Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Πες τα χρυσόστομε... Καλό είναι όσοι δεν γνωρίζουν από logistics να μην εκφέρουν αυθαίρετες απόψεις. Οι πολλαπλές παραγγελίες επιβαρύνουν το σύστημα και δημιουργούν αταξία. Κάποιοι από εδώ νομίζουν οτι αυτόματα η παραγγελία θα πάει στον επόμενο χρονικά... Η απάντηση είναι όχι. Η διαδικασία αυτή απαιτεί πόρους εργατοώρες και δεν θα γίνει ακόμα από ελληνικό κατάστημα.  Τώρα εάν ο καθένας συγκρίνει τη βάση δεδομένων του κάθε καταστήματος με αυτή της amazon, είναι λογικό. Όλο αυτό το αυτοματοποιημένο σύστημα που περιγράφεται με τόση άνεση στα κατά καιρούς σχόλια κρύβει μεγάλη πολυπλοκότητα για τα ελληνικά δεδομένα τουλάχιστον.

Δεν χρειάζεται να το πολυσυζητάμε... Ξέρετε στις εφαρμοσμένες επιστήμες δε χωράει και πολύ φιλοσοφία. Απλά googlάρετέ το και θα βρείτε την απάντηση.

Πάμε τώρα στα σοβαρά ζητήματα. ΓΕΡΜΑΝΟΣ παραγγελία 18/11 15:00

ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ... Μην απελπίζεστε παιδιά. Τα κομμάτια ήρθαν πριν τις 10/12. Οι προπαραγγελίες θα καλυφθούν. Στον Κωτσόνολο έγινε χαμός λόγω της 4ετούς εγγύησης. Από το Σεπτέμβρη συζητούσαν στο φόρουμ οτι επό εκεί συμφέρει καλύτερα απ ότι από τα public. 

Οι παραγγελίες της 17/11 ακυρώθηκαν στο σύνολο. 

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης (37).png

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, barcodis είπε

Τυχαία μίλησα και εγώ με πλαίσιο πριν κανά μισάωρο, εκ διαμέτρου αντίθετη η απάντηση που πήρα (για την ώρα δεν έχουν καμία ενημέρωση για το ποτε θα παραλάβουν, είναι σε αναμονή κλπ κλπ). Οπότε φαντάζομαι εξαρτάται το τι ξέρει ο κάθε υπάλληλος στο τηλ. κέντρο. 

Αν είναι να πηγαίνουμε με αυτούς του ρυθμούς πάντως, οι του Οκτωβριου/Νοεμβριου και Δεκεμβριου θα παραλαβουν κονσόλα το 2055...

Το 2077 θα την παραλάβουμε , μαζί με το Cyberpunk δώρο για ειρωνεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jordanis_kiou είπε

Το 2077 θα την παραλάβουμε , μαζί με το Cyberpunk δώρο για ειρωνεία 

δώρο έπρεπε να το δίνουν γενικά έτσι όπως τρέχει στις κονσόλες (τουλάχιστον στις base ps4/xbox) 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία 28/9 από Κωτσόβολο και με ενημέρωσαν με μνμ αλλά κ με τηλέφωνο ότι αύριο θα είναι σπίτι μου με βανακι του Κωτσόβολου.....

Άντε να δούμε.....

 

 

 

ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΤΕ!!!

Μαλακίες γράφω όπως και παρά πολλοί εδώ μέσα απ' ότι έχω καταλάβει....

Παραγγελία από 17/9 και ακόμα τίποτα......

Επεξ/σία από Zuki
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zuki είπε

Παραγγελία 28/9 από Κωτσόβολο και με ενημέρωσαν με μνμ αλλά κ με τηλέφωνο ότι αύριο θα είναι σπίτι μου με βανακι του Κωτσόβολου.....

Άντε να δούμε.....

Σοβαρά μιλάς τώρα ?😲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό μου εμφανίζει στο Πλαίσιο. Βέβαια το mail της παραγγελίας μου ήρθε 50 λεπτά νωρίτερα απ την ώρα που δείχνει εδώ... δε φαίνεται πολλά υποσχόμενη η κατάσταση.. δε με βλέπω να παραλαμβάνω! 

43162D80-861F-474A-8A60-21BF04EC8A18.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά στην κεντρική σελίδα από το Πλαίσιο επάνω αριστερά που γράφει βρες την παραγγελία σου βάλτε τον κωδικό παραγγελίας! 

Με το καλό και πάλι όλοι να παραλάβετε 

Screenshot_20201211-000455_Chrome.png

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά στην κεντρική σελίδα από το Πλαίσιο οαντε επάνω αριστερά που γράφει βρες την παραγγελία σου και βάλτε τον κωδικό παραγγελίας! 

Με το καλό και πάλι όλοι να παραλάβετε 

Screenshot_20201211-000455_Chrome.png

Εγώ είμαι 40 λεπτά αργότερα. Ελπίζω να παραλάβω και εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε θα τρελαθούμε...

Παραλαμβάνουν άλλοι από public και πλαίσιο με παραγγελία ενάμιση μήνα αργότερα και εμείς από κωτσο δεν έχουμε την παραμικρή ενημέρωση....

Την θέλουν την μολότοφ τους........

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά στην κεντρική σελίδα από το Πλαίσιο επάνω αριστερά που γράφει βρες την παραγγελία σου βάλτε τον κωδικό παραγγελίας! 

Με το καλό και πάλι όλοι να παραλάβετε 

Screenshot_20201211-000455_Chrome.png

Εγώ μισή ώρα νωρίτερα και δεν έχω κανένα νέο ακόμα.. τι φάση, randomια εντελώς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morgoth_gr είπε

Εγώ μισή ώρα νωρίτερα και δεν έχω κανένα νέο ακόμα.. τι φάση, randomια εντελώς ;

Σήμερα το απόγευμα πήρα τηλέφωνο και είπα τι θέλω, έδωσα το κινητό μου και με πήρε ένα άλλο παληκαρι μετά από 10 λεπτά υπεύθυνος και τον είπα έτσι και έτσι και μου είπε ότι και εσείς θα παραλάβετε στις 12 του Δεκέμβρη με τον δικό μας στόλο και επίσης μου έκανε επιβεβαίωση στοιχείων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγχαρητηρια σε ολους οσους θα παραλαβουν πριν τα Χριστουγεννα ! Ας ανοιξουμε νεο φορουμ εμεισ οι ατυχοι του Κωτσοβολου απο τελη σεπτεμβρη και πριν ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...