Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ctsag είπε

Να πούμε ωστόσο για τον Κωστόβολο πως παρ'ότι, ναι, ειναι απαράδεκτο οτι συνεχίζει να δέχεται παραγγελίες, αν δοκιμάσετε να το κάνετε θα δείτε οτι σας ενημερώνουν απολύτως ξεκάθαρα οτι η παραγγελία σας θα παραδοθεί το συντομότερο σε 1.5 μήνα και δεν έχουν καμμία διαβεβαίωση για το αν αυτός ο 1.5 μήνας γίνει 2, 3 ή 6 μήνες. Δεν τους αθωώνει φυσικά, και δεν ξέρω αν το κάνουν εξ αρχής αυτό το ξεκαθάρισμα στον πελάτη, αλλά απο τη στιγμή που σε προειδοποιούν τόσο ξεκάθαρα και είσαι πλήρως ενήμερος, πρακτικά έχεις πάρει κι εσύ το μερίδιο της ευθύνης που σου αναλογεί.

To θεμα ειναι γιατί οι άλλες εταιρίες δε δεχονται παραγγελιες τώρα το Δεκέμβριο και ο Κωτσόβολος συνεχίζει;; ; Θέλουν να χασουν λεφτά οι άλλες εταιριες; 

Και με ανησυχεί επειδη όλοι είδαμε πόσο αυστηρή είναι αυτή η  σειρά προτεραιότητας, είμαι σίγουρος ότι θα βλέπουμε να παραλαμβάνει κάποιος με παραγγελία 7/12 και ακόμα να περιμένει κάποιος με 15/11. Δηλαδλη συνεχίζει να μεγαλώνει το μπάχαλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, geogod είπε

Να με βάλετε και εμένα μέσα που είμαι απο 21/9?  Ή δε με παίζετε?  :P

Μεσα και συ!

" Κωτσοι 09/2020"

Μοτο μας : Με το "αυτο" στο χερι!

 

Αμα ειστε απο οκτωβρη καντε αλλο κλαμπ δεν σας παιζουμε!

Επεξ/σία από The__Blade
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, alexkrz είπε

To θεμα ειναι γιατί οι άλλες εταιρίες δε δεχονται παραγγελιες τώρα το Δεκέμβριο και ο Κωτσόβολος συνεχίζει;; ; Θέλουν να χασουν λεφτά οι άλλες εταιριες; 

Και με ανησυχεί επειδη όλοι είδαμε πόσο αυστηρή είναι αυτή η  σειρά προτεραιότητας, είμαι σίγουρος ότι θα βλέπουμε να παραλαμβάνει κάποιος με παραγγελία 7/12 και ακόμα να περιμένει κάποιος με 15/11. Δηλαδλη συνεχίζει να μεγαλώνει το μπάχαλο. 

Απ΄το στόμα σου και στου θεού τ΄αυτί, έκανα τηλεφωνική 5/12😂🤣😂🤣

Έχω περισσότερες  πιθανότητες να κερδίσω μια κονσόλα παρά να φέρει ο κωτσο μία.

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, toni31 είπε

Απ΄το στόμα σου και στου θεού τ΄αυτί, έκανα τηλεφωνική 5/12😂🤣😂🤣

Έχω περισσότερες  πιθανότητες να κερδίσω μια κονσόλα παρά να φέρει ο κωτσο μία.

Mε το μπαχαλο που γινεται στον Κωτσοβολο δε θα μου κανει εντυπωση να δω να σου ερχεται εσενα πρωτα και παιδια απο 21/9 να περιμενουν ακομα. Εχει αναφερθει αυτο με την σειρα προτεραιοτητας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, barcodis είπε

Έχει παραλάβει κανείς από πλαίσιο σήμερα; ( με παραγγελία 19/11 )

Κι εγω παρέλαβα σήμερα ενώ μου είχαν πει για πιο μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου για τις παραγγελίες από Κώτσο..όσοι εχετε (μέσα και εγώ)παραγγελία Σεπτεμβρίου κάντε υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα αν δεν ενημερώσουν τότε ακύρωση και πάμε σε πλαίσιο..δεν υπάρχει τρόπος να εξυπηρετήσει όλες αυτές τις παραγγελίες..θεωρητικά πήρε όσες και το πλαίσιο και ως τώρα έχει δώσει το πολύ από 17/9 έως 20-21/9..οποτε καταλαβαίνετε που είναι η σειρά αναμονής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους είχαν ρωτήσει αν το mr.Constantine.gr είναι έμπιστο, ναι είναι έμπιστο μόλις βρήκα ένα giveaway στο ινσταγκραμ που δίνει το ίδιο μαγαζί οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι κάποια απάτη κτλ απλά από ότι είδα πρέπει να πέσει προκαταβολή και νομίζω εξόφληση όλου του ποσού +ότι πρέπει να δώσεις 20€ σε μεταφορικά οπότε εσείς επιλέγετε εγώ προσωπικά θα τους πάρω τηλ και άμα γίνετε με αντικαταβολή καλός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω συλλογικα να τους αξιολογησουμε (τον κωτσο) ενα αστερι στο skroutz μηπως και παρουν μπρος.. Πραγματικα θελω να τους κανω κακο με καποιον τροπο!! Νιωθω οτι μας εξαπατησαν πραγματικα.. Πηραν προκαταβολες, χρηματα και ουτε καν μπαινουν στον κοπο να μας ενημρωσουν για την εξελιξη της παραγγελειας μας ενω παραλληλα δεχονται και αλλες τηλεφωνικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τις 12:30 το βράδυ η προπαραγγελία και παραμένει έτσι 3 μήνες μετά. Τους γ*μ*ς ή όχι; Είναι τραγελαφικό να έχουν παραδοθεί από το συγκεκριμένο κατάστημα μεταγενέστερες παραγγελίες και κάποιους από εμάς να μας γράφουν κανονικά στα @@ τους.spacer.png 

Επεξ/σία από paok_revolution
  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα πηρε ο πατερας μου τηλεφωνο κωτσο για τον μικρο αδερφο και του λεγε ψεμματα ο υπαλληλος πως αν πληρωσει ολο το ποσο θα κερδισει σημαντικες θεσεις στη σειρα προτεραιοτητας...Οταν βλεπεις πως ολοι εχουν κλειστες παραγγελιες φταις και εσυ ελαχιστα οταν παραγγελνεις τηλεφωνικα(?!) απο καπου αλλα η απατεωνια και το δημοσιοϋπαλληλικι τους δεν υπαρχει....ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ ΔΕ ΜΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

Επεξ/σία από Abreu
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...