Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τι παραπληροφόρηση και πανζουρλισμός γίνεται σε μια συζήτηση στο Skroutz με ίδιο τίτλο νήματος δεν έχετε ιδέα, ευτυχώς που μπήκα εδώ και έχω ηρεμήσει 😂 συγγνώμη αν βγαίνω off topic αλλά δεν άντεξα 😅

Επεξ/σία από Aleex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Aleex είπε

Το τι παραπληροφόρηση και πανζουρλισμός γίνεται σε μια συζήτηση στο Skroutz με ίδιο τίτλο νήματος δεν έχετε ιδέα, ευτυχώς που μπήκα εδώ και έχω ηρεμήσει 😂 συγγνώμη αν βγαίνω off topic αλλά δεν άντεξα 😅

Και εδω παντως οι οποιες πληροφοριες δεν ειναι επιβεβαιωμενες :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Και εδω παντως οι οποιες πληροφοριες δεν ειναι επιβεβαιωμενες :) 

Προφανώς, απλώς εδώ μπαίνει ο καθένας γράφει την ιστορία του και τα info του καθημερινά λήγοντας το εκεί, στο άλλο ειλικρινά ότι τους έρθει στο κεφάλι το γράφουν ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε παιδιά. Ότι γνωρίζει,διαβάζει, ακούει λέει ο καθένας. Εγώ νόμιζα οτι ήταν αυτονόητο. Αν κάποιος θέλει να του τα γράψουν σε υπεύθυνη δήλωση ας απευθυνθεί σε κάποιο ΚΕΠ ή οτιδήποτε... Εδώ τιτίβισμα γίνεται και online ενημέρωση

10 λεπτά πριν, Aleex είπε

Το τι παραπληροφόρηση και πανζουρλισμός γίνεται σε μια συζήτηση στο Skroutz με ίδιο τίτλο νήματος δεν έχετε ιδέα, ευτυχώς που μπήκα εδώ και έχω ηρεμήσει 😂 συγγνώμη αν βγαίνω off topic αλλά δεν άντεξα 😅

Ρε συ εκεί βρίζονται λες και πήγαν να δουν μπάλα. Μακριαααά

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελετε λιγο να μου παραθεσετε τις αποψεις σας για ολο αυτο το σκηνικο με τις ντιτζιταλ? εαν σε καθε κυμα ερχονται μηδαμινες, πως θα ληξει ολο αυτο και θα εξυπηρετηθουν ολοι οσοι θελουν ντιτζιταλ? μου εχει κατσει παρα πολυ στραβα.. οχι μονο επειδη θα αργησω να παραλαβω αλλα γενικα ειναι λιγο παραλογο αυτη η τοσο μεγαλη ανεπαρκεια οπως την παρουσιαζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Ελπίζω να εχει ανοιξει η λιανική οταν ερθει η 2η παρτιδα για να το πάρουμε καποιοι παραλαβη απο κατάστημα, Αν ερθουν οντως 15 20 που λενε και γίνουν ολα με κουριερ δεν θα παραλαβουν όλοι το 2020 😕

Είχα γράψει από χτες ότι 15/12 και μετά θα παραλαμβαναμε(και αυτοί από Sony περιμένουν αποθεμα).Με τα σημερινά που διαβάζω από τα παιδιά τα ίδια τους ειπαν.

Είμαι από τους "άτυχους" σαν εσένα γιατί μου έκαναν(όχι εγώ) παραγγελία τηλεφωνική ,πλήρωσα 50€ προκαταβολή αλλά μου έβαλε παραλαβη από κατάστημα η φίλη μου...

Εν ολίγοις με μαμησε γιατί δεν υπάρχει τρόπος εξόφλησης (πιστωτική),αν έρθουν νωρίτερα τα play ,για τις παραγγελίες τις τηλεφωνικές.Ασε που δεν έχω εικόνα tracking παραγγελίας. 

Οπότε αν ανοίξουν τα media μόνο τότε πρέπει να περιμένω για να πάω να παραλάβω.I Drunk it 😭

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Είμαι από τους "άτυχους" σαν εσένα γιατί μου έκαναν(όχι εγώ) παραγγελία τηλεφωνική ,πλήρωσα 50€ προκαταβολή αλλά μου έβαλε παραλαβη από κατάστημα η φίλη μου...

