Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, g213aag είπε

Σωστα

Τέλεια. Έχουμε μια κοινή γραμμή

15 ώρες πριν, spyreto88 είπε

Εγώ την έκανα την κίνηση για να δούμε χρόνο αντίδρασης... Για ότι νεότερο ενημερώνω

Στιγμιότυπο οθόνης (30).png

Πάντως η χτεσινοβραδυνή παραγγελία ήδη έχει φύγει, με ειδοποίησαν με sms και έχω tracking... Όλα προβλεπόμενα. Μέχρι 5/12 η παράδωση μου γράφει το sms. Άρα με το που παραλάβουν θα στείλουν. Ας ελπίσουμε οτι θα γίνουν τα ανάλογα και με τα PS5.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Τέλεια. Έχουμε μια κοινή γραμμή

 

5 λεπτά πριν, g213aag είπε

Σωστα

Να πω και εγω με την σειρά που πως εχτές που κάλεσα τον Κώτσο μου είπε μια κοπελίτσα ότι θα παραλάβουν μέσα στον μήνα και θα είναι πριν τις γιορτές με απότερο σκοπό να τα έχει στείλει μέχρι τις γιορτές, επιπλέον είπε να τσεκάρω καθημερινά και να ενημερώνομαι γιατι δεν έχουν κάτι σίγουρο σαν ημερομηνία... και λεω εγώ τώρα, λέμε θα έρθει ένα 2ο κύμα μέσα στον Δεκέμβρη, αυτό σημαίνει ότι όλα τα PS5 θα σκάσουν την ίδια μέρα στις αποθήκες του Κώτσου ή θα παίρνει κάθε μέρα π.χ 1000τμχ και θα στέλνει καθημερινά? Διότι εμένα δε μου ακούγεται εφικτό να παραλάβουν όλες τις κονσόλες την ίδια ημέρα στις αποθήκες τους...και λεω εγω τώρα βγαίνει να μας εξυπηρετήσει όλους έαν αρχίσει να παραλαμβάνει στις 15/12? Μου φαίνεται δύσκολο... 🤔

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα ήρθε στις 14:00 επιτελους.

Σχολιο : η συσκευασία του Κωτσου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Το κουτί του PS5 μεσα στο κουτί του Κωτσου εχασκε εντελώς, καμια προστασία για μετακινήσεις, πήγαινε πέρα δώθε. Οταν παρέλαβα τα παρελκόμενα, ήταν μεσα στο κουτί με φουσκωτά πλαστικά, για να μην περιφέρονται ασκόπως, τώρα τίποτε !!!!

Η δε ενημέρωση στο site του Κωτσου ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ !!!!

Ο γιος έχει τρελλαθει. Σιγα μην του ξαναμιλήσουμε, έχει πέσει σε βαθια περισυλλογή και αφοσίωση 🤪

Screen Shot 2020-12-02 at 15.11.24 PM.jpg

Επεξ/σία από ktsak
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγώ για τον γιόκα μου το περιμένω το xbox...(παίζει ρόλο που είναι 1,5 χρονών;;;) 😆 Απλά αυτό χρησιμοποίησα και "έκαμψα" τις αντιστάσεις (χλιαρές είναι η αλήθεια) της γυναίκας μου...Σκέψου (της είπα), θα πάει το παιδι στο σχολείο 😇 (...) και θα λέει στους φίλους του πως έχει την xbox x. Εν τω μεταξύ ο μικρός μας είναι στο δεύτερο αγκού ακόμα...αλλά η κονσόλα - κονσόλα...😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, harris231 είπε

 Και εγώ για τον γιόκα μου το περιμένω το xbox...(παίζει ρόλο που είναι 1,5 χρονών;;;) 😆 Απλά αυτό χρησιμοποίησα και "έκαμψα" τις αντιστάσεις (χλιαρές είναι η αλήθεια) της γυναίκας μου...Σκέψου (της είπα), θα πάει το παιδι στο σχολείο 😇 (...) και θα λέει στους φίλους του πως έχει την xbox x. Εν τω μεταξύ ο μικρός μας είναι στο δεύτερο αγκού ακόμα...αλλά η κονσόλα - κονσόλα...😝

