Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

κάνε μία με αντικαταβολή δεν έχεις να χάσεις τίποτα, ίσως κληρωθείς και πάρεις τώρα τα χριστούγεννα 😄

Έχεις δίκιο θα το ρισκάρω! Ευχαριστώ bro!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανενα νεο ακομα για την νεα παρτιδα απο media αλλα μου ειπαν να μην αγχωνομαι οτι θα την παρω😂το ποτε δεν μας λενε μονο.Θα ερθει η κονσολα και θα νομιζουμε οτι ειναι ψεμα και βλεπουμε ονειρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε και αλήθειες, δεν θα με χάλαγε καθόλου το ps4 γιατί δεν έχω καμία κονσόλα αυτή τη στιγμή. Ωστόσο, η τιμή του είναι στον θεό ακόμα, οπότε βάζω κάτι παραπάνω και πάμε για ps5, ελπίζοντας να αξίζει η αγορά με τόσο hype!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είπα να δοκιμάσω μέσω chat, γιατί δεν έχω ενοχλήσει καθόλου τον Κώτσο για εμένα.

Φυσικά δεν πήρα σαφή απάντηση, αλλά από ότι καταλαβαίνω στο chat είναι απλά παιδιά που ξέρουν τα τυπικά.

Μάλλον περισσότερη ακρίβεια θα βρεις αν πάρεις τηλέφωνο. Θα δοκίμασω να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2020 στις 11:12 ΠΜ, nikangel είπε

Πες μου πόσοι έχουν στην Ελλάδα στην άκρη 500-600 ευρώ για αγορά κονσόλας και παιχνιδιών και πόσοι έχουν γονείς που θα διαθέσουν αυτό το ποσό για "παιχνίδι". Θεωρώ πως πάνω 2000 άτομα δεν είναι. Η εγχώρια ζήτηση δεδομένων των συνθηκών δεν σε είναι τέτοια που να μην μπορεί να καλυφθεί. Άσε το hype που δημιουργούμε εμείς σε ένα τεχνολογικό forum. Ο έξω κόσμος έχει πολλά θέματα να λύσει πριν σκεφτεί αν θα πάρει μια κονσόλα των 500+ ευρώ για να παίζει. 

Και επανερχομαι για να πω οτι τελικα εχουν αρκετοι 500-600 ευρω για μια κονσολα ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Και επανερχομαι για να πω οτι τελικα εχουν αρκετοι 500-600 ευρω για μια κονσολα ;) 

Εδω δινουν χιλιάρικα για να παρουν αι φον και γκαλαξυ day 1,στο 500ρικο θα κολωσουνε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά λοιπόν απο το τηλεφώνημα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχουν πληροφορία από την αποθήκη.

Απο ότι κατάλαβα ανάλογα την παραλαβή, προχωράνε οι παραγγελίες.

Οι μπροστά δεν έχουν ενημέρωση από την αποθήκη για τις αφίξεις....

χαλαρά λοιπόν περιμένουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Indiana_Jones είπε

Οι μπροστά δεν έχουν ενημέρωση από την αποθήκη για τις αφίξεις....

Μαλλον για τηλ σε Κωτσο λες εσυ

Παντως σε παραγγελια που ειχα κανει e-shop στις 19 Νοε, το ιδιο ειπε και αυτος στο τηλεφωνο οταν πηρα να δω αν προλαβα τεμαχιο, και μου ειπε οτι δεν εχει εικονα για το αν θα προχωρησει η παραγγελια μου. Εν τελει με πηρε μετα απο 5 λεπτα πισω και μου ειπε οτι επικοινωνησε με αποθηκη και τελικα θα ακυρωνοταν η παραγγελια αφου δεν ειχα προλαβει τεμαχιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρεαλιστικά παιδιά από αυτά που διαβάζω λίγο πριν και μέσα στις γιορτές θα παραλάβουν όλοι του Σεπτεμβρίου σίγουρα είτε με blu-ray είτε το digital.

Αρκετοί έως όλοι του Οκτωβρίου όσον αφορά το blu-ray και πολύ λίγοι του Οκτωβρίου το Digital το ίδιο.

Οι υπόλοιποι όπως εγώ που πήρα 30/10 το digital μαζί με όλους του Νοεμβρίου ανεξαρτήτως κονσόλας πάμε για 2021.

