Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, spiketsi είπε

Εγώ έχω κάνει παραγγελία αρχές Μαίου και μου είχαν πει τότε αναμονή max 3 μήνες δηλαδή μέχρι Αύγουστο.

Μαλλον εννοούσαν Αύγουστο του 2022.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Ερώτηση (απο περιέργια κυρίως 😅 ) για όσους πήραν απο γερμανό το bundle (ratchet), ήρθε σε κανέναν ως ένα, δηλαδή με το αντίστοιχο κουτί ή ήταν χωριστά το παιχνίδι;

Επεξ/σία από doctorvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ellhvas είπε

Μαλλον εννοούσαν Αύγουστο του 2022.

Και γω Μάιο 19 και είπαν πάνω από 3 μήνες αλλά εννοούσαν και παραπανω

 

10 ώρες πριν, GeorgeX77 είπε

Άστα τέλη Γενάρη. Δε μπαίνω στο κόπο να δω πόσο ακριβώς γιατί θα με πιάσει κατάθλιψη.

Άραγε τις έκλεισαν ποτέ?

19 Μαΐου έκανα παραγγελία όχι προπαραγγελια. Προπαραγγελια είναι πριν τη κυκλοφορια

Στις 2/7/2021 στις 11:21 ΜΜ, Vituman είπε

Εννοείται, αλλά άμα έχεις παραγγείλει το Γενάρη και έχεις πληρώσει, ε τότε καλύτερα να ακυρώσεις και να πάρεις τα λεφτά πίσω. Δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις πιο γρήγορα από το να βρεις άλλο αυτές τις μέρες.

Πρώτα το βρίσκεις και έπειτα ακυρώνεις. Αν δε βρεις δεν ακυρώνεις! 😁😁

12 ώρες πριν, zoid1321 είπε

Καλησπέρα.Ξερεις κάποιος να μας πει μέχρι πότε ο Κωτσόβολος είχε ανοιχτές τις προπαραγγελιες για καταλάβουμε που βρίσκονται τώρα?

19 Μαΐου παρήγγειλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PanosChrist είπε

Παιδιά πρόλαβε κανείς ένα bundle στο πλαίσιο με digital χειριστήριο και charging station ? Ποσό έκανε;

480€ έκανε ήταν σωστή η τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή είπα να βάλω notifications στο StockInformer για διαθεσιμότητα σε Amazon UK.

Την περασμένη Τρίτη μου ήρθε ειδοποίηση και χωρίς δεύτερη σκέψη έδωσα παραγγελία.

Τελική τιμή £460 (£449 UK retail) με μεταφορικά, δασμούς και φόρους. Πέμπτη έφτασε Σπάτα και πέρασε εκτελωνισμό. Αναμένω το PS5 να έρθει την Τρίτη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, COOLMANN είπε

Παραγγελία σε Public 1/7  PS5 Disk+spiderman και αποστολή στο courier 2/7. Παράδοση σήμερα. Ακύρωση Κωτσόβολος Δεκ.

Καλά νέα αυτά. Τί ώρα έκανες παραγγελία; Εγώ είμαι 1/7 15:20 και η παραγγελία είναι υπό επεξεργασία ακόμα.

Λογικά πλησιάζει η σειρά μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ppaape είπε

Καλά νέα αυτά. Τί ώρα έκανες παραγγελία; Εγώ είμαι 1/7 15:20 και η παραγγελία είναι υπό επεξεργασία ακόμα.

Λογικά πλησιάζει η σειρά μου 

1/7 15:44 γράφει. Η πληρωμή έγινε με κάρτα μέσα σε 10 λεπτά μέσω κινητού τελικά, γιατί κόλλαγε από PC. Απεστάλη την επομένη σε κουριερ. Άμεση εξυπηρέτηση από Public. Παραδόθηκε ήδη.

Επεξ/σία από COOLMANN
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2021 στις 2:52 ΠΜ, closetkeeper είπε

Και γω Μάιο 19 και είπαν πάνω από 3 μήνες αλλά εννοούσαν και παραπανω

 

19 Μαΐου έκανα παραγγελία όχι προπαραγγελια. Προπαραγγελια είναι πριν τη κυκλοφορια

Πρώτα το βρίσκεις και έπειτα ακυρώνεις. Αν δε βρεις δεν ακυρώνεις! 😁😁

19 Μαΐου παρήγγειλα 

19/11/20 παραγγελια Κωτσοβολος... παραλαμβανω σημερα 5/7/21 ή αυριο .Άλλαξα όμως απο σκετη κονσολα στο bundle με Ratchet & Clank....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδέα για καμιά παρτίδα αν έρχεται σύντομα σε public, Γερμανό η media markt? Όχι Κωτσόβολο, μόνο τα χειρότερα έχω ακούσει για τις παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Έχει κανείς ιδέα για καμιά παρτίδα αν έρχεται σύντομα σε public, Γερμανό η media markt? Όχι Κωτσόβολο, μόνο τα χειρότερα έχω ακούσει για τις παραγγελίες.

πρωινές ώρες και μεσημέρι συνήθως ανεβάζουν στα site και οποιος προλαβη για τωρα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Έχει κανείς ιδέα για καμιά παρτίδα αν έρχεται σύντομα σε public, Γερμανό η media markt? Όχι Κωτσόβολο, μόνο τα χειρότερα έχω ακούσει για τις παραγγελίες.

Πού άκουσες τα χειρότερα για τον Κώτσο; Απο τις 687 σελίδες τους παρόντος νήματος με το ζόρι τον κατηγορούν στις 660 :D

 

Πέρα από την πλάκα, αυτό που ζητάς δεν υπάρχει. Όποια πληροφόρηση είναι ελλειπής ή ανεπαρκής. Έχε απλά το νου σου και έλεγχε τα eshop των καταστημάτων καθημερινώς. Η τάση τελευταία δείχνει ότι έρχονται κονσόλες και θα εξυπηρετηθεί αρκετός κόσμος αν όχι όλος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει πλάνα δόσεων λογικά για αυτό μάλλον αγοράζουν εκεί. Και εγώ για κάτι τέτοιο έλεγα, αλλά καλύτερα είναι με χρεωστική μέσω του ίντερνετ? Η γίνεται και μέσω POS, να πληρώσω με χρεωστική, από κοντά? Έχει τέτοια επιλογή αν γνωρίζει κανείς? Άρα πρωί μέχρι μεσημέρι, ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fwtoulis είπε

19/11/20 παραγγελια Κωτσοβολος... παραλαμβανω σημερα 5/7/21 ή αυριο .Άλλαξα όμως απο σκετη κονσολα στο bundle με Ratchet & Clank....

Εβδομάδες έρχονται, εβδομάδες φεύγουν και ο Κωτσος εκεί 19/11. Δε ξεκολλάμε με τίποτα. Αν υπάρχει κάποιος άλλος πιο πίσω που τον πήραν οι μυρωδιάδες, ας μας το πει μπας και πάρουμε λίγο κουράγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...