Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου είπε ναι μεν ότι τα πιάνει αλλά τώρα πήρε μια μεγάλη ποσότητα από leasing και δεν έχει χώρο... Αλλά ίσως κάποια στιγμή να το πάρει για λιγότερα ώστε να βγάλει κι αυτός.

Μου έκανε εντύπωση η τιμή και όντως στο car έχουν ξεφύγει, είδα αντίστοιχα που ζητάνε 13χιλ. 

Και με 8 ικανοποιημένος είμαι αφού με το μοντέλο απαξίωσης του 10% τον χρόνο ούτε 5 δεν βγαίνει να αξίζει. Βέβαια με την κατάσταση που επικρατεί που ζητάνε όλοι πάνω από 10...

Θυμάμαι το 19 που το έβαλα 8, ήταν το καλύτερο εκείνη την εποχή, με καλούσαν να μου δώσουν 5.

Επεξ/σία από filarhos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, filarhos είπε

Μου είπε ναι μεν ότι τα πιάνει αλλά τώρα πήρε μια μεγάλη ποσότητα από leasing και δεν έχει χώρο... Αλλά ίσως κάποια στιγμή να το πάρει για λιγότερα ώστε να βγάλει κι αυτός.

Μου έκανε εντύπωση η τιμή και όντως στο car έχουν ξεφύγει, είδα αντίστοιχα που ζητάνε 13χιλ. 

Και με 8 ικανοποιημένος είμαι αφού με το μοντέλο απαξίωσης του 10% τον χρόνο ούτε 5 δεν βγαίνει να αξίζει. Βέβαια με την κατάσταση που επικρατεί που ζητάνε όλοι πάνω από 10...

Θυμάμαι το 19 που το έβαλα 8, ήταν το καλύτερο εκείνη την εποχή, με καλούσαν να μου δώσουν 5.

βαλτο στο car 11-11.5 να δεις κινητικοτητα κλπ και ξεκινα να ριχνεις ανα 10 μερες... για εμενα αν παρεις 10 θα ειναι αψογο deal... επειτα υπαρχουν decent εναλλακτικές-ειτε σε καινουργιο, ειτε σε συγκεκριμένα μεταχειρα, ειτε περιμενεις και βλεπεις αν θα καταληξεις με καννα εταιρικο ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Ας θέσω και εγώ την μια από τις πολλές ανησυχίες μου.

Ελαστικά και ζάντα/ες

Ibiza Fr για αρχή και έπειτα το style γιατί πρέπει να αλλάξουν λάστιχα και τα δύο.

Ελαστικά 4 εποχών ή "καλοκαιρινα"; 

4 εποχών σκεφτόμαστε  λόγω περιοχής, όοοταν χιονισει και για 1-2-3 μέρες μέχρι να καθαρισουν.  Μέχρι τώρα είχαμε 2 σετ ελαστικών ένα με καλοκαιρινά και ένα με καθαρά χιονολάστιχα.

Ζάντα;  τώρα έχει(fr) 16", σκέφτομαι για 17", ΑΛΛΑ ο λαστιχας που πάμε χρόνια τώρα,έβαλε σε προσφορά αυτές τις  ΜΟΜΟ σε 15" στα 350€... 😎 

IMG_0636.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλημέρα 

Ας θέσω και εγώ την μια από τις πολλές ανησυχίες μου.

Ελαστικά και ζάντα/ες

Ibiza Fr για αρχή και έπειτα το style γιατί πρέπει να αλλάξουν λάστιχα και τα δύο.

Ελαστικά 4 εποχών ή "καλοκαιρινα"; 

4 εποχών σκεφτόμαστε  λόγω περιοχής, όοοταν χιονισει και για 1-2-3 μέρες μέχρι να καθαρισουν.  Μέχρι τώρα είχαμε 2 σετ ελαστικών ένα με καλοκαιρινά και ένα με καθαρά χιονολάστιχα.

Ζάντα;  τώρα έχει(fr) 16", σκέφτομαι για 17", ΑΛΛΑ ο λαστιχας που πάμε χρόνια τώρα,έβαλε σε προσφορά αυτές τις  ΜΟΜΟ σε 15" στα 350€... 😎 

IMG_0636.jpeg

Τωρα ποιες ζαντες εχεις? Τις μαμα?

Δε ξερω αν εχει νοημα να δωσεις 350 για να παρεις κατι σχεδον ιδιο.

Επισης δες και το βαρος τους, αν ειναι πιο βαριες ειναι μεγαλο αρνητικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Τωρα ποιες ζαντες εχεις? Τις μαμα?

Δε ξερω αν εχει νοημα να δωσεις 350 για να παρεις κατι σχεδον ιδιο.

Επισης δες και το βαρος τους, αν ειναι πιο βαριες ειναι μεγαλο αρνητικο.

