Προς το περιεχόμενο

Απάτη από έμπορο αυτοκινήτων


GrecoPrimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΚ, ο καθένας μπορεί να την πατήσει, από άγνοια ή όποιο άλλο λόγο. 

Το θέμα είναι τι κάνεις τώρα. 

Το αμάξι έχει θέματα σοβαρά, όπως λες. Το πήγες πίσω και του το άφησες ή το έχεις και βολταρεις μέχρι ίσως να σου βρει ενα αλλο. Τι άλλο; Ίδιο; Παρόμοιο; κάτι που να μη χάσει ή να βγάλει κάτι παραπάνω ακόμα από σένα; κάτι που θα σου πει αυτό έχω αλλά θέλω και 2-3 χιλιάρικα ακόμα; Μην εκπλαγείς.... 

Το αμάξι πρέπει να πάει πίσω και να του δείξεις τις προθέσεις σου. Κρατώντας το και κάνοντας τη δουλειά σου, κερδίζει χρόνο, και δε δείχνεις εμπράκτως ότι έχεις θέμα με το αμάξι. 

Γενικά πολλά, αν όχι ολα, λάθος. 

Αυτή είναι η δική μου άποψη. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, eMike είπε

ΟΚ, ο καθένας μπορεί να την πατήσει, από άγνοια ή όποιο άλλο λόγο. 

Το θέμα είναι τι κάνεις τώρα. 

Το αμάξι έχει θέματα σοβαρά, όπως λες. Το πήγες πίσω και του το άφησες ή το έχεις και βολταρεις μέχρι ίσως να σου βρει ενα αλλο. Τι άλλο; Ίδιο; Παρόμοιο; κάτι που να μη χάσει ή να βγάλει κάτι παραπάνω ακόμα από σένα; κάτι που θα σου πει αυτό έχω αλλά θέλω και 2-3 χιλιάρικα ακόμα; Μην εκπλαγείς.... 

Το αμάξι πρέπει να πάει πίσω και να του δείξεις τις προθέσεις σου. Κρατώντας το και κάνοντας τη δουλειά σου, κερδίζει χρόνο, και δε δείχνεις εμπράκτως ότι έχεις θέμα με το αμάξι. 

Γενικά πολλά, αν όχι ολα, λάθος. 

Αυτή είναι η δική μου άποψη. 

Αυτό ακριβώς, κάτι μου λέει οτι θα βγάλει και απο πάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eMike είπε

ΟΚ, ο καθένας μπορεί να την πατήσει, από άγνοια ή όποιο άλλο λόγο. 

Το θέμα είναι τι κάνεις τώρα. 

Το αμάξι έχει θέματα σοβαρά, όπως λες. Το πήγες πίσω και του το άφησες ή το έχεις και βολταρεις μέχρι ίσως να σου βρει ενα αλλο. Τι άλλο; Ίδιο; Παρόμοιο; κάτι που να μη χάσει ή να βγάλει κάτι παραπάνω ακόμα από σένα; κάτι που θα σου πει αυτό έχω αλλά θέλω και 2-3 χιλιάρικα ακόμα; Μην εκπλαγείς.... 

Το αμάξι πρέπει να πάει πίσω και να του δείξεις τις προθέσεις σου. Κρατώντας το και κάνοντας τη δουλειά σου, κερδίζει χρόνο, και δε δείχνεις εμπράκτως ότι έχεις θέμα με το αμάξι. 

Γενικά πολλά, αν όχι ολα, λάθος. 

Αυτή είναι η δική μου άποψη. 

