Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dimitris_st13 είπε

Γιατί ενώ η τηλεόραση έχει τόσες τεχνολογίες - φίλτρα κλπ, στις περισσότερες προτεινόμενες ρυθμίσεις τις βγάζουμε εκτός?

Δεν είναι φίλτρα θα έλεγες. Δες παραπάνω τα σχετικά βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, babyonboard είπε

Δεν είναι φίλτρα θα έλεγες. Δες παραπάνω τα σχετικά βίντεο

Βελτιωσεις ειναι, αλλα αναλογα το περιεχομενο που θελεις να δεις, κι αν μιλαμε για 4Κ ποιοτητα, καποιες τις λες και λιγο ακυρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη αλητεία από τη Sony.

Δεν σέβονται καθόλου τους καταναλωτές που αγοράζουν τα προϊόντα τους.

Και το πιο ανησυχητικό είναι ότι αποτρέπουν κι όσους θέλουν να πάρουν τα μοντέλα του 2021, αφού και σε αυτά τα μοντέλα το VRR support είναι promised by future update.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τσακ ημουν να παρω,αλλα σκεφτηκα επειδη το πεδιο next gen gaming ειναι θολο(εχω το ps5) κατσε να κανω υπομονη να δω τι θα παιξει και με τα μοντελα του 21...Μιλαμε για μεγαλη αλητεια,το μονο καλο ειναι οτι θα πεσουν οι τιμες και οσοι δεν θελουν το vrr παιζει να παρουν τηλερορασεις σε τιμες χωμα...Τωρα αν ειχα παρει και με δουλευαν ετσι στη μουρη μου,τοτε δεν θα αγοραζα ξανα sony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nyne είπε

Στο τσακ ημουν να παρω,αλλα σκεφτηκα επειδη το πεδιο next gen gaming ειναι θολο(εχω το ps5) κατσε να κανω υπομονη να δω τι θα παιξει και με τα μοντελα του 21...Μιλαμε για μεγαλη αλητεια,το μονο καλο ειναι οτι θα πεσουν οι τιμες και οσοι δεν θελουν το vrr παιζει να παρουν τηλερορασεις σε τιμες χωμα...Τωρα αν ειχα παρει και με δουλευαν ετσι στη μουρη μου,τοτε δεν θα αγοραζα ξανα sony...

Καλα εκανες και περιμενες ....Ειμαι παθων και ξερω αλλα βεβαια στη δικια μου περιπτωση δε μπορουσα να περιμενω...Ολα τα Brands εχουν θεμα με το HDMI 2.1 το VRR και τα 120 ΗΖ ,ακομα και η CX .Αλλες μικροτερο αλλες μεγαλυτερο σε σχεση με το set που θα σου κατσει.Εγω αμφιβαλλω ακομα και για τα μοντελα του 21 αν θα εχουν αυτες τις λειτουργιες χωρις προβληματα με την εικονα .Θα περασουν 2,3 χρονια κατα τη γνωμη μου μεχρι να το στρωσουν και οι Τβ και οι κονσολες γιατι ειναι συναρτηση και των 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οντως δε το δωσουν , εχουν να φανε πολυ κυνηγι στα δικαστηρια απο οργανωμενα κράτη / θεσμους (στην Ελλαδα δεν ελπιζω σε κατι).

Προσωπικη μου εκτιμηση πως πυροβολησαν το ποδι τους και θα το μετανιωσουν σε τεραστιο βαθμο (κάτοχος της τηλεορασης που δεν ασχολειται με gaming αλλά δεν έχει να λέει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι βιαζοσατσε υπερβολικα να κρινετε απο ενα και μονο βιντεο που βγηκε και δεν ξερω και κατα ποσο ειναι αξιοπιστο. Επισης το χρονοδιαγρμα της Σονυ για VRR/ALLM ειναι για ενα update κοντα την ανοικη του 2021. Ας περιμενουμε λιγο, γιατι το ραδιο αρβυλα δεν κανει καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Alex1971 είπε

Θεωρω οτι βιαζοσατσε υπερβολικα να κρινετε απο ενα και μονο βιντεο που βγηκε και δεν ξερω και κατα ποσο ειναι αξιοπιστο. Επισης το χρονοδιαγρμα της Σονυ για VRR/ALLM ειναι για ενα update κοντα την ανοικη του 2021. Ας περιμενουμε λιγο, γιατι το ραδιο αρβυλα δεν κανει καλο.

Μακάρι να είναι έτσι,απλά δεν είναι το βίντεο μόνο,η ίδια η Sony το αναφέρει στις σελίδες υποστήριξεις σε διάφορες χώρες,ενώ σε κάποιες άλλες δεν έχει αλλάξει ακόμη,ο stop the fomo έβγαλε ένα ακόμη βίντεο που λέει καθαρά δικές του απόψεις λέγοντας ότι το VRR δεν μπορούν να το υποστηρίξουν οι σημερινές tv καθαρά λόγω επεξεργαστής ισχύς,μένει να δούμε τι θα γίνει τις επόμενες μέρες αν απλά είναι κάποιο λάθος ή εξελιχθεί στο μεγαλύτερο τεχνολογικό fail του 2020 γιατί κακά τα ψέματα υπάρχει πολύς κόσμος που την πήρε καθαρά για το gaming 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tollisth είπε

Μακάρι να είναι έτσι,απλά δεν είναι το βίντεο μόνο,η ίδια η Sony το αναφέρει στις σελίδες υποστήριξεις σε διάφορες χώρες,ενώ σε κάποιες άλλες δεν έχει αλλάξει ακόμη,ο stop the fomo έβγαλε ένα ακόμη βίντεο που λέει καθαρά δικές του απόψεις λέγοντας ότι το VRR δεν μπορούν να το υποστηρίξουν οι σημερινές tv καθαρά λόγω επεξεργαστής ισχύς,μένει να δούμε τι θα γίνει τις επόμενες μέρες αν απλά είναι κάποιο λάθος ή εξελιχθεί στο μεγαλύτερο τεχνολογικό fail του 2020 γιατί κακά τα ψέματα υπάρχει πολύς κόσμος που την πήρε καθαρά για το gaming 

Αποκλειω τελειως τη Sony να εχει κανει ενα τοσο επικο fail. Οταν ολη ουσιαστικα η marketing campaign της βασιστηκε στο οτι ειναι PS5 Ready και βρωνοφωναζε το HDMI 2.1. Επισης δεν πιστευω οτι ο επεξεργαστης της δεν σηκωνει ολα αυτα τα features που διαφημιζε. Απλα γνωμη μου ειναι πως εχουν βγει bugs και δυσλειτουργιες οι οποιες το εχουν καθυστερησει πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...