Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/4/2021 στις 9:47 ΠΜ, tsofras είπε

thx man θα πάρω τηλέφωνο τότε μήπως πάω και εγώ για update , τσάμπα στο έκαναν φαντάζομαι ε ? Να δω μήπως έχει έρθει και το full link

Κρίμα που έχεις τρίξιμο απο τόσο νωρίς, μου έχει τύχει και σε εμένα σε Opel Astra που έτριζε μόνο όταν είχε κρύο - υγρασία και αν το άφηνα λίγο στον ήλιο ήταν κομπλέ μετά.

Βάλε μία φωτό απο το νέο εσωτερικό αν πας με το καλό σε έκθεση να το δούμε πως είναι

Οπότε καλή προσφορά ? 28 σου πήγε και εσένα ή 26600? (δεν ξέρω αν θυμάμαι σωστά το νούμερο)

Έχω ολόκληρο το προσπέκτους σε pdf για όποιον ενδιαφέρεται.

Δυστυχώς αυτό που ήταν στην έκθεση ήταν η έκδοση 80th anniversary (με πολλά έξτρα, δερμάτινα καθίσματα, κτλ) και η Longitude που με ενδιαφέρει έχει λίγότερο/ υποδεέστερο εξοπλίσμό.

Test drive διαθέσιμο σε 1-2 μήνες.

Πάρα πολύ όμορφο εξωτερικά και εσωτερικά (ειδικά συγκριτικά με το προηγούμενο μοντέλο).

Αρνητική εντύπωση μου έκανε ο χωρος του πορτ μπαγκαζ που μπορεί ονοομαστικά να είναι 438 λίτρα, αλλά από οπτικά μου φάνηκε κάπως ανεπαρκής και "δυσανάλογα μικρός" για τον όγκο του αμαξιού.

New (στην Longitude έκδοση έκδοση έχει οθόνη 8,4 με ένα ασχημο γκρι πλαίσιο) VS Old:

754803703_NEWCOMPASS-newVSold.png.c1b57e0f58f8c67ce224e812f58df29b.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Deathmace είπε

Έχω ολόκληρο το προσπέκτους σε pdf για όποιον ενδιαφέρεται.

Δυστυχώς αυτό που ήταν στην έκθεση ήταν η έκδοση 80th anniversary (με πολλά έξτρα, δερμάτινα καθίσματα, κτλ) και η Longitude που με ενδιαφέρει έχει λίγότερο/ υποδεέστερο εξοπλίσμό.

Test drive διαθέσιμο σε 1-2 μήνες.

Πάρα πολύ όμορφο εξωτερικά και εσωτερικά (ειδικά συγκριτικά με το προηγούμενο μοντέλο).

Αρνητική εντύπωση μου έκανε ο χωρος του πορτ μπαγκαζ που μπορεί ονοομαστικά να είναι 438 λίτρα, αλλά από οπτικά μου φάνηκε κάπως ανεπαρκής και "δυσανάλογα μικρός" για τον όγκο του αμαξιού.

New (στην Longitude έκδοση έκδοση έχει οθόνη 8,4 με ένα ασχημο γκρι πλαίσιο) VS Old:

754803703_NEWCOMPASS-newVSold.png.c1b57e0f58f8c67ce224e812f58df29b.png

Αυτό με τις οθόνες ρε φίλε και το προηγούμενο ψιλοχάλια είχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση γιατί μου έκανε εντύπωση..

Φίλος με Seat Arona Tgi καινούργιο του είπαν πρώτο σέρβις στα 15.000χλμ..

Πολλά δεν είναι;

Επίσης αν κάνει το πρώτο σέρβις σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και όχι στη αντιπροσωπεία δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση σωστά;

Γνωρίζει κανείς από Βόλο κανένα αξιόπιστο συνεργείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, gxyp είπε

Πολλά δεν είναι;

Όχι , ανά τόσο είναι το λιπαντικό service , λαδια ,φίλτρο λαδιού , τάπα κάρτερ &λαστιχάκι τάπας, υγρο υαλοκαθαριστήρων , περί των 100-120€, αν ηταν για Αθήνα θα τον έστελνες στην Ελευσίνα , όπου θα του κόστιζε περί των 90€ , κι όχι αν πάει σε εξουσιοδοτημένο δεν έχει πρόβλημα 

Ανα 30.000χλμ θα αλλάζει & φίλτρα καμπίνας και αέρος

Ανά 60.000χλμ θα αλλάζει & μπουζί..

Στα 3 χρόνια υγρά φρένων...

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gxyp είπε

Ερώτηση γιατί μου έκανε εντύπωση..

Φίλος με Seat Arona Tgi καινούργιο του είπαν πρώτο σέρβις στα 15.000χλμ..

Πολλά δεν είναι;

Επίσης αν κάνει το πρώτο σέρβις σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και όχι στη αντιπροσωπεία δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση σωστά;

Γνωρίζει κανείς από Βόλο κανένα αξιόπιστο συνεργείο;

Ανά 15000 ή έτος δεν είναι? Εγώ πάντα το πάω στον χρόνο πάντως άσχετα με τα χιλιόμετρα ( αφού δεν κάνω και τόσα)

Το προηγούμενο το αγόρασα με 30.000 και το πούλησα με 54.000 στα 5 χρόνια, είχα κάνει 5 service

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ανά 15000 ή έτος δεν είναι? 

