Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, ultrobyr είπε

Απ οτι βλεπω ειναι το update που ολοι περιμενουμε,σωστα? Κυριως οι κατοχοι ps5 νομιζω. Δεν καταλαβα αν περιλαμβανει καιν το VRR απο την ελληνικη περιγραφη.

Θα περιμενω και εγω το αυτοματο update μεσω της tv.

Μια ερωτηση επισης,στην επιλογη film mode,στην καρτελα motionflow προτεινετε το on η off?

Επειδη δεν εχω γραψει αναλυτικα,οι πρωτες εντυπωσεις της tv 10 μερες που ειμαι κατοχος μετα απο αντικατασταση ειναι παρα πολυ καλες.

Στο πρωτο δεν μπορω να σου απαντησω. Θα το δουμε οταν θα εχουμε κανει το update. Στο δευτερο εγω προσωπικα το εχω στο 1...ισα ισα. Βοηθαει στα αθλητικα και στις ταινιες με γρηγορες σκηνες χωρις να το κανει βιντειλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για όσους έχουν την τηλεόραση πως πάει από γωνίες θέασης? Στο rtings είδα ότι μέχρι 23° είσαι κομπλέ. Από ότι είδα τον χώρο μου έχει σημεία όπου τις ηπερβαινω και μπορεί από το σημείο που κάθομαι μέχρι την μακρύτερη γωνία της τηλεόρασης να φτάσω τις 36°. Επειδή λόγο κατάστασης δεν μπορώ να πάω σε κατάστημα, καμία γνώμη unbiased?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, konstheoth είπε

Για όσους έχουν την τηλεόραση πως πάει από γωνίες θέασης? Στο rtings είδα ότι μέχρι 23° είσαι κομπλέ. Από ότι είδα τον χώρο μου έχει σημεία όπου τις ηπερβαινω και μπορεί από το σημείο που κάθομαι μέχρι την μακρύτερη γωνία της τηλεόρασης να φτάσω τις 36°. Επειδή λόγο κατάστασης δεν μπορώ να πάω σε κατάστημα, καμία γνώμη unbiased?

θα την έχεις σε έπιπλο ή στον τοίχο? Ρωτάω γτ με mount wall υπάρχει μια πολύ καλη βάση της brateck που μπορείς να την γυρνάς όπου θες.

Επεξ/σία από mixomoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mixomoras είπε

θα την έχεις σε έπιπλο ή στον τοίχο? Ρωτάω γτ με mount wall υπάρχει μια πολύ καλη βάση της brateck που μπορείς να την γυρνάς όπου θες.

Σε πρώτη φάση σε έπιπλο, στο μέλλον ισως μπει και στον τοίχο. Αλλά και στον τοίχο δεν θα ήθελα να την γυρνάω καθώς μπορεί να κάθονται άτομα αντιδιαμετρικά της τηλεόρασης, ενα στη μια γωνία και ενα στην άλλη για παράδειγμα.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, konstheoth είπε

Σε πρώτη φάση σε έπιπλο, στο μέλλον ισως μπει και στον τοίχο. Αλλά και στον τοίχο δεν θα ήθελα να την γυρνάω καθώς μπορεί να κάθονται άτομα αντιδιαμετρικά της τηλεόρασης, ενα στη μια γωνία και ενα στην άλλη για παράδειγμα.
 

Πηγαινε για την 9505 αν φοβασαι πολυ τις γωνιες θεασης. Απλα με την 9505 ξεχνας το 2.1 και ολα τα υπολοιπα καλουδια που βεβαια για την ωρα δεν τα εχει πληρως ουτε η 9096, αλλα επισημα τα υποστηριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex1971 είπε

Πηγαινε για την 9505 αν φοβασαι πολυ τις γωνιες θεασης. Απλα με την 9505 ξεχνας το 2.1 και ολα τα υπολοιπα καλουδια που βεβαια για την ωρα δεν τα εχει πληρως ουτε η 9096, αλλα επισημα τα υποστηριζει.

Το σκέφτηκα αλλά έχει αρκετή διάφορα δυστυχώς. Δεν με ενοχλεί το 2.1 κυρίως ταινίες βλέπω και πιο σπάνια ps4. Θα υπάρχει θέμα πιστεύεις στις 30-35° λες με τα χρώματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, konstheoth είπε

Το σκέφτηκα αλλά έχει αρκετή διάφορα δυστυχώς. Δεν με ενοχλεί το 2.1 κυρίως ταινίες βλέπω και πιο σπάνια ps4. Θα υπάρχει θέμα πιστεύεις στις 30-35° λες με τα χρώματα?

Κοιτα, αν ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας οχι ιδιαιτερα. Απλα στις 55 ιντσες και κατω εχει και λιγοτερες ζωνες led. Που σημαινει οτι ισως το προβλημα να ειναι καπως μεγαλυτερο. Εγω εχω την 75αρα αλλα κυριως κεντρικα καθομαι. Αλλα εχει τυχει να κατσω και στις 30-35 μοιρες. Δεν παρατηρησα καμια σουπερ ντουπερ διαφορα. Ενα softness παρατηρησα μονο, αλλα αρκετα μικτο επι της ουσιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερώτηση για την εικόνα από wind vision . Φταιει η συνδεση μου (απλή 24αρα) που η εικόνα πχ από mad ή mtv πχ ειναι ψιλοχάλια ; Κ από που μπορω να δω σε τι αναλυση ειναι αυτό που βλέπω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, konstheoth είπε

Το σκέφτηκα αλλά έχει αρκετή διάφορα δυστυχώς. Δεν με ενοχλεί το 2.1 κυρίως ταινίες βλέπω και πιο σπάνια ps4. Θα υπάρχει θέμα πιστεύεις στις 30-35° λες με τα χρώματα?

Έχει αξιόλογη διαφορά σε off center θέαση..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/2/2021 στις 10:05 ΜΜ, totalius είπε

Παιδια μια ερώτηση για την εικόνα από wind vision . Φταιει η συνδεση μου (απλή 24αρα) που η εικόνα πχ από mad ή mtv πχ ειναι ψιλοχάλια ; Κ από που μπορω να δω σε τι αναλυση ειναι αυτό που βλέπω ;

Aν μπορει καποιος παιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδες.. εγω εχω παρατηρήσει το εξής θεμα.. στα κανάλια του cosmote εχω παρατηρήσει ενα τρέμουλο της εικόνας.. φυσικά δε τρομαζω γιατί στο youtube και σε αλλες λειτουργίες παίζει τέλεια η εικόνα... Λέτε να είναι απ το cosmote αποκωδικοποιητή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, harris2k είπε

Καλησπέρα παιδες.. εγω εχω παρατηρήσει το εξής θεμα.. στα κανάλια του cosmote εχω παρατηρήσει ενα τρέμουλο της εικόνας.. φυσικά δε τρομαζω γιατί στο youtube και σε αλλες λειτουργίες παίζει τέλεια η εικόνα... Λέτε να είναι απ το cosmote αποκωδικοποιητή??

Δοκίμασες με άλλο καλώδιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...