Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, jowl_tnt είπε

Ακυρο και μενα απο eshop απο εκεινο το λεπτο.

Το περιεργο ειναι οτι μια ωρα μετα με πηρε κοπελα να μου αλλαξει την παργγελια αμα θελω σε παραλλαβη σπιτι γιατι ειχα επιλεξει spot.

Χαρα εγω λεω γιναμε...

-Ποτε θα παραλαβω;

-Α για να δω. Χμμ δεν εχει προχωρησει η παραγγελια σας, μαλλον σε μια βδομαδα.

Κατι ωρες μετα μου εβγαλε 'προβλημα διαθεσιμοτητας' στην εξελιξη παραγγελιας.

Ειχε προηγηθει και τηλεφωνημα για ακυρο απο Vodafone 7/11 λιγο πριν. Τζαμι!

πριν σε παρει ηταν σε εξελιξη το πεδιο ελεγχος διαθεσιμοτητας η ειχε περασει και το αλλαξαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, johnal21 είπε

προλαβα και εκανα στο eshop που ανοιξε πριν λιγο.. αν δεν ακυρωσουν επιτελους θα παρω κοτσοβολο να ακυρωσω με χαρα την παραγγελια μου!

Ποτε εννοεις πριν λιγο? Ποια απο τις δυο κονσολες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Noobios είπε

Παιδες αυτο που εκανε ο Κωτσος ηταν απλο. Οσοι δωσανε προκαταβολες και προπληρωμες αλλαξε ημερομηνια η παραγγελια τους και οι μουφες οτι και καλα δεν αλλαξε ηταν απλα μουφες. Οι παραγγελιες εσταλησαν τελειως ημερολογιακα. Οσοι για εναν η αλλο λογο δεν πληρωσανε ουτε προκαταβολες ουτε τιποτα, διατηρησανε την σειρα της παραγγελιας τους και παρελαβαν πρωτη. Εμενα γνωστος μου τους ειχε στειλει 3 φορες ακυρωση, δεν ειχε πληρωσει τιποτα και του το στειλανε σημερα με το ζορι.

Guys μόλις μου έστειλαν και εμένα από Κοτσόβωλα μήνυμα ότι μου έστειλαν την κονσόλα πριν λίγο με Γενική και αριθμό παρακολούθησης!!!! Χωρίς προκαταβολή, χωρίς τπτ. Θα την παραλάβω αύριο και αν δεν την θέλει κάποιος γνωστός μου εδώ Πάτρα θα ενημερώσω το forum να τη δώσω σε κάποιον που έχει προπαραγγελία 17/09 και δεν παραλαμβάνει. Θα ζητήσω αποδεικτικά για να μη βρεθεί η κονσόλα μαύρη αγορά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, James. είπε

Ποτε εννοεις πριν λιγο? Ποια απο τις δυο κονσολες?

πριν 10 λεπτα ανοιξε για πολυ λιγο για την digital εκδοση.. ειδα ενα παιδι που το εγραψε εδω κ μπηκα αμεσωσ. μ ηρθε email και η παραγγελια λεει πως βρισκεται στο σταδιο "ελεγχος ομαλοτητας παραγγελιας". θα δειξει γιατι και καποια ατομα το πρωι που προλαβαν τους ακυρωθηκε μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, James. είπε

Ποτε εννοεις πριν λιγο? Ποια απο τις δυο κονσολες?

Κάποιος είπε το digital ξαναανοιξε. Πάλι 40 σεκ πρεπει να κράτησε πάλι γιατί δε το πρόλαβα ανοιχτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με eshop και είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας. Μέσα με τέλη Δεκεμβρίου ξανά παραλαβή. Ότι να ναι είναι γενικότερα όλοι. Το email της παραγγελίας λέει 8:34

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 κονσόλες πρέπει να έφερε το eshop για τα ματια του κόσμου. Μην κοροϊδευόμαστε...Κατά τα άλλα έπρεπε να μείνουμε συντονισμένοι 19/11 για να πουν οτι δεν εχουν απόθεμα. Η γύμνια των ελληνικων καταστημάτων. Δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο 

