Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kostakiss είπε

Επειδή έχω και το ρεύμα στον Ήρων , να το κάνω συνδυαστικά η αυτόνομο το αέριο ;

εξαρτάται το πρόγραμμα που είσαι στο ρεύμα . Αν είναι ότι κερδίζεις να το χάνεις σε ρήτρες αναπροσαρμογής (για το ρεύμα) , δε λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, korakios said:

εξαρτάται το πρόγραμμα που είσαι στο ρεύμα . Αν είναι ότι κερδίζεις να το χάνεις σε ρήτρες αναπροσαρμογής (για το ρεύμα) , δε λέει

Έχω το νυχτερινό 24/7 , που είχε 50€ επίσης δώρο εγγραφής 

6/11 λήγει πάντως , όποτε θα μπορώ να αλλάξω 

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

Για συνέχεια όσον αφορά το πρόγραμμα ρεύματος στο άλλο θέμα :)

Άρα να το κάνω μεμονωμένα το αέριο ; Έτσι κ αλλιώς και τώρα μεμονωμένα το έχω . Το ρεύμα θα το ψάξω τον Νοέμβριο , να έχω και ακριβώς εικόνα κατανάλωσης καθώς πρώτη χρόνια μένω σε αυτό το σπίτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Άρα να το κάνω μεμονωμένα το αέριο ; Έτσι κ αλλιώς και τώρα μεμονωμένα το έχω . Το ρεύμα θα το ψάξω τον Νοέμβριο , να έχω και ακριβώς εικόνα κατανάλωσης καθώς πρώτη χρόνια μένω σε αυτό το σπίτι 

Εφόσον δεν έχει δέσμευση κάντο double  (αν δεν έχεις θέμα με τις μεγάλες ρήτρες ρεύματος)

και αλλάζεις αργότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kostakiss είπε

 

Επειδή έχω και το ρεύμα στον Ήρων , να το κάνω συνδυαστικά η αυτόνομο το αέριο ;

Ναι αν εισαι οκ με το πακετο που εχεις στο ρευμα να το κανεις.

Θα παρεις και 50 ευρω και extra 10% στο φυσικο αεριο.Θα κανεις αιτηση για ο Double Flex.

Μονο προσεχε γιατι στο προγραμμα με το ρευμα εχεις ΟΤΣ οπως σου ειπε ο korakios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, HERTHAN said:

Ναι αν εισαι οκ με το πακετο που εχεις στο ρευμα να το κανεις.

Θα παρεις και 50 ευρω και extra 10% στο φυσικο αεριο.Θα κανεις αιτηση για ο Double Flex.

Μονο προσεχε γιατι στο προγραμμα με το ρευμα εχεις ΟΤΣ οπως σου ειπε ο korakios.

Η προσθήκη του double flex , δεν θα ανανεώσει εκ νέου το πακέτο της ενέργειας ;

 

Έχω ημερήσια κατανάλωση μέσο όρο 122kwh/μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostakiss είπε

Η προσθήκη του double flex , δεν θα ανανεώσει εκ νέου το πακέτο της ενέργειας ;

αορίστου γράφει

Μόλις τώρα, kostakiss είπε

Έχω ημερήσια κατανάλωση μέσο όρο 122kwh/μήνα

στο άλλο topic

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/page/304/?tab=comments#comment-58455497

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπίσης βεβαιώσου να υπογράψεις το Double Home Flex.

Διότι κυκλοφορεί και το Double Home Flex 24, το οποίο έχει 2 χρόνια δέσμευση συν ρήτρα.

@kostakiss

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Eπίσης βεβαιώσου να υπογράψεις το Double Home Flex.

Διότι κυκλοφορεί και το Double Home Flex 24, το οποίο έχει 2 χρόνια δέσμευση συν ρήτρα.

Βαλε παραθεση ekrepali καλυτερα να του ερθει ειδοποιηση γιατι μπορει και να μην το δει ποτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για συμβολαιο μόνο φυσικου αεριου , ειναι το πιο οικονομικο του ηρων flex ανεξαρτητως καταναλωσης?

 

καλη εβδομαδα

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostakiss είπε

για συμβολαιο μόνο φυσικου αεριου , ειναι το πιο οικονομικο του ηρων flex ανεξαρτητως καταναλωσης?

Nαι ειναι στα 2-3 πιο οικονομικα και δεν εχει ορια καταναλωσης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το e contract του Ήρωνα μετά την υπογραφή της αίτησης/ σύμβασης προμήθειας φυσικού αερίου έρχεται κανένα άλλο χαρτί/ επιβεβαίωση οτι ολοκληρώθηκε το αίτημα;

πρόκειται για νέα σύνδεση, τους έστειλα την σύμβαση σύνδεσης φυσικού αερίου ου έχει μέσα τον αριθμό ΗΚΑΣΠ, και βλέπω στην αίτηση είχαν συμπληρώσει αριθμό παροχής (που δεν αναγράφεται μέσα στη σύμβαση που μου έχει δώσει εταιρία αερίου αφού ακόμα περιμένω να έρθουν για να τοποθετήσουν μετρητές). αυτό που το βρήκαν; επικοινώνησαν με την ΕΔΑΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, marmagia είπε

με το e contract του Ήρωνα μετά την υπογραφή της αίτησης/ σύμβασης προμήθειας φυσικού αερίου έρχεται κανένα άλλο χαρτί/ επιβεβαίωση οτι ολοκληρώθηκε το αίτημα;

πρόκειται για νέα σύνδεση, τους έστειλα την σύμβαση σύνδεσης φυσικού αερίου ου έχει μέσα τον αριθμό ΗΚΑΣΠ, και βλέπω στην αίτηση είχαν συμπληρώσει αριθμό παροχής (που δεν αναγράφεται μέσα στη σύμβαση που μου έχει δώσει εταιρία αερίου αφού ακόμα περιμένω να έρθουν για να τοποθετήσουν μετρητές). αυτό που το βρήκαν; επικοινώνησαν με την ΕΔΑΑ;

Στην δικιά μου περίπτωση δεν είχαν στείλει κάποια επιβεβαίωση φάνηκε κατευθείαν στο σύστημα ο πάροχος όμως και άνοιξε το αέριο όσο για τον αριθμό παροχής και εμένα τον είχαν μέσα στην σύμβαση όμως τον είχαν τοποθέτηση μετρητή,λογικά τον παίρνουν κατευθείαν από την ΔΕΔΑ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, marmagia είπε

με το e contract του Ήρωνα μετά την υπογραφή της αίτησης/ σύμβασης προμήθειας φυσικού αερίου έρχεται κανένα άλλο χαρτί/ επιβεβαίωση οτι ολοκληρώθηκε το αίτημα;

πρόκειται για νέα σύνδεση, τους έστειλα την σύμβαση σύνδεσης φυσικού αερίου ου έχει μέσα τον αριθμό ΗΚΑΣΠ, και βλέπω στην αίτηση είχαν συμπληρώσει αριθμό παροχής (που δεν αναγράφεται μέσα στη σύμβαση που μου έχει δώσει εταιρία αερίου αφού ακόμα περιμένω να έρθουν για να τοποθετήσουν μετρητές). αυτό που το βρήκαν; επικοινώνησαν με την ΕΔΑΑ;

Φίλε μου πότε τους έκανες την αίτηση; 

Εγώ Κυριακή τους έστειλα τα χαρτιά από το site που αναφέρει για ηλεκτρονική αίτηση και 50 ευρώ δώρο αλλά ακόμα τπτ ησυχίες δεν με έχει ενοχλήσει κανένας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...