Προς το περιεχόμενο

'Ανοιγμα επιχείρησης υπολογιστών με επιδότηση ΟΑΕΔ'


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε και εγώ υπάρχω στον πίνακα ενώ έχω εγκριθεί και στο αίτημα τροποποίησης. Ίσως θα αναρτηθούν και επιπλέον δικαιούχοι αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Sunlight-knight είπε

Δεν πάμε για ύπνο λέω εγώ καλύτερα και το βλέπουμε από Δευτέρα;; 😁

 

Ίσως είναι λογικά αυτών που κάναν ένσταση

δεν έχεις άδικο 🤣

4 ώρες πριν, Βασίλης20 είπε

Ούτε και εγώ υπάρχω στον πίνακα ενώ έχω εγκριθεί και στο αίτημα τροποποίησης. Ίσως θα αναρτηθούν και επιπλέον δικαιούχοι αργότερα.

μπορεί.. σίγουρα λείπουν και άλλοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, s98i είπε

δεν έχεις άδικο 🤣

Το θέμα είναι ότι μας έχουν παλαβώσει επειδή δεν τηρούν το χρονοδιάγραμμα που οι ίδιοι έθεσαν...

Τι να πει κανείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, alexiko είπε

Το θέμα είναι ότι μας έχουν παλαβώσει επειδή δεν τηρούν το χρονοδιάγραμμα που οι ίδιοι έθεσαν...

Τι να πει κανείς.

 δεν μπορείς να πείς κάτι 🤷‍♀️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Εμένα μου ήρθε. Μόλις το συμπλήρωσα και το έστειλα με mail.

(Προσοχή στο γεγονός ότι θα χρειαστεί να το καταχωρήσουμε ΚΑΙ ηλεκτρονικά όταν ανοίξει !!!)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Themis Gs είπε

Καλησπέρα!

Εμένα μου ήρθε. Μόλις το συμπλήρωσα και το έστειλα με mail.

(Προσοχή στο γεγονός ότι θα χρειαστεί να το καταχωρήσουμε ΚΑΙ ηλεκτρονικά όταν ανοίξει !!!)

 

συμπλήρωσες και τα δύο ή μόνο της εισόδου?

51 λεπτά πριν, EIRINIO είπε

Εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι σχετικό. Με την αίτηση καταβολής ενίσχυσης πως πάτε; Την ολοκληρώσατε;

την έχω σε εκκρεμότητα ακόμα μην τυχόν και αλλάξει κάτι.. εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, s98i είπε

συμπλήρωσες και τα δύο ή μόνο της εισόδου?

την έχω σε εκκρεμότητα ακόμα μην τυχόν και αλλάξει κάτι.. εσύ?

Μόνο εισόδου. Νομίζω και στο mail μόνο για το εισόδου γράφει απλά έχουν επισυνάψει και τα δυο.

1 ώρα πριν, EIRINIO είπε

Εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι σχετικό. Με την αίτηση καταβολής ενίσχυσης πως πάτε; Την ολοκληρώσατε;

Εγώ βρίσκομαι στη φάση που την έχω συμπληρώσει, αλλά δεν την έχω υποβάλει ακόμη, γιατί κολλάω λίγο στο γεγονός ότι οι πληροφορίες συμπλήρωσης (αυτό το πράσινο i) στην καρτέλα 5.2 μας προτρέπει να συμπληρώσουμε και για την 1η δόση και για την 2η όπως δείχνει η εικόνα.

Ρώτησα στον ΟΑΕΔ αλλά δεν μου δίνουν κάποια σαφή απάντηση... 

Άρα... στο πρώτο μας αίτημα καταβολής συμπληρώνουμε και για την πρώτη και για την δεύτερη (ίσως και για την τρίτη) άσχετα με το αν θα πληρωθούμε μόνο την πρώτη για αρχη ;;;

Ή συμπληρώνουμε μόνο για την πρώτη δόση άσχετα άμα αυτό γράφει ως παράδειγμα και για την δεύτερη ;;; 😕😅

966823246_.jpg.b27e3b898b19ca9ba6be53a078de2b1b.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Themis Gs είπε

Μόνο εισόδου. Νομίζω και στο mail μόνο για το εισόδου γράφει απλά έχουν επισυνάψει και τα δυο.

Εγώ βρίσκομαι στη φάση που την έχω συμπληρώσει, αλλά δεν την έχω υποβάλει ακόμη, γιατί κολλάω λίγο στο γεγονός ότι οι πληροφορίες συμπλήρωσης (αυτό το πράσινο i) στην καρτέλα 5.2 μας προτρέπει να συμπληρώσουμε και για την 1η δόση και για την 2η όπως δείχνει η εικόνα.

Ρώτησα στον ΟΑΕΔ αλλά δεν μου δίνουν κάποια σαφή απάντηση... 

