Προς το περιεχόμενο

Παραδόσεις rtx 3060 ti


Stergios888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να πουμε κι ενεις ρε παιδια που θελουμε να παραγγειλουμε απο το πλαισιο για να μπουμε σε μια λιστα αναμονης και ουτε αυτο μπορουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως δεν αντεξα... λυγισα, επεσα στην αναγκη και για να μην πεσω και στην ζητιανια πηρα στο 150αρι αυτη: 

https://kavatza.gr/i-y-anavathmisi/projectorskartes-grafikon/msi/msi-geforce-gtx-1650-4gb-d6-ventus-xs-oc-detail

να στηθει το δολιο το νεο το συστηματακι μεχρι (αν βασικα) ερθει η 3060ti και μετα θα την βαλω στο συστηματακι της υπογραφης μου.

ειναι  gddr6. απο τιμη μου φανηκε σε νορμαλ επιπεδα, 150 ευρω τωρα με χαμηλοτερη τα 144, καποτε και με υψηλοτερη τα 189 τον τελευταιο χρονο. 

τουλαχιστον δεν νιωθω οτι μου πιασανε τον κωλο.

 

απο Κωτσοβολο κανενα νεο κανεις?

Επεξ/σία από tsadler
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tsadler είπε

εγω παντως δεν αντεξα... λυγισα, επεσα στην αναγκη και για να μην πεσω και στην ζητιανια πηρα στο 150αρι αυτη: 

https://kavatza.gr/i-y-anavathmisi/projectorskartes-grafikon/msi/msi-geforce-gtx-1650-4gb-d6-ventus-xs-oc-detail

να στηθει το δολιο το νεο το συστηματακι μεχρι (αν βασικα) ερθει η 3060ti και μετα θα την βαλω στο συστηματακι της υπογραφης μου.

ειναι  gddr6. απο τιμη μου φανηκε σε νορμαλ επιπεδα, 150 ευρω τωρα με χαμηλοτερη τα 144, καποτε και με υψηλοτερη τα 189 τον τελευταιο χρονο. 

τουλαχιστον δεν νιωθω οτι μου πιασανε τον κωλο.

 

απο Κωτσοβολο κανενα νεο κανεις?

Eξαιρετικη επιλογη φιλε και ως value for money και σε σχεση με την παρανοια που επικρατει και μια χαρα θα κανεις τη δουλεια σου μεχρι να παρεις την 3060 ti και εχει και μεταπωλητικη αξια.Οποτε απο καθε αποψη εισαι κερδισμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο δεν ειναι;οταν τα παντα πλεον εχουν εκτοξευτει στον Θεο.Μια χαρα μπορει να κανει ο καθενας τη δουλεια του με αυτη την καρτα μεχρι να βγει η 3060 ti σε επαρκεις ποσοτητες και λογικες τιμες.Και δεν ειναι οτι θα του μεινει κιολας,ανετα την πουλαει στη συνεχεια αν θελει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teller είπε

 1650 έχω κι εγώ. Για ποιο λόγο όμως είναι εξαιρετική επιλογή;

δεν ξερω αν ειναι εξαιρετικη επιλογη η οχι, Προσωρινα θα με διευκολυνει να τελειωσω το συστημα που στηνω και να το λειτουργησω για να κανω την δουλεια μου. Αν μπορει να δωσει κατι σε gaming, καλο θα ειναι. 

αυτο που ξερω ειναι οτι η τιμη ειναι κοντα στα 170 δολαρια που ειχε msrp η συγκεκριμενη και δεν νιωθω οτι μου πιανουν τον κωλο ( μας τον επιασε ο κωτσοβολος, φτανει ). Ειναι του κουτιου, θα εχω εγγυηση και υποστηριξη 

Εαν και οποτε ερθει η 3060ti που προοριζεται να κανει παρεα με ryzen 5600χ, 32gb 3600mhz με cl18 πανω σε μια msi mag x570 tomahawk και με ενα τιμιο Enermax MarblePRON 750, τοτε και μονο τοτε η 1650 θα μπει στο συστημα της υπογραφης μου οπου αν το παρατηρησεις, εκει θα εχει και καποιο νοημα σαν αναβαθμιση αρα οποια και να ειναι η μεταπωλητικη της αξια δεν με ενδιαφερει καθως δεν προκειται να πωληθει

σαν να πηραμε απο τα τσικο τον πιτσιρικα για να συμπληρωθει η ομαδα και αν μας κανει τον βαζουμε στην νεων βασικο ενα πραμα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω την ίδια σε ένα δυνατό κατά τα άλλα σύστημα, αναγκαστικά διότι δεν μπορώ να βρω τίποτα από τη σειρά 30. :blink:

Νομίζω τώρα πια ούτε και από την 20.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, teller είπε

Κι εγώ έχω την ίδια σε ένα δυνατό κατά τα άλλα σύστημα, αναγκαστικά διότι δεν μπορώ να βρω τίποτα από τη σειρά 30. :blink:

Νομίζω τώρα πια ούτε και από την 20.

