Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι κάποιος θα τους κυνγήσει όλους αυτούς νομικά ή θα φάνε κάποιο πρόστιμο από ΕΕ ή κάτι τέτοιο; Και τα καταστήματα και τη Sony. Είναι παρανοϊκό αυτό που γίνεται με τις προπαραγγελίες. Να έχεις δώσει λεφτά τον Σεπτέμβρη για να το πάρεις Μάρτιο (γιατί τότε θα το πάρετε οι περισσότεροι).

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Το σχέδιο 😂😂😂

χαχαχαχα...Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Ο Θεός να έχει καλά τον Παύλο. Έναν καλό λόγο τον χρειαζόμουν γιατί κάποιοι μου μαύρισαν την καρδούλα στα pm (σνιφ) 😪 . (Έβαλα το emoji γιατί τις τελευταίες μέρες το "σνιφ" παραπέμπει αλλού)

10 λεπτά πριν, valkon είπε

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι κάποιος θα τους κυνγήσει όλους αυτούς νομικά ή θα φάνε κάποιο πρόστιμο από ΕΕ ή κάτι τέτοιο; Και τα καταστήματα και τη Sony. Είναι παρανοϊκό αυτό που γίνεται με τις προπαραγγελίες. Να έχεις δώσει λεφτά τον Σεπτέμβρη για να το πάρεις Μάρτιο (γιατί τότε θα το πάρετε οι περισσότεροι).

@valkon μου, αν δεν το πάρουμε μέσα στο 2020 κι εγώ μαζί να τους γονατίσουμε (νομικά πάντα). Αλλά αν τις φέρουν μέχρι τις γιορτές όλα καλά, για εμένα τουλάχιστον. Πραγματικά αν έχεις δώσει χρήματα και δεν παρέλαβες σε κατανοώ. Θα ήμουν έξαλλος.

Ακατανόητη μου είναι η γκρίνια και το παράπονο αυτών που μοίραζαν παραγγελίες σε ότι μαγαζί έυρισκαν, με το αζημίωτο φυσικά και μετά τις ακύρωναν,  σαν να μην καταλάβαιναν πως αν όλοι συμπεριφερθούν έτσι στο τέλος θα γίνει αλαλούμ. Αφού επιτρέπεται αυτή η κατάσταση ας είναι. Εγώ είμαι οκ με αυτό. Ίσως να το κάνω κι εγώ. Αλλά δεν θα παραπονεθώ ποτέ για μια κατάσταση που γνωρίζω οτι ευθύνομαι κι εγώ.

Κατά την ταπεινή μου άποψη, όσοι προπαράγγειλαν και πλήρωσαν το ποσό είναι οι αδικημένοι της υπόθεσης. 

Πάντως στην Ελλάδα η κατάσταση για 1002 λόγους είναι πιο ήπια συγκριτικά με τον υπόλοιπο δυτικό κόσμο. Εκεί κάνουν τρελές αγριάδες... Bots, scalping etc... 

Επεξ/σία από spyreto88
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

χαχαχαχα...Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Ο Θεός να έχει καλά τον Παύλο. Έναν καλό λόγο τον χρειαζόμουν γιατί κάποιοι μου μαύρισαν την καρδούλα στα pm (σνιφ) 😪 . (Έβαλα το emoji γιατί τις τελευταίες μέρες το "σνιφ" παραπέμπει αλλού)

@valkon

Άλλος στο έφτιαξε ; Κάπου σε έχασα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω καιρό να σχολιάσω μπαίνω να διαβάσω σχόλια για να μαζέψω πληροφορίες . Επίσης δεν είχα πάρει κανένα τηλέφωνο σε Κωτσόβολο μέχρι σήμερα γιατί ήθελα να δω αν θα παραγγείλω τώρα ένα παιχνίδι αν θα δρομολογηθεί μαζί με την προπαραγγελια που έχω κάνει το ps5. Χωρίς να ρωτήσω για το πότε με είπαν "θα έρθουν όλα μαζί λογικά πριν τις γιορτές αλλά δεν θέλω να σας πω κάτι σίγουρο" . Παραγγελία 16/11 19:50. Απλά ήθελα να δώσω ένα μήνυμα αισιοδοξίας . Αλλά και πάλι έτσι να μην γίνει υπομονή μια κονσόλα είναι έρχονται γιορτές θα περάσουμε καλά και με τους δικούς μας ανθρώπους παρόλο που έχουμε μέτρα, απαγορεύσεις ,καραντίνα κτλπ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickobefree είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω καιρό να σχολιάσω μπαίνω να διαβάσω σχόλια για να μαζέψω πληροφορίες . Επίσης δεν είχα πάρει κανένα τηλέφωνο σε Κωτσόβολο μέχρι σήμερα γιατί ήθελα να δω αν θα παραγγείλω τώρα ένα παιχνίδι αν θα δρομολογηθεί μαζί με την προπαραγγελια που έχω κάνει το ps5. Χωρίς να ρωτήσω για το πότε με είπαν "θα έρθουν όλα μαζί λογικά πριν τις γιορτές αλλά δεν θέλω να σας πω κάτι σίγουρο" . Παραγγελία 16/11 19:50. Απλά ήθελα να δώσω ένα μήνυμα αισιοδοξίας . Αλλά και πάλι έτσι να μην γίνει υπομονή μια κονσόλα είναι έρχονται γιορτές θα περάσουμε καλά και με τους δικούς μας ανθρώπους παρόλο που έχουμε μέτρα, απαγορεύσεις ,καραντίνα κτλπ. 

