Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Peugeot208 είπε

Υποθετω ότι αυτό το ΣΚ θα είμαστε πολλοί έξω για "ασκηση" με τα τούτου....😇

Να σου πώ την αλήθεια εγώ δεν βγαίνω , αν είναι να βγώ για να φάω την κίνηση στα μούτρα στην παραλιακή προτιμώ να κάτσω σπίτι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Shyn είπε

Κατα ποσο ειναι αξιοπιστο το Trip του αυτοκινητου οσο αφορα την καταναλωση?

image.png.d7fa8c42f9836ed8595a401d072e7adf.png

E στα 100 χλμ θα δείς αλλά και πάλι εγώ προτιμώ το κλασικό γέμισμα φουλ , 200χλμ ξαναγέμισμα , βλέπεις πόση βενζίνη έβαλες και το υπολογίζεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από την υλοποίηση, συνήθως έχουν "αισιόδοξες" ενδείξεις για να χαϊδεύουν τα αυτιά των οδηγών που πλέον βαριούνται να μετρήσουν με τον πατροπαράδοτο τρόπο.

Δοκίμασε με τον κλασικό τρόπο και θα δείς αν και πόσο κλέβει το δικό σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζει να κλεβει αρκετα. Οντως, θα πρεπει να του κανω κανα δυο γεμισματα για να βεβαιωθω . Αν και αποφευγω να το γεμιζω γιατι ακουγεται το ντεποζιτο που κοπαναει στα φρεναρισματα (τραγικο)...

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Shyn είπε

Παιζει να κλεβει αρκετα. Οντως, θα πρεπει να του κανω κανα δυο γεμισματα για να βεβαιωθω . Αν και αποφευγω να το γεμιζω γιατι ακουγεται το ντεποζιτο που κοπαναει στα φρεναρισματα (τραγικο)...

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή ή  ένα Excelακι, 

εφαρμογές fuelio, spritmonitor, drivvo

Προσωπικά έχω το spritmonitor απλά λόγω διπλού καυσίμου (cng & βενζίνη) πρέπει να υπολογίζω τα διανυθεντα χιλιόμετρα,για να έχω σωστά αποτελέσματα, παλιά για το προηγούμενο αυτοκίνητο τηρούσα Excel πάλι διπλού καυσίμου (υγραέριο - βενζίνη) 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Να σου πώ την αλήθεια εγώ δεν βγαίνω , αν είναι να βγώ για να φάω την κίνηση στα μούτρα στην παραλιακή προτιμώ να κάτσω σπίτι μου

Δεν χρειάζεται να πας παραλιακή, μπορείς να παρεις και τα βουνά (καμια Πάρνηθα πχ) να στρίψει λίγο και ο λέοντας που θα πάθει αγκύλωση στο τέλος 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, and_64 είπε

Δεν χρειάζεται να πας παραλιακή, μπορείς να παρεις και τα βουνά (καμια Πάρνηθα πχ) να στρίψει λίγο και ο λέοντας που θα πάθει αγκύλωση στο τέλος 😂

Ε άλλο να πεις στα παιδιά πάμε βόλτα παραλία να πετάξουμε και καμιά πετρουλα τώρα που άνοιξε ο καιρός άλλο να πεις πάμε στο βουνό για να ξαναγυρίσουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ε άλλο να πεις στα παιδιά πάμε βόλτα παραλία να πετάξουμε και καμιά πετρουλα τώρα που άνοιξε ο καιρός άλλο να πεις πάμε στο βουνό για να ξαναγυρίσουμε

Πες ότι πας για τσιγάρα στο περίπτερο!

Πιάνει....🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tsofras είπε

Ε άλλο να πεις στα παιδιά πάμε βόλτα παραλία να πετάξουμε και καμιά πετρουλα τώρα που άνοιξε ο καιρός άλλο να πεις πάμε στο βουνό για να ξαναγυρίσουμε

Θα πας για να ταισεις τα ελαφια που εχουν γίνει οικόσιτα σχεδόν, εκει μετά το σανατόριο πρέπει να τρώνε και hotdog πλέον 😂

 

Επεξ/σία από and_64
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Πετυχα γκρι leon fr με ανοιχτη ηλιοροφη στον Αλιμο το απογευμα. Το μυαλο μου πηγε μονο σε εναν! @tsofras εσυ ησουν;

Πέτυχες και γείτονα δλδ , όχι δεν ήμουν εγώ από την 25 Μαρτίου έχω να το κουνήσω που το πήγα για πλύσιμο

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...