Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, thodoris20s είπε

Παιδιά χθες μπήκανε στο σπίτι του πρώτου ορόφου της οικοδομής, και από κάτω ακριβώς είναι το πάρκινγκ μου (ανοιχτό). Φεύγοντας το @@δι πήδηξε πάνω στο αμάξι από το μπαλκόνι για να φύγει με αποτέλεσμα να κάνει δύο μικρά βαθουλώματα στον ουρανό, ακριβώς πάνω από το παρμπρίζ. Υπάρχει περίπτωση να διορθώνεται αυτό; Είμαι στην δουλειά και δεν έχω χρόνο να πάω σε φανοποιό σήμερα.

ναι μη σε αγχωνει, pdr θες... ειναι ενας ΠΑΡΑ πολυ καλος στη μεσογείων αλλα και στο chips away να πας ή στο Paintbull θα στο φτιαξουν...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

ναι μη σε αγχωνει, pdr θες... ειναι ενας ΠΑΡΑ πολυ καλος στη μεσογείων αλλα και στο chips away να πας ή στο Paintbull θα στο φτιαξουν...

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη, ξέρουμε κανένα εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paylidis είπε

ο θεος με φωτισε εκεινη την ωρα, οσο και να το μετανιωνω κατι τετοια βλεπω κ ανακουφιζομαι... θα ειχα χασει τον υπνο μου αν το παθαινε αυτο 😐

Σε Opel corsa D του 2008 με 0 συντηρηση δεν μπαινει σταγονα...Στο καινουριο ψαχνω παλι να εχει ηλιοροφη και καποιοι λενε τι πας να κανεις θα μπαινουν νερα κτλπ, και απορω που τα εχουν ακουσει/δει αυτα.

Δεν ξερω ουτε εναν ανθρωπο που να ειχε ποτε τετοιο προβλημα. Ακομα και ο πατερας μου με Ε30 3.18 με ηλιοροφη που την ειχε μεχρι το 12' δεν ειχε μπει νερο ουτε μια φορα. 

Συμβαινουν πραγματικα ή ειναι υπερσπανια φαινομενα σαν του παραπανω? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Σε Opel corsa D του 2008 με 0 συντηρηση δεν μπαινει σταγονα...Στο καινουριο ψαχνω παλι να εχει ηλιοροφη και καποιοι λενε τι πας να κανεις θα μπαινουν νερα κτλπ, και απορω που τα εχουν ακουσει/δει αυτα.

Δεν ξερω ουτε εναν ανθρωπο που να ειχε ποτε τετοιο προβλημα. Ακομα και ο πατερας μου με Ε30 3.18 με ηλιοροφη που την ειχε μεχρι το 12' δεν ειχε μπει νερο ουτε μια φορα. 

Συμβαινουν πραγματικα ή ειναι υπερσπανια φαινομενα σαν του παραπανω? 

γενικα συμβαινουν... σε merc των γονιών μου με την πανοραμικη οροφη πολλων κομματιών εμπαιναν νερα περιπου στα 4 χρονια απο την αγορά του... 3 φορες αντιπροσωπεία, δε βρηκαν λυση, πηρε ποδι και ησυχασαν...

ομοιως φιλος με rav και απλη οροφη τρελο θεμα σε σημειο που τη σφραγισε με σιλικόνη και ησυχασε (δε τη ξανανοιξε)

και εγω αν κ την ηθελα πολύ και η διαφορά στη τιμή ηταν μικρή, τη φοβήθηκα...γιατι τη παραμικρη ζημια να σου βγαλει το χιλιαρικο δε το γλυτώνεις... ειναι θεμα τυχης...

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, paylidis said:

γενικα συμβαινουν... σε merc των γονιών μου με την πανοραμικη οροφη πολλων κομματιών εμπαιναν νερα περιπου στα 4 χρονια απο την αγορά του... 3 φορες αντιπροσωπεία, δε βρηκαν λυση, πηρε ποδι και ησυχασαν...

