Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, madB είπε

Eγω 9/11. Επικοινώνησα μαζί τους την περασμενη βδομάδα και μου είπαν ότι όταν παραλαβουν είμαι μέσα σίγουρα. Μεχρι στιγμής παντως σιγή ιχθύος. 

Ποια εταιρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

πάντως και να φέρουν την επόμενη βδομάδα όπως λένε νέα παρτίδα θα κάνουμε μέρες να τα δούμε στα σπίτια μας καθώς όλες οι μεταφορικές έχουν μπλοκάρει

https://techblog.gr/b2b/oi-etaireies-tachymetaforon-apologoyntai-gia-tis-kathysteriseis-stis-paradoseis/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.techinn.com/gr/sony-ps5/137769821/p

"Αν παραγγείλετε τώρα, η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στο σπίτι σας είναι μεταξύ Τετ. 3 Μάρ. και Πέμ. 4 Μάρ."

🤣🤣🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησα με Κώτσο. Η παραγγελία μου έγινε 29 /9 και η εκπρόσωπος που μίλησα μου είπε ότι έχουν καλύψει μόνο τις παραγγελίες έως και 20/9. Τη ρώτησα αν γνωρίζει κάτι και μου απάντησε ότι δεν έχει ιδέα πότε θα παραλάβουν και ότι και αυτή έχει παραγγείλει για την ίδια και δεν ξέρει τίποτα😂Μας δουλεύουν κανονικά όμως !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Panoutsakos είπε

Ποια εταιρια?

E-expert.gr

54 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Και εγώ όταν παίζω στοίχημα σίγουρα μέσα λέω είμαι και τελικά πάω κουβά. Πρόσεχε :P

Εχω ήδη ps5... To θέλω για δώρο 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Μόλις επικοινώνησα με Κώτσο. Η παραγγελία μου έγινε 29 /9 και η εκπρόσωπος που μίλησα μου είπε ότι έχουν καλύψει μόνο τις παραγγελίες έως και 20/9. Τη ρώτησα αν γνωρίζει κάτι και μου απάντησε ότι δεν έχει ιδέα πότε θα παραλάβουν και ότι και αυτή έχει παραγγείλει για την ίδια και δεν ξέρει τίποτα😂Μας δουλεύουν κανονικά όμως !!!!

Ενώ στο άλλο παιδί με οκτώβρη παραγγελία θα παραλάβει την άλλη βδομάδα...ΛΟΛ
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται στον κώτσο.

 

Να δω εγώ με παραγγελία 22/9 τι γίνεται, καμιά ενημέρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Μόλις επικοινώνησα με Κώτσο. Η παραγγελία μου έγινε 29 /9 και η εκπρόσωπος που μίλησα μου είπε ότι έχουν καλύψει μόνο τις παραγγελίες έως και 20/9. Τη ρώτησα αν γνωρίζει κάτι και μου απάντησε ότι δεν έχει ιδέα πότε θα παραλάβουν και ότι και αυτή έχει παραγγείλει για την ίδια και δεν ξέρει τίποτα😂Μας δουλεύουν κανονικά όμως !!!!

Κι εγώ που επικοινώνησα πριν λίγο μου είπε πως δεν είμαι καταχωρημένος για κάποια ημερομηνία και απλα περιμένουμε...

(Παραγγελία 23/9)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν η Ελλάδα δεν ήταν στην κατηγορία της αφρικανικής μπανανίας και ήταν ένα Ευρωπαικό κράτος θα είχαν πέσει βροχή τα πρόστιμα.

Kαταρχήν στα καταστήματα που παίρνουν παραγγελίες και τα λεφτά του κόσμου χωρίς να μπορούν να τις εξηπηρετήσουν.

Aυτό σηκώνει μέχρι και μήνυση γιατί αγγίζει τα όρια της εξαπάτησης.

Και μετά τις εταιρείες courier που αδυνατούν να παραδώσουν τα δέματα.

Αλλά βλέπεις η acs είναι του πρώην προέδρου τoυ ΣΕΒ και το κράτος αντί να κάνει τα αυτονόητα και να τους επιβάλει κανονες γράφουν και από πάνω κείμενα στο Ελληνικό πρακτορείο ειδήσεων για να τους δικαιολογούν όπως έγινε με την συγκεκριμένη εταιρεία χθές σε άρθρο. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου τηλεφώνησε ο Κωτσόβολος για επιβεβαίωση παραγγελίας. Παρασκευή παραλαμβάνουν, Δευτέρα αρχίζουν να στέλνουν. Παραγγελία 19/09, disc version αντικαταβολή. Έρχεται παιδιά!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, larryourwaiter είπε

Μόλις μου τηλεφώνησε ο Κωτσόβολος για επιβεβαίωση παραγγελίας. Παρασκευή παραλαμβάνουν, Δευτέρα αρχίζουν να στέλνουν. Παραγγελία 19/09, disc version αντικαταβολή. Έρχεται παιδιά!

Άντε να δούμε...να παίρνουμε σειρά και οι άλλοι...με το καλό να σου έρθει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, larryourwaiter είπε

Μόλις μου τηλεφώνησε ο Κωτσόβολος για επιβεβαίωση παραγγελίας. Παρασκευή παραλαμβάνουν, Δευτέρα αρχίζουν να στέλνουν. Παραγγελία 19/09, disc version αντικαταβολή. Έρχεται παιδιά!

AXAXAXA στον κωτσο 10 τεμαχια εστειλαν στο "πρωτο κυμα", δεν εξηγειται αλλιως.

Επισης (ασχετο) γιατι εχετε ολοι παρει απο εκει; Για καθε 1 ατομο απο public , media κτλπ υπαρχουν 10 που πηραν απο κωτσο. Το χειροτερο ειναι οτι ακομα και μετα απο αυτη την πολυ κακη διαχειρηση , συνεχιζουν και παραγγελνουν απο κει. Εχει καποια προσφορα που αγνοω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ ο κακοπροαίρετος υποψιάζομαι ότι στον Κώτσο προτεραιότητα έχουν οι αντικαταβολές και όσοι ξοφλήσανε μας έχουν ξεχάσει; Λέω εγώ τώρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...