Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, Saloufas είπε

ούτε το 3 είχε class με shield στην αρχή, τον crusader τον δώσανε με το reaper of souls.

εχεις δικιο, το ειχα ξεχασει εντελως αν και τοτε μου ειχε κάνει κ παλι εντύπωση που δεν ειχαν. περασαν τοσα πολλα χρονια που γερασαμε και ξεχασαμε :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι πρόκειται για την καλύτερη πρόταση σε κονσόλα σπιτιού αυτή τη στιγμή. Για όποιον δεν μπορεί να κάνει χρήση τα καλούδια του Series X αυτό το μικρό είναι θαυματουργό. Παίζει τα πάντα και συμφέρει. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι πρόκειται για την καλύτερη πρόταση σε κονσόλα σπιτιού αυτή τη στιγμή. Για όποιον δεν μπορεί να κάνει χρήση τα καλούδια του Series X αυτό το μικρό είναι θαυματουργό. Παίζει τα πάντα και συμφέρει. 

Εγώ θέλω να ξαναπάρω S, κοιτάω αγγελίες να το πάρω στο χωριό. Το x είναι σαν τούβλα!

Στο χωριό επίσης παίζουν 1080p TVs 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Εγώ θέλω να ξαναπάρω S, κοιτάω αγγελίες να το πάρω στο χωριό. Το x είναι σαν τούβλα!

Στο χωριό επίσης παίζουν 1080p TVs 

κ εγω για δεύτερο εχω ψηθεί να το βάλω δίπλα στο pc αντι για κάρτα γραφικών, δεν έχει νόημα πια η αναβάθμιση με το xbox σε αυτή την πρόταση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

ψιλοακυρο αν κ η εξτρα ψύξη ποτέ δεν έβλαψε κανένα 

Ήταν και η δική μου πρώτη σκέψη. Αν και είμαι άνθρωπος που παίρνω πράγματα για να δοκιμάσω αυτό δε θα το έπαιρνα ποτέ. Από τη στιγμή που δουλεύει αθόρυβα και χωρίς προβλήματα δε βλέπω κάποιο λόγο να μπει έξτρα ψύξη. Συν του ότι ένα μεγάλο ατού του s είναι το μέγεθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/1/2022 στις 9:39 ΜΜ, Revered είπε

Και το kodi και thop tv

και όλα έχουν - εξάλλου πολλά ξεκίνησαν από την αρχική τους ανάπτυξη xbox, αλλά έχουν διάφορα θέματα λόγω λειτουργικού συστήματος με υπότιτλους κ.λπ.

Ότι και να πούμε το shield λόγω android είναι πολύ πιο ευέλικτο και ενημερωμένο, αλλά δεν παίζει παιχνίδια όπως η σειρά S.

Για το kodi π.χ.

https://androidnature.com/how-to-use-kodi-on-xbox-series-s-series-x/

 

Ακριβώς, το android είναι πιο εύκολο να ενημερώνεται, αλλά δεν είναι ιδανικό για παιχνίδια κορυφαίας βαθμολογίας, σε αντίθεση με το XBOX. Εκτός από την περίπτωση που χρησιμοποιείτε εξομοιωτή, μπορείτε να παίξετε μόνο παιχνίδια Android που έχετε κατεβάσει από το google play ή από καταστήματα εφαρμογών τρίτων. Για παράδειγμα: https://theladmods.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια βοήθεια.

Είναι λίγος καιρός που το xbox από όσο έχω δει, δε μου κάνει αυτόματα ενημερώσεις στα παιχνίδια όταν είναι κλειστό σε instant on mode.

Όλα φαίνονται να είναι ρυθμίσμένα σωστά: 1) να μη σταματάει ποτέ ο σκληρός, 2) να ειναι instant on, 3) να μη μπαίνει ποτέ σε αναμονή, 4) να γίνονται αυτόματα όλες οι ενημερώσεις (κονσόλα - παιχνίδια).

Το λέω γιατί, είναι 3-4 φορές τελευταία, που όταν ανοίγω την κονσόλα, τότε ξεκινάει να κάνει κάποια ενημέρωση παιχνιδιού, ενώ παλαιότερα, δεν έβλεπα τίποτα, τις είχε κάνει ήδη.

Καμιά ιδέα;

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

Μια βοήθεια.

Είναι λίγος καιρός που το xbox από όσο έχω δει, δε μου κάνει αυτόματα ενημερώσεις στα παιχνίδια όταν είναι κλειστό σε instant on mode.

Όλα φαίνονται να είναι ρυθμίσμένα σωστά: 1) να μη σταματάει ποτέ ο σκληρός, 2) να ειναι instant on, 3) να μη μπαίνει ποτέ σε αναμονή, 4) να γίνονται αυτόματα όλες οι ενημερώσεις (κονσόλα - παιχνίδια).

Το λέω γιατί, είναι 3-4 φορές τελευταία, που όταν ανοίγω την κονσόλα, τότε ξεκινάει να κάνει κάποια ενημέρωση παιχνιδιού, ενώ παλαιότερα, δεν έβλεπα τίποτα, τις είχε κάνει ήδη.

Καμιά ιδέα;

θέμα διαχείρισης χώρου υπάρχει; ίσως δλδ να είναι προς το γεμάτο ο δίσκος και να χρειαστεί πχ έγκριση από το χρήστη να σβήσει κάποιο game αν η αναβάθμιση είναι μεγάλη σε μέγεθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως, δηλαδή χρησιμοποιείται το 85% του εσωτερικού δίσκου. Λες για αυτό;

Πάντως, όταν το ανοίγω, ξεκινάει ενημερώσεις χωρίς να με ρωτήσει, γιαυτό μου κάνει εντύπωση.

Πχ εχθες, το άνοιξα το βράδυ και έκανε update το Warzone 4.5gb, μόλις το άνοιξα ξεκίνησε. Και δεν είχε θέμα ο χώρος για 4.5 gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

Ίσως, δηλαδή χρησιμοποιείται το 85% του εσωτερικού δίσκου. Λες για αυτό;

Πάντως, όταν το ανοίγω, ξεκινάει ενημερώσεις χωρίς να με ρωτήσει, γιαυτό μου κάνει εντύπωση.

Πχ εχθες, το άνοιξα το βράδυ και έκανε update το Warzone 4.5gb, μόλις το άνοιξα ξεκίνησε. Και δεν είχε θέμα ο χώρος για 4.5 gb.

ένα θέμα που μπορεί να κάνει τις ενημερώσεις να γίνονται μόνο όταν είναι ανοιχτή η κονσόλα κατά περιόδους, είναι το φορτίο στους servers. Αυτό είναι που ρυθμίζει και σε ποιους κ πότε προωθεί τα updates, αν έχει φόρτο μεγάλο φαντάζομαι προωθεί μόνο σε ενεργούς εκείνη την ώρα κ οχι σε standby κονσόλες. 

 

Τέλος κάνε κ μια δοκιμή να το βάλεις να μπαίνει μόνο του σε λειτουργία sleep μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αδράνειας το xbox κ δες αν κ τότε θα κάνει κάποιο update ή όχι. βέβαια αντε να βρεις σίγουρα game που θα είναι κατάλληλο για την περίπτωση που εξετάζουμε με έτοιμο update σε rollout :)

Επεξ/σία από rodosf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...