Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Ε οχι κ οικολογικα τα ηλεκτρικά 😄

 

υ.γ. τι εκανες με το Obd11, χθες το σκεφτομουν να σε ρωτησω

Ναι μωρέ για πλάκα το έγραψα.

Το έχω βάλει αγγελία αλλά το έχω ακόμη ότι θες μου λές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πώπω για όποιον έχει όρεξη ας διαβάσει τι έχει τραβήξει ο κακομοίρης με νέο golf

https://forum.4troxoi.gr/forum/peri-aytokinisis/provlimatiko-aytokinito-apo-tin-1i-evdomada-ti-mporei-na-ginei

Αυτά βλέπω και τρομάζω με το group

  • Thanks 1
  • Sad 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πώπω για όποιον έχει όρεξη ας διαβάσει τι έχει τραβήξει ο κακομοίρης με νέο golf

https://forum.4troxoi.gr/forum/peri-aytokinisis/provlimatiko-aytokinito-apo-tin-1i-evdomada-ti-mporei-na-ginei

Αυτά βλέπω και τρομάζω με το group

Πραγματικά πολύ δύσκολη περίπτωση.. Δεν πιστεύω όμως πως αυτή η ατυχία είναι θέμα group.. Θα μπορούσε να τύχει σε οποιονδήποτε.. Η αντιμετώπιση όμως είναι που προβληματίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gxyp είπε

Πραγματικά πολύ δύσκολη περίπτωση.. Δεν πιστεύω όμως πως αυτή η ατυχία είναι θέμα group.. Θα μπορούσε να τύχει σε οποιονδήποτε.. Η αντιμετώπιση όμως είναι που προβληματίζει..

Μα αυτό είναι το θέμα η αντιμετώπιση του αντιπροσώπου .

Απλά έχει εκει μέσα και όλες τις "φοβίες" που έχουμε συζητήσει (DSG που κάνει ότι να ναι , κολλάει η οθόνη και δεν έχει κλιματισμό)

Αυτό το νταβατζιλίκι σε αυτή την χώρα με ενοχλεί περισσότερο που γνωρίζουν το σάπιο σύστημα που έχουμε και μπορεί μία αντιπροσωπεία να σου λέει με τόση άνεση , αν δεν σου αρέσει πάμε δικαστήριο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gxyp είπε

Πραγματικά πολύ δύσκολη περίπτωση.. Δεν πιστεύω όμως πως αυτή η ατυχία είναι θέμα group.. Θα μπορούσε να τύχει σε οποιονδήποτε.. Η αντιμετώπιση όμως είναι που προβληματίζει..

Και επισης καταριπτεται και ο μυθος του εξουσιοδοτημενο=αξιοπιστο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερουν τι φταει απο αυτα τα μπλιμπλικια και πανε ψαχνωντας.

Επισης ενας λογος κατα του infotainment που τα εχει ολα μεσα, εχει βλαβη και δεν μπορεις να ανοιξεις aircodition

 

Παντως αυτα ειναι παιδικες ασθενειες και οτι βγαλει θα τα βγαλει στην αρχη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, imr είπε

Καλα το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερουν τι φταει απο αυτα τα μπλιμπλικια και πανε ψαχνωντας.

Επισης ενας λογος κατα του infotainment που τα εχει ολα μεσα, εχει βλαβη και δεν μπορεις να ανοιξεις aircodition

 

Παντως αυτα ειναι παιδικες ασθενειες και οτι βγαλει θα τα βγαλει στην αρχη

δεν δινεις 30 χιλιαρικα για να κανεις debug αρχηγε μου, αλλα για να χαρεις το αμαξι. Κανεναν δεν ενδιαφερει εαν ειναι παιδικες ασθενειες. Quality Control λεγεται.  αλλιως να μην εκανε και οσο εκανε .

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NTC Labs είπε

δεν δινεις 30 χιλιαρικα για να κανεις debug αρχηγε μου, αλλα για να χαρεις το αμαξι. Κανεναν δεν ενδιαφερει εαν ειναι παιδικες ασθενειες. Quality Control λεγεται.  αλλιως να μην εκανε και οσο εκανε .

