Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τέτοιες πολιτικές μπλέκεις σε μια περίεργη κατάσταση από την οποία δεν μπορείς να ξεμπλέξεις αν μετανιώσεις ή αν συμβεί οτιδήποτε μέσα σε 3-4 μήνες και δεν μπορείς να το αγοράσεις. Παράλογο πραγματικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, paylidis είπε

Τώρα να οφείλεται ότι βγήκε ο κόσμος να αγοράσει ενώ τον τελευταίο χρόνο λόγω της καραντίνας δεν έβγαινε ?

Στα σπίτια / κατασκευαστικές που γίνεται χαμός να το καταλάβω (όλη μέρα σπίτι / εργασία απο το σπίτι σου λέει ο κόσμος ας κάνω ανακαίνιση να το χαίρομαι που είμαι περισσότερες ώρες ) , στα αυτοκίνητα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο επίσημος αντιπρόσωπος της Κοζάνης μου είπε ότι η προκαταβολή είναι 1000 ευρώ..

Επίσης μου είπε πληρωμή αφού έρθει, το παραλάβει και γίνει έλεγχος ότι όλα είναι ΟΚ (ενώ ο πωλητής στην αντιπροσωπεία εδώ μου είπε ότι "για να γλιτώσεις 3-4 ημέρες γραφειοκρατίας" καλύτερα να το εξοφλήσεις όσο είναι στο τελωνείο..) 

Επεξ/σία από Deathmace
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εμένα μου είχαν πεί απο την αντιπροσωπεία ότι είναι πολιτική της εισαγωγικής να τους πληρώνει όλο το ποσό η αντιπροσωπεία για να πάρουν το αμάξι. Για αυτό μου την έκαναν και εμένα , δηλαδή αν δεν το πληρώσεις όλο δεν στο εκτελωνίζουν να στο φέρουν.

Αυτό σημαίνει ότι αν έρθει το αμάξι με κάποιο πρόβλημα άντε μετά βγάλε άκρη.

Και όπως έχω ξαναγράψει το είδα απο πολλούς να το κάνουν πλέον αυτό.

Μέχρι πριν μία 5ετία εγώ θυμάμαι ότι έκανες παραγγελία , έδινες ένα αστείο ποσό (είχα κάνει παραγγελία το Opel Astra H GTC Turbo αξίας 23.000ε με 50ε προκαταβολή και είχα βάλει και 2 extras) και όταν ερχόταν το αμάξι πήγαινες για παράδοση.

Έκανες έλεγχο του αυτοκινήτου και τότε υπέγραφες για την εκταμίευση του δανείου και έβγαζες πινακίδες

Το ίδιο και η Ford μου είπανε τότε ότι πρέπει να γίνει εκταμίευση του δανείου να μπει η προκαταβολή να πάρουν όλο το ποσό και μετά θα αρχίσει ο εκτελωνισμός.Είναι πολιτική της εισαγωγικής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasoskont είπε

Το ίδιο και η Ford μου είπανε τότε ότι πρέπει να γίνει εκταμίευση του δανείου να μπει η προκαταβολή να πάρουν όλο το ποσό και μετά θα αρχίσει ο εκτελωνισμός.Είναι πολιτική της εισαγωγικής.

Αυτά βλέπω και εκνευρίζομαι . Στο επόμενο έχω βάλει στόχο να έχω μαζέψει το ποσό και αν δεν δώ το αμάξι απο κοντά δεν δίνω φράγκο . Για να μην κρέμεσαι και απο τις τράπεζες , πότε θα σου εκταμιεύσουν το ποσό κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τώρα να οφείλεται ότι βγήκε ο κόσμος να αγοράσει ενώ τον τελευταίο χρόνο λόγω της καραντίνας δεν έβγαινε ?

Στα σπίτια / κατασκευαστικές που γίνεται χαμός να το καταλάβω (όλη μέρα σπίτι / εργασία απο το σπίτι σου λέει ο κόσμος ας κάνω ανακαίνιση να το χαίρομαι που είμαι περισσότερες ώρες ) , στα αυτοκίνητα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο.