γενικοτερα ολα ακομα και η γκρινια και το κραξιμο που τους κανουμε να γινεται σε πλασια πλακας .. αν συλλογιστουμε τι γινεται γυρω μας , θα ντραπουμε που στεναχωριομαστε για ενα πλειστεσιον 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μετα απο μεγαλο αγωνα καταφερα να επικοινωνησω με media.Και μου ειπαν πως εχουν κανει παραγγελια στην σονυ για το ps5 μου(προπαραγγελια απο 22/09) και οτι θα ειμαι 100% στην 2η παρτιδα χωρις ωστοσο να επιβεβαιωσει αν θα ερθει 10-15/12.Ελπιζω να μην μου πουλησαν φουμαρα για μια ακομη φορα αντε να δουμε να κινειται λιγο το πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Άλλος στο έφτιαξε ; Κάπου σε έχασα....

Ναι. Άλλος. Ο Παύλος το υλοποίησε. Εγώ του έδωσα την ιδέα το αρχείο και τις ακριβείς διαστάσεις. Δεν έχω τον εξοπλισμό για να τυπώσω. 

10 λεπτά πριν, nickobefree είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω καιρό να σχολιάσω μπαίνω να διαβάσω σχόλια για να μαζέψω πληροφορίες . Επίσης δεν είχα πάρει κανένα τηλέφωνο σε Κωτσόβολο μέχρι σήμερα γιατί ήθελα να δω αν θα παραγγείλω τώρα ένα παιχνίδι αν θα δρομολογηθεί μαζί με την προπαραγγελια που έχω κάνει το ps5. Χωρίς να ρωτήσω για το πότε με είπαν "θα έρθουν όλα μαζί λογικά πριν τις γιορτές αλλά δεν θέλω να σας πω κάτι σίγουρο" . Παραγγελία 16/11 19:50. Απλά ήθελα να δώσω ένα μήνυμα αισιοδοξίας . Αλλά και πάλι έτσι να μην γίνει υπομονή μια κονσόλα είναι έρχονται γιορτές θα περάσουμε καλά και με τους δικούς μας ανθρώπους παρόλο που έχουμε μέτρα, απαγορεύσεις ,καραντίνα κτλπ. 

Μπράβο @nickobefree. Συγχαρητήρια. That's the spirit. Έρχονται γιορτές. Όλα καλά θα πάνε. Κι εγώ τα ίδια ακριβώς γνωρίζω για Κωτσόβολο. Σκεφτείτε. Αν πάρει μια αλυσίδα, θα πάρουν όλες. Άρα όσοι έχουν κάνει παραγγελία, θα το έχουν. 

7 λεπτά πριν, nikp7 είπε

γενικοτερα ολα ακομα και η γκρινια και το κραξιμο που τους κανουμε να γινεται σε πλασια πλακας .. αν συλλογιστουμε τι γινεται γυρω μας , θα ντραπουμε που στεναχωριομαστε για ενα πλειστεσιον 

Μπράβο, 1000 μπράβο. Το ένα σχόλιο καλύτερο από το άλλο.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ktsak είπε

Screenshot_20201202-122008.jpg.bb768342058f55f907126ec316a7abf3.jpg.7aac406fa9e7b01c749a37e674605d05.jpg Screenshot_20201202-105737.jpg.93345d62bc85cae08f8d76258585c8d5.jpg.5ffe4fd2661eb321cb34fb077465ccc0.jpg

Για να δούμε, έχει δοθεί σε κούριερ λένε από το πρωί ....... Εξαρτωμαστε από το φόρτο του κούριερ τώρα !!!!!

Αυτό σημαίνει ότι θα σου έρθει σήμερα. Δεν εξαρτάται από το φόρτο του κουριερ. Αλλίως θα είχε μείνει στο Άφιξη στο σημείο εξυπηρέτησης. Απο τη στιγμή που έγινε χρέωση σε κούριερ (οδηγό) σημαίνει ότι θα σου έρθει σήμερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, g213aag είπε

Στον Κωτσοβολο που πηρα τωρα μου ειπαν οτι περιμενουν αποθεμα απο τη Sony, αφησαν να εννοηθει οτι θα γινει γυρω στις 15/12.

Σου είπαν δηλαδή κάτι του στιλ "στα μέσα του Δεκεμβρίου αναμένουμε..." ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...