Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Μένει και κοντά στο σπίτι μου :D

Θα πάω το βράδυ να τα κάνω τράμπα

Ιδιο με το δικο σου σε dsg δεν ειναι?

 

Δεν του προτεινεις να το κανεις αλλαγη? 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, imr είπε

Ιδιο με το δικο σου σε dsg δεν ειναι?

 

Δεν του προτεινεις να το κανεις αλλαγη? 😛

 

Ναι αλλά έχει και την μεγαλύτερη οθόνη , των εσωτερικό φωτισμό , ασύρματη φόρτιση , αυτόματο παρκάρισμα , ένδειξη τυφλού σημείου

Αν δεν το είχα με δάνειο θα τον είχα πάρει τηλέφωνο ήδη :D

Αν και δεν θα κέρδιζε κάτι απο αυτό,  μετά θα είχε να πουλήσει πάλι άλλο αμάξι που θα είχε αλλάξει 2 χέρια με <300χλμ όλοι θα νόμιζαν ότι κάτι παίζει με το αμάξι

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Ναι αλλά έχει και την μεγαλύτερη οθόνη , των εσωτερικό φωτισμό , ασύρματη φόρτιση , αυτόματο παρκάρισμα , ένδειξη τυφλού σημείου

Αν δεν το είχα με δάνειο θα τον είχα πάρει τηλέφωνο ήδη :D

Αν και δεν θα κέρδιζε κάτι απο αυτό,  μετά θα είχε να πουλήσει πάλι άλλο αμάξι που θα είχε αλλάξει 2 χέρια με <300χλμ όλοι θα νόμιζαν ότι κάτι παίζει με το αμάξι

Παρε ενα τηλεφωνο, ποτε δεν ξερεις, μπορει να μην του αρεσει το dsg και να θελει το ιδιο σε manual 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, imr είπε

Παρε ενα τηλεφωνο, ποτε δεν ξερεις, μπορει να μην του αρεσει το dsg και να θελει το ιδιο σε manual 😛

 

Επειδή σκέφτομαι λες και παίζω σκάκι ( :D ) προφανώς και το σκέφτηκα και αυτό , οπότε θα πρέπει να του πώ δώσμου 13.000ε που είναι το δάνειο να το ξεχρεώσω , να στο κάνω μεταβίβαση και μετά να κάνουμε διακανονισμό για το δικό σου (λέει ότι μπορεί οπότε μάλλον θα έχει κάποιον γνωστό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Deathmace είπε

Άσε με γιατί έχω τρελαθεί από όταν το έμαθα, προσπαθεί να με ισιωσει ο πωλητής και δεν μου λέει τιμή για το δικό μου χαχα

Μου είπε να περάσω από εκεί να τα πούμε αλλά φοβάμαι γιατί έκλεισα και εισιτήρια για το καλοκαίρι και άντε να αλλάζω πινακίδα 😂

32 κιλά ροπής το καλό DSG ανεξάρτητη ανάρτηση και δεν είναι mild hybrid. Τι άλλο να θέλεις

Αν το ήξερα θα περίμενα....

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tsofras είπε

Μου είπε να περάσω από εκεί να τα πούμε αλλά φοβάμαι γιατί έκλεισα και εισιτήρια για το καλοκαίρι και άντε να αλλάζω πινακίδα 😂

 

καλα εαν ειναι το θεμα η πινακιδα στα ακτοπλοικα, λολ, ξερεις ποσες φορες εχω παει στο νησι με οτι να ναι πινακιδες;; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

καλα εαν ειναι το θεμα η πινακιδα στα ακτοπλοικα, λολ, ξερεις ποσες φορες εχω παει στο νησι με οτι να ναι πινακιδες;; :P 

Ναι μωρέ για πλάκα το έγραψα αν ήταν να μπώ στον κόπο να πουλήσω πάλι αμάξι να βγάλω νέο δάνειο να μπω σε παραγγελία στην πινακίδα του εισιτηρίου θα κόλλαγα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ για δείτε αυτό, ανακαλούν κάποια VW λόγο του αερόσακου, 2005-2009 τα μοντέλα.

https://www.autoblog.gr/2021/05/11/anakalountai-4954-autokinhta-ths-volkswagen-sthn-ellada-logw-twn-aerosakwn-ths-takata/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Burgos είπε

https://www.gocar.gr/news/feed/36021,Istorika_Aytokinhta_Oles_oi_allages_poy_.html#

Πήραμε καινούρια ας πάρουμε και ιστορικό τώρα που θα έχουν ελεύθερη κυκλοφορία 😁

Ευκαιρια για giulia junior :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Ευκαιρια για giulia junior :)

Άντε να πείσω τη γυναίκα μου τώρα πως η αγορά μιας Mustang S-code του 1968 δεν είναι πεταμένα λεφτά αλλά επένδυση 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πραγματική επένδυση είναι να πάρεις αυτοκίνητα που είναι κοντά στα 25 χρόνια απο την κυκλοφορία τους και δεν είχαν εισαχθεί στην Αμερική (ειδικά αν ηταν και limited σχετικά)

πχ τα rs2 που τα έδιναν απο 10-25k€ βαριά στην Ευρώπη πριν μερικά χρόνια τώρα πουλιούνται 40-50k € στο Αμέρικα εύκολα, υπάρχουν αυτοκίνητα που έφυγαν και 80k! 

rs4 b5 επίσης παρόμοια κατάσταση... αλλά θέλει ψάξιμο και να έχεις διαθέσιμο ρευστό τη στιγμή που χρειάζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα για ετήσιο service.

Όταν επέστρεψα σπίτι παρατήρησα μια γρατσουνιά.

Είναι σε τελείως άκυρο σημείο, δίπλα από το πίσω stop.

Φαίνεται να έχει γίνει με αμβλί όργανο (κατσαβίδι, ίσως κλειδιά).

Είμαι 99,9% σίγουρος ότι δεν υπήρχε πριν το παραδώσω, καθότι ψείρας με αυτά και επειδή το πρωί καθάρισα μια κουτσουλιά στο πίσω παράθυρο, ακριβώς κάτω από το σημείο της γρατσουνιάς.

Θεωρώ ότι θα το είχα δει.

Δυστυχώς μόλις είχε κλείσει και το συνεργείο της αντιπροσωπίας 

Πως θα το χειριζόσασταν;

Υ.Γ. Να αναφέρω ως πιθανά εργαλεία πίεσης, οτι το αυτοκίνητο έχει αγοραστεί από τη συγκεκριμένη αντιπροσωπία και επιπλέον σε αυτούς έχω κάνει και την ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...