Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, di maria kun είπε

Συγνώμη αλλά έχω χάσει επεισόδια. Πως μερικοί παραγγέλνουν τηλεφωνικως από κοτσωβολο? Ισχύει αυτό τώρα? Όταν υπάρχει τέτοια έλλειψη παγκοσμίως όλα τα σαιτ το βγάζουν εξαντλημένο και έχουν απενεργοποιησει τις ονλαιν φόρμες αυτοί οι αθεόφοβοι δέχονται παραγγελίες με αντικαταβολή? Πάμε καλά? 

Πηρε ο ξαδερφος μου με πλανο δοσεων κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, geogod είπε

Πριν απο 2 ώρες περίπου με πήραν απο τα Publc, μου είπαν ότι πήραν να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία γιατί θα έρθει παραλαβή σύντομα. Τον ρωτάω πόσο σύντομα, σα να μην ξέρω, μέσα σε μια με δύο εβδομαδες?  Μου λέει σίγουρα μέχρι  τις πρώτες 2 εβδομάδες του 21. Χα. Χα. Χα...

Υποσημείωση: Η προπαραγγελία έγινε 21/9/2020. 

digital ή disc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, di maria kun είπε

Συγνώμη αλλά έχω χάσει επεισόδια. Πως μερικοί παραγγέλνουν τηλεφωνικως από κοτσωβολο? Ισχύει αυτό τώρα? Όταν υπάρχει τέτοια έλλειψη παγκοσμίως όλα τα σαιτ το βγάζουν εξαντλημένο και έχουν απενεργοποιησει τις ονλαιν φόρμες αυτοί οι αθεόφοβοι δέχονται παραγγελίες με αντικαταβολή? Πάμε καλά? 

Γιατί απαγορευεται αυτο ή ειναι παρανομο?Σου λεει ,οταν εχω αποθεμα,και εξυπηρετηθουν οι εκρεμμεις προπαραγγελιες,θα εξυπηρετηθεις.Και ουτε σε υποχρεωνει να προπληρωσεις,αντικαταβολή βαζεις..

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι λίγο άσχετο.. το Kotsovolos Support πρέπει να το χεις βάλει με την προπαραγγελία ή μπορείς και αργότερα; Και αφού έχεις παραλάβει τη συσκευή πριν μια βδομάδα και αν πχ είναι σφραγισμένη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Εγώ πούλησα το 4 ο φαντασμένος ότι θα παραλάβω μεσα Δεκέμβρη και έμεινα με τα Mame32 έχω τρελαθεί στο double dragon

Χαχαχαχαχα εγώ στο mw3 ps3 🔥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει εστω και καποιος που εκανε εξοφληση ολοκληρου του ποσου και δεν εχει παραλαβει ακομα? σκιστους γιατι και λεφτα πηραν και το προιον δεν στειλανε. αερα κοπανιστο πουλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xxatziva είπε

υπαρχει εστω και καποιος που εκανε εξοφληση ολοκληρου του ποσου και δεν εχει παραλαβει ακομα? σκιστους γιατι και λεφτα πηραν και το προιον δεν στειλανε. αερα κοπανιστο πουλανε.

τι εννοεις "καποιος"? οι περισσοτεροι εχουν πληρωσει. 22 Σεπτεμβρη εκανα την παραγγελια και μετα απο 1 βδομαδα ειχα δωσει ολο το ποσον. ακομα περιμενω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, MisterGS είπε

 