Επεξ/σία από Gerara_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Basidar είπε

συνοψιζοντας την ελληνικη αγορα: σε αλλους στελνουν 2, σε αλλους τιποτα, επικοινωνια μηδεν, ανοιγουν προπαραγγελιες για να τις κλεισουν, παρελαβαν οσοι παρηγγειλαν προχτες και αλλοι απο τον σεπτεμβριο στο σκοταδι, εγγυησεις εναν χρονο, προκαταβολες τηλεφωνικα και αναδρομικα, πληροφοριες μονο μεσω του γνωστου που δουλευει σε αποθηκη τους, ακυρωσεις με το ετσι θελω

γιατι να μην υπαρχει ενα amazon greece 

Αυτό ακριβώς. Μόνο το Πλαίσιο τελικά διαχειρίστηκε σωστά. Μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή που έβαλα παραλαβή από το Media Markt που βρίσκεται κοντά σε εμένα. Πού να φανταστώ Lockdown. Απαράδεκτη συμπεριφορά και ερασιτεχνισμός. Παραγγελία 17/9 και άλλοι από το ίδιο (Ο Θεός να το κάνει) κατάστημα με παραγγελία Νοεμβρίου, έχουν ήδη παραλάβει.

Εμείς λέει δεύτερο κύμα. Τραγικοί!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SKOKMAN είπε

 

Φίλε από Media Markt μην περιμένεις. Κάλεσα το πρωί και μου είπαν πως είχαν μόνο 100 (!!!!!) κομμάτια και πως όσοι δεν έλαβαν ήδη sms, πάνε για δεύτερο κύμα. Στήνεσαι σαν το κορόιδο να προπαραγγείλεις day 1 και τρως άκυρο. Απίστευτα τραγικοί. Δεν μου έχει ξανατύχει. Εν τω μεταξύ υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα, που παρήγγειλαν από MEdia Markt Νοέμβριο, χωρίς προκαταβολή και ήδη παρέλαβαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Basidar είπε

συνοψιζοντας την ελληνικη αγορα: σε αλλους στελνουν 2, σε αλλους τιποτα, επικοινωνια μηδεν, ανοιγουν προπαραγγελιες για να τις κλεισουν, παρελαβαν οσοι παρηγγειλαν προχτες και αλλοι απο τον σεπτεμβριο στο σκοταδι, εγγυησεις εναν χρονο, προκαταβολες τηλεφωνικα και αναδρομικα, πληροφοριες μονο μεσω του γνωστου που δουλευει σε αποθηκη τους, ακυρωσεις με το ετσι θελω

γιατι να μην υπαρχει ενα amazon greece 

Γιατί να μην υπάρχει ένα  Αpple store GR

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, antonis_1995 είπε

 

Έχω ενημέρωση από Γερμανό, όσοι παράγγειλαμε προχθές και μας είπανε ότι ακυρώθηκε τελικά δεν ακυρώθηκε απλά θα παραλάβουμε πριν τις γιορτές στην 2η παραλαβή. Το λέω για να γνωρίζετε, μίλησα και με κάποιον υπεύθυνο που ήξερε, μπερδεύτηκε το σύστημα και μας έβγαζε ακυρωμενους όλους αλλά δεν ισχύει τελικά, προχωράει κανονικά η παραγγελία μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13:15

Ηρθαν και τα αλλα 2 Digital PlayStation 5 απο Public.

Mε ταξι.

Ρωτησα και μου ειπε με εχουν μισθομενο σημερα για αυτη την δουλεια.

Απο MediaMarkt ηρθε το DVD-ROM PlayStation 5 με courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SKOKMAN είπε

Παντως τα κορακια ξεπουλανε εδω μεσα

και το πιο τραγικο ειναι οτι ζητανε μερικοι να αγορασουν με καπελο 100-200 ευρω

Το κερατο μου 

Λεφτα τελικα υπαρχουν

Είδα 1200 € αγγελία. 'Εχουν οργιάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...