Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, The__Blade είπε

Γενικα η σονυ εκανε τραγικο launch.

Τραγικο.

Τα exclusives μονος λογος που δεν θα φαει τη φολα που επρεπε.

 

 

 

 

Ισχύει. Αυτό που τις αρμοζει τώρα είναι να χάσει πολλούς πελάτες από το Xbox λόγω του κακού launch. ΕΙδικά Αμερική πιστεύω θα χάσει ένα κομμάτι (μικρο ή μεγαλο δεν ξερω) λόγω αυτού. Στη δική μας την ψωροκώσταινα που είμαι ταλιμπάν με το PS5 δεν παίζει κάτι τέτοιο. 

 

Αρκετοί πατεράδες που θέλουνε οπωσδήποτε να πάρουν δώρο στα παιδιά τους για τα Χριστούγεννα αναγκαστικά θα στραφούν στο Xbox αφού δεν μπορούν να πάρουν PS.

Επεξ/σία από Backpacker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Backpacker είπε

 

Ισχύει. Αυτό που τις αρμοζει τώρα είναι να χάσει πολλούς πελάτες από το Xbox λόγω του κακού launch. ΕΙδικά Αμερική πιστεύω θα χάσει ένα κομμάτι (μικρο ή μεγαλο δεν ξερω) λόγω αυτού. Στη δική μας την ψωροκώσταινα που είμαι ταλιμπάν με το PS5 δεν παίζει κάτι τέτοιο. 

 

Αρκετοί πατεράδες που θέλουνε οπωσδήποτε να πάρουν δώρο στα παιδιά τους για τα Χριστούγεννα αναγκαστικά θα στραφούν στο Xbox αφού δεν μπορούν να πάρουν PS.

Και αν κρίνω από τη δική μου παιδική ηλικία/εφηβική όταν θέλαμε κάτι συγκεκριμένο, απλά απογοητευόμασταν!

Έχει να γίνει πανικός αν προβούν σε τέτοιες ενέργειες. Το playstation με τέτοιο marketing για πολλά άτομα είναι αναντικατάστατο. Όσο φοβερές και αν είναι οι άλλες κονσόλες.

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kingedward είπε

Συν τοις άλλοις, το ιδανικό θα ήταν με το click-away να πάμε όλοι να τα παραλάβουμε. Πολύ γρηγορότερα από τις μεταφορικές και ας έχει ουρά και ας γίνει μέρα παρα μέρα ανά 100 άτομα .

Εχω την τιμή να υπάρχει και άλλο άτομο μαζί μου; ΥΠΕΡΟΧΑ! Δεν νιώθω μόνος μου πλέον. Υπάρχει ζωή σε αυτό το forum!

Μην λες τέτοια, μην λες τέτοια. Τώρα ένας πρώην επικεφαλής διαστημικής ασφαλείας του Ισραήλ, έβγαλε στην φόρα ότι υπάρχουν εξωγήινοι και έχουμε επικοινωνία μαζί τους!

Ελπίζω να έρθουν ΜΕΤΑ την παραλαβή του playstation 5 και ας τα διαλύσουν όλα! Να πάμε χορτάτοι τουλάχιστον. :P 

Και εγώ την ηρωική 5η Δεκεμβρίου 2020, αλλά η κοπέλα στο τηλ.κέντρο του κωτσο μου το είπε στα  ίσα "για του χρόνου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, toni31 είπε

Και εγώ την ηρωική 5η Δεκεμβρίου 2020, αλλά η κοπέλα στο τηλ.κέντρο του κωτσο μου το είπε στα  ίσα "για του χρόνου".

Θεά η κοπέλα που ξεστόμισε κάτι τέτοιο. Αν και προφανές. Αλλά τι προσδοκίες να έχουμε ενώ παραγγείλαμε στο παρά πέντε; Και πόσο μάλλον ενώ υπάρχει τέτοια αναμονή...

