Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια νομιζω οτι μαμακες θα μας χαλασουν και τις γιορτες! οσοι εχουμε το 4 ας κανουμε λιγο υπομονη ας παιξουμε και καμμια χαζομαρα ακομα να περασει η ωρα και θα ερθει που θα παει! ετσι και αλλιως απο τις κυκλοφοριες που ειδα δεν ειναι και πολλα για το 5 θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να διαβαζω σσχολια του τυπου "εδω ο κοσμος καιγεται και εσεις θελετε ενα ps" κτλπ κτλπ.

Για μενα προσωπικα ειναι περισσοτερο θεμα του οτι καθονται και μας κοροιδευουν απο καθε εταιρια (κυριως κωτσος), αμα ηταν να γυρνουσαν να μας ελεγαν οτι θα το εχουμε ακομα και σε 1 χρονο απο τωρα , θα ημουν κομπλε. Αλλα επιμενουν στο παραμυθι του "δεν ξερουμε" , λες και υπαρχει περιπτωση η συμφωνια με τη σονυ να ηταν "και καποια στιγμη οποτε γουσταρουμε θα σας πεταξουμε οσα τεμαχια γουσταρουμε και για τα λεφτα τα βρισκουμε".

Μεσα σε ολο αυτο ας βαλουμε οτι ενω ειχαν πχ 100 τεμαχια , αφησαν να γινουν 1000 προπαραγγελιες (τυχαιοι αριθμοι),Εχει καταντησει βαρετο το ολο θεμα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikaki71 είπε

Τατιανοσπορντογκ οι Times?Το διαβασαμε κι αυτο.....

 

Διάβασα μόνο το σχόλιο με το ελληνικό λινκ και υποσυνείδητα χλευασα σαν αστείο-σπαμ την είδηση κρίνοντας την σαν άλλο ένα επιφανειακό άρθρο που απλά αναζητεί hits. Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό ότι ήταν λετζιτ και όντως κλέβουν τα ps5 σε ρυθμούς fast and the furius εκεί έξω ειδικά αυτές τις μέρες. Λάθος μου αλλά wtf 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Διάβασα μόνο το σχόλιο με το ελληνικό λινκ και υποσυνείδητα χλευασα σαν αστείο-σπαμ την είδηση κρίνοντας την σαν άλλο ένα επιφανειακό άρθρο που απλά αναζητεί hits. Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό ότι ήταν λετζιτ και όντως κλέβουν τα ps5 σε ρυθμούς fast and the furius εκεί έξω ειδικά αυτές τις μέρες. Λάθος μου αλλά wtf 

Δεν υπαρχει προβλημα.Απλως να ξερετε εγω ειμαι σε χειροτερη θεση ισως απο ολους  εδω μεσα,μιας και η κονσολα μου η 4 τα επαιξε πριν 3 εβδομαδες με BLOD,και εκανα παραγγελια προχθες το 5,οπότε καταλαβαινετε ολοι πότε θα παραλαβω...Απλά προσπαθω να μας αποφορτισω λιγο με οτι διαβαζω κι εγω απο δω κι απο εκει....

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Δεν υπαρχει προβλημα.Απλως να ξερετε εγω ειμαι σε χειροτερη θεση ισως απο ολους  εδω μεσα,μιας και η κονσολα μου η 4 τα επαιξε πριν 3 εβδομαδες με BLOD,και εκανα παραγγελια προχθες το 5,οπότε καταλαβαινετε ολοι πότε θα παραλαβω...Απλά προσπαθω να μας αποφορτισω λιγο με οτι διαβαζω κι εγω απο δω κι απο εκει....

Υπάρχει ένα παλληκάρι στο Πέραμα που έχει και κανάλι στο youtube που φτιάχνει από λαπτοτ ,τηλεοράσεις,κινητά μέχρι play(βάζει τα βίντεο επισκευής).Κανενας πυκνωτής θα κάηκε στο τροφοδοτικό ή στην κάρτα γραφικών,είναι το πιο συνηθες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Δεν υπαρχει προβλημα.Απλως να ξερετε εγω ειμαι σε χειροτερη θεση ισως απο ολους  εδω μεσα,μιας και η κονσολα μου η 4 τα επαιξε πριν 3 εβδομαδες με BLOD,και εκανα παραγγελια προχθες το 5,οπότε καταλαβαινετε ολοι πότε θα παραλαβω...Απλά προσπαθω να μας αποφορτισω λιγο με οτι διαβαζω κι εγω απο δω κι απο εκει....