Δεν το εχω βολταρει, του το πηγα πισω αλλα το πηρα αμεσως γιατι φοβηθηκα μην του κανουν τιποτα και το χρεωσουν πανω μου καθως ειναι ακομα στο ονομα μου. Εχω κανει τις κινησεις μου περιμενω την διορια που εδωσε. Θα θελα να ρωτησω μονο αν γνωριζει καποιος πως , κι αν γινεται, να δω αν τα χλμ ειναι γυρισμενα

Επεξ/σία από GrecoPrimo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά εφόσον έχει συμφωνήσει όπως λες να το πάρει πίσω, γιατί δεν του το μεταβιβάζεις, να σου δώσει μια (τραπεζική κατά προτίμηση) επιταγή με τα λεφτά σου, μέχρι την ημέρα που θα σου φέρει τα νέα αμάξια και αν έχει κάτι που σου αρέσει το παίρνεις...αν όχι παίρνεις την επιταγή και φεύγεις;

Καθαρά πράγματα...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, agnostos13 είπε

 

Καθαρά πράγματα...

Με δολιο εμπορο δεν γινεται 

3 ώρες πριν, GrecoPrimo είπε

Δεν το εχω βολταρει, του το πηγα πισω αλλα το πηρα αμεσως γιατι φοβηθηκα μην του κανουν τιποτα και το χρεωσουν πανω μου καθως ειναι ακομα στο ονομα μου. Εχω κανει τις κινησεις μου περιμενω την διορια που εδωσε. Θα θελα να ρωτησω μονο αν γνωριζει καποιος πως , κι αν γινεται, να δω αν τα χλμ ειναι γυρισμενα

Δεν γινεται ....Εκτος και αν εχει ΚΤΕΟ που να γραφει ποσα χλμ ειχε ααν διετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Με δολιο εμπορο δεν γινεται 

Δεν γινεται ....Εκτος και αν εχει ΚΤΕΟ που να γραφει ποσα χλμ ειχε ααν διετια.

Το θέμα δεν είναι αν ο έμπορος είναι δόλιος (που εγώ θα είμαι καλοπροαίρετος και θα πω οτι δεν το έκανε εν γνώση του, ούτε είναι από αυτούς που παίρνουν 10 ίδια τρακαρισμένα και κάνουν κοπτοραπτικές, αλλά οτι τον κοροϊδέψανε κι αυτόν), το θέμα είναι οτι εφόσον συμφώνησε να επανορθώσει από πλευράς του ας κοιτάξει ο TS πως θα εξασφαλιστεί περισσότερο και να μην περιμένει πότε (και αν) ο έμπορος θα του φέρει άλλο αμάξι της προκοπής...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2021 στις 1:15 ΜΜ, GrecoPrimo είπε

Δεν το εχω βολταρει, του το πηγα πισω αλλα το πηρα αμεσως γιατι φοβηθηκα μην του κανουν τιποτα και το χρεωσουν πανω μου καθως ειναι ακομα στο ονομα μου. Εχω κανει τις κινησεις μου περιμενω την διορια που εδωσε. Θα θελα να ρωτησω μονο αν γνωριζει καποιος πως , κι αν γινεται, να δω αν τα χλμ ειναι γυρισμενα

Δεν το χειρίζεσαι σωστά.Δεν πρέπει να το κυκλοφορείς καθόλου,αν γίνει κάποια ζημιά;Αν κάποιος πέσει πάνω του;Δικηγόρο ρώτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2021 στις 3:15 ΜΜ, GrecoPrimo είπε

Δεν το εχω βολταρει, του το πηγα πισω αλλα το πηρα αμεσως γιατι φοβηθηκα μην του κανουν τιποτα και το χρεωσουν πανω μου καθως ειναι ακομα στο ονομα μου. Εχω κανει τις κινησεις μου περιμενω την διορια που εδωσε. Θα θελα να ρωτησω μονο αν γνωριζει καποιος πως , κι αν γινεται, να δω αν τα χλμ ειναι γυρισμενα

γύρνα και ξαναδιάβασε το ποστ μου.

