Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό με το warzone το έκανε και σε εμένα.. Και στο X και στο S... Ενώ τα έχω για να κάνουν update όπως έκαναν, και χθες έκαναν μόλις πήγα να ξεκινήσω το παιχνίδι. 

Θα το δω6και εγώ στα υπόλοιπα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σήμερα διαθέσιμο και στην Ελλάδα το Microsoft Rewards. Με αναζήτηση στο bing, με χρήση Edge browser, με κάποια achievements κλπ δίνει δωράκια η Microsoft που φτάνουν μέχρι δωροκαρτες Microsoft κ Xbox για να αγοράζετε παιχνίδια. Θεωρώ καλό είναι να το στηρίξουμε να μας δίνει καλά rewards, αξίζει που κ που να σκάει καμία καρτουλα για δωρεάν games :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Από σήμερα διαθέσιμο και στην Ελλάδα το Microsoft Rewards. Με αναζήτηση στο bing, με χρήση Edge browser, με κάποια achievements κλπ δίνει δωράκια η Microsoft που φτάνουν μέχρι δωροκαρτες Microsoft κ Xbox για να αγοράζετε παιχνίδια. Θεωρώ καλό είναι να το στηρίξουμε να μας δίνει καλά rewards, αξίζει που κ που να σκάει καμία καρτουλα για δωρεάν games :)

Αυτό με τα achievements που το λέει; Γιατί μπήκα και είδα μόνο με αναζητήσεις στο bing και χρήση του edge σου δίνει πόντους. Αν δίνει και τίποτα με βάση τα achievements στα games που υπάρχουν στο ms store θα είναι τέλειο. Καλή φάση , ευκαιρία να χρησιμοποιήσω τον edge στο κινητό 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Αυτό με τα achievements που το λέει; Γιατί μπήκα και είδα μόνο με αναζητήσεις στο bing και χρήση του edge σου δίνει πόντους. Αν δίνει και τίποτα με βάση τα achievements στα games που υπάρχουν στο ms store θα είναι τέλειο. Καλή φάση , ευκαιρία να χρησιμοποιήσω τον edge στο κινητό 😅

 

IMG_20220803_160037.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το κινητό δεν μπορώ να βρω τίποτα για Xbox και rewards, κι εμένα μόνο με αναζητήσεις στο bing και χρήση του edge μου δίνει πόντους. Μάλλον γίνεται μόνο μέσα από την κονσόλα, το έχει δοκιμάσει κανείς;

Επεξ/σία από thagkol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, thagkol είπε

Από το κινητό δεν μπορώ να βρω τίποτα για Xbox και rewards, κι εμένα μόνο με αναζητήσεις στο bing και χρήση του edge μου δίνει πόντους. Μάλλον γίνεται μόνο μέσα από την κονσόλα, το έχει δοκιμάσει κανείς;

υποψιάζομαι θα δώσει αναβάθμιση στην εφαρμογή Microsoft Rewards στην κονσόλα κ απο εκει μέσα θα φαίνεται τι κ πως δίνει τα points. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bedazzled είπε

Είχα να διαβάσω πολλά χρόνια τέτοιο νέο, σε βαθμό που νόμιζα ότι έχει σταματήσει το memory optimization στις κονσόλες.

Έχει δώσει ρεσιτάλ η MS με αυτή τη συσκευή. Απίστευτο μηχάνημα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Guys, I read a few pages but I didn't find an answer to what I had questions about. How is the console doing on the multimedia track? what can run natively from multimedia applications? is there somewhere i can read more? 

The reason I ask is because I was thinking of getting the nvidia shield tv pro (it costs around €220) for movies (supports dolby vision/dolby atmos lossless formats), and I wanted to see if the series s would cover me in this area.

edit. I read some articles. can i put apps on series s like kodi and myiptv ?
https://bravotecharena.com/paramount-plus-on-xbox/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...