Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι πρέπει να κάνεις την πράξη

αφού είναι φάτσα φόρα στο site

ναι αλλά δεν ισχύουν στο flex , όπως αναφέρεται και στους ειδικούς όρους , αλλά στο "fix" πακέτο

Οκ τώρα είδα τα πινακακια ευχαριστώ. 

9 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι πρέπει να κάνεις την πράξη

αφού είναι φάτσα φόρα στο site

ναι αλλά δεν ισχύουν στο flex , όπως αναφέρεται και στους ειδικούς όρους , αλλά στο "fix" πακέτο

Οκ τώρα είδα τα πινακακια ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marmagia είπε

α οκ, το πιασα! ευχαριστώ

καλά έκανες και διάβασες τους όρους , λίγοι το κάνουν . Πάντως απο σπόντα βλέπεις πόσο κοροϊδία είναι το fix με την αναπροσαρμογή TTF+0,004-0,015

https://www.zenith.gr/TTF-times.pdf

μόνο fix δεν είναι. Παλιότερα είχε και 24μηνη δέσμευση νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήρα απόφαση και έκανα αίτηση ηλεκτρονικά για να πάρω και τα 50ε στο πρώτο λογαριασμό. ακόμα δεν έχω ενεργή εγκατάσταση αλλά ο μηχανικός που θα την κάνει μου είπε να προχωρήσω απο τώρα (έχω κανονικά σύμβαση σύνδεσης με ΕΔΑ). τους έστειλα με μειλ τα δικαιολογητικά και περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mule206 είπε

Αν είναι έτσι ίδιες τιμές με τη ΦΑ έχει. 

Οχι δεν εχει ιδιες τιμες με την Φ.Α..

Ανεφερα ενα παραδειγμα χθες οπου δειχνει ποια ειναι η διαφορα.

3 ώρες πριν, Mule206 είπε

Ομολογουμένως είναι αρκετά καλο πρόγραμμα. 

Σαν εταιρία τι λέει ο Ηρων; 

Φίλε HERTHAN εσύ που συνεργάζεσαι μαζί τους τι λένε; 

 

Δεν συνεργαζομαι πελατης ειμαι.

Ολα καλα....μονο να μην σου τυχει κανενα προβλημα γιατι εκει εχουν λιγο θεμα.Το εχω αντιμετωπισει γι'αυο το λεω.

Θεωρω οτι σε ολους τους παροχους μπορουν να δημιουργηθουν διαφορα θεματα.Χωρις δεσμευση θα εισαι οποτε μπορεις να φυγεις με την πρωτη στραβη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2021 στις 12:57 ΠΜ, HERTHAN είπε

 

Η τελικη τιμη τον μηνα Μαιο ηταν στο Φυσικο Αεριο 0,02396 και στο Ηρων Flex ηταν 0,01957.

Το Flex του ΗΡΩΝ είναι φτηνότερο απ'το Φυσικό Αέριο Extra όπως ακριβώς περιγράφεται από πάνω. Επίσης στο Φυσικό Αέριο Extra ή έκπτωση 20% ισχύει μόνο για 12000kw ετησίως και τις υπόλοιπες τις πληρώνεις στην αρχική τιμή.

Και για το άλλο ερώτημα αν το Flex του Ήρων έχει ρήτρα... όχι δεν έχει. Αναγράφεται μεν ρήτρα στους Γενικούς Όρους 6.3 και 6.4 αλλά αυτοί οι όροι αναιρούνται απ'τον Ειδικούς Όρους. Βεβαιωθείται λοιπόν ότι στους Ειδικούς Όρους που θα σας στείλεουν αναγράφεται η πρόταση που έχω κυκλωμένη στη φωτογραφία.

Από εξυπηρέτηση τραβήξαμε ένα ζόρι αρχές του χρόνου όταν έγιναν αλλαγές στα προγράμματα, προκειμένου να μη μας κλέψουν. Τώρα έστρωσε εντελώς η κατάσταση

Όταν εκδίδεται λογαριασμός στέλνουν SMS και Email με κωδικό πληρωμής, ποσό, ημερομηνία λήξης. Πληρωμη εδώ χωρίς προμήθεια. https://www.myheron.gr/online-gas-payment/

Ο έντυπος λογαριασμός έρχεται μέρες αργότερα με ταχυδρομείο (αν και μπορείτε κάθε μήνα να παίρνεται τηλέφωνο να τον στέλνουν με mail). Δεν έχουν φτιάξει ακόμα το MyHeron να εμφανίζει τους λογαριασμούς αερίου, ούτε έχουν σύστημα να στέλνουν τους λογαριασμούς στα mail αυτόματα.

dgfdfd.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Το Flex του ΗΡΩΝ είναι φτηνότερο απ'το Φυσικό Αέριο Extra όπως ακριβώς περιγράφεται από πάνω. Επίσης στο Φυσικό Αέριο Extra ή έκπτωση 20% ισχύει μόνο για 12000kw ετησίως και τις υπόλοιπες τις πληρώνεις στην αρχική τιμή.