και τι περιμενεις? εφοσον εχεις εξοφλησει ολο το ποσο και δεν εχει το αντικειμενο στα χερια σου τι περιμενεις? και οχι μονο εσενα αλλα γενικα. δηλαδη στην εξοφληση την κανατε στο 100% και το προιον οτι ειναι αυτο ειναι στο 0%. δηλαδη μεσα στην μαπα να κοροιδευουν κοσμο. βρισκουν και τα κανουν. παλιοτερα τα ιδια κανανε απλα δεν ακουγοντουσαν πολλα. τωρα μαζευτηκαν και ακουγονται συχνοτερα.  καθε μερα τηλεφωνα-email-απεξω στο καταστημα ή και μεσα θα ημουν. σε εξοφλησα και δεν εχεις αυτο που λες? απατεωνας εισαι και υπαρχει και αλλος δρομος για να στρωσεις. απο τοτε προσωπικα που ξεκινησα να καταπιανομαι με την καταγγελια προσωπικα δεν μου ξανατυχε κατι. ειμαι σωστος εισαι σωστος προχωραμε. εκανα μαλακια το παραδεχομαι. εκανες μαλακια και δεν το παραδεχεσαι τοτε τρως καταγγελια μεχρι και προστιμο. σε παρομια περιπτωση ο πωλητης-εταιρια αλλαξε ολοκληρη γραμη στην σελιδα και αναφερει τι γινετε πλεον αφου το νιωσαν στο πετσι τους οτι το ψεμα τους εχει κοντά ποδάρια. δεν εχει ο καταναλωτης μονο υποχρεωσεις αλλα εχει και δικαιωματα που δεν τα κυνηγα.

Επεξ/σία από xxatziva
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xxatziva είπε

υπαρχει εστω και καποιος που εκανε εξοφληση ολοκληρου του ποσου και δεν εχει παραλαβει ακομα? σκιστους γιατι και λεφτα πηραν και το προιον δεν στειλανε. αερα κοπανιστο πουλανε.

21/09 και εχω εξοφλήσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xxatziva είπε

υπαρχει εστω και καποιος που εκανε εξοφληση ολοκληρου του ποσου και δεν εχει παραλαβει ακομα? σκιστους γιατι και λεφτα πηραν και το προιον δεν στειλανε. αερα κοπανιστο πουλανε.

και με δόσεις να το έχεις αγοράσει αυτοί τα έχουν πάρει 100% τα χρήματα τους και είναι σαν να τους έχεις δώσει ήδη όλο το ποσό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, xxatziva είπε

υπαρχει εστω και καποιος που εκανε εξοφληση ολοκληρου του ποσου και δεν εχει παραλαβει ακομα? σκιστους γιατι και λεφτα πηραν και το προιον δεν στειλανε. αερα κοπανιστο πουλανε.

Δεν θυμάμαι να είχε όρους κατά την αγορά που να δεσμεύεται στην αποστολή κονσόλας για αυτούς που εξοφλησαν. Τσιλαρετε λίγο μερικοί 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα το lockdown έγινε όλο ανοίγουμε και παίρνουμε παράταση.

Σοβαρά τώρα δεν υπάρχει καμιά συνομωσία, η sony ηθελημένα ή όχι απλά

δεν έχει κονσόλες, πόσο μάλλον για Ελλάδα.Δεν χρειάζεται φιλοσοφία, το ps5 θα πουλήσει τα άντερα του και πάλι.

Για κάποιους  το δέχομαι, για μένα π.χ που έκανα μια προπαραγγελία Νοέμβρη να το πάρω και Γενάρη

που λέει ο λόγος..αλλά δε μπορεί να έχεις προπαραγγείλει απο Σεπτέμβρη και να είσαι στην απέξω.

Η ξεφτίλα ήταν το πόσο καιρό άφησαν τα καταστήματα ανοιχτά τα pre orders αφού ήταν ξεκάθαρο ότι

δεν θα υπήρχε περίπτωση να τις εξυπηρετήσουν.Και τελικά όπως γράφτηκε αν είναι να το πάρεις όταν

θα είναι στα καταστήματα καλά κρασιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως φταίει και η Σόνυ και δεν φταίνε μόνο τα καταστήματα? Θα μπορούσε να πει εσενα θα σου δωσω τοσες wave 1 και θα δεχτείς τόσα preorder , wave 2 τοσα preorder κτλ.  Μου φαίνεται τα αφησαν χυμα τα pre-orders και σφάζονται τα καταστήματα να κλείσουν οσο πιο πολλά μπορούν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, prigipa_m είπε

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως διαμοιράζει κονσόλες ο Κωτσόβολος....

Ούτε ο κωτσόβολος νομίζω μπορεί να καταλάβει πλέον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...