Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμαξάρα είναι.

Απλά σε ενοχλεί αυτό που ενοχλεί και εμένα στο Fiesta.

Πληρώσαμε πολύ παραπάνω από όσο κοστολογούμε αυτό που αγοράσαμε.

Και το κοστολογούμε με τιμές 2019 και πίσω.

Ήτοι εσύ γύρω στα 28 (εικάζω) και εγώ γύρω στα 17.

Ή μένεις με αυτό που έχεις και σκέφτεσαι ότι πλήρωσες αέρα κοπανιστό ή κοιτάς να το δώσεις και μετά από μια μεγάλη αναζήτηση να καταλήξεις με κάτι άλλο που επίσης θα το πληρώσεις ακριβότερα από ότι το κοστολογείς μέσα σου.

Μιας και είσαι του κλάδου, είσαι και εσύ σε ατέρμονα βρόγχο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, majnun είπε

Αμαξάρα είναι.

Απλά σε ενοχλεί αυτό που ενοχλεί και εμένα στο Fiesta.

Πληρώσαμε πολύ παραπάνω από όσο κοστολογούμε αυτό που αγοράσαμε.

Και το κοστολογούμε με τιμές 2019 και πίσω.

Ήτοι εσύ γύρω στα 28 (εικάζω) και εγώ γύρω στα 17.

Ή μένεις με αυτό που έχεις και σκέφτεσαι ότι πλήρωσες αέρα κοπανιστό ή κοιτάς να το δώσεις και μετά από μια μεγάλη αναζήτηση να καταλήξεις με κάτι άλλο που επίσης θα το πληρώσεις ακριβότερα από ότι το κοστολογείς μέσα σου.

Μιας και είσαι του κλάδου, είσαι και εσύ σε ατέρμονα βρόγχο

Σχεδόν όπως τα λες μαν , περισσότερο μετάνιωσα που είχα ξεχρεώσει και τώρα μπήκα πάλι να πληρώνω για άλλα 4 χρόνια. Έλεγα δεν θα το κάνω το ίδιο λάθος όταν πήρα το Leon και τελικά πήγα και το έκανα

  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η μάστιγα οι Tire kickers ποτε θα εξαλειφθεί…; Χασομερηδες, σε δουλειά να βρισκόμαστε… μου τα έλεγαν γνωστοί πωλητές εδώ και πολλά χρόνια κ με τις τόσες αγοραπωλησίες που έχω κάνει από το 2020 κ μετά τα είδα όλα, σε σημείο που γίνομαι έως και αγενής υπό προϋποθέσεις… πλέον τους καταλαβαίνω κ τους κόβω από το τηλέφωνο  

Με διαφορά οι περισσότεροι tirekickers είχαν ενδιαφερθεί για το e87-ήταν η πρώτη κ τελευταία φορά που τη πάτησα κ έχασα πολύ άσκοπο χρόνο… μετά από αυτό οριακά τους πέρναγα interview τηλεφωνικά για να μη μου σπάσουν τα @@ 😂

  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Αυτή η μάστιγα οι Tire kickers ποτε θα εξαλειφθεί…; Χασομερηδες, σε δουλειά να βρισκόμαστε… μου τα έλεγαν γνωστοί πωλητές εδώ και πολλά χρόνια κ με τις τόσες αγοραπωλησίες που έχω κάνει από το 2020 κ μετά τα είδα όλα, σε σημείο που γίνομαι έως και αγενής υπό προϋποθέσεις… πλέον τους καταλαβαίνω κ τους κόβω από το τηλέφωνο  

Με διαφορά οι περισσότεροι tirekickers είχαν ενδιαφερθεί για το e87-ήταν η πρώτη κ τελευταία φορά που τη πάτησα κ έχασα πολύ άσκοπο χρόνο… μετά από αυτό οριακά τους πέρναγα interview τηλεφωνικά για να μη μου σπάσουν τα @@ 😂

 

Όλα εμπειρία είναι Γιώργο στη ζωή , έμαθα και εγώ και δεν ένιωσα καθόλου άσχημα που του είπα τράβα αντιπροσωπεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, oykas2001 είπε

Κάποιος άλλος μπορεί να έχει ανησυχίες γι ' αυτό;;;  :::

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/341437051-lancia-delta

Για δυο μηδενικά λιγότερα θα ανησυχούσα 😅 κ πάλι βέβαια θα προτιμούσα μια Μ3 Ε30 ή 36

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

@paylidis πως τους τσέκαρες δηλ? πες να μαθαινουμε κι εμείς....:lol:

