Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερώνω πως η διασύνδεση ΕΛΤΑ - ΕΛΤΑ Courier έχει ολοκληρωθεί. Λείπει η διασύνδεση με εξωτερικό, η υπηρεσία EAD ( Electronic Advance Data). Σήμερα μου απέστειλε πωλητής από Γαλλία ακόμη ενα πακέτο το οποίο ενώ θα έπρεπε να φαίνεται στο σύστημα των ΕΛΤΑ ως "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ" , δυστυχώς ΔΕΝ φαίνεται καθόλου και ούτε πρόκειται να φανεί μέχρι να ολοκληρωθεί η αποκατάσταση της εν λόγω διασύνδεσης. Αυτό σημαίνει πως ακόμη ΔΕΝ έχει αποκατασταθεί η ορθή λειτουργία της παραλαβής και διαχείρισης πακέτων από και πρός το εξωτερικό καθώς το EAD είναι υποχρεωτικό.

Συνεπώς το weblabelling μπορεί να φαίνεται up ως κώδικας στην ιστοσελίδα τους σαν στοιχείο της (αν κι εμένα παραμένει offline), ωστόσο είναι μη λειτουργικό πρακτικά για τον λόγο που ανέφερα στην προηγούμενη παράγραφο.

Επεξ/σία από Ardov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδά, ερώτηση, εχω ενα αντικείμενο (μπαταρία κάμερας) απο Aliexpress. Ενώ "πληρωσα" για tracking number μου χει στείλει ο τύπος ένα tracking τύπου GR26210***********G.  Άφαντο σε κάθε σύστημα!

Έρχεται απο Κίνα λογικά, θα το παραλάβουμε σε λογικό διάστημα λέτε; 5 Μαρτίου έφυγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnycer είπε

Καλησπέρα παιδά, ερώτηση, εχω ενα αντικείμενο (μπαταρία κάμερας) απο Aliexpress. Ενώ "πληρωσα" για tracking number μου χει στείλει ο τύπος ένα tracking τύπου GR26210***********G.  Άφαντο σε κάθε σύστημα!

Έρχεται απο Κίνα λογικά, θα το παραλάβουμε σε λογικό διάστημα λέτε; 5 Μαρτίου έφυγε...

Μπαταρία επιτρέπεται από Κίνα ; 

Παλαιότερα μου την απέρριψαν στο τελωνείο...

Επίσης κάνουν από 1-3 άντε και 4 μήνες από Κίνα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skar1983 είπε

Μπαταρία επιτρέπεται από Κίνα ; 

Παλαιότερα μου την απέρριψαν στο τελωνείο...

Επίσης κάνουν από 1-3 άντε και 4 μήνες από Κίνα

 

Ειναι λιγο επίφοβο, αλλα δεν την έβρισκα ευκολα απο Ευρώπη... GH3DC01FM για Fimi Palm Camera

Θα περιμένω να δώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, johnnycer είπε

Καλησπέρα παιδά, ερώτηση, εχω ενα αντικείμενο (μπαταρία κάμερας) απο Aliexpress. Ενώ "πληρωσα" για tracking number μου χει στείλει ο τύπος ένα tracking τύπου GR26210***********G.  Άφαντο σε κάθε σύστημα!

Έρχεται απο Κίνα λογικά, θα το παραλάβουμε σε λογικό διάστημα λέτε; 5 Μαρτίου έφυγε...

δες στην Meest. https://t.meest-group.com/int

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, skar1983 είπε

Μπαταρία επιτρέπεται από Κίνα ; 

Παλαιότερα μου την απέρριψαν στο τελωνείο...

Ναι, αν ακολουθήσουν τους κανόνες, δλδ να είναι είτε μέρος συσκευής/παιχνιδιού, είτε σε στιβαρή εξωτερική συσκευασία.

Μία φορά που πήρα μια LiPo μου την είχε βάλει μέσα σε ένα ευτελούς αξίας πλαστικό παιχνίδι :)
Σε άλλη περίπτωση, μου την είχαν στείλει μέσα σε ένα μίνι πλαστικό στεγανό κουτί.

Επεξ/σία από frap73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγούμενη τεταρτη ειχα παει να στειλω ενα φακελο Αγγλια και μου παν οτι Αγγλία και ΗΠΑ δεν μπορουν ακομα.Τελικα το θεμα ειναι για ολο το εξωτερικο?γιατι θελω να στειλω και Γερμανια αυριο..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, 4saken είπε

Την προηγούμενη τεταρτη ειχα παει να στειλω ενα φακελο Αγγλια και μου παν οτι Αγγλία και ΗΠΑ δεν μπορουν ακομα.Τελικα το θεμα ειναι για ολο το εξωτερικο?γιατι θελω να στειλω και Γερμανια αυριο..

 

 

ναι δεν μπορεις πουθενα..πηγα σημερα το πρωι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, skar1983 είπε

ναι δεν μπορεις πουθενα..πηγα σημερα το πρωι...

Εγώ έστειλα την Πέμπτη Ισπανία συστημένο κανονικά. Τώρα το τρακιν εχει κολλήσει Κ.Δ Αττικής αλλα αυτο είναι λόγω της συνολικής κατάστασης φαντάζομαι. Για εκτός ΕΕ φαντάζομαι θα υπάρχει ακόμα θέμα λογω web labeling

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geopapa είπε

Εγώ έστειλα την Πέμπτη Ισπανία συστημένο κανονικά. Τώρα το τρακιν εχει κολλήσει Κ.Δ Αττικής αλλα αυτο είναι λόγω της συνολικής κατάστασης φαντάζομαι. Για εκτός ΕΕ φαντάζομαι θα υπάρχει ακόμα θέμα λογω web labeling

Από την Παρασκευή δεν μπορείς να στείλεις γενικά στο εξωτερικό δυστυχώς...

Για 1-2 μέρες μπορούσες αλλά όχι ΗΠΑ -uk...

Και σήμερα τα ίδια... δεν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skar1983 είπε

Από την Παρασκευή δεν μπορείς να στείλεις γενικά στο εξωτερικό δυστυχώς...

Για 1-2 μέρες μπορούσες αλλά όχι ΗΠΑ -uk...

Και σήμερα τα ίδια... δεν μπορείς.

Μαλιστα.., κατάλαβα. Ελπίζω μόνο να πάει το δέμα στο 40ήμερο Ισπανία να μην το πληρώνω κιολας στο τέλος.. Όποιος έχει καποιο νέο ας γράφει εδω να ενημερωνόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, geopapa είπε

Μαλιστα.., κατάλαβα. Ελπίζω μόνο να πάει το δέμα στο 40ήμερο Ισπανία να μην το πληρώνω κιολας στο τέλος.. Όποιος έχει καποιο νέο ας γράφει εδω να ενημερωνόμαστε.

Και σήμερα δεν δέχονται δέματα εκτός χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, skar1983 είπε

Και σήμερα δεν δέχονται δέματα εκτός χώρας.

Καραγκιόζιδες.... Και πάω στοίχημα ότι στείλαμε την προηγούμενη βδομάδα έξω κάθετες στο ταχυδρομείο και οι πελάτες περιμένουν ...

Τρέχανε windows XP λεει τα τσακάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...