Σωστά... 

5 λεπτά πριν, gxyp είπε

Δεν υποτίθεται ότι αλλάζουμε τα πρώτα λάδια σύντομα μετά την αγορά; 

Για μερικούς ναι, λόγω υποτιθέμενων υπολειμμάτων ρινισματων, κάποιοι κάνουν συμφωνία με την αντιπροσωπεία και πάνε στις 2.500-3.000χλμ περίπου. 

Προσωπικά δεν πήγα νωρίτερα, μιας και τα 15.000 χλμ τα είχα κάνει σε 6 μήνες 😎

Επεξ/σία από terry308
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Αυτό με τις οθόνες ρε φίλε και το προηγούμενο ψιλοχάλια είχε

Η επόμενη έκδοση πάντως (limited) έχει 10άρα οθόνη και full digital πίνακα οργάνων αλλά πιάνει κοντά 30 χιλιάρικα (η επισύναψη).

Από τα 3 C-SUV που οδήγησα πάντως (Tiguan facelift, νέο Tucson, 3008), το 3008 μου άφησε την καλύτερη αίσθηση ειδικά από την συμπεριφορά στις λακούβες και την πληφορόρηση του τιμονιού.

Το τιμόνι δεν με ενόχλησε καθόλου που ήταν μικρό και flat top/bottom.

Λίγο κατέβασμα και έβλεπα τα πάντα.

Με μεταλλικό χρώμα και μία έκπτωση αντιπροσωπείας, η προσφορά είναι κάτω από 28 χιλ. για την έλδοση Active plus, βενζίνη, χειροκίνητο κιβώτιο.

1986172072_NEWCOMPASS-newinterior.png.e03f2db0c0ee36f047cb4da92dbe7bd0.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gxyp είπε

Ερώτηση γιατί μου έκανε εντύπωση..

Φίλος με Seat Arona Tgi καινούργιο του είπαν πρώτο σέρβις στα 15.000χλμ..

Πολλά δεν είναι;

Επίσης αν κάνει το πρώτο σέρβις σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και όχι στη αντιπροσωπεία δεν υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση σωστά;

Γνωρίζει κανείς από Βόλο κανένα αξιόπιστο συνεργείο;

Μάλλον δεν είναι πολλά.

Στην 118 μου λέει σέρβις στα 30.000 και στην GLC ανά 25.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Deathmace είπε

Η επόμενη έκδοση πάντως (limited) έχει 10άρα οθόνη και full digital πίνακα οργάνων αλλά πιάνει κοντά 30 χιλιάρικα (η επισύναψη).

Από τα 3 C-SUV που οδήγησα πάντως (Tiguan facelift, νέο Tucson, 3008), το 3008 μου άφησε την καλύτερη αίσθηση ειδικά από την συμπεριφορά στις λακούβες και την πληφορόρηση του τιμονιού.

Το τιμόνι δεν με ενόχλησε καθόλου που ήταν μικρό και flat top/bottom.

Λίγο κατέβασμα και έβλεπα τα πάντα.

Με μεταλλικό χρώμα και μία έκπτωση αντιπροσωπείας, η προσφορά είναι κάτω από 28 χιλ. για την έλδοση Active plus, βενζίνη, χειροκίνητο κιβώτιο.

1986172072_NEWCOMPASS-newinterior.png.e03f2db0c0ee36f047cb4da92dbe7bd0.png

Σου ειπαν τιμες;  γιατι σε μια συγκριτικη απο site του εξωτερικου ειδα +3000 ευρω στο facelift σε σχεση με το παλιο.

Ποσο ξεφτιλα μπορει να ειναι αυτο με την οθονη. Συνηθως η κακομοιρη οθονη ειναι στην πιο απλη εκδοση. Η longitude ειναι η 2η στη σειρα. Τον ψηφιακο πινακα οργανων αντε να το καταλαβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Burgos είπε

Μάλλον δεν είναι πολλά.

Στην 118 μου λέει σέρβις στα 30.000 και στην GLC ανά 25.

Θειος μου με 118i εκανε στα 25.000 παντως. Μαλιστα στην αντιπροσωπεια που το εκανε του εστειλαν βιντεο περιμετρικα με την κατασταση του αυτοκινητου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tsofras είπε

Glc?

Να σε δαγκώσω?

Περιμένω ακόμα...5 μήνες κι ακόμα Ελλάδα δεν ήρθε...

 

12 λεπτά πριν, Shyn είπε

Θειος μου με 118i εκανε στα 25.000 παντως. Μαλιστα στην αντιπροσωπεια που το εκανε του εστειλαν βιντεο περιμετρικα με την κατασταση του αυτοκινητου! 

Στο idrive μου γράφει ότι είναι για σέρβις στις 30 χιλιάδες ή τον Σεπτέμβρη του 22.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...