κοιτα που καταντησαμε...σε νημα για την 3060 να μιλαμε για τις αναπληρωματικες καρτες που πηραμε. 

μεγαλεια!!!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έλυσε τα χέρια ο @tsadler. Την παρήγγειλα σε χρόνο dt και εγώ την 1650 σε αυτή την τιμή, εώς ότου ομαλοποιηθεί το πράγμα με τις νέες κάρτες και μπορέσω να πάρω μια 3070. Έχω μείνει αρκετά πίσω στο PC Gaming σε γενικές γραμμές και έχω πολύ υλικό να καλύψω, άρα είμαι πολύ χαρούμενος που βρήκα έστω αυτή την κάρτα για αγορά.

Είναι απολύτως κατανοητό κάποιος να μην την θεωρεί εξαιρετική επιλογή το 2021, αλλά ο πύργος μου αυτή τη στιγμή φοράει μια R7 265, άρα καταλαβαίνετε πως για εμένα είναι αλματώδης βελτίωση και γενικά, άντε να μου έρθει να παίξω το ρημάδι το DOOM που μου έχει μείνει καημός τόσο καιρό να το παίξω (τέτοια games αποκλειστικά σε PC, έτσι ξέρω, έτσι μεγάλωσα, αν τολμούσα να το πάρω σε PS4 μάλλον θα πάθαινα κράμπες στα δάχτυλα στο πρώτο τέταρτο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ρε παιδιά βλέπω να πουλάνε από 750-850 την 5700xt που πέρσι τέτοιο καιρό έκανε 380 ευρώ.  Γενικά δεν υπάρχουν επιλογές.

Τώρα στα 550 και δεδομένων των συνθηκών η 3060ti μοιάζει όαση αρκεί να έρθει κάποια στιγμή.

Και μέχρι στιγμής τπτ από πλαίσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα 600 ευρω σουπερ ειναι.Στο πλαισιο οτι καρτες ερθουν θα πανε απ'ευθειας στις προπαραγγελιες.Γι'αυτο και δε δεχονται αλλες επειδη μπορει να τραβηξει μεχρι 4 μηνες αυτη η παρωδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2021 στις 9:52 ΜΜ, tsadler είπε

εγω παντως δεν αντεξα... λυγισα, επεσα στην αναγκη και για να μην πεσω και στην ζητιανια πηρα στο 150αρι αυτη: 

https://kavatza.gr/i-y-anavathmisi/projectorskartes-grafikon/msi/msi-geforce-gtx-1650-4gb-d6-ventus-xs-oc-detail

να στηθει το δολιο το νεο το συστηματακι μεχρι (αν βασικα) ερθει η 3060ti και μετα θα την βαλω στο συστηματακι της υπογραφης μου.

ειναι  gddr6. απο τιμη μου φανηκε σε νορμαλ επιπεδα, 150 ευρω τωρα με χαμηλοτερη τα 144, καποτε και με υψηλοτερη τα 189 τον τελευταιο χρονο. 

τουλαχιστον δεν νιωθω οτι μου πιασανε τον κωλο.

 

απο Κωτσοβολο κανενα νεο κανεις?

Φάγαμε άκυρο. Δεν υπάρχει στοκ. Τα πήρανε όλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλές κάρτες έχουν στοκ απλά ακυρώνουν παραγγελίες για να κάνουν repost της κάρτες σε κάνα δυο μέρες με μεγαλύτερη τιμή.
Για παράδειγμα μαγαζί από Γερμανία που αναφέρει πόσες κάρτες έχει σε στοκ:
-καμιά 100αρα 5700xt σε στοκ asking price 1600€ ( https://www.jacob.de/produkte/msi-vga-8gb-v381-032r-artnr-5991375.html )
-46 κομμάτια 3070     949 € (https://www.jacob.de/produkte/asus-tuf-rtx3070-o8g-gaming-8gb-hdmi-dp-active-90yv0fq6-artnr-6901475.html )
-54 κομμάτια 2060   549€ ( https://www.jacob.de/produkte/asus-dual-rtx2060-o6g-evo-6gb-90yv0ch2-m0na00-artnr-5803557.html )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...