αυτές έχει τώρα 

IMG_0638.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, terry308 είπε

Ζάντα;  τώρα έχει(fr) 16", σκέφτομαι για 17", ΑΛΛΑ ο λαστιχας που πάμε χρόνια τώρα,έβαλε σε προσφορά αυτές τις  ΜΟΜΟ σε 15" στα 350€... 😎 

οχι 15αρα ρε λευτερη αμαρτια!! δες καλυτερα κανενα σετ μεταχειρες 17 στο καρ θα ελεγα... κ δες και απο Vw/skoda αρκει να ταιριαζουν στις εργοστασιακες επιλογες (οχι απαραιτητα σε αυτα που φορας) καρε/πατουρα/offset κλπ

Λες να σου πακεταρω τις 17αρες του audi και να παρω 19αρες; :P :P 

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, paylidis είπε

οχι 15αρα ρε λευτερη αμαρτια!! δες καλυτερα κανενα σετ μεταχειρες 17 στο καρ θα ελεγα... κ δες και απο Vw/skoda αρκει να ταιριαζουν στις εργοστασιακες επιλογες (οχι απαραιτητα σε αυτα που φορας) καρε/πατουρα/offset κλπ

Λες να σου πακεταρω τις 17αρες του audi και να παρω 19αρες; :P :P 

5x100 είναι του seat...

Audi νομίζω 5x112 ή 114 

Στις 16" θέλει 500 € για λάστιχα στη διάσταση που προτείνει η Seat 🤐

IMG_0643.jpeg

Αυτές 15" τις αφήνει 400€ 😎

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Στις 16" θέλει 500 € για λάστιχα στη διάσταση που προτείνει η Seat 🤐

Βάλε το επόμενο ή το προηγούμενο προφίλ και θα σου βγουν 300

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Βάλε το επόμενο ή το προηγούμενο προφίλ και θα σου βγουν 300

αυτο θα εγραφα!! 🤣

α μλκια πατουρα το 5*100

δε βρισκεις ευκολα συμβατες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλάμε για ζάντες του Group VAG είμαι και εγώ σε αναζήτηση παιδιά. Ψάχνω να αντικαταστήσω τις εργοστασιακές 16ρες:image.jpeg.4d682fefe33389ff7e30759a2a31a92f.jpeg

Με αυτές τις 17αρες από το R-line εργοστασιακές:

image.png.f7d3a570272fe37b9b8931a42c44ddb5.png

 

Ψάχνω γενικά στο car και στο facebook, άμα έχετε κάτι στα υπόψην σας πείτε μου σας παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Μιας και μιλάμε για ζάντες του Group VAG είμαι και εγώ σε αναζήτηση παιδιά. Ψάχνω να αντικαταστήσω τις εργοστασιακές 16ρες:image.jpeg.4d682fefe33389ff7e30759a2a31a92f.jpeg

Με αυτές τις 17αρες από το R-line εργοστασιακές:

image.png.f7d3a570272fe37b9b8931a42c44ddb5.png

 

Ψάχνω γενικά στο car και στο facebook, άμα έχετε κάτι στα υπόψην σας πείτε μου σας παρακαλώ.

δες και ebay, εχω ειχα βρει απο ιταλια τετραδα 19αρες σε πολυ καλη τιμη με 60 ευρω μτφ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, paylidis είπε

δες και ebay, εχω ειχα βρει απο ιταλια τετραδα 19αρες σε πολυ καλη τιμη με 60 ευρω μτφ

Σε ευχαριστώ, θα κοιτάξω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρες και καλή εβδομάδα

Μετά απο σοβαρή και ώριμη (λέμε τώρα ) σκέψη αποφάσισα να μείνω με το Formentor για να σταματήσει και αυτός ο κύκλος (τουλάχιστον για μία 5ετία) αγοράς -πώλησης - χασούρας και λάθος επιλογών αυτοκινήτων .

Έτσι και αλλιώς μου είναι άνετο , αυτόματο , χώρους έχει και μου αρέσει.

Οπότε προχωράω για φιμέ , έκλεισα ραντεβού την Πέμπτη σε tint town , XPEL XR Plus νανοκεραμικές σε όλο το αμάξι για 500ε

Θα πάω να πάρω και τα πεταλάκια και το κάλυμμα που ήρθαν να χαρώ το αμάξι και να σταματήσω να προβληματίζομαι γιατί αντί να κάτσω να το ευχαριστηθώ κάθομαι και τυραννιέμαι με το αν έκανα λάθος επιλογή  . Αφού το πληρώνω ας το ευχαριστηθώ τουλάχιστον

Αυτά

Υ.Γ. εντάξει μία ηλιοροφή θα την ήθελα αλλά τι να κάνουμε τώρα :)

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Θωμα σωστά το σκέφτεσαι. 

Για μένα τρία είναι τα εξτρα σε αυτοκίνητο που γουστάρω:

1) Δερμάτινο σαλόνι (λόγω ζέστης μάλλον πρέπει να προσέχεις) 

2) Ηλιοροφη

3) Ηχοσυστημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...