Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, morehp είπε

Αν τα 5-10 ΑΝΤΕ 20 χιλιάρικα σου φαίνονται ψιλά, σε καταλαβαίνω απόλυτα έτσι την περνάω και εγώ κάθε μέρα. Μέχρι το περίπτερο να πάω θέλω μια χιλιάδα. Απαιτώ ισόποση συμπάθεια

Σταμάτα να είσαι προκλητικός και σίγουρα θα την έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

38 λεπτά πριν, dreads είπε

Ναι υπαρχουν τραγικα γεγονοτα στον κοσμο και θα υπαρχουν , απλα σχολιασα για το συγκεκριμενο θεμα  ,δεν εδωσα μικροτερη η μεγαλυτερη βαρυτητα. 

Δυστυχώς για τους συγκεκριμένους τζογαδόρους δεν μπορώ να νιώσω οίκτο,ίσως επειδή κατά κύριο λόγο είναι νέα παιδιά και οφείλουν να ξέρουν τι τζόγο παίζουν. Αφού πιστεύουν ακόμη σε ένα χρηματοπιστωτικό σύστημα που θα τους κάνει να πλουτίσουν χωρίς κόπο, ας φάνε το αγγούρι, δεν με ενδιαφέρει καθόλου . Και ναι, δεν είναι καν ένα γεγονός που θα πρέπει να μπαίνει μαζί με τις υπόλοιπες συμφορές του κόσμου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Δυστυχώς για τους συγκεκριμένους τζογαδόρους δεν μπορώ να νιώσω οίκτο,ίσως επειδή κατά κύριο λόγο είναι νέα παιδιά και οφείλουν να ξέρουν τι τζόγο παίζουν. Αφού πιστεύουν ακόμη σε ένα χρηματοπιστωτικό σύστημα που θα τους κάνει να πλουτίσουν χωρίς κόπο, ας φάνε το αγγούρι, δεν με ενδιαφέρει καθόλου . Και ναι, δεν είναι καν ένα γεγονός που θα πρέπει να μπαίνει μαζί με τις υπόλοιπες συμφορές του κόσμου.

Επειδή ακριβώς είναι νέα παιδία και οι μεγαλύτεροι αντι για ευκαιρίες τους προσφέρουν σκατα, ένας λόγος παραπάνω για να νιώσεις συμπάθια για την αγωνία τους να ξεφύγουν.

Τώρα αν αυτή συνοδεύεται απο έπαρση, είναι της ηλικίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 ώρες πριν, Greenday13 είπε

θα τους κάνει να πλουτίσουν χωρίς κόπο, ας φάνε το αγγούρι, δεν με ενδιαφέρει καθόλου .

Τίποτα δεν γίνεται χωρίς κόπο και διάβασμα, το 2ο κυρίως είναι απαγορευμένο για τους περισσότερους.

Στα crypto όπως και στις μετοχές οι αγορές έχουν πολύ συγκεκριμένα μοτίβα που φυσικά εάν όλοι τα αγνοούν λόγο αδιαφορίας και ψυχολογίας.

Δες το παρακάτω πίνακα και θα καταλάβεις γιατί το 99% χάνει και γιατί είσαι και εσύ είσαι σε αυτό το ποσοστό χωρίς να έχεις ασχοληθεί.

υφή την στιγμή είναι στο denial , ο κύκλος γίνεται κάθε 4 χρόνια , και το 99% είτε βάζει χρήματα από την τσέπη , είτε δεν εκμεταλλεύεται την τεράστια ευκαιρία της πτώσης για να μπει δυνατά στον επόμενο κύκλο. 

 

p4_2.jpg.deb36621049e9446e9066f29ee23f0c5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, omitziz είπε

Τίποτα δεν γίνεται χωρίς κόπο και διάβασμα, το 2ο κυρίως είναι απαγορευμένο για τους περισσότερους.

Στα crypto όπως και στις μετοχές οι αγορές έχουν πολύ συγκεκριμένα μοτίβα που φυσικά εάν όλοι τα αγνοούν λόγο αδιαφορίας και ψυχολογίας.

Δες το παρακάτω πίνακα και θα καταλάβεις γιατί το 99% χάνει και γιατί είσαι και εσύ είσαι σε αυτό το ποσοστό χωρίς να έχεις ασχοληθεί.

