Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, prophil1 είπε

Πρώτο γέμισμα ήταν, είπα να το ρίξουμε λίγο έξω... :)

Και πολύ καλά κάνεις, μόλις σου περάσει να διαβάσεις και τα αδιάβαστα μηνύματα! :D

1 λεπτό πριν, terry308 είπε

τους δίνεις τόσες χιλιάδες €€€ και σ' έχουν 3 λίτρα βενζίνης μέσα ... (εντάξει είναι για λόγους ασφαλείας ως προς τη μεταφορά , οι αντιπροσωπείες φταίνε 100%) 

Εντάξει, οι αντιπροσωπείες ένα μεροκάματο βγάζουν  σιγά μη τα φουλάρουν κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, prophil1 είπε

Μου το ξεκαθάρισε ο πωλητής...με το που το βγάλω από την έκθεση πάω και γεμίζω απ ευθείας... :))) Στεγνό ήταν

Εκεί τον λες, μεγάλε δεν έχω λεφτά , στα έσκασα και με το παραπάνω , πάνε γεμισε το κι έλα να μου το παραδώσεις , τόσα έξοδα προετοιμασίας σου πλήρωσα και δεν είναι έτοιμο ... 😇😎

1 λεπτό πριν, turbat0s είπε

Και πολύ καλά κάνεις, μόλις σου περάσει να διαβάσεις και τα αδιάβαστα μηνύματα! :D

Και το δικό μου μάτι εκεί έπεσε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηνύματα από Δευτέρα... όλοι block τώρα :)

Όπως ανέφερα και πιο πάνω διαθέτω και ένα TOYOTA Auris 2006 σε εξαιρετική κατάσταση και θέλω να το αναβαθμίσω εσωτερικά βάζοντάς του μια οθόνη. Κοίταξα για τις ΟΕΜ εργοστασιακές τύπου οθόνες αλλά ο δικόσ μου διαθέσιμος χώρος είναι σχετικά μικρός.  Είδα όμως ότι μπορώ να τοποθετήσω και tablet το οποίο μπορώ να επιλέξω μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης καθώς το tablet δεν κουμπώνει στο κενό που αφήνει το εργοστασιακό ραδιοcd.

Σαν αίσθηση είναι πολύ καλύτερο το tablet έναντι μιας OEM οθόνης.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς άποψη ή προσωπική εμπειρία περί του θέματος ΟΕΜ vs TABLET ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, prophil1 είπε

Τα μηνύματα από Δευτέρα... όλοι block τώρα :)

Όπως ανέφερα και πιο πάνω διαθέτω και ένα TOYOTA Auris 2006 σε εξαιρετική κατάσταση και θέλω να το αναβαθμίσω εσωτερικά βάζοντάς του μια οθόνη. Κοίταξα για τις ΟΕΜ εργοστασιακές τύπου οθόνες αλλά ο δικόσ μου διαθέσιμος χώρος είναι σχετικά μικρός.  Είδα όμως ότι μπορώ να τοποθετήσω και tablet το οποίο μπορώ να επιλέξω μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης καθώς το tablet δεν κουμπώνει στο κενό που αφήνει το εργοστασιακό ραδιοcd.

Σαν αίσθηση είναι πολύ καλύτερο το tablet έναντι μιας OEM οθόνης.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς άποψη ή προσωπική εμπειρία περί του θέματος ΟΕΜ vs TABLET ? 

Φοβάμαι πολύ το tablet μην μου σπάσουν το αμάξι για να το πάρουν. Με το ΟΕΜ θα σου δουλεύουν όλα τα κουμπιά στο τιμόνι - trip computer ενώ με το tablet δεν θα έχεις αυτή την διασύνδεση με το αυτοκίνητο. θα προτιμούσα retrofit, πχ σαν αυτό σε RAV4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, denexo είπε

Φοβάμαι πολύ το tablet μην μου σπάσουν το αμάξι για να το πάρουν. Με το ΟΕΜ θα σου δουλεύουν όλα τα κουμπιά στο τιμόνι - trip computer ενώ με το tablet δεν θα έχεις αυτή την διασύνδεση με το αυτοκίνητο. θα προτιμούσα retrofit, πχ σαν αυτό σε RAV4

είναι πολύ καλό αυτό που μου έστειλες αλλά κούμπωσε ακριβώς στην κονσόλα του RAV. Για την δική μου κονσόλα και με δεδομένο ότι θα ήθελα να τοποθετήσω οθόνη μεγέθους 9''-10'' δεν έχω βρει να κουμπώνει κάποιο tablet, παρά μόνο να εξέχει η οθόνη του.

Όσον αφορά το θέμα κλοπής που ανέφερες, θεωρώ ότι είναι λίγο δύσκολο να το κλέψουν το tablet δεδομένου ότι δεν θα είναι αποσπώμενο αλλά θα ενώνονται με όλο το πίσω σύστημα που κουμπώνει μέσα στο χώρο που βρίσκεται σήμερα το radio cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, denexo είπε

Και αυτό μου θα μου άρεσε

α γεια σου... σε κάτι τέτοιο αναφέρομαι.... 

1 λεπτό πριν, prophil1 είπε

α γεια σου... σε κάτι τέτοιο αναφέρομαι....

