Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, zanskou είπε

δεν υπάρχει facelift για το Yaris cross. που είδες κατι τέτοιο ;

Μα και να υπήρχε, οι αντιπροσωπείες δέχονται παραγγελίες πάντα, για τα οχήματα που βρίσκονται στη γραμμή παραγωγής και όχι για αυτά που θα βγουν στο μέλλον (έστω και αν αυτά, έχουν επίσημα παρουσιαστεί και ανακοινωθεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πελάτης πριν κάποιο καιρό σε κάποια αντιπροσωπεία, του είχαν πει ότι λόγω του 18-μήνες-μετά παράδοση, η στιγμή της κατασκευής θα τοποθετούνταν κάποια στιγμή σε χρονοπρογραμματισμό αλλαγής παραγωγής με το facelift.

Οπότε οι παραγγελίες για το facelift θα άνοιγαν πολύ πριν την έναρξη της πρώτης παραγωγής. Απλό time offset.

Μερικοί σε αντιπροσωπείες εκτιμούσαν ότι με την έλευση του 2023, θα άνοιγε η παραγγελία για το επόμενο, αφού πάει τόσο μπροστά. Ίσως το ότι το 18-20 μήνες μπροστά, έχει κατέβει και στους 12, να μην έχει φέρει ακόμα τη στιγμή ανοίγματος παραγγελίας του επόμενου. Γιατί έχει μικρύνει το offset.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινή ενημέρωση, η εκτίμηση παράδοσης έχει κατέβει στους 9-12 μήνες.

Μερικές αντιπροσωπείες έχουν και μοντέλα που έχουν παραγγείλει για τον εαυτό τους εκθεσιακά (για λίγο) για να φύγουν για πελάτες, με παράδοση σε 6 μήνες από σήμερα.

Βέβαια, να πω ότι βλέπω ότι η πρώτη έκδοση του Hybrid, έχει ξεφύγει από τα 23.000 ευρώ με κλειδί στο χέρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Σημερινή ενημέρωση, η εκτίμηση παράδοσης έχει κατέβει στους 9-12 μήνες.

Μερικές αντιπροσωπείες έχουν και μοντέλα που έχουν παραγγείλει για τον εαυτό τους εκθεσιακά (για λίγο) για να φύγουν για πελάτες, με παράδοση σε 6 μήνες από σήμερα.

Βέβαια, να πω ότι βλέπω ότι η πρώτη έκδοση του Hybrid, έχει ξεφύγει από τα 23.000 ευρώ με κλειδί στο χέρι.

Για yaris κλασικο chic ξεφυγαμε στα 24000 πλεον... Τρομερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση έχω, ρώτησα στην αντιπροσωπεία χθες για σχάρα οροφής και μπάρες και μου είπαν ότι μπορεί να πάει πάνω από 1500ε όλα μαζί. Μόνο οι μπάρες πάνε πάνω από χιλιάρικο. 

Όντως τόσο πολύ? 

Από την άλλη στο site στην διαμόρφωση δείχνει μόνο για την σχάρα οροφής. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

image.png.c78d0e364ea587d6481f97c819f52d86.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vidias.m είπε

Μια ερώτηση έχω, ρώτησα στην αντιπροσωπεία χθες για σχάρα οροφής και μπάρες και μου είπαν ότι μπορεί να πάει πάνω από 1500ε όλα μαζί. Μόνο οι μπάρες πάνε πάνω από χιλιάρικο. 

Όντως τόσο πολύ? 

Από την άλλη στο site στην διαμόρφωση δείχνει μόνο για την σχάρα οροφής. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

image.png.c78d0e364ea587d6481f97c819f52d86.png

και παραπάνω χρόνος αναμονής. Έτσι είναι για όλα τα extra πλέον σε όλες τις μάρκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vidias.m είπε

Μια ερώτηση έχω, ρώτησα στην αντιπροσωπεία χθες για σχάρα οροφής και μπάρες και μου είπαν ότι μπορεί να πάει πάνω από 1500ε όλα μαζί. Μόνο οι μπάρες πάνε πάνω από χιλιάρικο. 