Γιατι τι σημασια εχει αμα εβαλες παραλαβη απο το καταστημα η οχι; Λενε αφου οτι δεν εχει τιποτα αλλο σημασια εκτος απο την ημερομηνια που εκανες την παραγγελια

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thinkbetter είπε

Γιατι τι σημασια εχει αμα εβαλες παραλαβη απο το καταστημα η οχι; Λενε αφου οτι δεν εχει τιποτα αλλο σημασια εκτος απο την ημερομηνια που εκανες την παραγγελια

Έχω υπόλοιπο 450 για εξόφληση,οκ;

Πώς θα τα περάσω στην κάρτα;Με τι παραγγελία;δεν είναι όπως το αυτοματοποιημένο όταν κάνεις online και τραβάει το ποσό.Λόγω προκαταβολής το σύστημα δεν θα αναγνωρίσει 450€ υπόλοιπο εξόφλησης.

Αυτά τα νέα τα έμαθα σήμερα έχοντας ρωτήσει τη φίλη μου χτες.

Οπότε πρέπει να περιμένω άνοιγμα και τηλέφωνο από αυτούς ώστε να περάσω δόσεις μέσω του δικού τους συστήματος εκείνη τη στιγμή.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Έχω υπόλοιπο 450 για εξόφληση,οκ;

Πώς θα τα περάσω στην κάρτα;Με τι παραγγελία;δεν είναι όπως το αυτοματοποιημένο όταν κάνεις online και τραβάει το ποσό.Λόγω προκαταβολής το σύστημα δεν θα αναγνωρίσει 450€ υπόλοιπο εξόφλησης.

Αυτά τα νέα τα έμαθα σήμερα έχοντας ρωτήσει τη φίλη μου χτες.

Οπότε πρέπει να περιμένω άνοιγμα και τηλέφωνο από αυτούς ώστε να περάσω δόσεις μέσω του δικού τους συστήματος εκείνη τη στιγμή.

α απο αυτη την αποψη.

Νομιζα ελεγες απο την αποψη οτι δεν θα παρεις το ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Είχα γράψει από χτες ότι 15/12 και μετά θα παραλαμβαναμε(και αυτοί από Sony περιμένουν αποθεμα).Με τα σημερινά που διαβάζω από τα παιδιά τα ίδια τους ειπαν.

Είμαι από τους "άτυχους" σαν εσένα γιατί μου έκαναν(όχι εγώ) παραγγελία τηλεφωνική ,πλήρωσα 50€ προκαταβολή αλλά μου έβαλε παραλαβη από κατάστημα η φίλη μου...

Εν ολίγοις με μαμησε γιατί δεν υπάρχει τρόπος εξόφλησης (πιστωτική),αν έρθουν νωρίτερα τα play ,για τις παραγγελίες τις τηλεφωνικές.Ασε που δεν έχω εικόνα tracking παραγγελίας. 

Οπότε αν ανοίξουν τα media μόνο τότε πρέπει να περιμένω για να πάω να παραλάβω.I Drunk it 😭

Ειχα δωσει προκαταβολή σε καταστημα 100 ευρω και το ξοφλήσα μεσω τηλεφώνου φιλε με δοσεις κιολας τα 400 ευρω πηρα τηλ κ ειπα θελω 12 δοσεις ατοκες και μου το εκανε απευθειας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Ειχα δωσει προκαταβολή σε καταστημα 100 ευρω και το ξοφλήσα μεσω τηλεφώνου φιλε με δοσεις κιολας τα 400 ευρω πηρα τηλ κ ειπα θελω 12 δοσεις ατοκες και μου το εκανε απευθειας

Δεν ξέρω πως το κατάφερες,το προσπαθώ από την παραγγελία και μετά και δεν το δέχεται κανείς ούτε μπορεί η γνωστή μου να με βοηθήσει μου είπε ότι από τα κεντρικά θα με πάρουν τηλέφωνο για να δουν τι μπορούν να κάνουν.αυτα όλα από τις 18/11 .Ακόμα περιμένω τηλ από τα κεντρικα