Θα γράψω οδηγό κάποια στιγμή 😅

γενικα πχ τσεκάρεις αν ξέρουν τι ψαχνουν, αν έχουν δει άλλο ιδιο ή κοιτάνε ότι ναναι, εαν είναι καινουργιο μοντέλο τους ρωτας εάν το έχουν δει στην αντιπροσωπεία, εάν είναι οκ με το ποσό γιατί είναι αδιαπραγμάτευτο, συν ότι ο ελεγχος θα γίνει σε απόσταση μαξ 7 χλμ από το χώρο μου (γιατί είχα κάνει τη μλκια καποτε να τρέξω ως την Ελευσίνα κ να μου αρχίσει τα παζάρια ένας γκιοζης μετά χρησιμοποιώντας μάλιστα το ότι πήγα ως εκεί κ που να τρέχω να το βλέπουν άλλοι κλπ, σαφώς χαιρέτησα κ έφυγα)… κ αλλά τέτοια εμπειρικά παρόμοια…

αν δεις χασομερη δε μπλέκεις καν… ομοίως αποκλείω πάντοτε αλλοδαπούς συγκεκριμενους γιατί ξέρω ότι θα αρχίσουν τη κλάψα τη γκρίνια κ το παζάρι (εδώ ψαχνουν που έχει τη φθηνότερη μπυρα)-χωρίς δόση ρατσισμού αυτό, απλώς δε θέλω…συνήθως μάλιστα ξεκινάνε από το τηλέφωνο τα εξευτελιστικά παζάρια…

συνηθως επίσης αποφεύγω τις γυναίκες γιατί θα φέρουν κάποιο ξερόλα φίλο ή γκόμενο μαζί που νομίζει ότι ξέρει-αυτές εάν τύχει καμία τους δίνω απευθείας ραντεβού αντιπροσωπεία για έλεγχο, εάν είναι κουκουρουκου θα λακίσουν λόγω των 50-70-80€. Αμέσως μετά αποκλείω μπαρμπάδες 60αρηδες που εκ φύσεως το παίζουν ξερόλες-εδώ βέβαια μπορεί να σου τύχει και εντάξει άνθρωπος όποτε θέλει προσοχή κ παρατήρηση…

ευτυχως στα 3 από τα 5 τελευταία που πούλησα οι αγοραστές ήξεραν ξεκάθαρα τι έψαχναν/ηθελαν…

γενικα μαλακες δε μου έχουν τύχει πολλοί έως τώρα στα τόσα αμαξια που έχω δώσει - θα έλεγα 1.5-ούτε καν δυο… μια γκομενα που ήταν τέλειως γιολο κ ένας μπάρμπας ξερολας που γκρίνιαζε αφού το πήρε επειδή ήταν σκουριασμένες οι βίδες του κοτσαδορου (που τις είχε ήδη δει) κ χρειάστηκε να τις κόψει ενώ όταν το πήρε κωλοχαιρόταν που είχε κοτσαδόρο 😂

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, NobodyRankXV said:

Ναι αλλά αυτό το είχε ο Mr bean λέει 

Αν το έχει τρακάρει και 1-2 φορές θα έχει αποκτήσει έξτρα αξία πάντως ...

https://www.carmagazine.co.uk/car-news/motoring-issues/2015/rowan-atkinsons-mclaren-f1-from-twice-crashed-mess-to-8m-icon/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο χρονοβορο και ψυχοφθορο να πουλήσεις αυτοκίνητο που σκέφτεσαι να κάψεις δύο χιλιάρικα δίνοντας το ανταλλαγή στην αντιπροσωπεία.. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, john1987 είπε

Είναι τόσο χρονοβορο και ψυχοφθορο να πουλήσεις αυτοκίνητο που σκέφτεσαι να κάψεις δύο χιλιάρικα δίνοντας το ανταλλαγή στην αντιπροσωπεία.. 

Συμφωνώ αν και πλέον δεν είναι 2 χιλιάρικα η διαφορά αλλά και παραπάνω

οκ Αυξήθηκαν οι τιμές των καινούριων , έτσι αυξήθηκαν και οι τιμές των μεταχειρισμένων , θέλουν και μεγαλύτερη πίτα.

Για το Leon μου έλεγαν 16000 - 16500 το πούλησα 6500ε πάνω

Για το Formentor μου είπαν 32 , εκεί ανεβαίνει βέβαια η τιμή , χρωστάει κιόλας , πιο δύσκολα θα φύγει αυτό . Μου έχουν κάνει πάντως 2 προσφορές στα 32 ήδη

Τώρα αν τελικά το διώξω θα δείξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μου έχουν κάνει πάντως 2 προσφορές στα 32 ήδη

Τώρα αν τελικά το διώξω θα δείξει

οχι 32 ρε φιλε αμαρτια...

8 ώρες πριν, john1987 είπε

Είναι τόσο χρονοβορο και ψυχοφθορο να πουλήσεις αυτοκίνητο που σκέφτεσαι να κάψεις δύο χιλιάρικα δίνοντας το ανταλλαγή στην αντιπροσωπεία.. 

Γιαννη μακαρι να ηταν 2000 αυτα που καις...

το τι καφριλες εχω ακουσει και εγω για ανταλλαγες δε λεγεται! σε σημειο που θα ντρεπομουν να πω αυτα τα νουμερα αν ημουν πωλητης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...