Όντως τόσο πολύ? 

Από την άλλη στο site στην διαμόρφωση δείχνει μόνο για την σχάρα οροφής. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

image.png.c78d0e364ea587d6481f97c819f52d86.png

Γνώμη μου είναι να μην πάρετε μπάρες οροφής από την αντιπροσωπεία. Σε τέτοιες τιμές (αυτές του site εννοώ και όχι αυτές που σας είπαν), βρίσκετε επώνυμα πρίμιουμ (Thule λόγου χάρη).

Αμαρτία είναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Γνώμη μου είναι να μην πάρετε μπάρες οροφής από την αντιπροσωπεία. Σε τέτοιες τιμές (αυτές του site εννοώ και όχι αυτές που σας είπαν), βρίσκετε επώνυμα πρίμιουμ (Thule λόγου χάρη).

Αμαρτία είναι..

Εννοείται δεν σκοπεύω να τα πάρω από την αντιπροσωπεία, απλά μου φάνηκε υπερβολική η τιμή! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vidias.m είπε

Εννοείται δεν σκοπεύω να τα πάρω από την αντιπροσωπεία, απλά μου φάνηκε υπερβολική η τιμή! 

1500€ για εσχάρα και μπάρες (όποιες και αν είναι αυτές);  Εννοείται!

Με 1000€ παίρνετε πρώτης κλάσης μπάρες και μπαγκαζιερα οροφής μαζί!

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχετε μπερδέψει. Προφανώς το παλικάρι εννοεί τις ράγες οροφης πάνω στις οποίες πατάνε οι μπάρες (οι οποίες είναι εγκστεστημενες μόνο στις πιο πλούσιες εκδόσεις). Για να είμαι ειλικρινής δεν νομίζω ότι μπαίνουν εκ των υστέρων αυτές οπότε αν έχει πάρει έκδοση που δεν τις έχει και θέλειςψνσ να βάλεις σχαρες πας αναγκαστικά σε after market λύση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, zanskou είπε

Κάτι έχετε μπερδέψει. Προφανώς το παλικάρι εννοεί τις ράγες οροφης πάνω στις οποίες πατάνε οι μπάρες (οι οποίες είναι εγκστεστημενες μόνο στις πιο πλούσιες εκδόσεις).

 

3 ώρες πριν, vidias.m είπε

Μια ερώτηση έχω, ρώτησα στην αντιπροσωπεία χθες για σχάρα οροφής και μπάρες και μου είπαν ότι μπορεί να πάει πάνω από 1500ε όλα μαζί. Μόνο οι μπάρες πάνε πάνω από χιλιάρικο. 

Όντως τόσο πολύ? 

Από την άλλη στο site στην διαμόρφωση δείχνει μόνο για την σχάρα οροφής. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Εγώ; Σίγουρα όχι. Εκτός και αν η αρχική διατύπωση είναι λανθασμένη, οπότε και δεν ευθύνομαι εγώ. Απάντησα σε αυτό που αναφέρθηκε.

ΥΓ. Άλλο ράγες, άλλο μπάρες.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zanskou είπε

Προφανώς το παλικάρι εννοεί τις ράγες οροφης πάνω στις οποίες πατάνε οι μπάρες (οι οποίες είναι εγκστεστημενες μόνο στις πιο πλούσιες εκδόσεις). 

Ακριβώς, εννοώ τις ράγες όπου πάνω μπαίνουν οι μπάρες. Και εγώ μπερδεύτηκα όπως μου το είπε αλλά νομίζω καταλάβατε τι εννοώ.

 

2 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

1500€ για εσχάρα και μπάρες (όποιες και αν είναι αυτές);  Εννοείται!

Με 1000€ παίρνετε πρώτης κλάσης μπάρες και μπαγκαζιερα οροφής μαζί!

Το ίδιο μου είπε κ ο πωλητής να φανταστείς. Δεν αξίζει μου είπε, πάρε after market έχει πιο φτηνές και πολύ καλές. Απλά δεν γνώριζα και μου έκανε εντύπωση η μεγάλη τιμή τους. 

Ευχαριστώ και πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...