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Δεν ξέρω πως το κατάφερες,το προσπαθώ από την παραγγελία και μετά και δεν το δέχεται κανείς ούτε μπορεί η γνωστή μου να με βοηθήσει μου είπε ότι από τα κεντρικά θα με πάρουν τηλέφωνο για να δουν τι μπορούν να κάνουν.αυτα όλα από τις 18/11 .Ακόμα περιμένω τηλ από τα κεντρικα

Εγω τ εκανα πριν κανα 2βδομαδο η 3 δν θυμαμαι την τελευταια μερα π κλειναν τα μαγαζια πηρα τηλ κ λεω μπορω να τ ξοφλήσω γιατι δεν μπορω να προλαβω να παω στο μαγαζι μου ειπε βεβαιως ειπα τα στοιχεια της καρτας κ αμεσως έγραψε κατασταση πληρωμης επιβαιναιωμενη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spyreto88 είπε

Η SONY έδωσε εντολή μόνο ηλεκτρονικά να γίνουν οι αγορές κατά το λανσάρισμα... Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει στην πορεία. Όσο για τις μεταφορικές, μετά το χτύπημα που δέχτηκαν στο λανσάρισμα και την black  Friday νομίζω έχουν αρχίσει να προσαρμόζονται. Τα χειριστήρια που παράγγειλα θα είναι καλό crash test. Όταν φτάσουν θα ενημερώσω. Είναι στο δρόμο

Μιας και έχω κάνει πάνω απο 25-30 παραγγελίες τον τελευταίο μήνα με διάφορες μεταφορικές

Όλες είναι σε σχετικά καλό επιπεδο και έχουν προσαρμοστεί. Η γενική ειδικά τα καταφέρνει πάρα πολύ καλά και έχει βάλει επιπλέον στόλο και εργαζόμενους. Άλλες στέλνουν και με ταξί (πχ easy mail). Η μοναδική μεταφορική που έχει μεγάλο θέμα είναι η ACS που κάνει και πάνω απο βδομάδα. Μάλιστα έχει βγάλει χθες και η ίδια δελτίο τύπου. https://www.acscourier.net/el/acs-news/-/asset_publisher/5Ufr/content/tropopoiese-chronon-paradoses-logo-covid--1?redirect=https%3A%2F%2Fwww.acscourier.net%2Fel%2Facs-news%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_5Ufr%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-5%26p_p_col_count%3D1     Το site πότε λειτουργεί πότε όχι. Τηλέφωνο δεν σηκώνουν ποτέ ή στο κλείνουν σταμούτρα μετά απο 30 λεπτά αναμονής (το ακούς που στο κλέινουν κανονικά). Ο Κωτσόβολος στέλνει με όλες. Αν δεις ότι σταλέι με ACS να ξέρεις ότι θα έχεις καθυστέρηση.

 

Μεγάλο φάουλ με την ACS.  Να φανταστείτε την ίδια μέρα έκανα παραγγελία από Amazon Αγγλίας και κάτι από ACS στην Αθήνα κι όλας. Μαντέψτε ποιο ηρθε πρώτο... ΤΗς Αμαζον φυσικά.

Επεξ/σία από alexkrz
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Εγω τ εκανα πριν κανα 2βδομαδο η 3 δν θυμαμαι την τελευταια μερα π κλειναν τα μαγαζια πηρα τηλ κ λεω μπορω να τ ξοφλήσω γιατι δεν μπορω να προλαβω να παω στο μαγαζι μου ειπε βεβαιως ειπα τα στοιχεια της καρτας κ αμεσως έγραψε κατασταση πληρωμης επιβαιναιωμενη 

Είσαι τυχερός όπως είπες τελευταία μέρα πριν κλείσουν τα μαγαζιά.απο Νοέμβρη και μετά καμμία τέτοια δυνατότητα δεν δινεται.Αρα με την αραδα μου θα πάω και εγώ..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 ώρες με πήρανε από Vodafone. Αρχές Νοεμβρίου έκανα παραγγελια με ενημέρωσε πως τους είπε η Sony 15 έως 25 Δεκεμβρίου θα παραλάβουν κονσόλες για όλα τα preorder μέχρι κ την στιγμή που το κλείσανε στο site τους. 

  • Like 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...