Αυτό. Δεκτές οι παιδικές ασθένειες αλλά να το πάρουν πίσω και ή να το φτιάξουν ή να κάνουν αντικατάσταση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NTC Labs είπε

δεν δινεις 30 χιλιαρικα για να κανεις debug αρχηγε μου, αλλα για να χαρεις το αμαξι. Κανεναν δεν ενδιαφερει εαν ειναι παιδικες ασθενειες. Quality Control λεγεται.  αλλιως να μην εκανε και οσο εκανε .

 

Απο τη στιγμη που εχει οποιαδηποτε βλαβη επρεπε να το φτιαξουν κατευθειαν. Δεν ειπα κατι διαφορετικο.

Δεν παιζει ρολο η τιμη στο αν θα βγαλει βλαβη.

 

Ο συγκεκριμενος επρεπε να κυνηγησει τον αντιπροσωπο να του δωσει καινουργιο εφοσον δεν μπορει να το φτιαξει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει και σε εσάς να έχει κάποιο θέμα το αμάξι και μόλις πλησιάζετε στον μάστορα να φτιάχνει? και αυτός φυσικά και λογικά να μην βρίσκει τίποτα λάθος. Και όταν φεύγετε να ξαναεμφανίζεται? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, imr είπε

 

Απο τη στιγμη που εχει οποιαδηποτε βλαβη επρεπε να το φτιαξουν κατευθειαν. Δεν ειπα κατι διαφορετικο.

Δεν παιζει ρολο η τιμη στο αν θα βγαλει βλαβη.

 

Ο συγκεκριμενος επρεπε να κυνηγησει τον αντιπροσωπο να του δωσει καινουργιο εφοσον δεν μπορει να το φτιαξει.

 

Αυτό έκανε ο κακομοίρης και η απάντηση ήταν να πάνε δικαστικά

Μόλις τώρα, Nabuko είπε

Σας έχει τύχει και σε εσάς να έχει κάποιο θέμα το αμάξι και μόλις πλησιάζετε στον μάστορα να φτιάχνει? και αυτός φυσικά και λογικά να μην βρίσκει τίποτα λάθος. Και όταν φεύγετε να ξαναεμφανίζεται? 

Εννοείται και να σε κοιτάει ο μάστορας λες και είσαι βλάκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, imr είπε

 

Απο τη στιγμη που εχει οποιαδηποτε βλαβη επρεπε να το φτιαξουν κατευθειαν. Δεν ειπα κατι διαφορετικο.

Δεν παιζει ρολο η τιμη στο αν θα βγαλει βλαβη.

 

Ο συγκεκριμενος επρεπε να κυνηγησει τον αντιπροσωπο να του δωσει καινουργιο εφοσον δεν μπορει να το φτιαξει.

 

Το θεμα ειναι οτι ο νομος ειναι με το μερος του και προβλεπει ακομα και αντικατασταση με αλλο καινουριο , το αυτοκινητο ειναι καθαρα προβληματικο , δεν μπορω να καταλαβω γτ το αφησε τοσο.

Εγω μονο και μονο επειδη λειπαν 2 βιδες απο τον προφυλακτηρα εστειλα email στα κεντρικα (εξω οχι αντιπροσωπεια -  καλα που πληρωνουμε και δηθεν PDI τρομαρα τους!).

Απάντηση? 1 χρονο επεκταση εγγυησης.Ουτε μα και μου. σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τις ελληνικες αντιπροσωπειες.

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Σας έχει τύχει και σε εσάς να έχει κάποιο θέμα το αμάξι και μόλις πλησιάζετε στον μάστορα να φτιάχνει? και αυτός φυσικά και λογικά να μην βρίσκει τίποτα λάθος. Και όταν φεύγετε να ξαναεμφανίζεται? 

2 φορες ειχα παει το punto της γυναικας μου με check engine αναμενο για βδομαδα+ και εσβηνε μολις το εβαζε μπροστα ο μαστορας 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανατριχιασα ρε με το τυπο με το γκολφ, μαλλον θα τους ειχα καθαρισει όλους αν μου τυχαινε τετοιο πραγμα κ δε μου εκαναν αντικατασταση (και θα εβγαινε μετα απο 25 χρονια άρθρο "Golf 8 με μολις 30 χλμ στο κοντερ του, η ανατριχιαστικη ιστορια που το συνοδευει" 😅)

 

Απαραδεκτο και ανεπιτρεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...