μεγάλη οθόνη εύχρηστη η οποία δεν είναι αποσπώμενή για να υπάρχει κίνδυνος κλοπής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, prophil1 είπε

Όπως ανέφερα και πιο πάνω διαθέτω και ένα TOYOTA Auris 2006 σε εξαιρετική κατάσταση και θέλω να το αναβαθμίσω εσωτερικά βάζοντάς του μια οθόνη. Κοίταξα για τις ΟΕΜ εργοστασιακές τύπου οθόνες αλλά ο δικόσ μου διαθέσιμος χώρος είναι σχετικά μικρός.  Είδα όμως ότι μπορώ να τοποθετήσω και tablet το οποίο μπορώ να επιλέξω μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης καθώς το tablet δεν κουμπώνει στο κενό που αφήνει το εργοστασιακό ραδιοcd.

 

Τη βιαζεσαι η μπορεις να περιμενεις μισο- ενα μηνα; εαν μπορεις να περιμενεις στειλε ενα πμ εχω κατι..

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

thx για την ενημέρωση

Συγκεκριμένα λέει για κιβώτιο με DSG και συγκεκριμένα μοντέλα

Αναφορά σε κείμενο

Συγκεκριμένα, η Audi καλείται να ανακαλέσει 7,389 μοντέλα Q2 και Q3 παγκοσμίως.

Η Seat 3,723 Ateca και Tarraco. Η δε Skoda θα στείλει επιστολή σε 14,097 πελάτες των Karoq και Kodiaq.

Οι εσωτερικοί κωδικοί ανάκλησης για τους συγκεκριμένους κατασκευαστές είναι οι εξής: Audi 46i7, SEAT 46i9, Skoda 46i5
και VW 46i6.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2021 στις 4:36 ΜΜ, eMike είπε

Ηλίθια ερώτηση alert..

Ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος για να ανοίγεις τα club...Γιατί δε βλέπω πουθενά ούτε στην κεντρική ούτε στο forum.. 

 

 

Στις 19/3/2021 στις 4:40 ΜΜ, tsofras είπε

Καθόλου ηλίθια η ερώτηση , έψαχνα μία ώρα και τελικά μπήκα σε ένα άλλο club και έτσι κατάφερα να βγώ στο μενού

 

Στις 19/3/2021 στις 4:58 ΜΜ, imr είπε

Το πιο ευκολο που βρηκα εγω παντως ειναι με συνδρομη και να μπαινω απο τις ειδοποιησεις, αν αυτο ειναι το θεμα

Πατάτε πάνω στο προφίλ σας. Από υπολογιστή φαίνεται κατευθείαν η καρτέλα δίπλα στη Δραστηριότητα. Στο κινητό πατάτε το βελάκι δεξιά στη Δραστηριότητα και εμφανίζει τις καρτέλες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, tsofras είπε

thx για την ενημέρωση

Συγκεκριμένα λέει για κιβώτιο με DSG και συγκεκριμένα μοντέλα

 

Άγιο είχες

θα ξηγιοταν χορό ζαλλογκου αν σε εβλεπε εκεί ο πωλητής  😂

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος να προτεινει καποιον Φορτιστη για μπαταριες αυτοκινητου?

Με τοσο καιρο στο lockdown και επειδη δεν βλεπω να μετακινουμαστε φυσιολογικα για αρκετο καιρο νομιζω ειναι απαραιτητος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε δύο εβδομάδες βάζω το δεύτερο και πάντα θέλει κανένα 3-4ωρο φόρτηση (μπαταρία μέσα του 2020).

Μετά βάζω και το άλλο για να της δώσει το κάτι παραπάνω (είναι τέλος 2016)...

Λέω κάνω τα ΣΚ χαλαρή φόρτιση ακόμα και όταν λήξει η καραντίνα, φίλος που το κάνει έχει την εργοστασιακή για 6-7 χρόνια και δεν έχει θέμα... (μπορεί να έτυχε...)

 

Υ.Γ. το προηγούμενο από αυτόν έχω, ο δικός μου δεν υπάρχει πλέον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Εχει καποιος να προτεινει καποιον Φορτιστη για μπαταριες αυτοκινητου?

Με τοσο καιρο στο lockdown και επειδη δεν βλεπω να μετακινουμαστε φυσιολογικα για αρκετο καιρο νομιζω ειναι απαραιτητος

Προσωπικα έχω του Lidl ο οποίος είναι πρακτικά ctec και όποτε χρειάστηκε με ξελάσπωσε. Θα ήθελα ωστόσο και έναν αναλογικό κάποια στιγμή για να επαναφέρω για κάμια πατέντα μπαταρίες ψιλόψοφιες (πχ από ups) που ο ψηφιακός αντιλαμβάνεται ως χαλασμένες κ δε ξεκινάει τη φόρτιση. 

3 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Μιας κ αναφέρθηκε ανάκληση να πω στους φίλους @chriskourou @ritualistic k @slayerized89 ότι παίζει κ μια ανάκληση για το Q3 που πιθανώς να τους αφορά (εμένα είναι Κατασκευης 2019 κ δεν είχε θέμα μιας κ η ανάκληση αφορά τα 2020). Νομίζω για το σύστημα διεύθυνσης κάποια περόνη ή κάτι παρόμοιο. 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...