Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Νέος στα crypto και ψάχνω να βρω τι παίζει γενικά! 

Θα ήθελα να ρωτήσω, γιατί κανείς δεν αναφέρει την eurobank? Πολλά χρόνια τώρα δεν είχα πρόβλημα με τις συναλλαγές μου στο εξωτερικό (αγορές eBay, alliexpress, banggood) , έχει πολύ καλό app το οποίο είναι πολύ εύκολο νομίζω σε σχέση με Πειραιώς και άλφα που έχω χρησιμοποιήσει...

Ρωτάω σε περίπτωση που αν καταφέρω και έχω κάποιο κέρδος από τα crypto... Ναι λέμε τώρα... Αν θα μπορώ να τα τραβήξω... Επίσης αν περάσεις τα χρήματα στη revolut δε μπορείς να τα τραβάς έστω και λίγα λίγα? Γιατί να σκας όπως τα παιδιά πιο πάνω με την εθνική και τα εμβάσματα αντί να πηγαίνεις κάθε μέρα και να βγάζεις 200€ από το ATM με τη revolut? 

Συγνώμη για την μακροσκελή ερώτηση μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 25/5/2021 στις 2:04 ΜΜ, Kyriakopoulaki είπε

Κ πάλι καλησπέρα! Μετά κόπων κ βασάνων τα λεφτά μου είπε η Binance ότι αύριο θα τα δω στο λογαριασμό μου στη Binance. Απ’οτι κατάλαβα αυτοί έκαναν τη μαλακια. Όπως κ να έχει αφού με το καλό γυρίσουν θα προει να βρω τρόπο να τα πάρω σε δικό μου λογαριασμό. Δεδομένου ότι εγώ έχω λογαριασμό μόνο στην Εθνική που δεν μπορώ να κάνω τέτοια συναλλαγή τι λογαριασμό πρέπει να φτιάξω; Πειραιώς η Alpha bank? Για τη Revolut που αναφέρεται συχνά εδώ μέσα νομίζω δε θα ήθελα γιατί πάλι θα παραμένει το θέμα να τα μεταφέρω έπειτα σε λογαριασμό μου σε ελληνική τράπεζα. Έχετε κάτι να προτείνετε; 

Άνοιξε λογαριασμό στην Revolut να σωθείς. Παράγγειλε και μια κάρτα της revolut, την πιο φτηνή (νομίζω 6 ευρώ έχει, έρχεται σε 10 μέρες). Βάζεις λεφτά στην revolut με την χρεωστική σου, φαίνονται άμεσα, μηδέν κρατήσεις. Θες να τα τραβήξεις; πας με την κάρτα revolut σε οποιαδήποτε ΑΤΜ και τα τραβάς, η πας ψωνίζεις άμεσα με την κάρτα. Από revolut σε binance κάνει 10 λεπτά να φανεί, μηδέν κρατήσεις. Πολύ βολική σε ταξίδια στο εξωτερικό. Και άμεσα φτηνό συνάλλαγμα χωρίς να τρέχεις. 

Πάμε τώρα στα κακά της revolut, μην αγοράσεις crypto μέσα στην revolut. Έχει περισσότερες κρατήσεις στην ανταλλαγή και επιπλέον μια διαφορά στην αγορά και στην πώληση από την τρέχουσα τιμή, προς όφελος της τράπεζας. Οπότε δεν συμφέρει καθόλου. Καμία σχέση με την binance. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, eddie-2 είπε

Άνοιξε λογαριασμό στην Revolut να σωθείς. Παράγγειλε και μια κάρτα της revolut, την πιο φτηνή (νομίζω 6 ευρώ έχει, έρχεται σε 10 μέρες). Βάζεις λεφτά στην revolut με την χρεωστική σου, φαίνονται άμεσα, μηδέν κρατήσεις. Θες να τα τραβήξεις; πας με την κάρτα revolut σε οποιαδήποτε ΑΤΜ και τα τραβάς, η πας ψωνίζεις άμεσα με την κάρτα. Από revolut σε binance κάνει 10 λεπτά να φανεί, μηδέν κρατήσεις. Πολύ βολική σε ταξίδια στο εξωτερικό. Και άμεσα φτηνό συνάλλαγμα χωρίς να τρέχεις. 