υφή την στιγμή είναι στο denial , ο κύκλος γίνεται κάθε 4 χρόνια , και το 99% είτε βάζει χρήματα από την τσέπη , είτε δεν εκμεταλλεύεται την τεράστια ευκαιρία της πτώσης για να μπει δυνατά στον επόμενο κύκλο. 

 

p4_2.jpg.deb36621049e9446e9066f29ee23f0c5.jpg

Και το Στοίχημα θέλει διαβασμα. Πολλοί διάβασαν για να βγάλουν μια σχολή, όπως κι εγώ, αυτό είναι κόπος.Πολλα παιδιά παθαίνουν φλεβιτη από την ορθοστασία ή τρέχουν με τα παπάκια σαν ντελιβερι για να μας δώσουν τα δέματά μας. Αυτό εννοώ ως κόπο, να παράγεις έργο , και να αμοίβεσαι, όχι να κερδίζεις από αέρα. Έτσι είναι το χρηματιστήριο . Αυτό είναι το σκεπτικό μου.

Δεν συνεχίζω άλλο γιατί είμαι off topic. Ελπίζω να σκάσει η φούσκα, αν όχι σύντομα, μέσα στους επόμενους 6 μήνες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
34 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Και το Στοίχημα θέλει διαβασμα. Πολλοί διάβασαν για να βγάλουν μια σχολή, όπως κι εγώ, αυτό είναι κόπος.Πολλα παιδιά παθαίνουν φλεβιτη από την ορθοστασία ή τρέχουν με τα παπάκια σαν ντελιβερι για να μας δώσουν τα δέματά μας. Αυτό εννοώ ως κόπο, να παράγεις έργο , και να αμοίβεσαι, όχι να κερδίζεις από αέρα. Έτσι είναι το χρηματιστήριο . Αυτό είναι το σκεπτικό μου.

Δεν συνεχίζω άλλο γιατί είμαι off topic. Ελπίζω να σκάσει η φούσκα, αν όχι σύντομα, μέσα στους επόμενους 6 μήνες.

Το έργο δεν παράγεται μόνο με χειρονακτική εργασία , για το στοίχημα δεν έχω να πω τπτ και φούσκα έχει σχεδόν σκάσει διάβασε το έγραψα ξανά , δες το διάγραμμα και θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, omitziz είπε

Το έργο δεν παράγεται μόνο με χειρονακτική εργασία , για το στοίχημα δεν έχω να πω τπτ και φούσκα έχει σχεδόν σκάσει διάβασε το έγραψα ξανά , δες το διάγραμμα και θα καταλάβεις.

Πριν προτρεψεις κάποιον να διαβάζει ξανά και ξανά τα δικά σου γραπτά (παρεπιπτόντως είναι ωραίο το γράφημα) , καλό θα ήταν να διαβάζεις προσεκτικά και τα γραπτά των άλλων. Έγραψα ότι πολλοί διαβάσαμε και βγάλαμε σχολές, επομένως το έργο μας είναι και από πνευματική εργασία. Το σίγουρο είναι πως το χρηματιστήριο και όλο αυτό το εικονικό χρήμα δεν έχει κάποια ανταλλακτική αξία σε πραγματική εργασία.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ την ακύρωσα (πήγε στην άκρη και η αναβάθμιση που θα έκανα ) πήρα τα λεφτά μου πίσω (599) και ίσως να με ξαναδεί η Nvidia στη σειρά 4 (μαζί με AMD/intel και λοιπούς κατασκευαστές περιφεριακών + παιχνιδιών).

υ.γ τουλάχιστον πρόλαβα σκληρούς πριν σκάσει το chia ουφ.

 

Η καλύτερη (ίσως) εκδίκηση είναι να τους μείνουν στοκ - θεωρώντας ότι όσοι πήραν για mining πήραν. Με ότι αντίκτυπο θα έχει αυτό στην κατασκευάστρια εταιρεία. 

Μια σκέψη αναφέρω ως (πρώην εξοργισμένος) καταναλωτής. 

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει παραγγελία 2x RTX 3080 και από τις 4/2 ακόμα δεν τις έχω παραλάβει και δεν υπάρχει καμμιά ενημέρωση.

Στο τηλέφωνο λένε ότι ο προμηθευτής τους δεν τους λέει ούτε ο ίδιος πότε μπορεί ενώ εννοείται πως κυκλοφορούν οι κάρτες που έχουμε παραγγείλει αλλά σε τιμές που θα προκαλούσαν ζημιά στο πλαίσιο.

