Προς το περιεχόμενο

Sony XH90


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, Noobios είπε

Ορίστε 

 

False alarm λοιπον. Τσαμπα αγχωνοσασταν. Αν δεν το εκανε αυτο θα ερχοταν σκατοθυελλα για τη Σονυ, οτι κι αν αυτο συνεπαγεται(δυσφημιση και οικονομικη ζημια απο ενδεχομενα refunds).

Εν αναμονη λοιπον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony απάντησε επίσημα  σχετικά για ALLM & VRR στην XH90 (κυκλοφορεί επίσης ως X900H στις ΗΠΑ):

"Το XH90 / X900H θα υποστηρίζει VRR και ALLM μέσω μελλοντικής ενημέρωσης υλικολογισμικού. Οποιαδήποτε άρθρα σε ιστότοπους της Sony που δηλώνουν διαφορετικά έχουν ενημερωθεί με τις σωστές πληροφορίες."

Οπότε όχι, τα VRR & ALLM δεν έχουν ακυρωθεί για την Sony XH90 / X900H.

https://www.youtube.com/watch?v=aAVrLsQx-V4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Λιγες ημέρες και εγω με την Sony XH9096  65 ιντσων επειτα απο αλλαγή lcd 10ετιας και η διαφορές ειναι τεράστιες.

Επέσε πολύ διάβασμα  πριν την συγκεκριμένη επιλογή και πραγματικα  ηταν πολυ κοπιαστικό μεχρι να καταλήξω.

Θελω ομως την βοήθεια σας καθως την TV την εχω 5ημέρες και την εχω ταράξει στα test.

Νομιζω οτι καθημερινα η τηλεόραση αποκτάει μεγαλύτερο vertical banding  ,υπλαρχει τετοιο ενδεχόμενο η  ειναι  η ιδέα μου.

Επισης εχω βγάλει μερικές φωτο να σας παραθέσω παρακάτω για να μου πείτε εαν αυτός ο βαθμος VB  ειναι λόγος να γίνει DOA.

 

 

20210118_174018.jpg

 

20210118_174319.jpg

20210118_174408.jpg

20210118_174748.jpg

Επεξ/σία από Futre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/01/2021 at 20:24, listener said:

Η Sony απάντησε επίσημα  σχετικά για ALLM & VRR στην XH90 (κυκλοφορεί επίσης ως X900H στις ΗΠΑ):

"Το XH90 / X900H θα υποστηρίζει VRR και ALLM μέσω μελλοντικής ενημέρωσης υλικολογισμικού. Οποιαδήποτε άρθρα σε ιστότοπους της Sony που δηλώνουν διαφορετικά έχουν ενημερωθεί με τις σωστές πληροφορίες."

Οπότε όχι, τα VRR & ALLM δεν έχουν ακυρωθεί για την Sony XH90 / X900H.

https://www.youtube.com/watch?v=aAVrLsQx-V4

καλα τραγικοι οι τυποι μπηκαμε 2021 και ακομη να βγαλουν update. Ποσο ανικανοι.

22 minutes ago, Futre said:

Καλησπέρα σε όλους.

Λιγες ημέρες και εγω με την Sony XH9096  65 ιντσων επειτα απο αλλαγή lcd 10ετιας και η διαφορές ειναι τεράστιες.

Επέσε πολύ διάβασμα  πριν την συγκεκριμένη επιλογή και πραγματικα  ηταν πολυ κοπιαστικό μεχρι να καταλήξω.

Θελω ομως την βοήθεια σας καθως την TV την εχω 5ημέρες και την εχω ταράξει στα test.

Νομιζω οτι καθημερινα η τηλεόραση αποκτάει μεγαλύτερο clouding ,θπλαρχει τετοιο ενδεχόμενο η  ειναι  η ιδέα μου.

Επισης εχω βγάλει μερικές φωτο να σας παραθέσω παρακάτω για να μου πείτε εαν αυτός ο βαθμος clouding ειναι λόγος να γίνει DOA.

 

 

20210118_174018.jpg

 

20210118_174319.jpg

20210118_174408.jpg

20210118_174748.jpg

εγω θα την εστελνα πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σκεφτηκα κ εγώ αλλα το  θέμα ειναι privateer εδω... https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00125848 και συγκεκριμένα στο τέλος του αρθου που γράφει...ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Όλα τα προϊόντα Sony που αποστέλλονται έχουν περάσει εσωτερικούς ελέγχους ποιότητας. Η αιμορραγία οπίσθιου φωτισμού που μπορεί να φανεί μόνο σε μαύρες εικόνες και σε σκοτεινό ή πολύ σκοτεινό δωμάτιο, πρέπει να ληφθεί υπόψη εντός των προδιαγραφών. Λυπούμαστε, οι αξιώσεις για σέρβις ή αντικατάσταση δεν μπορούν να γίνουν αποδεκτές

Μπορώ να απαιτησω DOA ?

Επεξ/σία από Futre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με την σελίδα και δεν την φορτώνει. 

https://www.sony.gr/electronics/support/lcd-tvs-android-xh90xx_x90xxh_x91xxh_xh92xx-series/kd-65xh9096/downloads/00017126

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, Alex1971 είπε

Το δοκίμασε κανένας; 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Chaos3X είπε

 

Το δοκίμασε κανένας; 

εχω θα περιμενω να το βαλει η ιδια η τηλεοραση σαν update. Δε θα το κανω χειροκινητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Νομίζω δεν υπάρχει διαφορά. 

Σαφως και εχει. Γιατι αν τελικα το update ειναι οτι να'ναι, εννοω σε περιπτωση που ειναι τερμα στα bugs, στο διβδομαδο πανω μεχρι να το ενταξουν στο συστημα του update των τηλεορασεων, θα το εχουν αποσυρει απο το site. Επομενως no fuss no muss. Το εχει ξανακανει στο παρελθον. Γι αυτο και κραταω πισινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Alex1971 είπε

Σαφως και εχει. Γιατι αν τελικα το update ειναι οτι να'ναι, εννοω σε περιπτωση που ειναι τερμα στα bugs, στο διβδομαδο πανω μεχρι να το ενταξουν στο συστημα του update των τηλεορασεων, θα το εχουν αποσυρει απο το site. Επομενως no fuss no muss. Το εχει ξανακανει στο παρελθον. Γι αυτο και κραταω πισινη.

Δίκιο έχεις, το θυμάμαι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι βλεπω ειναι το update που ολοι περιμενουμε,σωστα? Κυριως οι κατοχοι ps5 νομιζω. Δεν καταλαβα αν περιλαμβανει καιν το VRR απο την ελληνικη περιγραφη.

Θα περιμενω και εγω το αυτοματο update μεσω της tv.

Μια ερωτηση επισης,στην επιλογη film mode,στην καρτελα motionflow προτεινετε το on η off?

Επειδη δεν εχω γραψει αναλυτικα,οι πρωτες εντυπωσεις της tv 10 μερες που ειμαι κατοχος μετα απο αντικατασταση ειναι παρα πολυ καλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...