Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, yandoubas είπε

Παίδες καλημέρα, περίμενα δέμα Αυγούστου (αγορασμένο με φόρο) από αλίεξπρες, έβλεπα κατάσταση παραγγελίας μέχρι που έφτασε Αθήνα. Μου έδωσε και νούμερο ο Κινέζος και έβλεπα κατάσταση στα ΕΛΤΑ. Η παραγγελία φαινόταν δύο μέρες Αθήνα μέχρι που τη Δευτέρα έβγαλε το εξής μήνυμα :

Your request could not be completed due to a technical problem.
Please try again later or contact Hellenic Post Office’s customer service

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο και να το παρέλαβε ή να το κλαίω το δέμα από τώρα; 

Ευχαριστώ 

Κι εμένα μου το βγάζει αυτό σε όσα tracking numbers αρχίζουν με LT… Στην εφαρμογή packages που χρησιμοποιώ, βέβαια, μου ανανέωνε κανονικά την πορεία τους και αφότου μπήκαν Ελλάδα. Δεν ξέρω γιατί στο σάιτ του ελτά δεν τα αναγνωρίζει, πάντως σήμερα τα έλαβα αυτά τα δέματα χωρίς πρόβλημα ούτε έξτρα χρεώσεις. Μου τα έφερε σπίτι ο ταχυδρόμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tulipbaek είπε

Κι εμένα μου το βγάζει αυτό σε όσα tracking numbers αρχίζουν με LT… Στην εφαρμογή packages που χρησιμοποιώ, βέβαια, μου ανανέωνε κανονικά την πορεία τους και αφότου μπήκαν Ελλάδα. Δεν ξέρω γιατί στο σάιτ του ελτά δεν τα αναγνωρίζει, πάντως σήμερα τα έλαβα αυτά τα δέματα χωρίς πρόβλημα ούτε έξτρα χρεώσεις. Μου τα έφερε σπίτι ο ταχυδρόμος. 

Ωραίος, ευχαριστώ, κατέβασα την πρώτη εφαρμογή που βρήκα στο playstore και μου βρήκε το πακέτο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/9/2021 στις 10:32 ΠΜ, kavroulis είπε

Πήρα τηλ πριν λιγο στο 210 3538144 /45 και μ είπαν οτι πρέπει να διασταυρωθεί οτι έχει πληρωθεί το vat και οτι ο αποστολέας δεν είχε όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται και για αυτό δεν το έχουν καταχωρήσει ακόμα, και ότι να ναι μου έλεγε γενικά. Όταν την ρώτησα αν θα περιμένω άλλον ενα μηνά μου είπε όχι λογικά μέσα στην βδομάδα θα γίνει....

Έχω στείλει δυο email στο geta και δεν μου απαντάνε…

Καλημέρα! Είχες καμία κίνηση στο δέμα αυτό; Εμένα ακόμα κολλημένο στο «αντικείμενο προς εκτελωνισμό» είναι από τις 11 Αυγούστου, όπου ό,τι άλλο έχω παραγγείλει και πέρασε από ΓΕΤΑ έκατσε στο στάδιο αυτό το πολύ μια βδομάδα! Έχω αρχίσει και ανησυχώ ότι το παραπέταξαν κάπου.

Επεξ/σία από Tulipbaek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα δεμα απο ali σταλθηκε 6/8 14/8 ηταν στην Ουγγαρία και το ελαβα την προηγούμενη Τρίτη με το φπα πληρωμενο ηταν κατω απο 22 ευρω δεν πληρωσα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, το tracking μου ειναι σε αυτη τη κατάσταση για 4 μερες. Ειναι φυσιολογικό; Είχε κανεις παρόμοια εμπειρία πρόσφατα με την PostNL;

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Sneakerhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Sneakerhead είπε

Καλησπέρα σε όλους, το tracking μου ειναι σε αυτη τη κατάσταση για 4 μερες. Ειναι φυσιολογικό; Είχε κανεις παρόμοια εμπειρία πρόσφατα με την PostNL;

Screenshot_1.png

 είχε ως χώρα προέλευσης την Κίνα; αν ναι θα περάσει τελωνείο και υπάρχει αρκετή καθυστέρηση εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, radiotv είπε

 είχε ως χώρα προέλευσης την Κίνα; αν ναι θα περάσει τελωνείο και υπάρχει αρκετή καθυστέρηση εκεί.

Ναι πήγε πρωτα από Κίνα Ολλανδία και τώρα Ελλάδα.Ξέρεις πόσες μέρες περίπου κανει για να ξεκολλήσει από εκει που βρίσκεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Sneakerhead είπε

Ναι πήγε πρωτα από Κίνα Ολλανδία και τώρα Ελλάδα.Ξέρεις πόσες μέρες περίπου κανει για να ξεκολλήσει από εκει που βρίσκεται;

Να φανταστεις ακόμα περιμένουμε να προχωρήσουν από τη φάση αυτή δέματα που μπήκαν στο στάδιο εκφόρτωσης από τις 16/7. Υπάρχει μέλλον ακόμα. Αν βέβαια καταχωρήθηκε σωστά ο IOSS (συνήθως, δηλαδή, αν στάλθηκε με Aliexpress standard shipping) τότε θα περάσει πιο γρήγορα, ίσως κάνει καμιά βδομάδα το πολύ.

Επεξ/σία από Tulipbaek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tulipbaek είπε

Να φανταστεις ακόμα περιμένουμε να προχωρήσουν από τη φάση αυτή δέματα που μπήκαν στο στάδιο εκφόρτωσης από τις 16/7. Υπάρχει μέλλον ακόμα. Αν βέβαια καταχωρήθηκε σωστά ο IOSS (συνήθως, δηλαδή, αν στάλθηκε με Aliexpress standard shipping) τότε θα περάσει πιο γρήγορα, ίσως κάνει καμιά βδομάδα το πολύ.

Η παραγγελία δεν είναι από ali express αλλά από wegobuy (warehouse της Κίνας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Sneakerhead είπε

Η παραγγελία δεν είναι από ali express αλλά από wegobuy (warehouse της Κίνας)

Με συγχωρείς, προέτρεξα. Φαντάζομαι, πάντως, ότι κάτι αντίστοιχο ισχύει και για τις αγορές από εκεί, αφού από την ίδια χώρα έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2021 στις 9:04 ΠΜ, maerou είπε

Καλημέρα παιδιά! 

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει το ΔΕΝ ΑΦΙΧΘΗ, από την στιγμή που το αντικείμενο μπήκε προς εκτελωνισμό; Πρέπει να ανησυχώ ή συμβαίνει συχνά; Έστειλα και στη ΓΕΤΑ, αλλά καμία απάντηση, οπότε στράφηκα σε εσάς. Δεν μου έχει εμφανιστεί ποτέ ξανά, είτε σε αντικείμενα που είχα αγοράσει είτε από δέματα μη εμπορικά. 

A819AA5A-79F8-4634-B2A4-539A11B25490.jpeg

Καλημέρα! Τελικά παρέλαβες το δέμα ή ξέμεινε εκεί «χαμένο»; Κι εμένα μόλις μου βγήκε σ’ ένα δικό μου ότι «δεν αφίχθη».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, foler79 είπε

Ήρθε το δεματακι με την λυπητερή... Για πείτε τι διαδικασια πρέπει κάνω στο alliexpress? Εννοειται είχα προπληρώσει το extra Vat...

Screenshot_2021-09-15-11-43-45-734_com.miui.gallery.jpg

Γιατί παρέλαβες; Έπρεπε να αμφισβητήσεις τις χρεώσεις και να επισυνάψεις τις αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...