Είναι σαν να πάμε στον ΟΑΕΔ να έχει άλλα 200 άτομα αναμονή και να θέλουμε να φύγουμε μέσα σε 15'. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είπα, μπαίνω στην κλήρωση για ένα ps5 από κωτσο. Αν γίνει καμιά καραμπόλα και πάρουμε νωρίς....ή ανοίξει κανένα πλαίσιο παραγγελίες και τρυπώσουμε στο 90΄. Ότι γίνει. Οι βλακείες πληρώνονται..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να έκανε καταγγελία στον συνηγορο του καταναλωτη για τον κοτσοβολο? Εγώ έκανα μια ανώνυμη και καλά, και τώρα τι περιμένω ακριβώς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2020 στις 12:24 ΜΜ, spartan29gr είπε

Ανοιγω αυτο το θεμα ωστε να μπορεσουμε να αφησουμε καθαρο το νημα του ps5

Θα παρακαλουσα καποιον μοντ να μην κλειδωσει το παρον θρεντ, και να ειναι μονο και κυριως για αυτο τον σκοπο.

Η ζητηση ειναι μεγαλη,η αναμονη τεραστια,οπωτε οποια πληροφορια υπαρχει απο τους υποψηφιους αγοραστες,παρακαλω να αναφερθει εδω

Κανω λοιπον την αρχη

Λοιπον  προσπαθω εδω και μιαμιση ωρα να μιλησω με εναν εκπροσωπο του κωτσοβολου,τηλεφωνικος και δεν μπορω να πιασω γραμμη

Το προβλημα ειναι οτι μου εδωσε εναν κωδικο για καταθεση χρηματων,ωστε να εξοφλησω πληρως το υπολοιπο ποσο για την παραγγελια που ειχα κανει για το  ps5.Aλλα αντι για τραπεζικο λογαριασμο μου εδωσε κωδικο rf(δυστυχως δεν εχω e=banking)για να ολοκληρωσω επιτυχως αυτη την διαδικασια

Οπωτε με λιγα λογια, περιμενω τοση ωρα να μου στειλουν τουλαχιστον ενα κανονικο τραπεζικο λογαριασμο,και δεν μπορω να πιασω καθολου.Εχει κανεις αναλογω προβλημα αυτη την στιγμη με το τηλεφωνικο κεντρο του κωτσοβολου?

Ποιο εύκολο είναι να κάνεις e banking παρά να βρεις τον κοτσωβολο

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι απίστευτο πόσα ps5 πωλούνται στις αγγελίες του Insomnia.  Τι στο καλό , όλοι αυτοί τα πήραν με μοναδικό σκοπό την μεταπώληση για να βγάλουν 200-300 ευρώ? Κανείς τους δεν θέλει να χαρεί την κονσόλα? Εκτός και αν πήραν από 2-3 ο καθένας τους. Αντε μετά να βρεις ένα διαθέσιμο και να έχεις παραγγείλει και από Σεπτέμβριο.

  • Like 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Πραγματικά είναι απίστευτο πόσα ps5 πωλούνται στις αγγελίες του Insomnia.  Τι στο καλό , όλοι αυτοί τα πήραν με μοναδικό σκοπό την μεταπώληση για να βγάλουν 200-300 ευρώ? Κανείς τους δεν θέλει να χαρεί την κονσόλα? Εκτός και αν πήραν από 2-3 ο καθένας τους. Αντε μετά να βρεις ένα διαθέσιμο και να έχεις παραγγείλει και από Σεπτέμβριο.

Δες και λίγο τη ζήτηση.Προσφερουν από μόνοι τους να δώσουν 600-650 προκειμένου να το πάρουν άμεσα.Δεν υπάρχει σωτηρία...

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είστε κατά αυτών που τα πουλάνε και αυτών που τα αγοράζουν; Ελεύθερη αγορά έχουμε, αγαθά πρώτης ανάγκης δεν είναι οπότε δεν καταλαβαίνω που κολλάτε... Προσφορά και ζήτηση.. Όταν δεν υπάρχει πουθενά στον κόσμος ας το δίνουν και 5000 ευρώ, που είναι το πρόβλημα;

  • Like 1
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...