Πάμε τώρα στα κακά της revolut, μην αγοράσεις crypto μέσα στην revolut. Έχει περισσότερες κρατήσεις στην ανταλλαγή και επιπλέον μια διαφορά στην αγορά και στην πώληση από την τρέχουσα τιμή, προς όφελος της τράπεζας. Οπότε δεν συμφέρει καθόλου. Καμία σχέση με την binance. 

 

11 ώρες πριν, Mazeus είπε

Καλησπέρα σε όλους! Νέος στα crypto και ψάχνω να βρω τι παίζει γενικά! 

Θα ήθελα να ρωτήσω, γιατί κανείς δεν αναφέρει την eurobank? Πολλά χρόνια τώρα δεν είχα πρόβλημα με τις συναλλαγές μου στο εξωτερικό (αγορές eBay, alliexpress, banggood) , έχει πολύ καλό app το οποίο είναι πολύ εύκολο νομίζω σε σχέση με Πειραιώς και άλφα που έχω χρησιμοποιήσει...

Ρωτάω σε περίπτωση που αν καταφέρω και έχω κάποιο κέρδος από τα crypto... Ναι λέμε τώρα... Αν θα μπορώ να τα τραβήξω... Επίσης αν περάσεις τα χρήματα στη revolut δε μπορείς να τα τραβάς έστω και λίγα λίγα? Γιατί να σκας όπως τα παιδιά πιο πάνω με την εθνική και τα εμβάσματα αντί να πηγαίνεις κάθε μέρα και να βγάζεις 200€ από το ATM με τη revolut? 

Συγνώμη για την μακροσκελή ερώτηση μου...

 

Ισχύουν όλα αυτά που αναφέρει ο eddie απλά να έχει υπόψιν σου ότι από Revolut δεν μπορείς να στείλεις σε Binance (το έχει απαγορεύσει για να αγοράζεις crypto από την δικιά της πλατφόρμα) όπως επίσης και εάν μεταφέρεις μεγάλα ποσά θα σου ζητήσει να της αποδείξεις ότι τα έχεις βγάλει νόμιμα (Ε1, μισθοδοσία, κτλ)

Επεξ/σία από mogsub
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορασα μια δευτερη καρτα για το gaming pc ωστε να κανει ενα ψιλοmining καποιες ωρες.

Υπολογιζω περι τα 40 ευρω το μηνα σε rvn.

Εχω ηδη λογαριασμο σε binance με μερικα trade και αυτη τη στιγμη εχω το αρχικο κεφαλαιο ~500€ σε usdt.

ψαχνω λοιπον ένα τροπο να τραβαω μηνιαιως  τουλαχιστον τα κερδη mining. Ποιο απο τα παρακατω θα κανατε για ποσα 50-80 ευρω το μηνα?

1. sepa σε eurobank.

2. μεταφορα σε χρεωστικη eurobank,

3. παραγγελια Binance visa. (εδω πως αποδεικνυω κατοικια οταν ρευμα, τηλ, νερο ειναι στο ονομα συζυγου?)

ποσο χρονο θα κανει?

4. revolut? Απο οτι εχω καταλαβει δεχεται απο iban binance αλλα δεν στελνει (δεν με νοιαζει,δεν σκοπευω να στειλω αλλα €)

5. skrill?

Σκοπευω να τα ξοδευω λιγα λιγα και να μην δηλωσω τιποτα απο το Mining. 

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2021 στις 12:37 ΜΜ, mogsub είπε

 

Ισχύουν όλα αυτά που αναφέρει ο eddie απλά να έχει υπόψιν σου ότι από Revolut δεν μπορείς να στείλεις σε Binance (το έχει απαγορεύσει για να αγοράζεις crypto από την δικιά της πλατφόρμα) όπως επίσης και εάν μεταφέρεις μεγάλα ποσά θα σου ζητήσει να της αποδείξεις ότι τα έχεις βγάλει νόμιμα (Ε1, μισθοδοσία, κτλ)