 

Μην κάνετε το λάθος να δώσετε μπροστά τα λεφτά, αυτό θα σας πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/5/2021 στις 3:24 ΜΜ, TailoredPCgr είπε

Έχω κάνει παραγγελία 2x RTX 3080 και από τις 4/2 ακόμα δεν τις έχω παραλάβει και δεν υπάρχει καμμιά ενημέρωση.

Στο τηλέφωνο λένε ότι ο προμηθευτής τους δεν τους λέει ούτε ο ίδιος πότε μπορεί ενώ εννοείται πως κυκλοφορούν οι κάρτες που έχουμε παραγγείλει αλλά σε τιμές που θα προκαλούσαν ζημιά στο πλαίσιο.

 

Μην κάνετε το λάθος να δώσετε μπροστά τα λεφτά, αυτό θα σας πω!

Μια απ' τα ιδια, απο 5/2 μια 3060ti eagle συγκεκριμενα και συνεχεια η ιδια κλασικη ''ρομποτικη'' απαντηση ''Καλησπέρα. Καθημερινά ειδική ομάδα συνεργατών μας εξετάζει τις παραγγελίες και μόλις έχουμε κάποια εξέλιξη καλούμε να ενημερώσουμε

Την ιδια καραμελα, ενοειται να μη δωσετε ουτε δεκαρα μπροστα και αν ειμαστε τυχεροι (καποιοι) ισως με πολλα ερωτηματικα να παραλαβουμε κατα το Δεκεμβρη, για νωριτερα ουτε για αστειο.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Επανέρχομαι. Αναφέρω ότι σήμερα παρέλαβα μία 3060 ti από πλαίσιο που είχα παραγγείλει από αρχές Γενάρη, στην τιμή που την είχα πληρώσει από τότε. Είναι LHR αλλά δεν χάθηκε ο κόσμος.

Βέβαια όλο αυτό έγινε αφού τους έστειλα ένα mail θίγοντας την αξιοπιστία τους.

Μου ανέφεραν ότι είχαν παραλάβει πριν περίπου 5 μέρες αλλά έπρεπε να πάρουν πρώτα πελάτες που περίμεναν από Δεκέμβρη!!!

Αυτά, καλή τύχη, και υπομονή παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πέρασα από πλαίσιο αυτοπροσώπως και με γειωσαν κανονικά. Δεν υπάρχει λέει τίποτα. Μόνο αν θέλω να βάλω καινούργια παραγγελία για σχεδόν τα διπλά λεφτά και σε έναν μήνα θα είναι λέει εδώ.

Φίλε 17N_Terrorist ποτέ είχες κάνει την παραγγελία; Πόσο Ιανουαρίου; Εγώ 16!

Μήπως αξιοποιήσω την δική σου παράδοση ως παράδειγμα να δω ποτέ παραλαμβάνω και εγώ. Να είσαι καλά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 6 Ιανουαρίου με απόκλιση +- 1 ημέρα. Η αλήθεια ότι τηλεφωνικά μου ανάφεραν ότι ότι ήμουν από τους τελευταίους πελάτες που θα καλούσαν γιατί υπήρχαν πριν από μένα πολλές παραγγελίες που περιμέναν.

Με ενημέρωσαν ότι είχαν παραλάβει 5 ημέρες, και ρώτησα και γιατί δεν με καλέσατε νωρίτερα, αλλά συμπωματικά μόνο μετά το mail μου; Η απάντηση τους ήταν ότι ήμουν από τους τελευταίους που καλούσαν γιατί υπήρχαν πολλές παραγγελίες που περίμεναν και πριν από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 10:24 ΠΜ, 17N_Terrorist είπε

Από 6 Ιανουαρίου με απόκλιση +- 1 ημέρα. Η αλήθεια ότι τηλεφωνικά μου ανάφεραν ότι ότι ήμουν από τους τελευταίους πελάτες που θα καλούσαν γιατί υπήρχαν πριν από μένα πολλές παραγγελίες που περιμέναν.

Με ενημέρωσαν ότι είχαν παραλάβει 5 ημέρες, και ρώτησα και γιατί δεν με καλέσατε νωρίτερα, αλλά συμπωματικά μόνο μετά το mail μου; Η απάντηση τους ήταν ότι ήμουν από τους τελευταίους που καλούσαν γιατί υπήρχαν πολλές παραγγελίες που περίμεναν και πριν από μένα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εύχομαι να έχω και εγώ νέα καλά σύντομα και να τα παραθέσω εδώ μήπως βοηθήσει και άλλους. Να είσαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...