υπάρχει ελπίδα για όλους, προσωπικά πιστεύω ότι η sony θα στείλει μεγάλο στοκ εν όψει εορτών και θα καλυφθούν άτομα χωρίς παραγγελίες κτλ

από άλλο forum ο υπάλληλος επιβεβαιώνει τη διαδικασία ρουλέτας/κλήρωσης😄

"Καλησπέρα,
επιβεβαιώνω κι εγώ ότι στον Κωτσόβολο μπορείς να κάνεις παραγγελία χωρίς φυσικά να υπάρχει ενημέρωση για το πότε θα είναι διαθέσιμη η κονσόλα αλλά και χωρίς να ζητουν προκαταβολή κλπ, επίσης μου πρόσφεραν επέκταση εγγύησης 4 χρόνων στα 50 από 70,90 που ήταν η αρχική και φυσικά τη δέχτηκα...όταν είπα στον εκπρόσωπο που μιλούσα χαριτολογώντας ότι "πάμε για 2021 να παραλάβουμε τώρα ε;" μου είπε μην είστε απαισιόδοξος μπορεί να το έχετε μέχρι τις γιορτές.......τι να πω μακάρι...."

Επεξ/σία από Cariolanoc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Υπάρχει ένα παλληκάρι στο Πέραμα που έχει και κανάλι στο youtube που φτιάχνει από λαπτοτ ,τηλεοράσεις,κινητά μέχρι play(βάζει τα βίντεο επισκευής).Κανενας πυκνωτής θα κάηκε στο τροφοδοτικό ή στην κάρτα γραφικών,είναι το πιο συνηθες

Ευχαριστω αδερφε,αλλά δεν με συμφερει να δωσω ουτε 20 ευρω,μιας και παρηγγειλα το 5..Σε αναμονή και όποτε ερθει...Οπως γραφει και ο φιλος Cariolanoc,πιστευω κι εγω οτι ολοι θα παραλαβουμε μεσα στις γιορτες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσείς με το ps4 είστε μια χαρά, εγώ με ps3 δεν την παλεύω στην αναμονή... (Πλήρωνα βενζίνες χαχα)

Επεξ/σία από scirocco 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς που πληρώσαμε όλο το ποσό προκαταβολικά γιατί να παραλάβουμε όταν τελικά θα μπορεί να παει στο κατάστημα να το πάρει ο καθένας ? Γιατί έτσι θα γίνει, δεν υπάρχει καμία ενημέρωση. Ποιος ο λόγος που προπληροσαμε και προπαραγγειλαμε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο 2 ώρες περίπου με πήραν απο τα Publc, μου είπαν ότι πήραν να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία γιατί θα έρθει παραλαβή σύντομα. Τον ρωτάω πόσο σύντομα, σα να μην ξέρω, μέσα σε μια με δύο εβδομαδες?  Μου λέει σίγουρα μέχρι  τις πρώτες 2 εβδομάδες του 21. Χα. Χα. Χα...

Υποσημείωση: Η προπαραγγελία έγινε 21/9/2020. 

  • Confused 1
  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, geogod είπε

Πριν απο 2 ώρες περίπου με πήραν απο τα Publc, μου είπαν ότι πήραν να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία γιατί θα έρθει παραλαβή σύντομα. Τον ρωτάω πόσο σύντομα, σα να μην ξέρω, μέσα σε μια με δύο εβδομαδες?  Μου λέει σίγουρα μέχρι  τις πρώτες 2 εβδομάδες του 21. Χα. Χα. Χα...

Υποσημείωση: Η προπαραγγελία έγινε 21/9/2020. 

Με tesla φορτηγό τα φέρνουν ? και κάθε 200km θέλει 16 ώρες γέμισμα ?

2 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Με tesla φορτηγό τα φέρνουν ? και κάθε 200km θέλει 16 ώρες γέμισμα ?

Πλάκα πλάκα να προσθέσω ότι όντως ωραίο το public γιατί σου λέει μπέσα φίλε 1 με 2 εβδομάδες του 2021. Δεν ειναι κωτσόβολος να σου λενε καθε μερα οτι δεν ξερουν κ λεει ο ενας 8 ο αλλος 15 ο αλλος 55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Εσείς με το ps4 είστε μια χαρά, εγώ με ps3 δεν την παλεύω στην αναμονή... (Πλήρωνα βενζίνες χαχα)

μια  χαρα εισαι και με το ps3.εγω που δεν εχω τιποτα λογω καμμενου ps4 pro kai  με ενα λαπτοπ που παιζει μονο cs go....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, agelosq είπε

μια  χαρα εισαι και με το ps3.εγω που δεν εχω τιποτα λογω καμμενου ps4 pro kai  με ενα λαπτοπ που παιζει μονο cs go....

Εγώ πούλησα το 4 ο φαντασμένος ότι θα παραλάβω μεσα Δεκέμβρη και έμεινα με τα Mame32 έχω τρελαθεί στο double dragon

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά έχω χάσει επεισόδια. Πως μερικοί παραγγέλνουν τηλεφωνικως από κοτσωβολο? Ισχύει αυτό τώρα? Όταν υπάρχει τέτοια έλλειψη παγκοσμίως όλα τα σαιτ το βγάζουν εξαντλημένο και έχουν απενεργοποιησει τις ονλαιν φόρμες αυτοί οι αθεόφοβοι δέχονται παραγγελίες με αντικαταβολή? Πάμε καλά? 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...