Πότε δοκίμασες να στειλεις απο revolut στη binance και δεν πήγε;;; είμαστε καμμια 10αριά τουλάχιστον που το έχουμε κάνει χωρίς πρόβλημα, πιο πάνω το αναφέρει και πολύ πρόσφατα φίλος, διαφώτισέ μας αν εχει αλλάξει κατί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν δεν υπαρχει λογαριασμος ΟΤΑ στο ονομα μου, πως αποδεικνυω την διευθυνση μονιμης κατοικιας στην BINANCE? Αν βγαλω αυτο το εντυπο που βγαζει η ΑΑΔΕ για μονιμη κατοικια στα Ελληνικα λογω covid θα το δεχτουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ τους πάντες, καθώς νέος εδώ. Θέλω να αναφέρω ότι μετά από επικοινωνία που είχα σήμερα με την Εθνική, με ενημέρωσαν ότι το BIC της Clear Junction (η EMC που χρησιμοποιεί η Binace) είναι καθολικά μπλοκαρισμένο από την τράπεζα, οπότε μεταφορές προς την Binance μέσω SEPA αυτή τη στιγμή δεν παίζουν από Εθνική. Προσωπικά χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο Kranen αντί για Binance, και σε σημερινή μεταφορά εκεί (Fidor Bank) από Εθνική δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οπότε το θέμα, μέχρι στιγμής, έχει να κάνει με την Clear Junction και όχι γενικά με τα ανταλλακτήρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2021 στις 2:50 ΜΜ, Cdr_Archangel είπε

Χαιρετώ τους πάντες, καθώς νέος εδώ. Θέλω να αναφέρω ότι μετά από επικοινωνία που είχα σήμερα με την Εθνική, με ενημέρωσαν ότι το BIC της Clear Junction (η EMC που χρησιμοποιεί η Binace) είναι καθολικά μπλοκαρισμένο από την τράπεζα, οπότε μεταφορές προς την Binance μέσω SEPA αυτή τη στιγμή δεν παίζουν από Εθνική. Προσωπικά χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο Kranen αντί για Binance, και σε σημερινή μεταφορά εκεί (Fidor Bank) από Εθνική δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οπότε το θέμα, μέχρι στιγμής, έχει να κάνει με την Clear Junction και όχι γενικά με τα ανταλλακτήρια.

Αρχικα σε ευχαριστω για την ενημερωση γιατι προσπαθω εδω και 2 μερες και μου εβγαζε συνεχως σφαλμα! ποτε πεεριπου θα φτιαχτει γνωριζεις? σε ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Παιδιά μπορούμε να κάνουμε SEPA εμβάσματα από Eurobank σε Binance; (Μόνο η Εθνική δηλαδή είναι που έχει μπλοκάρει την εν λόγω συναλλαγή ή όλες οι ελληνικές τράπεζες; )

2. Τελικά με την Revolut μπλοκάρονται οι μεταφορές χρημάτων από Revolut σε Binance; (Γιατί διαβάζουμε αντικρουόμενες απόψεις και προσπαθώ να βγάλω μια άκρη).

3. Αν η απάντηση στο 2 είναι ότι δεν μπλοκάρονται, δηλαδή μπορούμε μέσω της Revolut να μεταφέρουμε ελληνικό χρήμα άμεσα (εντός λεπτών) και χωρίς έξοδα στην Binance;

4. Ξέρετε αν μπορείς με κάποιον τρόπο να πληρώσεις οφειλές ΔΟΥ με Binance Card για να πάρεις cashback;

Σας ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από glenngould
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2021 στις 2:50 ΜΜ, Cdr_Archangel είπε

Χαιρετώ τους πάντες, καθώς νέος εδώ. Θέλω να αναφέρω ότι μετά από επικοινωνία που είχα σήμερα με την Εθνική, με ενημέρωσαν ότι το BIC της Clear Junction (η EMC που χρησιμοποιεί η Binace) είναι καθολικά μπλοκαρισμένο από την τράπεζα, οπότε μεταφορές προς την Binance μέσω SEPA αυτή τη στιγμή δεν παίζουν από Εθνική. Προσωπικά χρησιμοποιώ κατά κύριο λόγο Kranen αντί για Binance, και σε σημερινή μεταφορά εκεί (Fidor Bank) από Εθνική δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οπότε το θέμα, μέχρι στιγμής, έχει να κάνει με την Clear Junction και όχι γενικά με τα ανταλλακτήρια.

