Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά εχούμε κανα νέο από public  εγώ το παρηγγειλα στις 24/9 και ακόμα δεν έχω κάποια ενημέρωση ξέρετε πότε με το καλό θα μου έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jim0894 είπε

Καλησπέρα παιδιά εχούμε κανα νέο από public  εγώ το παρηγγειλα στις 24/9 και ακόμα δεν έχω κάποια ενημέρωση ξέρετε πότε με το καλό θα μου έρθει;

Καλησπέρα φίλε, η λογική λέει πως αν όχι αυτήν την εβδομάδα την επόμενη θα έχουμε ''επίσημα νέα''  από τα καταστήματα...οπότε θα πρότεινα να ρίχνεις μια ματιά στην παραγγελία σου και να παίρνεις και κάνα τηλέφωνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Ημουν και εγω ενας που ελεγε σε ολους μην βαζουν σαπορτ του κοτσοβολου, ωσπου το 2015 πηρε η νονα μου ενα ψυγειο LG με 900 ευρω και εβαλε την επέκταση και της λεω τσαμπα λεφτα.. το 2019 2 μηνες πριν ληξει η εγγύηση της χαλαει τ μοτέρ και της λενε δν φτιάχνεται και δεν ειχαν το ιδιο ψυγειο και της εστειλαν ενα ολοκαίνουριο Bosch που εκανε 969... απο τοτε βαζω κ εγω σαπορτ στα ακριβά πραματα.

Γι αυτό επέμεινα Κωτσόβολο να σου πω την αλήθεια. Γι αυτό το "αν τύχει κάτι..." και βέβαια για να φύγει γρήγορα η κονσόλα σε περίπτωση που βγει το pro

Επεξ/σία από spyreto88
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Aleex είπε

Δεν έχω άλλη ψυχική δύναμη να αντιμετωπίσω αυτή την αναμονή 😂 θα έπαιρνα και εγω αλλιώς...πότε είσαι εσύ?

Δεν ειμαι.Ειμαι απο τους ατυχους που δεν προλαβα να κανω προπαραγγελια,απλα ηθελα να τους παρω να ρωτησω πότε θα εφερναν παρτιδες για αγορα απο τα φυσικα καταστηματα ή για On line...😁😄

Επεξ/σία από nikaki71
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikaki71 είπε

Δεν ειμαι.Ειμαι απο τους ατυχους που δεν προλαβα να κανω προπαραγγελια,απλα ηθελα να τους παρω να ρωτησω πότε θα εφερναν παρτιδες για αγορα απο τα φυσικα καταστηματα ή για On line....

Ω ρε φίλε αυτό είναι καλό κίνητρο για να σου πει κάποιος πότε περιμένουν νέες παραλαβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Ω ρε φίλε αυτό είναι καλό κίνητρο για να σου πει κάποιος πότε περιμένουν νέες παραλαβές.

Xαιρομαι με τη χαρα του άλλου,και απλα περιμενω ελπιζοντας.....

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Ω ρε φίλε αυτό είναι καλό κίνητρο για να σου πει κάποιος πότε περιμένουν νέες παραλαβές.

Είσαι μεγάλο αρπακτικό, αμέσως να τον χώσεις για να μαζέψουμε info 😂 ... πλακίζω πλακίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Aleex είπε

Είσαι μεγάλο αρπακτικό, αμέσως να τον χώσεις για να μαζέψουμε info 😂 ... πλακίζω πλακίζω

Χαχαχαχα... όχι ρε σύ. Απλά δεν το είχα σκεφτεί ποτέ να το κάνω. Απονήρευτος είμαι γι αυτό μένω πάντα στην απ έξω. Το παιδί δεν έχει παραγγείλει κι έχει ένα ατού παραπάνω από εμάς όσον αφορά την επικοινωνία με Κωτσο. Εμείς εδώ παρκαρισμένοι.

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Χαχαχαχα... όχι ρε σύ. Απλά δεν το είχα σκεφτεί ποτέ να το κάνω. Απονήρευτος είμαι γι αυτό μένω πάντα στην απ έξω. Το παιδί δεν έχει παραγγείλει κι έχει ένα ατού παραπάνω από εμάς όσον αφορά την επικοινωνία με Κωτσο. Εμείς εδώ παρκαρισμένοι.

Ναι ρε εχω καταλαβει τι ανθρωπος εισαι,δεν υπαρχει θεμα...Τωρα οσον αφορα το θεμα ενημερωσης,γραφω εδω γιατι πλεον το θεωρω το πιο αμεσο και εγκυρο μεσον να μαθαινω πότε και αν θα ερθουνε νεες παρτιδες και ποτε για να την πεσω....

Επεξ/σία από nikaki71
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γερμανός round 2 σήμερα, μου λέει ο τύπος για να ακυρώθηκε η παραγγελία πρέπει να την έχει ακυρώσει ο πελάτης 😆 ότι να ναι

του είπα για επανάληψη παραγγελίας μήπως κρατήσω την σειρά προτεραιότητας λέει δεν γίνεται πρέπει να κάνετε καινούρια (όταν θα είναι διαθέσιμο)

τους κοπανάς στο κεφαλί ή όχι;

  • Like 2
  • Confused 3
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία σε τοπική electronet εχθές. Απάντηση σήμερα. 

"Παραγγελία ...... - Είδος(η) εκτός αποθέματος

 

Δυστυχώς, ένα ή περισσότερα αντικείμενα δεν υπάρχουν σε απόθεμα αυτή τη στιγμή. Αυτό ίσως προκαλέσει μια ελαφρά καθυστέρηση στην αποστολή." 

Το ποσό ελαφρά θα δείξει... χαχαχα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να εχει ανοιξει η λιανική οταν ερθει η 2η παρτιδα για να το πάρουμε καποιοι παραλαβη απο κατάστημα, Αν ερθουν οντως 15 20 που λενε και γίνουν ολα με κουριερ δεν θα παραλαβουν όλοι το 2020 😕

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GiorgosNGR είπε

Ελπίζω να εχει ανοιξει η λιανική οταν ερθει η 2η παρτιδα για να το πάρουμε καποιοι παραλαβη απο κατάστημα, Αν ερθουν οντως 15 20 που λενε και γίνουν ολα με κουριερ δεν θα παραλαβουν όλοι το 2020 😕

Η SONY έδωσε εντολή μόνο ηλεκτρονικά να γίνουν οι αγορές κατά το λανσάρισμα... Τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει στην πορεία. Όσο για τις μεταφορικές, μετά το χτύπημα που δέχτηκαν στο λανσάρισμα και την black  Friday νομίζω έχουν αρχίσει να προσαρμόζονται. Τα χειριστήρια που παράγγειλα θα είναι καλό crash test. Όταν φτάσουν θα ενημερώσω. Είναι στο δρόμο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...