 

Ναι θεωρητικά πέρσι ήμασταν σε σκληρό lockdown ενώ φέτος ήταν χύμα η κατάσταση. Επίσης μεγάλο ποσοστό αφορά τα νοικιαρικα που αγοράστηκαν φέτος (ενώ πέρσι έβλεπαν την καταστροφή κ δεν αγόρασαν), ενδεικτικα μιλώντας με μεγάλη εταιρεία ενοικιάσεων σε νησί για ένα Αμαξι που θέλω να νοικιάζω για το καλοκαίρι μου είπαν ότι το πιο παλιό τους μοντέλο είναι 2 μηνών, αλλάχθηκαν όλα φέτος. Το κακό είναι ότι βλέποντας αυτή τη ζήτηση οι τιμές θα παραμείνουν στο θεό (μην ανέβουν κι άλλο θα έλεγα τώρα που το σκεφτομαι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στου πεθερού μου το arona τον Σεπτέμβρη, ζήτησαν 1000€ προκαταβολή και τα υπόλοιπα μετρητά σε δύο μέρες (μιας και το αμάξι ήταν ήδη εκεί) και σε άλλες δύο μέρες βγήκαν και οι πινακίδες και το πήρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Ειναι στα ιδια επιπεδα με το 2019, μια φυσιολογικη χρονια δηλ. Το 20 ειναι η εξαιρεση. Βεβαια βλεποντας την ανοδικη ταση δεν θα ριξουν τιμες. Πιστευω θα σταθεροποιηθουν απο Σεπτεμβρη και ισως γινουν καποιες καλες προσφορες προς το τελος της χρονιας. Εχει συμπεσει και ο κλειστος τουρισμος το 20.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα γενικό σχόλιο για το καμικ μιας κ προ ημερών είχα γράψει κάτι που δεν ήμουν βέβαιος καθως μου το είχαν πει ασχετοι:

μύθος: οι πίσω αεραγωγοί είναι διακοσμητικοί 

αληθεια: οι πίσω αεραγωγοί λειτουργούν κανονικότατα απλώς προφανως δε ρυθμίζει θερμοκρασία καθως το κλίμα του είναι διζωνικο

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, paylidis είπε

Ένα γενικό σχόλιο για το καμικ μιας κ προ ημερών είχα γράψει κάτι που δεν ήμουν βέβαιος καθως μου το είχαν πει ασχετοι:

μύθος: οι πίσω αεραγωγοί είναι διακοσμητικοί 

αληθεια: οι πίσω αεραγωγοί λειτουργούν κανονικότατα απλώς προφανως δε ρυθμίζει θερμοκρασία καθως το κλίμα του είναι διζωνικο

Μα είναι δυνατόν να ήταν διακοσμητικοί? Που το άκουσες αυτό Γιώργο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Μα είναι δυνατόν να ήταν διακοσμητικοί? Που το άκουσες αυτό Γιώργο?

 

Μου το ειπε ενας γνωστός με σκαλα και επεμενε μαλιστα... προφανως ειδε οτι απο το μενου της οθονης δε σου επετρεπε να κανεις καμια ρυθμιση για τους πισω (ειναι ανενεργη η επιλογή) για αυτό το ελεγε, τι να πω..; κ εμενα κουφο μου ακουγοταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έλειπε οι αεραγωγοί να ήταν ψεύτικοι. "Δεχτήκαμε"(ούτε καν προσωπικά) τις ψεύτικες απολήξεις και όλα τα άλλα παρεμφερή αλλά αυτό έλειπε να είχαμε και ψεύτικους αεραγωγούς. Αν και ικανούς τους έχω. 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Αυτό έλειπε οι αεραγωγοί να ήταν ψεύτικοι. "Δεχτήκαμε"(ούτε καν προσωπικά) τις ψεύτικες απολήξεις και όλα τα άλλα παρεμφερή αλλά αυτό έλειπε να είχαμε και ψεύτικους αεραγωγούς. Αν και ικανούς τους έχω. 😂😂

Καλά όλα τα περιμένω. Εδώ και στα 2 που πηρα έλεγε ασύρματο Apple CarPlay και σε κανένα δε παίζει ασύρματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

καθως μου το είχαν πει ασχετοι:

μύθος: οι πίσω αεραγωγοί είναι διακοσμητικοί 

 

37 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Αυτό έλειπε οι αεραγωγοί να ήταν ψεύτικοι. "Δεχτήκαμε"(ούτε καν προσωπικά) τις ψεύτικες απολήξεις

Δε θα ήταν καθόλου απίθανο λέγοντας αεραγωγοί να εννοούσε τις ψεύτικες απολήξεις 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...