Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τα παιξε και το χειριστήριο που είχε μέσα η κονσόλα, το κλασικό πρόβλημα με το κουμπί Υ. Μέσα απο την ιστοσελίδα δε βγάζω άκρη, πέφτω σε λούπα, μόλις γράφω το πρόβλημα με ξαναγυρίζει στην ίδια σελίδα. Έχει κανένας εμπειρία απο την εξυπηρέτηση μέσω τηλεφώνου της Microsoft Ελλάδας; Η κονσόλα είναι αγορασμένη απο Άμαζον Γερμανίας οπότε δε μπορώ να πάω στο κατάστημα που την αγόρασα...

Πας στο Amazon DE αφού πρώτα δοκιμάσεις την MS. Νομίζω θα σε καλύψουν κανονικά από MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοίτα στη Γερμανία που είχα θέμα με το έξτρα χειριστήριο που αγόρασα, με εξυπηρέτησαν απευθείας απο τη MS Γερμανίας. Αλλά εδώ στην Ελλάδα δεν ανοίγει τσατ για τέτοια θέματα. Θα ξαναδοκιμάσω αύριο με τηλέφωνο. 😕 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τα παιξε και το χειριστήριο που είχε μέσα η κονσόλα, το κλασικό πρόβλημα με το κουμπί Υ. Μέσα απο την ιστοσελίδα δε βγάζω άκρη, πέφτω σε λούπα, μόλις γράφω το πρόβλημα με ξαναγυρίζει στην ίδια σελίδα. Έχει κανένας εμπειρία απο την εξυπηρέτηση μέσω τηλεφώνου της Microsoft Ελλάδας; Η κονσόλα είναι αγορασμένη απο Άμαζον Γερμανίας οπότε δε μπορώ να πάω στο κατάστημα που την αγόρασα...

δήλωσε την κονσόλα μέσω Microsoft στο account σου και σε εξυπηρετεί κανονικά η εδώ Microsoft. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

δήλωσε την κονσόλα μέσω Microsoft στο account σου και σε εξυπηρετεί κανονικά η εδώ Microsoft. 

το έχω κάνει, άνοιξα τη σελίδα που γράφεις το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις μαζί με το serial number του χειριστηρίου και όταν τα γράφω, με ξαναπετάει στην ίδια σελίδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα. 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Xbox Series S οπότε ψάχνω να το συνδυάσω ιδανικά με ένα καινούριο monitor 27 ιντσών.

1080 - 144Hz ή 2Κ - 144Hz? Τείνω προς 2Κ ανάλυση.

Το μπάτζετ είναι max 300 ευρώ. Μένω Τσεχία, οπότε βολεύει και αγορά απο Amazon.de (μπορεί να είναι από οποιοδήποτε κατάστημα).

Θα ήθελα κάποιες προτάσεις εάν ειναι δυνατόν. Έχω ρωτήσει και στο σχετικά νήμα για βοήθεια στην αγορά οθόνης αλλά θεώρω πως ως κάτοιχοι ηδη της κονσόλας θα μπορείτε να βοηθήσετε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από MrLifeguard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

το έχω κάνει, άνοιξα τη σελίδα που γράφεις το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις μαζί με το serial number του χειριστηρίου και όταν τα γράφω, με ξαναπετάει στην ίδια σελίδα 

δοκίμασε να μπεις μέσω Edge στο account.microsoft.com επίσης υπάρχει τηλέφωνο της Microsoft χωρίς χρέωση όπου από εκεί δηλώνεις στα ελληνικά τη βλάβη κ στέλνουν εκείνοι courrier για παραλαβή κλπ. 

2 ώρες πριν, MrLifeguard είπε

Καλησπέρα στην παρέα. 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Xbox Series S οπότε ψάχνω να το συνδυάσω ιδανικά με ένα καινούριο monitor 27 ιντσών.

1080 - 144Hz ή 2Κ - 144Hz? Τείνω προς 2Κ ανάλυση.

Το μπάτζετ είναι max 300 ευρώ. Μένω Τσεχία, οπότε βολεύει και αγορά απο Amazon.de (μπορεί να είναι από οποιοδήποτε κατάστημα).

Θα ήθελα κάποιες προτάσεις εάν ειναι δυνατόν. Έχω ρωτήσει και στο σχετικά νήμα για βοήθεια στην αγορά οθόνης αλλά θεώρω πως ως κάτοιχοι ηδη της κονσόλας θα μπορείτε να βοηθήσετε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

εννοείται 2Κ για την κονσόλα! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

εννοείται 2Κ για την κονσόλα! 

Εκει εχω καταληξει η αληθεια ειναι. Καμια προταση? Ξερω οτι με ταβανι τα 300 ευρω δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MrLifeguard είπε

Εκει εχω καταληξει η αληθεια ειναι. Καμια προταση? Ξερω οτι με ταβανι τα 300 ευρω δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες...

Στα χρήματα αυτά μου φαίνεται καλή περίπτωση η Samsung odyssey g5 27” που έχει φιλος μου στο πισι του .

https://www.skroutz.gr/s/25840064/Samsung-Odyssey-G5-Curved-Gaming-Monitor-27-QHD-144Hz.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

 

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα σε αυτες τις δυο επιλογες. Η χρηση θα ειναι γενικη και gaming καποιες φορες με Xbox Series S. Οι τιμες ειναι ιδιες, στρογγυλα στα 275 ευρω.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/benq/ex2780q

https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/cq27g2

Η BenQ στα σημεια φαινεται να ειναι καλυτερη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, MrLifeguard είπε

Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα σε αυτες τις δυο επιλογες. Η χρηση θα ειναι γενικη και gaming καποιες φορες με Xbox Series S. Οι τιμες ειναι ιδιες, στρογγυλα στα 275 ευρω.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/benq/ex2780q

https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/cq27g2

Η BenQ στα σημεια φαινεται να ειναι καλυτερη.

Benq ασυζητητί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πιστέυετε όσο οδεύουμε προς τις γιορτές Χριστουγέννων κλπ υπάρχει περίπτωση να πέσει η τιμή, ή σε καμιά black friday, ή έτσι όπως είναι τα πράγματα ούτε καν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα σήμερα κατέβασα και είπα να δω το batman arkham night ωραιο παιχνιδι χαλαρό έχει ενδιαφέρν για τα γούστα μου αλλά έχω παρατηρήσει οτι η εικόνα του είναι λίγο θολή κάπως σαν να κάνει χιόνια δεν ξέρω αν είναι η βροχή του παιχνιδιού ή αμα είναι κάποια ρύθμιση δεν μπορώ να το καταλάβω αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία ας απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, divnt είπε

Παιδιά πιστέυετε όσο οδεύουμε προς τις γιορτές Χριστουγέννων κλπ υπάρχει περίπτωση να πέσει η τιμή, ή σε καμιά black friday, ή έτσι όπως είναι τα πράγματα ούτε καν;

για το Series X θα ελεγα οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση.

για το Series S ομως δε το εχω απίθανο να υπαρξει καμια μικρη προσφορουλα για Black Friday, ίσως ενα ωραιο bundle με κανα 2ο controller. Το συγκεκριμενο μοντελο ειναι διαθέσιμο γενικα οποτε με PS5 και XSX να ειναι εξαφανισμενα, δεν ειναι απιθανο να το σπρώξουν λιγο παραπανω τωρα αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...