Eλα όμως που  δικός μου είναι 16 και δεν μπορούμε να του πούμε τίποτε .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, harris231 είπε

Ελπίζω να σε αφήσει να το ακουμπήσεις...😋

Δυσκολα. Για μένα η υπόθεση PS5 τελειωσε με την παράδοση. Τα σκήπτρα στα νιατα τώρα 😇

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Τέλεια. Έχουμε μια κοινή γραμμή

Πάντως η χτεσινοβραδυνή παραγγελία ήδη έχει φύγει, με ειδοποίησαν με sms και έχω tracking... Όλα προβλεπόμενα. Μέχρι 5/12 η παράδωση μου γράφει το sms. Άρα με το που παραλάβουν θα στείλουν. Ας ελπίσουμε οτι θα γίνουν τα ανάλογα και με τα PS5.

Και η δική μου παραγγελία του χειριστηριου από 17/11 ακόμα δεν την έχουν στείλει ενώ τη δική σου με 1/12 έφυγε σε μια μέρα. και μετά λέμε για αυστηρη σειρα προτεραιότητας 😂😂😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alexkrz είπε

Και η δική μου παραγγελία του χειριστηριου από 17/11 ακόμα δεν την έχουν στείλει ενώ τη δική σου με 1/12 έφυγε σε μια μέρα. και μετά λέμε για αυστηρη σειρα προτεραιότητας 😂😂😂

Τι να πω... Αν είσαι από Αθήνα και τα πάρω πρώτος στο δίνω το ένα. Δεν έχω θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Τι να πω... Αν είσαι από Αθήνα και τα πάρω πρώτος στο δίνω το ένα. Δεν έχω θέμα. 

Eυχαριστώ πολύ αλλά και σε μένα δεν έχει έρθει καν το PS5 και έχω πάρει και το Digital + παραγγελία 16/11 οποτε θα αργήσω. Απλά το λέω ότι είναι μύθος η αυστηρή σειρά προτεραιότητας όπως τονίζουν... Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ και να τους κράξω γιατί δεν με νοιάζει και να καθυστερήσει. Οπότε φαντάζεστε ότι το ίδιο ειναι πολυ πιθανόν να κάνουν και στις κονσόλες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alexkrz είπε

Eυχαριστώ πολύ αλλά και σε μένα δεν έχει έρθει καν το PS5 και έχω πάρει και το Digital + παραγγελία 16/11 οποτε θα αργήσω. Απλά το λέω ότι είναι μύθος η αυστηρή σειρά προτεραιότητας όπως τονίζουν... Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ και να τους κράξω γιατί δεν με νοιάζει και να καθυστερήσει. Οπότε φαντάζεστε ότι το ίδιο ειναι πολυ πιθανόν να κάνουν και στις κονσόλες...

Πιθανόν... Αλλά έχεις πολύ δίκιο. Σιγά μην σκάσουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aleex είπε

Κανένας φίλος που είχε την υπομονή και θέληση να ενοχλήσει τον αγαπητό Κώτσο σήμερα? Μπας και μάθουμε τίποτα...

Eπαιρνα όλο το πρωι.Αδυνατον να τους πιασω....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν και εγω ενας που ελεγε σε ολους μην βαζουν σαπορτ του κοτσοβολου, ωσπου το 2015 πηρε η νονα μου ενα ψυγειο LG με 900 ευρω και εβαλε την επέκταση και της λεω τσαμπα λεφτα.. το 2019 2 μηνες πριν ληξει η εγγύηση της χαλαει τ μοτέρ και της λενε δν φτιάχνεται και δεν ειχαν το ιδιο ψυγειο και της εστειλαν ενα ολοκαίνουριο Bosch που εκανε 969... απο τοτε βαζω κ εγω σαπορτ στα ακριβά πραματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikaki71 είπε

Eπαιρνα όλο το πρωι.Αδυνατον να τους πιασω....

Δεν έχω άλλη ψυχική δύναμη να αντιμετωπίσω αυτή την αναμονή 😂 θα έπαιρνα και εγω αλλιώς...πότε είσαι εσύ?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...