cola να πιω μετά τις 6, δυσκολεύομαι να κοιμηθώ. Άρα τα νιτρικά δεν είναι πλέον για μένα.. αλλά πραγματικά μου λείπουν οι προπονήσεις που έκανα με αυτά. Πλέον μόνο ΣΚ, που πάω πιο μεσημεράκι/πρωί το χειμώνα. Καλοκαίρι δεν είμαι για gym τα Σαββατοκύριακα, οπότε από Οκτώβριο/Νοέμβριο πάλι νιτρικο! :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, gustom2008 είπε

το ιδανικο βαρος στον αντρα  ειναι το υψος σε εκατοστα μειον 100. δλδ υψος 1,82 θα πρεπει να ειναι  182-100 = 82 κιλα.

Εγω ειμαι 1.72 και 80 κιλα με 12-14%λιπος περιπου. Εχω αρκετη μυικη μαζα μιας κ η προπονηση με βαρη ειναι σε καθημερινη βαση κ μην νομιζει κανεις οτι φαινομαι σαν να με τσιμπησαν σφηκες.Σε οσες μετρησεις βαζω τα στοιχεια μου ,ειτε σε αυτοματες ζυγαριες ,παντου με βγαζει υπερβαρο

Επεξ/σία από bill_zaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill_zaf είπε

Εγω ειμαι 1.72 και 80 κιλα με 12-14%λιπος περιπου. Εχω αρκετη μυικη μαζα μιας κ η προπονηση με βαρη ειναι σε καθημερινη βαση κ μην νομιζει κανεις οτι φαινομαι σαν να με τσιμπησαν σφηκες.Σε οσες μετρησεις βαζω τα στοιχεια μου ,ειτε σε αυτοματες ζυγαριες ,παντου με βγαζει υπερβαρο

Με 12% λίπος πρέπει να έχεις ήδη κοιλιακούς. Αν δεν έχεις δεν είσαι 12%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill_zaf είπε

Εγω ειμαι 1.72 και 80 κιλα με 12-14%λιπος περιπου. Εχω αρκετη μυικη μαζα μιας κ η προπονηση με βαρη ειναι σε καθημερινη βαση κ μην νομιζει κανεις οτι φαινομαι σαν να με τσιμπησαν σφηκες.Σε οσες μετρησεις βαζω τα στοιχεια μου ,ειτε σε αυτοματες ζυγαριες ,παντου με βγαζει υπερβαρο

me 12-14% και 80-82 κιλα πρεπει να εισαι φετες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, evabb είπε

Με 12% λίπος πρέπει να έχεις ήδη κοιλιακούς. Αν δεν έχεις δεν είσαι 12%.

ε αυτο εννοειται.( θα ανεβαζα φωτο για του λογου το αληθες, αλλα εδω κανουμε κουβεντα και ανταλλαγη αποψεων και οχι προσωπικη προβολη)

 

57 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

me 12-14% και 80-82 κιλα πρεπει να εισαι φετες 

απλα εχω γραμμες, δεν βγαζω κ φλεβα στους κοιλιακους. βασικα δεν θεωρω πολυ υγειες να εισαι κατω απο 10% , πρεπει να εισαι πολυ nutrtition freak για να διατηρεις τετοια ποσοστα λιπους ασε που πρεπει να εισαι με ενα ταπερακι οπου κ αν πας κ με το ρολοι στο χερι. προσεχω γενικα αλλα θα φαω και τα παγωτα μου κ οτι γλυκο θελω, απλα προσπαθω να εχω ισες καυσεις με θερμιδες που τρωω. δεν κανει κ καλο στην ψυχολογια η στερηση, παν μετρον αριστον

Επεξ/σία από bill_zaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...