Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Fulgore είπε

ότι το dualsense είναι παντού καλύτερο από το dualshock 4 πάλι δεν είναι κάτι υποκειμενικό,άλλα γεγονός/πραγματικότητα

Αυτό δεν υφίσταται αγαπητέ. Σε αυτονομία μπαταρίας που είναι πλέον σημαντικό το dualshock έχει διπλάσια έως και παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, di maria kun είπε

Αυτό δεν υφίσταται αγαπητέ. Σε αυτονομία μπαταρίας που είναι πλέον σημαντικό το dualshock έχει διπλάσια έως και παραπάνω. 

Δλδ θεωρεις καλυτερο το dualshock καλυτερο γιατι ισως και ενδεχομενως να εχει, καλυτερη μπαταρια απο το dualsense??? Really??😲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, di maria kun είπε

Αυτό δεν υφίσταται αγαπητέ. Σε αυτονομία μπαταρίας που είναι πλέον σημαντικό το dualshock έχει διπλάσια έως και παραπάνω. 

Δεν ισχύει αυτό .

Το Dualshock 4 έχει μπαταρία 1000mah και το dualsense έχει 1560mah. 

Αρα εννοείται ότι το dualshock 4 δεν έχει 2+φορές καλυτερή αυτονομία,ασχέτως που τα haptics/triggers τρώνε παραπάνω μπαταρία στο dualsense.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που έβαλα τα haptics/triggers σε medium intensity και εγώ μπορώ να πω πως κραταεί αρκετά περισσότερο απο το Dualshock. Στο high οταν τα είχα, περίπου το ίδιο νομίζω ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως απο οσα εχω δει σχετικα με τη διαρκεια των χειριστηριων και εχοντας απενεργοποιησει ολα τους τα εξτρα χαρακτηριστικα (και φυσικα τη δονηση μεσω του μενου των παιχνδιων) τα βαζω με τη σειρα... Με διαφορα πρωτο σε διαρκεια ειναι του switch (το monster hunter edition), μετα του series x με τις επαναφορτιζομενες και τελευταιο του ps5. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα στα δικά μου χειριστηρια οταν αναβοσβήνει το εικονίδιο της μπαταριας και λέει οτι ειναι αδειο, μου κρατάνε ακόμα 1-1,5 ωρα σερι παιχνιδίου μέχρι να σβήσουν μόνα τους

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια πως μπορω να δω σε ενα παιχνιδι ποση ωρα εχει παιχτει σημερα;

Η μαλλον για να το πω καλυτερα θελω να ξερω ποση ωρα παιζει την ημερα ο γιος μου πχ το fortnite

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Ρε παιδια πως μπορω να δω σε ενα παιχνιδι ποση ωρα εχει παιχτει σημερα;

Η μαλλον για να το πω καλυτερα θελω να ξερω ποση ωρα παιζει την ημερα ο γιος μου πχ το fortnite

Φιλε Lllefteris, ποση ωρα επαιξε ο κανακαρης  Fortnite δεν ξερω, αλλα εχει καταπληκτικο συστημα γονικου ελεγχου το PS. Εγω εχω φτιαξει ξεχωριστο λογαριασμο για τα παιδια, οριζεις τι, ποσο και ποτε θα παιζουν. Σου το συνιστω.

...Βεβαια, αν δεν το εχεις εφαρμισει εξ αρχης...θα γινει επανασταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jimpsar είπε

Δλδ θεωρεις καλυτερο το dualshock καλυτερο γιατι ισως και ενδεχομενως να εχει, καλυτερη μπαταρια απο το dualsense??? Really??😲

συγνωμη δεν ειπα κατι τετοιο,θεωρω το dualsense ενα εκατομμυριο φορες ανωτερο απλως στο θεμα μπαταριας(απανταω κατω)

 

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν ισχύει αυτό .

Το Dualshock 4 έχει μπαταρία 1000mah και το dualsense έχει 1560mah. 

Αρα εννοείται ότι το dualshock 4 δεν έχει 2+φορές καλυτερή αυτονομία,ασχέτως που τα haptics/triggers τρώνε παραπάνω μπαταρία στο dualsense.

και ομως αγαπητε,μπορει να εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα αλλα εχει και εξελιγμενη τεχνολογια με τις σκανδαλες τα χαπτικς την μεμωμομενη δονηση και ολα τα σχετικα και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να  τελειωνει γρηγοροτερα την μπαταρια που ειναι και απλη λογικη,αυτο ειπα ρε παιδια μπορειται να τρολαρετε οσο θελετε αυτο βλεπω εγω στη πραξη,και μαλιστα παιζοντας και με τους δυο μοχλους εδω και μηνες,στα καθαρα παιχιδια του ps5 πιο συχνα μπαινω στη διαδικασια να τον φορτιζω παρα στου ps4.Παιζω βεβαια στις μανισιες ρυθμισεις δεν μπαινω στην διαδικασια να απενεργοποιησω οπως λεει το μελος Anakha απο κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stcp είπε

Φιλε Lllefteris, ποση ωρα επαιξε ο κανακαρης  Fortnite δεν ξερω, αλλα εχει καταπληκτικο συστημα γονικου ελεγχου το PS. Εγω εχω φτιαξει ξεχωριστο λογαριασμο για τα παιδια, οριζεις τι, ποσο και ποτε θα παιζουν. Σου το συνιστω.

...Βεβαια, αν δεν το εχεις εφαρμισει εξ αρχης...θα γινει επανασταση!

Θα το ψαξω δεν εχω ασχοληθει ποτε με κονσολα. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

𝐏𝐍𝐘 𝐗𝐋𝐑𝟖 𝐂𝐒𝟑𝟎𝟒𝟎 𝟐𝐓𝐁 𝐍𝐕𝐌𝐞spacer.pngΟχι ο πιο γρηγορος M.2 SSD του κοσμου αλλα ο πιο οικονομικος που πληρει τις απαιτουμενες προδιαγραφες της Sony. Πολυ θετικο, ο αριθμος TBW (3600) που νομιζω ειναι σημαντικο για μια κονσολα που θα χρησιμοποιουμε για χρονια. (265€)

 

𝐁𝐞 𝐐𝐮𝐢𝐞𝐭 𝐌𝐂𝟏spacer.pngΤο heatsink ειναι συμβατο με PS5 και πολυ ποιοτικο για την τιμη του. (15€)

 

spacer.png
Η προσαρμογη ηταν αρκετα ευκολη και ο δισκος ειναι ετοιμος να τοποθετηθει.

 

spacer.png
Εφαρμοζει αριστα και το λαμακι κουμπωνει για τη σωστη ροη του αερα.

 

spacer.png
Το benchmark δικαιωνει την επιλογη μου.

Επεξ/σία από jowl_tnt
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα επανελθω και γω σημερα , πηρα εναν ταπεινο 500ρι (παραπανω δε θελω) και μου ρθε και η ψυκτρα της Raidsonic , η MC1 ειναι σε ελλειψη και υπαρχει μονο η MC1 Pro η οποια δεν ειναι συμβατη λογω υψους.

Επεξ/σία από vag.patrick
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω παρει απο τη στιγμη που παραγγειλα το δισκο (20 μερες πριν δηλαδη). Ειδα στο εξωτερικο οτι λεγανε για ελλειψη και δε το διακινδυνευσα, την πηρα πρωτου ερθει ο ssd. Και τοτε κατοπην παραγγελιας ηταν αλλα οχι για 30 μερες... η Pro ναι, δε κανει.

Καλοδουλεφτοι να μας ειναι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...