Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PS5 Παραγγελίες Νοεμβρίου

Καλησπέρα παιδια, υπάρχει κάποιος που να έχει παραγγείλει την κονσόλα έως 17/11/2020 και να του έχει απο μεγάλη αλυσίδα?

 

PS : Μην αγοράζετε απο ιδιώτες κονσόλες που κοστίζουν 600-700 ευρώ, είναι αισχροκέρδεια και  στερούμαστε εμείς τις κονσόλες γιατί εκείνοι τις αγόρασαν μαζικά με σκοπό μεταπώλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παραγγελία από Νοέμβριο πέρυσι από. Κωτσοβολο και τίποτα. Απορώ τι παιχνίδι παίζει ο κωτσος. Μπορεί να δίνει σε σκαλπερς και να βγάζει μεγάλο κέρδος. Χαχαχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, agelosq είπε

Παραγγελία από Νοέμβριο πέρυσι από. Κωτσοβολο και τίποτα. Απορώ τι παιχνίδι παίζει ο κωτσος. Μπορεί να δίνει σε σκαλπερς και να βγάζει μεγάλο κέρδος. Χαχαχ 

Μπορεί οι ίδιοι να ειναι οι scalpers.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Chpanagiot είπε

Παιδιά έχει κανείς digital από Κωτσόβολο;  Έχει παραλάβει κάνεις ; Και αν ναι τι ημερομηνία είχε παραγγείλει;

Καλησπέρα φίλε, έχω παραγγείλει digital 31/10/2020 και ακόμα καμία ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mito1988 είπε

Γιατί έχουν μείνει τόσο πίσω τα digital; Έχουν πιο μεγάλη ζήτηση ή στέλνουν πιο λίγα κομμάτια; 

Η αναλογία είναι περίπου 2 digital 8 disc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ασχετο αλλα γιατι οχι 1 προς 4? xD  Μου χτυπησε περιεργα στο ματι 

Γιατί actually είναι 1 προς 5 (10 in total -8+2- και τα 2 ειναι digital).

Το ξεχειλώσαμε πάλι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν εγώ είχα παραγγείλει από sony center μου είχαν πει πως μέχρι τότε (17/02) οι παραλαβές (όχι παραγγελίες το τονίζω) ήταν 1 προς 10 τα digital σε σχεση με τα disk. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Kapws είπε

Γιατί actually είναι 1 προς 5 (10 in total -8+2- και τα 2 ειναι digital).

Το ξεχειλώσαμε πάλι :D

Actually, άλλο το "1 στα 5" και άλλο το "1 προς 5". 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, g-geo είπε

Actually, άλλο το "1 στα 5" και άλλο το "1 προς 5". 

Εννοείται! Το δεύτερο υποδηλώνει ότι το "1" έχει 16.66% ενω το πρώτο ότι το "1" έχει 20%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιος ενημέρωση από Sony Center? Είχα μπει σε λίστα 03.03. Όταν καλώ μου λένε δεν ξέρουμε πότε θα παραλάβουμε η νεότερη ενημέρωση είναι για τέλος του μήνα. Διαβάζω όμως στο αντίστοιχο group του discord ότι κάποιος παρέλαβε το bundle με 2ο χειριστήριο και είχε δώσει στοιχεία 17.03. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikBot81 είπε

Έχει κάποιος ενημέρωση από Sony Center? Είχα μπει σε λίστα 03.03. Όταν καλώ μου λένε δεν ξέρουμε πότε θα παραλάβουμε η νεότερη ενημέρωση είναι για τέλος του μήνα. Διαβάζω όμως στο αντίστοιχο group του discord ότι κάποιος παρέλαβε το bundle με 2ο χειριστήριο και είχε δώσει στοιχεία 17.03. Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται…

μήπως παίζει ρόλο  αν είσαι ένα απο τα 2 καταστήματα ,.......Γλυφάδα η golden hall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...