Προς το περιεχόμενο

Παραδόσεις rtx 3060 ti


Stergios888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από 11/12/20 έχω κάνει προπαραγγελία μια Gigabyte 3060 Ti OC. Ακόμα περιμένω. Είδα κάποια μηνύματα ότι πουλάνε πρώτα σε αυτούς που δίνουν τα 680 και μετά σε εμάς που την είχαμε κλείσει με 560. Αύριο πρωί τηλέφωνο, δε θα γλιτώσουν τα καντήλια μου φαίνεται..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 ώρες πριν, Konstantinos_Kots είπε

Από 11/12/20 έχω κάνει προπαραγγελία μια Gigabyte 3060 Ti OC. Ακόμα περιμένω. Είδα κάποια μηνύματα ότι πουλάνε πρώτα σε αυτούς που δίνουν τα 680 και μετά σε εμάς που την είχαμε κλείσει με 560. Αύριο πρωί τηλέφωνο, δε θα γλιτώσουν τα καντήλια μου φαίνεται..  

M@λ@κι@ που βγάζει ο καθένας άσχετος από το κεφάλι του είναι αυτό. Τα μαγαζιά διεκπεραιώνουν τις παραγγελίες με χρονολογική σειρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, G-pal είπε

Παράξενο δεν είναι πάντως π είχαν 3060 και όχι 3060ti ? Τι γίνεται ?

Που είναι το παράξενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, G-pal είπε

Ότι έβγαλαν 3060 και έχουν έλλειψη 3060ti

Και ξαναρωτάω, που είναι το παράξενο; Η 3060 έχει τον GA106 πυρήνα και η 3060Ti τον GA104..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Και ξαναρωτάω, που είναι το παράξενο; Η 3060 έχει τον GA106 πυρήνα και η 3060Ti τον GA104..

Στο ότι έχουν την 3060ti η οποία έχει γίνει ανάρπαστη και αντί να δώσουν βάσει να βγάλουν το  chip χρησιμοποιεί και γενικά στην παραγωγή της, βγάζουν και άλλη κάρτα την 3060. 

Και δεν λέω για την πολιτική των ελληνικών εταιριών στο τι φέρνουν, αλλά γενικά της Nvidia . 

Αν και από ότι διαβάζω έχει άπειρα κέρδη τον τελευταίο καιρό. Όποτε κάτι θα ξέρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, G-pal είπε

Στο ότι έχουν την 3060ti η οποία έχει γίνει ανάρπαστη και αντί να δώσουν βάσει να βγάλουν το  chip χρησιμοποιεί και γενικά στην παραγωγή της, βγάζουν και άλλη κάρτα την 3060. 

Και δεν λέω για την πολιτική των ελληνικών εταιριών στο τι φέρνουν, αλλά γενικά της Nvidia . 

Αν και από ότι διαβάζω έχει άπειρα κέρδη τον τελευταίο καιρό. Όποτε κάτι θα ξέρουν 

Μα αφού χρησιμοποιούν διαφορετικό chip. Και πως σχετίζεται η έλλειψη ενός προϊόντος με την κυκλοφορία ή μη ενός άλλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μα αφού χρησιμοποιούν διαφορετικό chip. Και πως σχετίζεται η έλλειψη ενός προϊόντος με την κυκλοφορία ή μη ενός άλλου;

Ε δεν νομίζω να φτιάχνουν κάθε φορά που βγάζουν νέο τσιπ και καινούριο εργοστάσιο. 

Ίσως έπρεπε να δώσουν βάσει στο παλιό chip .

Αλλά για να μην το κάνουν, κάτι θα ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, G-pal είπε

Ε δεν νομίζω να φτιάχνουν κάθε φορά που βγάζουν νέο τσιπ και καινούριο εργοστάσιο. 

Ίσως έπρεπε να δώσουν βάσει στο παλιό chip .

Αλλά για να μην το κάνουν, κάτι θα ξέρουν.

Δεν πάει ακριβώς έτσι η διαδικασία παραγωγής ολοκληρωμένων και ούτε είναι σκοπός του topic να την αναλύσουμε. @Thresh Βασικά δεν καταλαβαίνω καν το νόημα αυτού του thread αφού υπάρχει το θέμα των Ampere..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 02/03/2021 at 18:18, yiannis1991 said:

Βασικά δεν καταλαβαίνω καν το νόημα αυτού του thread αφού υπάρχει το θέμα των Ampere..

Το νόημα του ήταν για να γράφουν για παραδόσεις, όχι για την κάρτα γενικότερα, μιας και γι' αυτό υπάρχει το γενικό των RTX3000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα προχτες βραδυ την 3060 ti απο το plaisio με αντικαταβολή στα 660€. Λετε να με πιστολιασουν; Πηρα και ρωτησα για την αντικαταβολή αν γινεται πανω απο 500€ και μου ειπαν ολες τις φορες οτι θα την παραλάβω κανονικα την καρτα οταν μπορουν να μου την στειλουν. Λετε να μην μου την στειλουν ποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Theodoscus είπε

Παρηγγειλα προχτες βραδυ την 3060 ti απο το plaisio με αντικαταβολή στα 660€. Λετε να με πιστολιασουν; Πηρα και ρωτησα για την αντικαταβολή αν γινεται πανω απο 500€ και μου ειπαν ολες τις φορες οτι θα την παραλάβω κανονικα την καρτα οταν μπορουν να μου την στειλουν. Λετε να μην μου την στειλουν ποτε;

c930f11f6cafc16e5263383cc509e7fb.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...