Άρα... στο πρώτο μας αίτημα καταβολής συμπληρώνουμε και για την πρώτη και για την δεύτερη (ίσως και για την τρίτη) άσχετα με το αν θα πληρωθούμε μόνο την πρώτη για αρχη ;;;

Ή συμπληρώνουμε μόνο για την πρώτη δόση άσχετα άμα αυτό γράφει ως παράδειγμα και για την δεύτερη ;;; 😕😅

966823246_.jpg.b27e3b898b19ca9ba6be53a078de2b1b.jpg

το διευκρινίζεις μέσα στο πλαίσιο που σου ζητάει το ορόσημο.. στην ουσία μέσα στην αίτηση βάζεις τα στοιχεία του 1ο πεδίου.. 

Στην Δ. ενότητα αν δεν μας αντιπροσωπέυει κανένα γράφουμε όχι σε όλα ή τα αφήνουμε κενό?

Επεξ/σία από s98i
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2022 στις 1:57 ΜΜ, s98i είπε

συμπλήρωσες και τα δύο ή μόνο της εισόδου?

την έχω σε εκκρεμότητα ακόμα μην τυχόν και αλλάξει κάτι.. εσύ?

Την έχω ξεκινήσει σιγά σιγά. Δεν έχει βγάλει ακόμα οριστικοποίηση το σύστημα σε μένα έτσι κ αλλιώς! Σε εσάς; Και δεν μου έχει έρθει και το mail για τα απογραφικά δελτία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, EIRINIO είπε

Την έχω ξεκινήσει σιγά σιγά. Δεν έχει βγάλει ακόμα οριστικοποίηση το σύστημα σε μένα έτσι κ αλλιώς! Σε εσάς; Και δεν μου έχει έρθει και το mail για τα απογραφικά δελτία.

Εγώ όταν πήγα να την οριστικοποίησω την πρώτη φορά μου έβγαζε αλλά λέω κάτσε να την αφήσω λίγο ακόμα.. σήμερα που μπήκα έλεγε να συμπληρώσω και το 6.1 και το 7.1 στον έλεγχο ορθότητας τα οποία δεν μου τα ζητούσε.. σε εσένα τα ζητάει; 

 

Το email θα σου έρθει ανάλογα πόσο γρήγορα θα το στείλει το κπα της περιοχής σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα. 

Νέος εδώ αλλα είπα να συμμετέχω στην κουβέντα μιας και είμαι και εγω στους δικαιούχους. 

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι: 

1) Στην καρτέλα 5.2 δεν υπάρχει η επιλογή "Αριθμός" στην μονάδα μέτρησης που μου ζητάει να βάλω. Μίλησα με την υπεύθυνη στον ΟΑΕΔ και είπε θα με πάρει τηλ. γιατι δεν το ξέρει.

2) Οι καρτέλες 6.1 και 7.1 είναι απαραίτητο να συμπληρωθούν ενώ ξεκάθαρα στην απόφαση δεν ζητάνε κατι τέτοιο (πρόσκληση σελ. 25 παρ. 9.2). Η υπεύθυνη του ΟΑΕΔ μου είπε πως δεν το γνωρίζει και να στείλω μνμ μέσω του helpdesk στο επενδύσεις.

Παρατηρήσεις απ το τηλ μου με τον ΟΑΕΔ είναι πως ενω δεν το ζητάνε στην πρόσκληση, είναι απαραίτητο να επισυνάψουμε ένα εγγραφο τραπέζης που να αναγράφεται το IBAN και οτι είμαστε κύριοι δικαιούχοι του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, risk52 είπε

Καλημέρα στην ομάδα. 

Νέος εδώ αλλα είπα να συμμετέχω στην κουβέντα μιας και είμαι και εγω στους δικαιούχους. 

Τα προβλήματα που αντιμετωπίζω είναι: 

1) Στην καρτέλα 5.2 δεν υπάρχει η επιλογή "Αριθμός" στην μονάδα μέτρησης που μου ζητάει να βάλω. Μίλησα με την υπεύθυνη στον ΟΑΕΔ και είπε θα με πάρει τηλ. γιατι δεν το ξέρει.

2) Οι καρτέλες 6.1 και 7.1 είναι απαραίτητο να συμπληρωθούν ενώ ξεκάθαρα στην απόφαση δεν ζητάνε κατι τέτοιο (πρόσκληση σελ. 25 παρ. 9.2). Η υπεύθυνη του ΟΑΕΔ μου είπε πως δεν το γνωρίζει και να στείλω μνμ μέσω του helpdesk στο επενδύσεις.

Παρατηρήσεις απ το τηλ μου με τον ΟΑΕΔ είναι πως ενω δεν το ζητάνε στην πρόσκληση, είναι απαραίτητο να επισυνάψουμε ένα εγγραφο τραπέζης που να αναγράφεται το IBAN και οτι είμαστε κύριοι δικαιούχοι του λογαριασμού.

στο 5.2 εγώ έβαλα αριθμός ατόμων. 

στο 6.1 και 7.1 τι να κάνουμε να βάλουμε τα παραστατικά?

αυτό για τον λογαριασμό εγώ που μίλησα με τον οαεδ της Λάρισας μου δεν μου είπαν κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...