προς το παρόν απλά καθυστερείς και επιβαρύνεις τη θέση σου και μηδενίζεις τις λίγες πιθανότητες να μη χάσεις τα λεφτά σου παίρνοντας ένα σάπιο αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να μην αγοραζει κανεις απο μαντρες, τοσοι φιλοι και γνωστοι κανεις δεν μου ειπε μια φορα οτι πηρε απο μαντρα και βγηκε καλο. Το μονο "καλο" που εχουν οι μαντρες ειναι οτι τα σουλουπωνουν και οταν τα βλεπεις φαινονται τζιτζι. Επειδη εχω και γνωστο μαντρα (συγγενη κολλητου) ξερω οτι τα φερνει απο ιταλια (ισως και αλλου) και οτι τα πηγαινει για βαψιμο και μικροεπισκευες μονο οπου κανει μπαμ αλλιως τα αφηνει.. Αυτοι ειναι ικανοι να βαλουν παχυ λαδι για να μην ακους το μοτερ να κουδουνιζει :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Καλο ειναι να μην αγοραζει κανεις απο μαντρες, τοσοι φιλοι και γνωστοι κανεις δεν μου ειπε μια φορα οτι πηρε απο μαντρα και βγηκε καλο. Το μονο "καλο" που εχουν οι μαντρες ειναι οτι τα σουλουπωνουν και οταν τα βλεπεις φαινονται τζιτζι. Επειδη εχω και γνωστο μαντρα (συγγενη κολλητου) ξερω οτι τα φερνει απο ιταλια (ισως και αλλου) και οτι τα πηγαινει για βαψιμο και μικροεπισκευες μονο οπου κανει μπαμ αλλιως τα αφηνει.. Αυτοι ειναι ικανοι να βαλουν παχυ λαδι για να μην ακους το μοτερ να κουδουνιζει :lol:

Για εμάς τους άσχετους και επειδή έχω ακούσει πολλές φορές αυτό για την Ιταλία. Τι πρόβλημα έχει η Ιταλία και τα μεταχειρισμένα της είναι τόσο κακά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΌΛΑ δεν έχουν σκουριά, αλλά όταν δεν τα φροντίζουν, με τα χρόνια αρχίζουν οι σκουριές. Παίζει σημαντικό ρόλο η φροντίδα και το αυτοκίνητο, κάποια είναι πιο ευάλωτα στη σκουριά. 

Θυμάμαι Γερμανία, την περισσότερη κίνηση την είχαν τα πλυντήρια αυτοκινήτων όταν είχε χιόνια,μιλάμε για ουρές.Κυρίως πλύσιμο από κάτω Και το δικό μου ετσι το επλενα συχνά όταν είχε χιόνια και δεν έχει πουθενά σκουριά, αν και ήταν πολλά χρόνια εκεί. Έτσι είναι και πολλά άλλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

Για εμάς τους άσχετους και επειδή έχω ακούσει πολλές φορές αυτό για την Ιταλία. Τι πρόβλημα έχει η Ιταλία και τα μεταχειρισμένα της είναι τόσο κακά;

Κυρίως επειδή παίρνουν (λόγω τιμής) τα αυτοκίνητα που έχουν βγει άχρηστα από πλυμηρες η τρακαρίσματα.

Τα καλά μεταχειρισμένα τους τα πουλάνε και μόνοι τους δεν έχουν ανάγκη εμάς, ούτε υπάρχει τόσο μεγάλο περιθώριο κέρδους λόγω διαφορετικού νομίσματος η άλλους λόγους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

Κυρίως επειδή παίρνουν (λόγω τιμής) τα αυτοκίνητα που έχουν βγει άχρηστα από πλυμηρες η τρακαρίσματα.

Τα καλά μεταχειρισμένα τους τα πουλάνε και μόνοι τους δεν έχουν ανάγκη εμάς, ούτε υπάρχει τόσο μεγάλο περιθώριο κέρδους λόγω διαφορετικού νομίσματος η άλλους λόγους 

Ναι αλλά γιατί συγκεκριμένα Ιταλίας (ή Γερμανίας που αναφέρθηκε πιο πάνω); Δεν γίνεται κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα; Στην Αλβανία που είναι και χερσαία προσβάσιμη; Στην Πολωνία που ίσως έχει και περισσότερα χιόνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...