Οι τύποι εκεί είναι τόσο άσχετοι και στοκοι που θεωρούν ότι crypto = binance. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, glenngould είπε

1. Παιδιά μπορούμε να κάνουμε SEPA εμβάσματα από Eurobank σε Binance; (Μόνο η Εθνική δηλαδή είναι που έχει μπλοκάρει την εν λόγω συναλλαγή ή όλες οι ελληνικές τράπεζες; )

4. Ξέρετε αν μπορείς με κάποιον τρόπο να πληρώσεις οφειλές ΔΟΥ με Binance Card για να πάρεις cashback;

Σας ευχαριστώ

1) Με εμβάσματα από Πειραιώς σε Binance δεν είχα κανένα πρόβλημα.

3) Τα Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης μπορείς να δοκιμάσεις να τα πληρώσεις με κάρτα μέσα από το taxis.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

3) Τα Στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης μπορείς να δοκιμάσεις να τα πληρώσεις με κάρτα μέσα από το taxis.

Το έχει δοκιμάσει κανείς, να δει αν δίνει cashback; 

Δέχεται την binance κάρτα το taxisnet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2021 στις 12:37 ΜΜ, mogsub είπε

 

Ισχύουν όλα αυτά που αναφέρει ο eddie απλά να έχει υπόψιν σου ότι από Revolut δεν μπορείς να στείλεις σε Binance (το έχει απαγορεύσει για να αγοράζεις crypto από την δικιά της πλατφόρμα) όπως επίσης και εάν μεταφέρεις μεγάλα ποσά θα σου ζητήσει να της αποδείξεις ότι τα έχεις βγάλει νόμιμα (Ε1, μισθοδοσία, κτλ)

Πριν μισή ώρα μετέφερα λεφτά από revolut σε binance. Σε 10 λεπτά ήταν μέσα στην binance. Δεν ισχύει αυτό.... 

Στις 4/6/2021 στις 12:28 ΜΜ, johnniek13 είπε

Αγορασα μια δευτερη καρτα για το gaming pc ωστε να κανει ενα ψιλοmining καποιες ωρες.

Υπολογιζω περι τα 40 ευρω το μηνα σε rvn.

Εχω ηδη λογαριασμο σε binance με μερικα trade και αυτη τη στιγμη εχω το αρχικο κεφαλαιο ~500€ σε usdt.

ψαχνω λοιπον ένα τροπο να τραβαω μηνιαιως  τουλαχιστον τα κερδη mining. Ποιο απο τα παρακατω θα κανατε για ποσα 50-80 ευρω το μηνα?

1. sepa σε eurobank.

2. μεταφορα σε χρεωστικη eurobank,

3. παραγγελια Binance visa. (εδω πως αποδεικνυω κατοικια οταν ρευμα, τηλ, νερο ειναι στο ονομα συζυγου?)

ποσο χρονο θα κανει?

4. revolut? Απο οτι εχω καταλαβει δεχεται απο iban binance αλλα δεν στελνει (δεν με νοιαζει,δεν σκοπευω να στειλω αλλα €)

5. skrill?

Σκοπευω να τα ξοδευω λιγα λιγα και να μην δηλωσω τιποτα απο το Mining. 

Revolut και βγάζεις και στέλνεις άνετα. πριν λίγο έστειλα σε binance και σε 10΄ ήταν μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2021 στις 9:57 ΠΜ, glenngould είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς, να δει αν δίνει cashback; 

Δέχεται την binance κάρτα το taxisnet;

Γιατι να μην δεχεται? VISA είναι.

Εγω εβγαλα καρτα binance και περιμενω να έρθει. Ημουν αρκετα σκεπτικος για το αν θα εχω προβλήματα στις πληρωμες.

Τωρα που ολα τα crypto πεφτουν ημουν εκτος και τα ειχα ολα σε USDT στη BINANCE και αποφασισα να αρχισω νατρωω λιγα λιγα.

Mε το που εβγαλα την καρτα, αρχισα να την δοκιμαζω ηλεκτρονικα πριν καν ερθει. 

Εχω μετατρεψει 2-3 φορες, περι τα 120 USDT συνολικα σε euro μεσα σε δευτεροπλεπτα και αμεσα αποστολη στο προστοφολι της VISA BINANCE.

Εδω και 20 μερες εχω αγορασει χωρις κανενα προβλημα απο:

Amazon.co.uk 13€

ALIEXPRESS 20€

Ελλαδα απο σκρουτζ ακουστικα 60 ευρω

AMAZON.DE 31€

ανανεωση καρτοκινητης 10€

Με αυτα, βλεπω περιττο να βγαλει καποιος revolut αν εχει τα crypto στην binance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...