Και για το άλλο ερώτημα αν το Flex του Ήρων έχει ρήτρα... όχι δεν έχει. Αναγράφεται μεν ρήτρα στους Γενικούς Όρους 6.3 και 6.4 αλλά αυτοί οι όροι αναιρούνται απ'τον Ειδικούς Όρους. Βεβαιωθείται λοιπόν ότι στους Ειδικούς Όρους που θα σας στείλεουν αναγράφεται η πρόταση που έχω κυκλωμένη στη φωτογραφία.

Από εξυπηρέτηση τραβήξαμε ένα ζόρι αρχές του χρόνου όταν έγιναν αλλαγές στα προγράμματα, προκειμένου να μη μας κλέψουν. Τώρα έστρωσε εντελώς η κατάσταση

Όταν εκδίδεται λογαριασμός στέλνουν SMS και Email με κωδικό πληρωμής, ποσό, ημερομηνία λήξης. Πληρωμη εδώ χωρίς προμήθεια. https://www.myheron.gr/online-gas-payment/

Ο έντυπος λογαριασμός έρχεται μέρες αργότερα με ταχυδρομείο (αν και μπορείτε κάθε μήνα να παίρνεται τηλέφωνο να τον στέλνουν με mail). Δεν έχουν φτιάξει ακόμα το MyHeron να εμφανίζει τους λογαριασμούς αερίου, ούτε έχουν σύστημα να στέλνουν τους λογαριασμούς στα mail αυτόματα.

dgfdfd.jpg

Μια χαρά κατατοπιστηκοτατος. 

Μια ερώτηση ακόμα. 

Στους γενικούς όρους λέει ότι δεν εφαρμόζεται ρήτρα για το DOUBLE HOME FLEX. 

Για το σκέτο GAS HOME FLEX όμως μήπως χρεώνεται ρήτρα γνωρίζεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, Mule206 said:

Μια χαρά κατατοπιστηκοτατος. 

Μια ερώτηση ακόμα. 

Στους γενικούς όρους λέει ότι δεν εφαρμόζεται ρήτρα για το DOUBLE HOME FLEX. 

Για το σκέτο GAS HOME FLEX όμως μήπως χρεώνεται ρήτρα γνωρίζεις; 

Όχι, δεν ισχύει ούτε στο gas home flex. Εδώ στη αίτηση που θα υπογράψει κανείς το λέει ρητά https://www.heron.gr/media/4meb3iys/αίτηση-προμήθειας-gas-home-flex.pdf

 

στη σελίδα 2/4 στη δεξιά πλευρα πάνω από εκεί που λέει Ε3. 2: Ρυθμιζόμενες & Λοιπές Χρεώσεις

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marmagia είπε

Όχι, δεν ισχύει ούτε στο gas home flex. Εδώ στη αίτηση που θα υπογράψει κανείς το λέει ρητά https://www.heron.gr/media/4meb3iys/αίτηση-προμήθειας-gas-home-flex.pdf

 

στη σελίδα 2/4 στη δεξιά πλευρα πάνω από εκεί που λέει Ε3. 2: Ρυθμιζόμενες & Λοιπές Χρεώσεις

Οκ φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. 

Μάλλον θα ξεκινήσω να κάνω και εγώ την αίτηση. 

Σε πιστωνουν και με 50€ αν την κάνεις ηλεκτρονικά σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιτα εμέβα μου ειπαν οτι αν γινει τηλεφωνικα δεν παιρνω τα 50. οποτε χθες εκανα αιτηση ηλεκτρονικα (στις προσφορές που στέλνουν ως απάντηση, αναφέρει για τα 50ευρώ στο πρώτο λογαριασμό). Μετά απο λιγη ωρα μου ηρθε ενα μειλ που λεει: 

Quote

Αγαπητέ/ή  κ./κα,
 
Κατ’ αρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση που επεδείξατε στην ΗΡΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ Α.Ε.
 
Για να μπορέσουμε να διαχειριστούμε το αίτημά σας, στον συντομότερο δυνατό χρόνο, θα παρακαλούσαμε να μας στείλετε, με απαντητικό email τα εξής:
 
1.                  Ποιο είναι το πρόγραμμα που επιθυμείτε (επισυνάπτονται οι αντίστοιχες προσφορές μας για τη διευκόλυνσή σας).
 
2.                  Ευκρινές αντίγραφο όλων των όψεων τελευταίου λογαριασμού ή Σύμβαση Σύνδεσης ΕΔΑ (σε περίπτωση που αφορά πρώτη τροφοδότηση). 
 
3.                  Αντίγραφο της ταυτότητάς σας και τις δύο όψεις.
 
