Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, leo066 είπε

https://www.xbox.com/pt-br/games/store/nba-2k22-para-xbox-one/9n9pdb02qd7t 48 ευρώ έχει στο βραζιλιάνικο store 

Δεν δίνω 48 για παιχνιδι. 

Καλύτερα το περσυνο η θα περιμένω να πέσει το 22. Γιαυτό ψάχνω και οικονομικούς τρόπους αγορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, garrett156 είπε

Πως θα πάρω 5.1 από την οπτική της tv τώρα που δεν έχουμε έξοδο στην κονσόλα; στέρεο μου παίζει κ είναι κ χαμηλουτσικα

Επειδή λίγο μπερδεμένο το έγραψες, θες τον ήχο από την κονσόλα που πάει στην tv να τον στείλεις σε ηχοσυστημα με είσοδο optic fiber? σωστά κατάλαβα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, imr είπε

Δεν δίνω 48 για παιχνιδι. 

Καλύτερα το περσυνο η θα περιμένω να πέσει το 22. Γιαυτό ψάχνω και οικονομικούς τρόπους αγορας

το περσινο το εχει μεσα στο Gamepass, σε περιπτωση που δε το εχεις το λεω. αλλιως οκ, οπως οοοολα τα αθλητικα, υπομονη μερικους μηνες για η τιμη πεφτει στα ταρταρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Επειδή λίγο μπερδεμένο το έγραψες, θες τον ήχο από την κονσόλα που πάει στην tv να τον στείλεις σε ηχοσυστημα με είσοδο optic fiber? σωστά κατάλαβα;

 

εχω ενα 5.1 που το ειχα στο one με οπτικη.τωρα επειδη προφανως δεν βγαζει οπτικη το series συνδεσα την οπτικη στη tv που εχει εξοδο αλλα μου δινει στερεο ηχο.γινεται κατι η απλα το παλιο home cinema ειναι πλεον αχρηστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, garrett156 είπε

εχω ενα 5.1 που το ειχα στο one με οπτικη.τωρα επειδη προφανως δεν βγαζει οπτικη το series συνδεσα την οπτικη στη tv που εχει εξοδο αλλα μου δινει στερεο ηχο.γινεται κατι η απλα το παλιο home cinema ειναι πλεον αχρηστο;

μέσα από το μενού του xbox επιλέγεις τι ήχο θα δίνει η hdmi τοτ xbox στην  tv, 5.1, stereo κλπ. έτσι θα κάνεις τη δουλειά σου. 

πες μας αν το δοκιμάσεις κ δουλέψει αυτό. 

πας στα settings του xbox νομίζω ρυθμίσεις audio, αλλιώς TV 

IMG_20211116_141406.jpg

Επεξ/σία από rodosf1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

το περσινο το εχει μεσα στο Gamepass, σε περιπτωση που δε το εχεις το λεω. αλλιως οκ, οπως οοοολα τα αθλητικα, υπομονη μερικους μηνες για η τιμη πεφτει στα ταρταρα

 

Χμμ δεν το βλέπω στο gamepass. Υπάρχει ακόμα? Η βλέπω κάτι λάθος? Μονο nba live βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imr είπε

Χμμ δεν το βλέπω στο gamepass. Υπάρχει ακόμα? Η βλέπω κάτι λάθος? Μονο nba live βλεπω

Το fifa 2021 υπάρχει το nba 2k21 έχει βγει απο το gp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imr είπε

Χμμ δεν το βλέπω στο gamepass. Υπάρχει ακόμα? Η βλέπω κάτι λάθος? Μονο nba live βλεπω

ααα sorry, αποτι λεει κ το παλικαρι απο πανω πρεπει να το εβγαλαν.
το ειχα ξεχασμενο κατεβασμενο και νομιζα ηταν ακομα πανω, δεν ειδα οτι βγηκε απο την υπηρεσια. κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, rodosf1 είπε

μέσα από το μενού του xbox επιλέγεις τι ήχο θα δίνει η hdmi τοτ xbox στην  tv, 5.1, stereo κλπ. έτσι θα κάνεις τη δουλειά σου. 

πες μας αν το δοκιμάσεις κ δουλέψει αυτό. 

πας στα settings του xbox νομίζω ρυθμίσεις audio, αλλιώς TV 

IMG_20211116_141406.jpg

Πάω στο Xbox hdmi audio κ επιλέγω 5.1 uncompressed κ μου βγάζει choose a different setting 

If u r using Xbox series x/s, note that hdmi audio can't be turned off. On other consoles either optical or hdmi audio must be on. 

Πικρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, garrett156 είπε

Πάω στο Xbox hdmi audio κ επιλέγω 5.1 uncompressed κ μου βγάζει choose a different setting 

If u r using Xbox series x/s, note that hdmi audio can't be turned off. On other consoles either optical or hdmi audio must be on. 

Πικρα

τα υπόλοιπα τα δοκίμασες; πχ Bitstream out (αν η tv υποστηρίζει θα παίζει μια χαρά έτσι) ? 

και το βασικό, από κάτω το allow pass through. 

edit: υπάρχει και hdmi to optical adapter να ξέρεις γύρω στα 30-40€, αλλά ο σκοπός είναι να αποφύγουμε αυτή τη λύση. 

Επεξ/σία από rodosf1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, garrett156 είπε

Ευχαριστώ παιδιά τα δοκίμασα όλα μόνο stereo uncompressed δέχεται 

πιθανόν θέμα του pass through της τηλεόρασης.

έχεις άλλη τηλεόραση να δοκιμάσεις αν περνάει το σήμα; 

Επεξ/σία από rodosf1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι;

Στο eneba σε κάποια παιχνίδια γράφει λειτουργεί σε : xbox one και σε κάποια αλλα γράφει : xbox one , xbox series x

Για να είμαστε σίγουροι ότι θα παίζει στο series s, πρέπει να το αναφέρει; (έστω σαν series x) ή απλά κανείς δεν ασχολήθηκε να συμπληρώσει τις κονσόλες που λειτουργεί και όλα τα παιχνίδια του xbox άσχετα αν αναφέρουν τα series x|s θα παίζουν κανονικά; (εννοείται αγοράζοντας σωστό region)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...