Επεξ/σία από Backpacker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Highscore21 είπε

Καλησπέρα παίδες.
Εχω διαβάσει τα πάντα που γράφετε και αποφάσισα να φτιάξω ένα ακάουντ και να συμμετέχω και γω.
Εχω κάνει προπαραγγελία PS5 Digital από ΜΜ στις 3/11.
Στις 22 ή 23 (δεν θυμάμαι ακριβώς) λέω αας κάνω ενα τηλ να δω τι παίζει. Βγαίνει μία Ελπίδα στο τηλέφωνο της δινω αριθμό παραγγελίας, μου λέει "ναι τη βλεπω την παραγγελία σας. Εχει φύγει από τις αποθήκες μας"
Τι λε ρε πστ λέω, θα το έχω τις πρώτες μέρες; Μάλιστα μου λέει πήρατε tracking number; Λέω όχι. Μου λέει δώστε μου κινητό να σας τον στείλουμε!
Μία εβδομάδα μετά και ενώ ρίχνω κατάρες στην ACS ξαναπαίρνω στη ΜΜ και μου λέει ένας τύπος "η παραγγελία σας κύριε ειναι υπό επεξεργασία". Μιλάμε για κωμωδία...
Οπότε μάγκες μου ό,τι και να σας λέει το οποιοδήποτε "παλικάρι" στο τηλέφωνο μη το δένετε κόμπο.
Σημερα ξαναπήρα και ακόμα υπό επεξεργασία ειναι η προπαραγγελία μου. Εβαλα μάλιστα με αντικαταβολή για να μη με κρατάνε όμηρο αν το βρω πιο νωρίς από κάπου αλλού.
Προσωπικά, το έχω πάρει απόφαση. Αυριο θα ξεκινήσω τοCyberpunk στο Pro και θα εύχομα να παραλάβω μέσα στις γιορτές.
Τα σέβη μου

Ετσι και αλλιως φιλε για το cyberpunk προς το παρον η ιδια εκδοση πανω κατω θα ειναι και στο ps5 (το frame rate θα ειναι 60 βεβαια, δεν ξερω αν στο pro θα ειναι 60). Εγω εχω το ps5 και δεν εχω λεφτα για το cyberpunk :) ή το souls :) . Παντως με φιλο που το παραγγειλαμε μαζι απο kotso (μιση ωρα διαφορα) εγω το παρελαβα μια μερα μετα την κυκλοφορια (με την κουτα σκισμενη αρκετα) και αυτος ακομα περιμενει. Ας ελπισουμε να το παρει 10-15 ... μεχρι μια μερα πριν την επισημη κυκλοφορια του ελεγαν οτι θα ειναι στους πρωτους στο τηλεφωνο... οποτε αξιοπιστια μηδεν

 

α ναι να σημειωσω οτι εμενα με υποχρεωσαν να βαλω ολα τα χρηματα για να μου το στειλουν ενω σε αυτον του ειπαν οτι δεν θα χρειαστει να τα πληρωσει ολα και οτι μπορει να παραλαβει με αντικαταβολη (ειχαμε και οι δυο δωσει 150 προκαταβολη)

 

Επεξ/σία από Poexania
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μολις πηρα τηλ τον γερμανο να δω τι γινεται και με λενε ακυρωθηκε η παραγγελια...μα τους λεω εγω δεν πηρα ποτε τηλ για ακυρωση ουτε μηλισα με καποιον...και αυτη λενε εχει ακυρωθει αλλα δεν ξερουν τον  λογο ουτε η ιδιοι...με ειπε να περιμενω να δω τι θα κανουν...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, antonis_1995 είπε

εγω μολις πηρα τηλ τον γερμανο να δω τι γινεται και με λενε ακυρωθηκε η παραγγελια...μα τους λεω εγω δεν πηρα ποτε τηλ για ακυρωση ουτε μηλισα με καποιον...και αυτη λενε εχει ακυρωθει αλλα δεν ξερουν τον  λογο ουτε η ιδιοι...με ειπε να περιμενω να δω τι θα κανουν...

Τι τους γίνεται ξέρουν;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, antonis_1995 είπε

εγω μολις πηρα τηλ τον γερμανο να δω τι γινεται και με λενε ακυρωθηκε η παραγγελια...μα τους λεω εγω δεν πηρα ποτε τηλ για ακυρωση ουτε μηλισα με καποιον...και αυτη λενε εχει ακυρωθει αλλα δεν ξερουν τον  λογο ουτε η ιδιοι...με ειπε να περιμενω να δω τι θα κανουν...

τελικως μου ειπαν οσοι εχουν κανει παραγγελια πριν καποια ημερομηνια του Νοεμβριου ( δεν θυμαμαι ποσο με ειπε)και εχουν αντικαταβολη θα ακυρωνονται και μαλιστα χωρις ενημερωση οπως εμενα που περιμενα και τελικως ακυρωθηκε χωρια να ξερω τιποτα ενω στο σιτε τους την διχει ετοιμη για μεταφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...