 
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι όλα τα αιτήματα επεξεργάζονται με σειρά προτεραιότητας  εντός 2 εργασίμων ημερών από την ημερομηνία λήψης τους.
 
Παρακαλούμε σημειώστε ότι, για λόγους προστασίας ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων, θα πρέπει να απαντήσετε στο παρών email εντός 10 ημερολογιακών ημερών. Σε διαφορετική περίπτωση το αίτημά σας θα ακυρωθεί αυτόματα και τα όποια έγγραφα μας έχετε αποστείλει θα καταστραφούν.
            
Παραμένουμε στη διάθεση σας.

τα έστειλα, και περιμένω...

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, ekrepali said:

Το Flex του ΗΡΩΝ είναι φτηνότερο απ'το Φυσικό Αέριο Extra όπως ακριβώς περιγράφεται από πάνω. Επίσης στο Φυσικό Αέριο Extra ή έκπτωση 20% ισχύει μόνο για 12000kw ετησίως και τις υπόλοιπες τις πληρώνεις στην αρχική τιμή.

Και για το άλλο ερώτημα αν το Flex του Ήρων έχει ρήτρα... όχι δεν έχει. Αναγράφεται μεν ρήτρα στους Γενικούς Όρους 6.3 και 6.4 αλλά αυτοί οι όροι αναιρούνται απ'τον Ειδικούς Όρους. Βεβαιωθείται λοιπόν ότι στους Ειδικούς Όρους που θα σας στείλεουν αναγράφεται η πρόταση που έχω κυκλωμένη στη φωτογραφία.

Από εξυπηρέτηση τραβήξαμε ένα ζόρι αρχές του χρόνου όταν έγιναν αλλαγές στα προγράμματα, προκειμένου να μη μας κλέψουν. Τώρα έστρωσε εντελώς η κατάσταση

Όταν εκδίδεται λογαριασμός στέλνουν SMS και Email με κωδικό πληρωμής, ποσό, ημερομηνία λήξης. Πληρωμη εδώ χωρίς προμήθεια. https://www.myheron.gr/online-gas-payment/

Ο έντυπος λογαριασμός έρχεται μέρες αργότερα με ταχυδρομείο (αν και μπορείτε κάθε μήνα να παίρνεται τηλέφωνο να τον στέλνουν με mail). Δεν έχουν φτιάξει ακόμα το MyHeron να εμφανίζει τους λογαριασμούς αερίου, ούτε έχουν σύστημα να στέλνουν τους λογαριασμούς στα mail αυτόματα.

dgfdfd.jpg

Υπάρχει περίπτωση να είναι και πιο φθηνό από το ‘οικιακό πλήρες’ του φυσικού αερίου Ελλάδος ; (Δεν έχει πάγιο κανέναν μήνα)

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Υπάρχει περίπτωση να είναι και πιο φθηνό από το ‘οικιακό πλήρες’ του φυσικού αερίου Ελλάδος ; (Δεν έχει πάγιο κανέναν μήνα)

Σε καθε περιπτωση ειναι φθηνοτερο.

Αν μπεις στο site να δεις το προγραμμα θα δεις και για τα παγια και ολα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, kostakiss said:

Υπάρχει περίπτωση να είναι και πιο φθηνό από το ‘οικιακό πλήρες’ του φυσικού αερίου Ελλάδος ; (Δεν έχει πάγιο κανέναν μήνα)

Εννοείται ότι είναι. Σε ένα δεύτερο σπίτι στο οποίο έχουμε αεριο (αλλά δεν κατοικείται ώστε να ξέρω καταναλώσεις κλπ) έχουμε το οικιακό πλήρες. Σου επισυνάπτω λογαριασμό με χρεώσεις Απριλίου  ώστε να δεις διαφορά. Στον ηρωνα τον ίδιο μήνα η χρέωση θα ήταν 0,01803672 ενώ δες στο αεριο πόσο ήρθε τελικά 

902E8682-149E-46AF-9E55-B864701D4AFF.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, HERTHAN said:

Σε καθε περιπτωση ειναι φθηνοτερο.

Αν μπεις στο site να δεις το προγραμμα θα δεις και για τα παγια και ολα.

 

12 minutes ago, marmagia said:

Εννοείται ότι είναι. Σε ένα δεύτερο σπίτι στο οποίο έχουμε αεριο (αλλά δεν κατοικείται ώστε να ξέρω καταναλώσεις κλπ) έχουμε το οικιακό πλήρες. Σου επισυνάπτω λογαριασμό με χρεώσεις Απριλίου  ώστε να δεις διαφορά. Στον ηρωνα τον ίδιο μήνα η χρέωση θα ήταν 0,01803672 ενώ δες στο αεριο πόσο ήρθε τελικά 

902E8682-149E-46AF-9E55-B864701D4AFF.jpeg

Επειδή έχω και το ρεύμα στον Ήρων , να το κάνω συνδυαστικά η αυτόνομο το αέριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...