ομοιως φιλος με rav και απλη οροφη τρελο θεμα σε σημειο που τη σφραγισε με σιλικόνη και ησυχασε (δε τη ξανανοιξε)

και εγω αν κ την ηθελα πολύ και η διαφορά στη τιμή ηταν μικρή, τη φοβήθηκα...γιατι τη παραμικρη ζημια να σου βγαλει το χιλιαρικο δε το γλυτώνεις... ειναι θεμα τυχης...

Και εγώ σε Fiat Stilo είχα την ίδια οροφή με τα πολλά κομμάτια(ήταν η ίδια που φορούσαν και τα Mercedes A class) και είχε θέματα, βασικά βούλωναν τα σωληνάκια που έχει για υδρορροή και μετά έβαζε λίγο νερό από A και C pillar. Το βασικό πρόβλημα ήταν ότι δεν είχα βρει μάστορα να μπορεί να τη συντηρήσει σωστά, επειδή ήταν αρκετά πολύπλοκος μηχανισμός. Στο suzuki που έχω τώρα ήθελα να έχω ήσυχο (και στεγνό 😛) το κεφάλι μου, αλλά μελλοντικά θα ήθελα να πάρω πάλι με οροφή (ίσως μια λιγότερο πολύπλοκη at least).

Ένα κακό ακόμα στην ηλιοροφή είναι ότι έχει έξτρα βάρος και μάλιστα στο χειρότερο σημείο, πάνω στην οροφή.   

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2024 στις 10:29 ΠΜ, paylidis είπε

σιγουρα θα υπαρχει αν ψαξεις pdr

το θυμηθηκα, για θεσσαλονικη

PDR TheoPro Γιακούμπ

Το πήγα σήμερα το πρωί εκεί και εμενα εδώ αυτόν μου προτείνανε. Εξαιρετικός ο Θοδωρής, το έκανε μέσα σε μία ώρα. Απόλυτα ευχαριστημένος, η λαμαρίνα επανήλθε στο 100%

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, zanskou είπε

έχεις καμία φωτογραφία από το πώς ήταν για να καταλάβουμε το μέγεθος της ζημιάς ; 

Δεν έχω δυστυχώς, ένα βίντεο έβγαλα μόνο μέσα από το μαγαζί. Οπότε παραθέτω δύο screenshot από το βίντεο.

IMG_4904.jpg

IMG_4903.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thodoris20s είπε

Άσε με έτσουξε αυτό... 150€

Μη το βλέπεις ετσι... ναι εκ πρωτης οψεως φαινονται πολλα αλλα εαν πηγαινες σε μια συμβατικη επισκευη (ή το αφηνες ως εχει) στη μεταπωληση θα εχανες πολλά περισσότερα... ;) 

παντως ο ανθρωπος ειναι καλλιτεχνης, μου το ειχανε πει κ εμενα αλλα δεν ειχε τυχει να παω προσωπικα (καθοτι θεσσαλονικη)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fiat σαν Stellantis πλεον έχει αναβαθμιστεί επίσημα , τώρα διάβαζα στο fb group, service 60000χλμ μόνο 488€ επειδή είναι premium μάρκα το Panda 😂

λαδια ,φιλτρα , μπουζι ,σερβις αεριου,υγρα φρενων

τα μπουζί είναι τσιμπημένα αλλά είναι 2*20€ max , φυσικά σέρβις αερίου ήταν αέρας κοπανιστός (θα τον χώσανε κανα 80ρι 100ρικο ) 😁

απο τη μία ελεύθερη αγορά που λένε , αλλά κάπου θα ντρεπόμουν , δλδ και 300€ να τον μαδούσαν δεν τους έφταναν ?

έχουν ξεφύγει τελείως .... φυσικά καλά να πάθει δυστυχώς ο κάτοχος λες και είναι σε άλλο πλανήτη και πήγε τυφλά

  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

488€ ειναι παραπανω απο την αντιστοιχη τιμη Bmw

τραγικοι

αναρωτιέμαι αν οι αντιπροσωπίες (όχι επαρχία) της Πεζό πχ που είναι στο ίδιο γκρουπ αν δαγκώνουν τόσο άσχημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...